Προς το περιεχόμενο

Τρελές ιστορίες από τρελούς πελάτες


Paris777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

wifi εγκατασταση και η κλασσικη ερωτηση.εχει ραδιενεργεια?

εγκατασταση σε atm  σε καταστημα εγω για το ιντερνετ (adsl) και ο τεχνικος για το  atm.το βαζει σε λειτουργια service που βγαζει μυνημα η οθονη οτι δεν λειτουργει το atm.ο αλλος προσπαθει να βαλει την καρτα που δεν μπαινει αφου κατεβαινει ενα προστατευτικο.ο αλλος τεχνικος τραβαει το προστατευτικο πεφτει η καρτα μεσα την βαζει στην υποδοχη απο την μεσα πλευρα και την χτυπαει για να πεταχτει εξω απο το atm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

27 λεπτά πριν, poulinos είπε

 .

αβολη στιγμη σε ραντεβου για εγκατασταση ιντερνετ.η κοπελα να μου ψιλοκολλαει.στο τελος αφου ολα οκ με το ιντερνετ τις λεω μια υπογραφη εδω.μου λεει αμα δεν υπογραψω θα ξαναρθεις?το μονο που μου ηρθε και ειπα εκεινη την στιγμη ηταν οτι τυπικο ειναι η υπογραφη. προφανως και δεν μου αρεσε και απαντησα ετσι.

Αν ήταν ωραία η κοπελιά όμως, θα πήγαινες ξανά; 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωί   γυρνούσα άδειος μου σηκώνει χέρι μια 40αρα όμορφη γυναίκα μπαίνει κάθεται μπροστά καλημέρα σας  που πάμε; Παλλήνη Ωραία λέω από μέσα μεγάλη διαδρομή, Αρχίζει η κουβέντα λέγοντας μου ότι μυρίζει πολύ ωραία το αρωματακι στο αυτοκίνητο ναι της λέω είναι βανίλια  μπράβο μου λέει έχεις πολύ καθαρό το όχημα σου, ευχαριστώ της λέω.. συνεχίζονταν η κουβέντα 

μου έλεγε ότι μένει Αυστραλία και ότι έχει έρθει Ελλάδα για διακοπές. Δεν σταματούσε να μου μιλάει κουνούσε τα πόδια της έπαιζε με τα μαλλιά της μου χαμογελούσε πονηρά , εγώ σε μουντ χαλαρό ανταπεδιδα χαμόγελα  σκεφτόμουν ότι μου την πέφτει στην ψύχρα  Greek lover και έτσι εγώ..  άντε λέω θα έχω και το τυχερά μου σήμερα!!   Με ρωτάει εαν είμαι παντρεμένος της λέω όχι είμαι μικρούλης για τέτοια.. γελάει εσύ της λέω; Ναι μου λέει αλλά πολλά χρόνια έχω βαρεθεί .. συνέχεια κάτι με ρωτάγε και γελούσε πονηρά με τα πολλά φτάσαμε στον προορισμό μου ζήτησε το τηλέφωνο μου ,  ρε πλάκα μου κάνει σκεφτόμουν από μέσα μου τέτοιο πέσιμο στην ψύχρα αχ καίω καρδιές ο άτιμος έλεγα... Θα είναι πολύ ξενερωτοι  αυτοί οι Αυστραλοί...  Χαζογελουσα το κορόιδο και Της δίνω το τηλ μου 

με πληρώνει φεύγω. Εντωμεταξυ μου έδωσε 50 αρικο χωρίς καν  να το κοιτάξω δίνω τα ρέστα το βάζω στην τσέπη και έφυγα.

Ευτυχώς ήθελα τσιγάρα σταματάω σε περίπτερο να  αγοράσω και τι να δω το 50αρι  ήταν κάρα πλαστό έκανε μπαμ.. δεν είχα άλλο 50ρικο πάνω μου..Ω να σου μπιπ.. λέω με εποιασε μλκ η γκόμενα!!! Ρε την μπιπ με έβαλε μέσα για τα καλά.  Τι κάνουμε τώρα ;; Γυρνάω πίσω ήταν σε ένα 3 όροφο  για καλή μου τύχη ήταν έξω ένας παππούς που έπλενε το αμάξι , τον ρωτάω μια ελληνοαυστραλιδα πιο κουδούνι είναι Γιατί ξέχασε  πράγματα  στο ταξί.. μου δείχνει το κουδούνι χτυπάω  κατέβηκε κάτω  της λέω όμορφα και ωραία ότι το 50αρι είναι πλαστό  αποκλείεται μου λέει το έβγαλα από τράπεζα..  της είπα  αποκλείεται δεν είχα άλλο 50 ευρώ να καλέσω την αστυνομία ;;    τελικά έβγαλε ένα καλό 50αρικο και μου έδωσε. Εννοείται δεν πήρε ποτέ τηλέφωνο χαχα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Αν ήταν ωραία η κοπελιά όμως, θα πήγαινες ξανά; 😛

