Προς το περιεχόμενο

Τρελές ιστορίες από τρελούς πελάτες


Paris777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, divo είπε

Καμια διαταραχη δεν ειχε. Βολτα με αεροπλανο ηθελε γι να μπει στο ματι του χωρισμενου αντρα της. Ετσι ελεγε και στα παιδια που ειχε μαζι. ''θα σας παω και βολτα με αεροπλανο να το λετε στον πατερα σας που δε σας παει πουθενα με αυτη που ειναι''.....

Απλα δεν ηθελα να αναφερθω στη συγκεκριμενη  μια και δεν ηταν το θεμα μας.

Ακόμα σοβαρότερη η διαταραχή της δηλαδη! 

Το point μου είναι πως πολλά μπορούν να ειπωθούν απο άτομα που έχουν καποια ψυχική διαταραχή. Ε οταν το καταλαβαινουμε, ας μην τους δουλεύουμε κι απο πάνω. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι αλλά φαντάσου να έρχονται κάθε μέρα 2-3 τέτοιοι στη δουλειά σου. Ούτε τη δουλειά σου θα κάνεις και θα αποκτήσεις και εσύ στο τέλος διαταραχή.

Οσο ευγενικός και αν είσαι, τέτοια άτομα δεν καταλαβαίνουν από διάλογο και μπορούν να σε τρελάνουν με το παραλήρημά τους.

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σιγουρα  ειναι πολυ σπαστικοι ολοι οι αγενεις πελατες και επισης αυτοι που το παιζουν ξερολες, ενω εσυ σαν υπαλληλος ξερεις συνηθως πολυ καλυτερα το προϊον που πουλας.

Αλλα υπαρχουν και πωλητες που ειναι λιγο ασχετοι.

Παω πριν ενα μηνα σε γνωστη αλυσιδα Η/Υ

εγω: καλησπερα θα ηθελα εναν ανταπτορας DVI σε HDMI (τον ειχα δει στο online καταστημα τους και ειχα παρει ακριβως τοσα χρηματα πανω μου για να το παρω)

υπαλ: μαλιστα, ναι, μισο λεπτο να δω αν υπαρχει.

παει κοιταει και υπηρχε

υπαλ: εχουμε απο οτι βλεπω. Αλλα θα σας συνιστουσα να παρετε DP σε HDMI.

εγω: Δυστυχως δεν εχω τοσα λεφτα πανω μου(εκανε καδα 10αρικο παραπανω) και απο οτι βλεπω κιολας δεν εχετε αποθεμα DP Σε HDMI.

υπαλ: ναι θα φερουμε αυριο. Παντως ο ανταπτορας DVI σε HDMI δεν νομιζω να λειτουργει, εγω ειχα παρει εναν και δεν λειτουργουσε.

εγω: Δεν βλεπω τον λογο να μην λειτουργει. θα τον παρω.

τελικα τον πηρα και ηταν μια χαρα. Αλλα  ο υπαλληλος πουλουσε ενα προιον το οποιο ουτε ο ιδιος ηξερε αν λειτουργει. Μου φανηκε παραξενο.

 

--------------------------------------------------------------------------

Δουλευα σε συνοικιακο μινι μαρκετ

 

Μπαινει μεσα πελατισσα αλαφιασμενη

πελ: καλησπερα, εχετε κατι ξινο;

εγω: * κοιταω με απορια *

εγω: ξινο; δηλαδη; π.χ χυμο λεμονιου για το φαγητο;

πελ: κατι ξινο μωρε. Οχι χυμο, κατι αλλο.

και κοιταζει με απορια τα προϊόντα γυρω γυρω, ενω ξινει το πιγουνι της με απορια.

πελ: μπα, οχι δεν βλεπω κατι. Φευγω, γεια.

εγω: * συνεχιζω να κοιταω με απορια *

Επεξ/σία από Aggeluska
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Aggeluska είπε

Αλλα υπαρχουν και πωλητες που ειναι λιγο ασχετοι.

Παω πριν ενα μηνα σε γνωστη αλυσιδα Η/Υ

Μηπως ξεκιναει απο plai και τελειωνει σε sio?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Aggeluska είπε

Σιγουρα  ειναι πολυ σπαστικοι ολοι οι αγενεις πελατες και επισης αυτοι που το παιζουν ξερολες, ενω εσυ σαν υπαλληλος ξερεις συνηθως πολυ καλυτερα το προϊον που πουλας.