εκει κανεις το απλο.δινεις κινητο,messenger ,  οτι θες και ευγενικα λες αμα χρειαστεις κατι για το internet εδω ειμαι .οι πιθανοτητες μισες μισες.απο το να σε πριζει για το ιντερνετ που ειναι το κακο σεναριο ,μεχρι το καλο σεναριο που μπορει να ειναι οτιδηποτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

5 ώρες πριν, Psyber είπε

Έχετε φυστίκια Αιγίνης;

Ναι

Βάλτε μου ένα τέταρτο.

 

5 ώρες πριν, chsam είπε

Το περιεργο που ειναι;;Ενα τεταρτο του κιλου εννοουσε...

Και πόσο θα φάει; το μισό βάρος είναι το τσόφλι (το έχω ζυγίσει σε ζυγαριά ακριβείας που έχουν οι μαγείρισσες στην κουζίνα).

Εγώ είμαι κάτι σαν "ο τεχνικός του χωριού", μιας και έχω κολλήσει εδώ στο χωριό. Δεν είμαι και ο σούπερ τεχνικός αλλά εδώ στο χωριό δεν υπάρχει κανείς άλλος που να ξέρει κάποια λίγο ποιο εξειδικευμένα πράγματα πάνω στους υπολογιστές.

Μια καφετέρια είχε γύρω στους 4-5 υπολογιστές συνδεδεμένους σε ένα switch, και αυτό συνδεδεμένο στο ρούτερ του παρόχου. Το switch και το ρούτερ πάνω στο έπιπλο που κάθεται ο ταμίας και όλα τα καλώδια κάτω από το έπιπλο. Μια φορά με φωνάζουν να δω γιατί δεν έχει ίντερνετ (ο ιδιοκτήτης να έχει τρελαθεί, διότι πολλοί εκτός από τους καφέδες πάνε και για το ίντερνετ). Κοιτάω και βλέπω σβηστά τα λαμπάκια στο switch. Κοιτάω κάτω από το έπιπλο και τελικά είχε βγει ο μετασχηματιστής από το πολύπριζο, μάλλον όποιος καθόταν στο ταμείο το είχε κλωτσήσει καταλάθος και βγήκε από την θέση του. Το έβαλα πάλι στο πολύπριζο και δούλεψε. Συνολικά ούτε 5 λεπτά υπόθεση. Ο ιδιοκτήτης από την τρελή χαρά του μου έδωσε 50 ευρώ (ναι, 50 ευρώ για να βάλω μια συσκευή στο ρεύμα).

2η ιστορία.

Ήταν τότε πριν μερικά χρόνια με τον ιό της αστυνομίας. Είχαν κυκλοφορήσει αρκετές εκδόσεις αυτού του ιου, και μία από αυτές που κυκλοφορούσε όταν διαδραματίστηκε η ιστορία, είχα διαβάσει σε ένα άρθρο ότι τον κολλούσες από τσοντοσελίδες. Πάω σε έναν γέρο που είχε κολλήσει αυτό τον ιο. Καθώς έκανα ότι έκανα για τον αφαιρέσω, μιλούσαμε κιόλας μεταξύ μας, λέγαμε διάφορα. Κάποια στιγμή με ρωτάει πως μπορεί να κόλλησε αυτό τον ιό. Εγώ του λέω εντελώς στην πλάκα ότι μπορεί να τον κόλλησε από τσοντοσελίδες. "Όχι, όχι", μου λέει, "εγώ δεν μπαίνω σε τέτοιες σελίδες", και χαμογέλασα για να του δείξω ότι το έλεγα στα αστεία. Τελικά με τα πολλά πολλά αφαιρώ τον ιό. Για να κάνω μια δοκιμή εισέρχομαι στα Windows και δοκιμάζω να δω αν μπαίνει ίντερνετ (τον είχε κυρίως για ίντερνετ τον υπολογιστή), τρέχω τον firefox που είχε σαν προεπιλεγμένο φυλλομετρητή, και ο τύπος είχε καμιά εκατοστή σελιδοδείκτες σε διάφορες τσοντοσελίδες, και το ιστορικό του δεν είχε ούτε μία κανονική σελίδα. Τον κοίταξα, με κοίταξε, του λέω έτοιμος, με πληρώνει, και φεύγω.

3η ιστορία.

Ένας τύπος είχε αγοράσει από μόνος του ένα modem/router του εμπορίου για να αντικαταστήσει αυτό που του δίνει ο πάροχος. Στην συσκευασία έγραφε μεταξύ άλλων για την ταχύτητα του ασύρματου δικτύου, και ποιο συγκεκριμένα ότι υποστήριζε ταχύτητες μέχρι 300mbps (είχε πολαπλές κεραίες). Ο τύποςδεν διάβασε όλα τα στοιχεία, και νόμιζε ότι τα 300mbps ήταν η ταχύτητα που θα κατέβαζε από το ίντερνετ (κανονικά είχε 24άρα και έπιανε πραγματική ταχύτητα κάπου 11mbps).

Επεξ/σία από gokuthelegend
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, poulinos said:

ανοιγμα εκτυπωτη και βρηκα μεσα περιτυλιγμα απο μικρο lacta  σοκολατακι. ενα σοκ πως βρεθηκε εκει αλλα λογω οτι ειμαι φανατικος της lacta το ξεπερασα.

συζητηση με αφεντικο σε παλια δουλεια.το λαπτοπ δεν αναβει καν.no sound no light no nothing. απαντηση.το εψαξες για ιο? απο τοτε οποτε θελαμε να κανουμε πλακα λεγαμε

ρε εψαξες το τροφοδοτικο για ιο?

καινουρια δουλεια παω ενωνω την γραμμη adsl βαζω ρουτερ τα παντα ολα λεω στον πελατη ολα ετοιμα.μου λεει τι ετοιμα?του λεω το ιντερνετ παιζει ανοιγεται σελιδες ολα καλα.μου λεει εβαλα το ιντερνετ να παιζω bridge.η τυπισσα δεν ηξερε να κραταει καν το ποντικι.απλα ηθελε να παιξει bridge

 ε ναι ο χρηστης δεν φταιει ποτε.επισης ερχοντουσαν pc  με ιους με dialers με  xxx pages να ανοιγουν σε popups και κλασσικα ο πελατης.δεν εκανα τιποτα.ειχε ερθει ο ξαδερφος μου ο γειτονας ο ανηψιος δεν ξερω ποιος και μπηκε σε τετοια.ποτε.μα.ποτε οι ιδιοι αλλα παντα καποιος αλλος .

αβολη στιγμη σε ραντεβου για εγκατασταση ιντερνετ.η κοπελα να μου ψιλοκολλαει.στο τελος αφου ολα οκ με το ιντερνετ τις λεω μια υπογραφη εδω.μου λεει αμα δεν υπογραψω θα ξαναρθεις?το μονο που μου ηρθε και ειπα εκεινη την στιγμη ηταν οτι τυπικο ειναι η υπογραφη. προφανως και δεν μου αρεσε και απαντησα ετσι.

δουλεια σε ακριβο μεγαλο σπιτι.παω να ανεβω στον πανω οροφο της μονοκατοικιας.μου λεει που πας?λεω πανω.μου λεει με το ασανσερ παμε.φτωχιαααα καταραμενη

τελειωνω την δουλεια (internet) και μου λεει η αλλη.μπορεις να μου φτιαξεις και την ωρα στο φουρνο?ναι την εφτιαξα για οποιον ρωτησει

παω για δουλεια σε datacenter και ο security.εσυ που εισαι hacker πως θα δω με ποιον μιλαει η κοπελα μου γιατι υποψιαζομαι οτι μιλαει και με αλλους και εχω ξοδεψει(χρηματα) πολλα για αυτην. 