Αλλα υπαρχουν και πωλητες που ειναι λιγο ασχετοι.

Παω πριν ενα μηνα σε γνωστη αλυσιδα Η/Υ

εγω: καλησπερα θα ηθελα εναν ανταπτορας DVI σε HDMI (τον ειχα δει στο online καταστημα τους και ειχα παρει ακριβως τοσα χρηματα πανω μου για να το παρω)

υπαλ: μαλιστα, ναι, μισο λεπτο να δω αν υπαρχει.

παει κοιταει και υπηρχε

υπαλ: εχουμε απο οτι βλεπω. Αλλα θα σας συνιστουσα να παρετε DP σε HDMI.

εγω: Δυστυχως δεν εχω τοσα λεφτα πανω μου(εκανε καδα 10αρικο παραπανω) και απο οτι βλεπω κιολας δεν εχετε αποθεμα DP Σε HDMI.

υπαλ: ναι θα φερουμε αυριο. Παντως ο ανταπτορας DVI σε HDMI δεν νομιζω να λειτουργει, εγω ειχα παρει εναν και δεν λειτουργουσε.

εγω: Δεν βλεπω τον λογο να μην λειτουργει. θα τον παρω.

τελικα τον πηρα και ηταν μια χαρα. Αλλα  ο υπαλληλος πουλουσε ενα προιον το οποιο ουτε ο ιδιος ηξερε αν λειτουργει. Μου φανηκε παραξενο.

Μάλλον ο τύπος φοβήθηκε ότι εσύ δεν ξέρεις τι ψάχνεις.Υπαρχουν 2 ειδών dvi θύρες (dvi-d και dvi-i).Έχει τύχει σε φίλο μου να πάρει λάθος αντάπτορα και έβριζε μετά ότι δεν δουλεύει.Μάλλον αυτό είχε κάνει και ο υπάλληλος.Και εγώ πάντως στη θέση του θα ρωτούσα ποιο τύπο dvi θέλεις,αλλά αν έβλεπα ότι το έχεις ψάξει και ξέρεις τι θες δεν θα επέμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, Aggeluska είπε

--------------

Δουλευα σε συνοικιακο μινι μαρκετ

Μπαινει μεσα πελατισσα αλαφιασμενη

πελ: καλησπερα, εχετε κατι ξινο;

εγω: * κοιταω με απορια *

εγω: ξινο; δηλαδη; π.χ χυμο λεμονιου για το φαγητο;

πελ: κατι ξινο μωρε. Οχι χυμο, κατι αλλο.

και κοιταζει με απορια τα προϊόντα γυρω γυρω, ενω ξινει το πιγουνι της με απορια.

πελ: μπα, οχι δεν βλεπω κατι. Φευγω, γεια.

εγω: * συνεχιζω να κοιταω με απορια *

Μαλλον εννοούσε το μπαχαρικό! 

https://www.bachari.gr/el/μπαχαρικά-326/ξινό-κιτρικό-οξύ-3221

 

 

Επεξ/σία από leonidas_fs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2019 στις 9:36 ΠΜ, pontez2 είπε

Πάμε και άλλο ένα.

Όταν ήμουν ακόμα νιός, πριν την οικονομική κρίση φυσικά, μόλις έχω τελειώσει το φανταριλίκι και κοιτάζω για εργασία.

Ενημερώνομαι λοιπόν οτι ο δήμος έχει γραφείο ευρέσεως εργασίας, οπότε τηλεφωνω και κλείνω ένα ραντεβού.

Πάω εκεί, είναι ένας στριφνός τύπος, με κοιτάζει σε φάση...τι θες εσυ εδω τώρα ρε κακομοίρη...

-Καλημέρα, ήρθα για τη συνέντευξη.

-Ωχου ποια συνέντευξη τωρα...τι έχεις τελειώσει;

-Το τάδε Πανεπιστήμιο, έχω εργαστει εδω κι εκει μπλα μπλα μπλα...