παω σε πελατη γεια σας απο την χχχ εταιρεια ειμαι για το ιντερνετ.με σκυμμενο το κεφαλι και καπελακι μου λεει πρωτη κουβεντα.αν δεν παιξει δεν πληρωνω.

ραντεβου παλι για adsl.σε ποση ωρα θα ειναι ετοιμο.λεω σε κανα 30 λεπτο. μου λεει σου αφηνω τα κλειδια εδω απεναντι δουλευω και οταν τελειωσεις φωναξε με.

Οσον αφορα αυτο με τον εκτυπωτη με φωνάζει γνωστος με πιτσιρικι γιατι το ps3 δεν ρουφαει cd λεω κανας κολλημενος μηχανισμος θα ειναι... Και ομως.. Το λυνω για να βρω 3 σουβερ της heineken κολλημενα μεσα.. Εκανε το θαυμα του ο πιτσιρικος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nikoskokos είπε

Οσον αφορα αυτο με τον εκτυπωτη με φωνάζει γνωστος με πιτσιρικι γιατι το ps3 δεν ρουφαει cd λεω κανας κολλημενος μηχανισμος θα ειναι... Και ομως.. Το λυνω για να βρω 3 σουβερ της heineken κολλημενα μεσα.. Εκανε το θαυμα του ο πιτσιρικος! 

Και να ναι καινούριο το ps και να μη φτιάχνεται 

Θανατος στο κωλοπαιδο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πελάτησα ειχε βάλει μικρο σουβερ(μινι δισκ μέγεθος) στο cd drive για να προστατέψει το δισκάκι ΚΑΙ το ματάκι ταυτόχρονα.... αμ δε...

Ενω μια αλλη (τύπου ελα τωρα δεν δουλεύει το λαπτοπ/ειναι χαλασμενο) για να μετακινήσει τον κέρσορα έπαιρνε το ποντίκι απο τη μια πλευρά, το κόλλαγε στην οθόνη και την χρησιμοποιούσε ως mousepad, φυσικά δεν πήγαινε πουθενά αλλα τελος πάντων.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1999 επι δραχμες

δρομολογιο στα κτελ

βγάζω εισιτήριο σε μια επιβατη 65-70  ετων  μου δινει 500αρικο - δινω το εισητηριο και τα ρεστα 

δεν προλαβαίνω να καθίσω στην θεση μου    και ακουω  να φωναζει

με εκλεψες παλιοτομαρο    σου εδωσα πεντοχιλιαρο  και μου εδωσες ρεστα απο πεντακοσάρικο

 

ηταν πρωτο δρομολογιο πρωτος επιβατης δεν ειχα ουτε ενα πεντοχιλιαρο επανω μου!

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κατάστημα κινητών που δούλευα παλιά .

Μπαινει πελάτισσα και αρχιζει και φωνάζει τι το κινητό της έχει πρόβλημα , δεν λειτουργεί σωστά απαιτεί αντικατάσταση κτλ .

Με τα πολλά την ηρεμώ και προσπαθώ να καταλάβω τι πρόβλημα έχει καθώς κάτι έλεγε γιατο βίντεο και τον ήχο σε αυτό .

Τραβάω βίντεο στο μαγαζί , μια χαρά . Ορίστε της λέω δεν έχει πρόβλημα , μια χαρά καταγράφεται ο ήχος.

Και μου απαντάει .... "Σοβαρά ? με δουλεύεις κιόλας . Θες να σου βάλω το βίντεο που τράβηξα προχθές στα μπουζούκια να

ακουσεις??¨" 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαλληλος στο Γερμανο 1999 αν θυμαμαι καλα, εποχη που αρχιζαν ολοι να παιρνουν κινητο , καναμε 200 συνδεσεις τη μερα δε σηκωναμε κεφαλι. 

Τοτε ειχε το καταστημα πολλες φωτογραφικες, discman και απο λαπτοπ μονο καταλογο να δεις και να παραγγειλεις αν θες , στην επαρχια τουλαχιστον που ημουν εγω. 

Σκαει ενας πελατης γνωστη φατσα στην πολη , κοστουμαρισμενος , σαν ασφαλιστης εμοιαζε , επαγγελμα σε ανθηση τοτε. Ζηταει απο το αφεντικο λαπτοπ , το αφεντικο ηξερε απο λαπτοπ οσο ηξερα εγω απο αστροφυσικη. Μου τον πασαρει , "μιλα με τον Δημητρη ειναι εξπερ σε αυτα". Τι εξπερ 1999 ηταν , ηξερα απλα τι σημαινουν τα χαρακτηριστικα του , τι ειναι ram , τι ειναι mb , βασικα πραγματα τελος παντων. 

Αρχιζω του δειχνω το φυλλαδιο , μιλαμε για λαπτοπ απο 600 χιλιαδες δραχμες και πανω κατι sony αν θυμαμαι καλα. Α μου λεει με ενδιαφερουν αρκετα απο αυτα και θελω δυο για το γραφειο, το αφεντικο εκανε παρτι απο πισω που ακουγε. Απλα μου λεει επειδη πνιγομαι μπορεις να παρεις τον καταλογο να ερθεις απο το σπιτι το βραδακι μολις σχολασεις να καταληξω καπου? Αρχισα τα μασγα εγω , λεω σιγα μην χασω το βραδυ μου , ναι θα δουμε κλπ. 

Μου δινει διευθυνση , λεει το αφεντικο μην κανεις καμια μαλακια και δεν πας δυο λαπτοπ θελει . Λεω σιγα μην παρει και 3 αλλα οκ θα παω. 

Σημειωτεον επειδη θα νομιζετε οτι ημουν βοδι , ο τυπος ηταν ποντικομαμη , παντρεμενος τοτε με μια γυναικαρα , ψηλη , σικατη , ντυνοταν παντα ωραια , δεν επαιζε δηλαδη να ηταν gay και να μου την επεφτε, ημασταν και μικρη πολη θα ειχε μαθευτει κατι. 

Παω το βραδυ 9.30 σπιτι του , πιτζαματος ο τυπος , χαλαρος , καθομαι στον καναπε , με τον καταλογο εγω ο βλαξ, αραξε μου λεει θα πιεις κατι , αρνουμαι ευγενικα , λεω οχι δουλευα ολη μερα να δουμε τα λαπτοπ γιατί δουλευω παλι το πρωι. 

Βεβαια μου λεει κατσε να κανω ενα ντουσακι και ερχομαι αμεσως. Ε ρε π@@#@ που εμπλεξα λεω. Φευγει , περναει ενα λεπτο ανοιγει μια πορτα βγαινει η γυναικα του που λεγαμε , πιτσιρικας εγω τις εβλεπα ολες γυναικαρες -αν και αυτη παιζει να ηταν- , με σορτσακι ξυπολητη και απο πανω μια ψιλη ρομπα ας την πω μεχρι την μεση. Ωνασουγαμησω λεω μεσα μου καποιος μου κανει πλακα ή θα με σφαξουν και δεν θα με βρουν ποτε. 

Ερχεται καθεται διπλα μου , τι κανεις μου λεει , σε ξερω απο το Γερμανο και μου ειπε ο Γιαννης οτι θα ερχοσουνα , φαινεσαι πολυ καλο παιδι και εξυπνο. Ευχαριστω της λεω , μου βαζει ενα ουισκακι χωρις να ρωτησει , βγαινει ο χλεμπουρας απο το μπανιο(τωρα βρηκες ρε μ@λακα?) , φευγει αυτη λεει πειτε τα θα ξαναρθω σε λιγο. 

Για πες λεει αυτος ποιο λαπτοπ να παρω τελικα ? Του δειχνω εκει 2-3 στην τυχη, μου λεει εισαι φοβερος πωλητης. Ευχαριστω λεω , θες να δουμε μια βιντεοκασετα μου λεει? Τι λεει ο μ@λακας λεω εγω τι θα μου βαλει τιποτα σατανιστικες τελετες ? Λεω ξερετε εχει περασει η ωρα, δεν θα αργησουμε 10 λεπτα μου λεει , αντε βαλτη το φελεκι μου. 

Και τι ηταν ρε σεις? Βιντεο απο μια επιχειριση πυραμιδα -δεν θυμαμαι καν τι πουλουσε- ουτε ηξερα τοτε τι ηταν πυραμιδα. Εδειχνε τυπους με κοστουμια , σκαφη κλπ οτι πηραν το Χ προϊον και το προτειναν και σε 10 φιλους κλπ κλπ και τελικα εγιναν πλουσιοι. 