- Ε, εντάξει, να σε στείλω στην τάδε αποθήκη να βοηθάς ή σεκιούριτι 

Πρωτού προλάβω να πω το οτιδήποτε, σκάει μύτη κορίτσαρος 1.75, με αέρα κτλ

-Κυριε τάδε μου, τι κάνετεεεεεεεεεε, μα τι κουκλος που ειστε (1.60 ο τυπος, καμπούρης, τα χάλια του τα μαύρα)

-Κοριτσάκι μουυυυυυ (αλλαγη φάτσας, γέλαγαν και τα αυτιά του), συγχαρητήρια που τελείωσες το Λύκειο...έλα να σε πάω μέσα στον Δήμαρχο...δεξί του χέρι θα σε βάλω...

Με παρατάνε, φεύγουν...απλά αποχώρησα, δε με αναζήτησε ποτέ!!!!

Σέρνει καράβι φίλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, andrapos said:

Μάλλον ο τύπος φοβήθηκε ότι εσύ δεν ξέρεις τι ψάχνεις.Υπαρχουν 2 ειδών dvi θύρες (dvi-d και dvi-i).Έχει τύχει σε φίλο μου να πάρει λάθος αντάπτορα και έβριζε μετά ότι δεν δουλεύει.Μάλλον αυτό είχε κάνει και ο υπάλληλος.Και εγώ πάντως στη θέση του θα ρωτούσα ποιο τύπο dvi θέλεις,αλλά αν έβλεπα ότι το έχεις ψάξει και ξέρεις τι θες δεν θα επέμενα.

Μπα. Είχα βρει την καρτα γραφικών μου στο γοογλε και είχα πάει στην καρτέλα που έλεγε τι εξόδους βγάζει και έλεγε ακριβώς ποιο DVI θέλω και του το έδειξα. Απλά αυτός κάποια στιγμή πήρε ένα DVI και τον εαυτό του, το έβαλε και δεν λειτουργούσε. Ήταν σκάρτο; Ήτα. Άσχετος; Δεν ξέρω. 

9 hours ago, leonidas_fs said:

Μαλλον εννοούσε το μπαχαρικό! 

https://www.bachari.gr/el/μπαχαρικά-326/ξινό-κιτρικό-οξύ-3221

Πρώτη φορά το ακούω. :P ναι αλλά είπε θέλω κάτι ξινό, όχι θέλω ξινό. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/04/2019 at 19:52, divo said:

................ΕΓΡΑΨΕΣ.................😋

:)

παλια δουλεια τεχνικος υπολογιστων εχει ερθει ο μπαμπας με το παιδι.το παιδι ηθελε να αγορασει κατι εξτρα για τον υπολογιστη και ο μπαμπας του ειπε οχι.το παιδι για ποτε αρχισε να κλαιει και ανοιξε την πορτα και εφυγε εξω δεν λεγεται.

β περιστατικο.πελατης θελει να παραγγειλει υπολογιστη. καλως ή κακως τακτικη της μικρης εταιρειας να βαζει και κανα σπασμενο προγραμμα στον πελατη για να τον καλοπιασει. ενας νεαρος σε ηλικια ηθελε να παραγγειλει Pc και εφερε 3 κολλες α4 με ολα τα εξτρα που ηθελε. 10-20 παιχνιδια,προγραμμα απο Photoshop μεχρι δεν ξερω τι και εχω μεινει με ανοιχτο το στομα. αυτο που με εκανε να γελαω ηταν οτι ζηταγε προγραμματα για να φτιαχνει divx(παλιες εποχες) και διπλα εγγραφε(οδηγιες στα ελληνικα).

απλα No comment. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, poulinos είπε

 

β περιστατικο.πελατης θελει να παραγγειλει υπολογιστη. καλως ή κακως τακτικη της μικρης εταιρειας να βαζει και κανα σπασμενο προγραμμα στον πελατη για να τον καλοπιασει. ενας νεαρος σε ηλικια ηθελε να παραγγειλει Pc και εφερε 3 κολλες α4 με ολα τα εξτρα που ηθελε. 10-20 παιχνιδια,προγραμμα απο Photoshop μεχρι δεν ξερω τι και εχω μεινει με ανοιχτο το στομα. αυτο που με εκανε να γελαω ηταν οτι ζηταγε προγραμματα για να φτιαχνει divx(παλιες εποχες) και διπλα εγγραφε(οδηγιες στα ελληνικα).

απλα No comment. 