Μονο και μονο που πηρα χαμπαρι οτι δεν ηθελε τελικα λαπτοπ και με καλεσε γιαυτο, αρχισα να βγαζω καπνους απο τα αυτια. Που να ηξερα και την απατη της πυραμιδας. Σηκωθηκα και εφυγα και προφανως δεν ξαναπατησε στο μαγαζι. 

Εχω και αλλα απο το Γερμανο αλλα αυτο το θυμαμαι ακομα. Δεν υπαρχει πουθενα υπερβολη ισως κανω λαθος μονο στην χρονολογια ολα τα αλλα ειναι σα να τα εζησα χτες τοσο πολυ μου εχει αποτυπωθει στη μνημη.

Επεξ/σία από james9tito
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, james9tito είπε

Υπαλληλος στο Γερμανο 199 αν θυμαμαι καλα, εποχη που αρχιζαν ολοι να παιρνουν κινητο , καναμε 200 συνδεσεις τη μερα δε σηκωναμε κεφαλι. 

Τοτε ειχε το καταστημα πολλες φωτογραφικες, discman και απο λαπτοπ μονο καταλογο να δεις και να παραγγειλεις αν θες , στην επαρχια τουλαχιστον που ημουν εγω. 

Σκαει ενας πελατης γνωστη φατσα στην πολη , κοστουμαρισμενος , σαν ασφαλιστης εμοιαζε , επαγγελμα σε ανθηση τοτε. Ζηταει απο το αφεντικο λαπτοπ , το αφεντικο ηξερε απο λαπτοπ οσο ηξερα εγω απο αστροφυσικη. Μου τον πασαρει , "μιλα με τον Δημητρη ειναι εξπερ σε αυτα". Τι εξπερ 1999 ηταν , ηξερα απλα τι σημαινουν τα χαρακτηριστικα του , τι ειναι ram , τι ειναι mb , βασικα πραγματα τελος παντων. 

Αρχιζω του δειχνω το φυλλαδιο , μιλαμε για λαπτοπ απο 600 χιλιαδες δραχμες και πανω κατι sony αν θυμαμαι καλα. Α μου λεει με ενδιαφερουν αρκετα απο αυτα και θελω δυο για το γραφειο, το αφεντικο εκανε παρτι απο πισω που ακουγε. Απλα μου λεει επειδη πνιγομαι μπορεις να παρεις τον καταλογο να ερθεις απο το σπιτι το βραδακι μολις σχολασεις να καταληξω καπου? Αρχισα τα μασγα εγω , λεω σιγα μην χασω το βραδυ μου , ναι θα δουμε κλπ. 

Μου δινει διευθυνση , λεει το αφεντικο μην κανεις καμια μαλακια και δεν πας δυο λαπτοπ θελει . Λεω σιγα μην παρει και 3 αλλα οκ θα παω. 

Σημειωτεον επειδη θα νομιζετε οτι ημουν βοδι , ο τυπος ηταν ποντικομαμη , παντρεμενος τοτε με μια γυναικαρα , ψηλη , σικατη , ντυνοταν παντα ωραια , δεν επαιζε δηλαδη να ηταν gay και να μου την επεφτε, ημασταν και μικρη πολυ θα ειχε μαθευτει κατι. 

Παω το βραδυ 9.30 σπιτι του , πιτζαματος ο τυπος , χαλαρος , καθομαι στον καναπε , με τον καταλογο εγω ο βλαξ, αραξε μου λεει θα πιεςι κατι , αρνουμαι ευγενικα , λεω οχι δουλευα ολη μερα να δουμε τα λαπτοπ γιαιτ δουλευω παλι το πρωι. 

Βεβαια μου λεει κατσε να κανω ενα ντουσακι και ερχομαι αμεσως. Ε ρε π@@#@ που εμπλεξα λεω. Φευγει , περναιε ενα λεπτο ανοιγει μια πορτα βγαινει η γυναικα του που λεγαμε , πιτσιρικας εγω τις εβλεπα ολες γυναικαρες -αν και αυτη παιζει να ηταν- , με σορτσακι ξυπολητη και απο πανω μια ψιλη ρομπα ας την πω μεχρι την μεση. Ωνασουγαμησω λεω μεσα μου καποιος μου κανει πλακα ή θα με σφαξουν και δεν θα με βρουν ποτε. 