Οτιδήποτε έξτρα "σπασμένο" το χρεώνεις παραπάνω. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Grim Ripper said:

Οτιδήποτε έξτρα "σπασμένο" το χρεώνεις παραπάνω. 😛

τα εδινε Free με σκοπο να πεισει κοσμο να ερχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Οτιδήποτε έξτρα "σπασμένο" το χρεώνεις παραπάνω. 😛

Ακριβώς έτσι.Μου ζηταγανε και εμένα διάφορα προγράμματα και χρέωνα ότι ήθελα αλλά τους ενημέρωνα από την αρχή.Ενα 70% θα έλεγα ότι συμφωνούσε επί τόπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/4/2019 στις 9:04 ΠΜ, Paris777 είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη σε όλους. Μια ιστορία που τα ξεκίνησε όλα αλλά δεν την είπα και είχε καταλυτικό ρόλο όμως στην όλη υπόθεση ήταν η εξής:

Ήμουν με τον αδερφό μου στο μαγαζί και μπαίνει μια κυρία μέσα.

Θα ήθελα μια ανθοδέσμη

Καλησπέρα σας μάλιστα πείτε μου τι θα θέλατε μέσα, υπάρχουν τριαντάφυλ...

Δεν βλέπω κάτι να μου αρέσει...

Μισό λεπτό να σας δείξω. (Ανοίγω το ψυγείο για να βγάλω τα βάζα, γυρνάω να τα ακουμπησω στον πάγκο και η τύπισσα στο μεταξύ έχει έρθει ακριβώς δίπλα μου μέσα από τον πάγκο και βάζει το χέρι της στο ψυγείο και τραβάει ένα βάζο)

Της λέω: μισό λεπτό να σας τα δείξω.

Δεν έχεις τίποτα καλό...

Τι ψάχνουμε παρακαλώ;

Μια ανθοδέσμη αγόρι μου, τί δεν καταλαβαίνεις;

Μέχρι πόσα λεφτά;

8 ευρώ το πολύ, αλλά δεν έχεις τίποτα

Τι ψάχνουμε που δεν έχουμε;

Πεονιες αγόρι μου.

Κυρία μου οι πεονιες κάνουν 5 ευρώ το κεφάλι , με 8 ευρώ δεν γίνεται ανθοδέσμη.

Στην λαϊκή τις παίρνω μισό ευρώ δεν θα με τρελάνεις εσύ κυριακάτικα.

Δεν έχω αυτή την στιγμή. Θα θέλατε και άλλο;

Ότι έχεις εδώ είναι για πέταμα βάλε μου χρυσάνθεμα.

Για τι περίσταση είναι παρακαλώ;

Μα καλά δεν καταλαβαίνεις; Άμα σου λέω χρυσάνθεμα...

Α κατάλαβα (βάζω ασημένιο ντυμα γιατί θέλει για νεκροταφείο)

Το είναι αυτό αγόρι μου θα με τρελάνεις; Για γάμο είναι η ανθοδέσμη, μα καλά ανίδεος είσαι ; Έλα εδώ εσύ ( κοιτάει τον αδερφό μου) αυτός εδώ δεν κάνει για τίποτα Έλα εδώ και φτιάξε μου μια ανθοδέσμη γιατί βιάζομαι.

Εγώ φτιάχνω τις ανθοδέσμες κυρία μου δεν υπάρχει άλλος.

Α καλά, έτσι δεν θα πάτε μπροστά.

Βάζω ένα άλλο ντυμα πιο χαρούμενο.

Τι χρώμα είναι αυτό; καλά δεν βλέπεις;

Διαλέξτε ένα χρώμα κυρία μου από αυτά τα ρολά πίσω μου.

Το πράσινο.

Ωραία πάμε να βάλουμε τα λουλούδια. (Ανοίγω το μάτσο και αρχίζω να την φτιάχνω την ανθοδέσμη)

Να ξέρετε ότι δεν έχετε τίποτα φρέσκο και όμορφο...

...(είχα αρχίσει να ρεταρω)

Θα το κλείσετε το μαγαζί με αυτά που κάνετε...

...(είχα κοκκινίσει)

Κανονικά δεν θα την έπαιρνα αλλά αφού σας την είπα να την φτιάξετε θα το υποστώ, εγώ έχω αρχές...