Ερχεται καθεται διπλα μου , τι κανεις μου λεει , σε ξερω απο το Γερμανο και μου ειπε ο Γιαννης οτι θα ερχοσουνα , φαινεσαι πολυ καλο παιδι και εξυπνο. Ευχαριστω της λεω , μου βαζει ενα ουισκακι χωρις να ρωτησει , βγαινει ο χλεμπουρας απο το μπανιο(τωρα βρηκες ρε μ@λακα?) , φευγει αυτη λεει πειτε τα θα ξαναρθω σε λιγο. 

Για πες λεει αυτος ποιο λαπτοπ να παρω τελικα ? Του δειχνω εκει 2-3 στην τυχη, μου λεει εισαι φοβερος πωλητης. Ευχαριστω λεω , θες να δουμε μια βιντεοκασετα μου λεει? Τι λεει ο μ@λακας λεω εγω τι θα μου βαλει τιποτα σατανιστικες τελετες ? Λεω ξερετε εχει περασει η ωρα, δεν θα αργησουμε 10 λεπτα μου λεει , αντε βαλτη το φελεκι μου. 

Και τι ηταν ρε σεις? Βιντεο απο μια επιχειριση πυραμιδα -δεν θυμαμαι καν τι πουλουσε- ουτε ηξερα τοτε τι ηταν πυραμιδα. Εδειχνε τυπους με κοστουμια , σκαφη κλπ οτι πηραν το Χ προϊον και το προτειναν και σε 10 φιλους κλπ κλπ και τελικα εγιναν πλουσιοι. 

Μονο και μονο που πηρα χαμπαρι οτι δεν ηθελε τελικα λαπτοπ και με καλεσε γιαυτο αρχισα να βγαζω καπνους απο τα αυτια. Που να ηξερα και την απατη της πυραμιδας. Σηκωθηκα και εφυγα και προφανως δεν ξαναπατησε στο μαγαζι. 

Εχω και αλλα απο το Γερμανο αλλα αυτο το θυμαμαι ακομα. Δεν υπαρχει πουθενα υπερβολη ισως κανω λαθος μονο στην χρονολογια ολα τα αλλα ειναι σα να τα εζησα χτες τοσο πολυ μου εχει αποτυπωθει στη μνημη.

3 παραγράφους πριν το τέλος τον έκοβα ότι θα καταλήξει αλλού... ή πρέπει να μειώσω τις τσόντες ή κατάλαβαν ότι δεν θα πηδήξεις και λένε... δεν του πουλάμε τίποτα...!!! 😂😂😂😂😂😂😂

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimxyp είπε

3 παραγράφους πριν το τέλος τον έκοβα ότι θα καταλήξει αλλού... ή πρέπει να μειώσω τις τσόντες ή κατάλαβαν ότι δεν θα πηδήξεις και λένε... δεν του πουλάμε τίποτα...!!! 😂😂😂😂😂😂😂

Και εγω ετσι ηλπιζα αλλα μαλλον ηταν και η γυναικα στο κολπο για να ψηθω. Επιθετικο marketing 1.01

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimxyp είπε

3 παραγράφους πριν το τέλος τον έκοβα ότι θα καταλήξει αλλού... ή πρέπει να μειώσω τις τσόντες ή κατάλαβαν ότι δεν θα πηδήξεις και λένε... δεν του πουλάμε τίποτα...!!! 😂😂😂😂😂😂😂

ακριβώς το ίδιο κι εγώ.

περίμενα με αγωνία το τέλος αλλά ξενέρωσα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διευθυντής Ειδήσεων παρακαλώ, σε μεγάλο κανάλι.

- Εσείς είστε που κάνετε τα θριντί, που γυρίζουν γύρω γύρω και φαίνονται και από πίσω;

-Ε... ναι!

Βάζει κασέτα στο βίντεο:

-Για γυρίστε μου αυτόν εδώ να δω τη φάτσα του.

 

Συμπαρουσιάστρια στην, πιθανότατα, πιο σιχαμένη διαχρονικά παρουσιάστρια μεσημεριάτικου. Πολύ γνωστή τότε, πλέον χάθηκε όπως και όλα τα ετερόφωτα, άχρηστα, έντομα της εποχής.

Τρέχει στην ταινιοθήκη μεγάλου καναλιού:

-Θέλω πλάνα από την Άλωση της Κωνσταντινούπολης, ΤΩΡΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...