(Αφήνω κάτω τα ψαλίδια, λουλούδια, χαρτιά.) Στρίβω δεξιά την προσπερνώ και βγαίνοντας έξω από το μαγαζί λέω στον αδερφό μου: εξυπηρέτησε την κυρία παρακαλώ έχω μια δουλειά να κάνω)

Πρώτη φορά μου φέρονται έτσι θα απευθυνθώ στην συνήγορο του Πολίτη, έχετε υποχρέωση να με εξυπηρετείτε και όχι να φεύγετε...

Τέλος της ιστορίας.

Πήγα τρεμαμενος από θυμό και οργή στο διπλανό καφενείο και παρήγγειλα ένα καφέ έκατσα και τον κατέβασα όλο επιτόπου. Αργότερα μου είπε ο αδερφός μου ότι με στόλιζε με πολλά επίθετα και χαρακτηρισμούς και μετά αφού της έφτιαξε την ανθοδέσμη έφυγε.

Αληθως Ανεστη και χρονια πολλα..! 

 

Φιλε..,  με αυτα που γραφεις, και φανταζομαι ακομα περισσοτερα που εχουν συμβει, θα σου προτεινα να σκεφτεις πολυ σοβαρα (και το λεω με ολη την σοβαροτητα) να σκεφτεις να τα γραψεις σε ενα βιβλιο, με εναν ευφανταστο τιτλο, σουρεαλιστικο (γιατι και αυτα που συμβαινουν σουρεαλ ειναι, δεν ειναι πραγματικα...!!!)

 

μπας και κονομησεις και κανα εξτραδακι.....!!   

Επεξ/σία από cabdik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εποχή: Χριστούγεννα. Μέρος: ζαχαροπλαστείο.

Ήμουν μέσα, πελάτης, για να πάρω πράγματα. Μπαίνει μέσα μια κυρία, ντυμένη, προσεγμένη, όλα μια χαρά. Το ζαχαροπλαστείο είχε μπροστά μπροστά δίσκους με μικρά κουραμπιεδάκια και μελομακάρονα για να κερνάνε τους πελάτες. Δίνουν και στην συγκεκριμένη λοιπόν, τρώει, γουρλώνει το μάτι, λέει στην πωλήτρια: ω, φοβερά, εσείς τα φτιάξατε;

Η υπάλληλος παραλίγο να πάθει αποπληξία. Τί πέρασε από το μυαλό της, μπορώ μόνο να υποθέσω: 

  • -Όχι μανδάμ, από το δίπλα ζαχαροπλαστείο τα πήραμε
  • -Ναι, εγώ η ίδια με τα χεράκια μου, είδατε τί προκομένη είμαι;

😛

 

Και το απολύτως κορυφαίο, που είναι το πιο τραγικά αστείο, το πιο αστεία τραγικό πράγμα που έχω ακούσει ποτέ. Λίγο μεγαλούτσικη περιγραφή, αλλά πιστέψτε με, αξίζει :

Ο πατέρας μου είχε ένα Πεζό, το οποίο πριν πεθάνει, μου το έκανε μεταβίβαση. Ο πατέρας μου, το πήγαινε πάντα σε αντιπροσωπεία, συγκεκριμένη. Τέλος πάντων, πεθαίνει ο άνθρωπος, καλή του ώρα, δεν έχει περάσει καλά καλά μήνας και χρειάζεται να κάνω μια επισκευή. Το παω στη συγκεκριμένη αντιπροσωπεία, το φτιάχνουν, όλα καλά. Περνάνε μερικές μέρες, και παίρνουν από την πεζό για survey, αν ήμασταν ευχαριστημένοι από την επισκευή, κτλ. Σημειώνω ότι ο πατέρας μου είχε ήδη πεθάνει και ότι στην καρτέλα πελάτη προφανώς είχαν τα δικά του στοιχεία ακόμη. Ακολούθησε η παρακάτω στιχομυθία:

  • Υπάλληλος πεζό: Γεια σας, τον κύριο Ταδε (ο πατέρας μου)
  • Μάνα μου, προσπαθώντας να ξεπεράσει το σοκ: ξέρετε, τον χάσαμε τον Τάδε
  • Υπάλληλος: εύχομαι να τον βρείτε σύντομα
  • Μάνα μου: ....
  • Υπάλληλος: ....
  • Μάνα μου: έχει πεθάνει ο άντρας μου κύριε
  • ...
  • ...

😛 

 

 

Επεξ/σία από tzelen
  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...