Προς το περιεχόμενο

Νovaflix, η πρόταση της Nova για video on-demand περιεχόμενο σε συνδυασμό με Live TV


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Malthador είπε

Από πού κι ως πού; Ο ΑΦΜ είναι ευαίσθητο προσωπικό δεδομένο, πως γίνεται μία εταιρεία με την οποία δεν είχα ποτέ μου σχέση να έχει τέτοιο δεδομένο μου στην κατοχή της;

Δεν παίζει αυτό που λες.

στην ελλαδα εισαι, ολα παιζουν

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, sezebo είπε

γιατι προφανώς εχουν λιστα με ολα τα αφμ των πολιτων της χωρας

Ποιος η nova?? 

Εχει τετοια προσβαση? Σε τι αλλα στοιχεια  εχει προσβαση η nova??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, gate6 είπε

Ποιος η nova?? 

Εχει τετοια προσβαση? Σε τι αλλα στοιχεια  εχει προσβαση η nova??

πες μου για πιο λογο ζηταει ολα τα στοιχεια? για να μη κανεις 12531 διαφορετικα ακαουντ οπως κανει ο ελληναρας στο νετφλιξ. Αρα προφανος εχει λιστα με τα στοιχεια μας και κανει συγκρισεις. στο κατω κατω εχει ηδη τα αφμ μας γιατι η μιση ελλαδα εχει ή ειχε φορθνετ ιντερνετ!

Επεξ/σία από sezebo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, sezebo είπε

πες μου για πιο λογο ζηταει ολα τα στοιχεια? για να μη κανεις 12531 διαφορετικα ακαουντ οπως κανει ο ελληναρας στο νετφλιξ. Αρα προφανος εχει λιστα με τα στοιχεια μας και κανει συγκρισεις. στο κατω κατω εχει ηδη τα αφμ μας γιατι η μιση ελλαδα εχει ή ειχε φορθνετ ιντερνετ!

Οι πάροχοι έχουν πρόσβαση σε όλα τα αφμ. Αν κάνετε φορητότητα σε μια εταιρεία αρκεί το αφμ σας για να τραβήξουν όλα τα στοιχεία από την εφορία. Προς διευκόλυνση των συνδρομητών γίνεται.

BTW το novaflix προχωράει με ξένο αφμ χωρίς να κάνει διασταύρωση. Εγώ έβαλα της Vodafone το αφμ και προχώρησε κανονικά.

 

 

Επεξ/σία από guzel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, sezebo είπε

πες μου για πιο λογο ζηταει ολα τα στοιχεια? για να μη κανεις 12531 διαφορετικα ακαουντ οπως κανει ο ελληναρας στο νετφλιξ. Αρα προφανος εχει λιστα με τα στοιχεια μας και κανει συγκρισεις. στο κατω κατω εχει ηδη τα αφμ μας γιατι η μιση ελλαδα εχει ή ειχε φορθνετ ιντερνετ!

Ρε φιλε εγω δεν ειχα forthnet ποτε .....γιατι να δωσω το αφμ για χρηση ενος μηνα....υπογραψαμε κατι ?υπογραψαμε καμια συμβαση και δεν το ξερω?

Η δικαιολογια με τον Ελληναρα το προσπερνω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, guzel είπε

Οι πάροχοι έχουν πρόσβαση σε όλα τα αφμ. Αν κάνετε φορητότητα σε μια εταιρεία αρκεί το αφμ σας για να τραβήξουν όλα τα στοιχεία από την εφορία. Προς διευκόλυνση των συνδρομητών γίνεται.

BTW το novaflix προχωράει με ξένο αφμ χωρίς να κάνει διασταύρωση. Εγώ έβαλα της Vodafone το αφμ και προχώρησε κανονικά.

αρα μιλαμε για "ψαρωτικο" πεδιο που δεν ελεγχεται ......ερε γλεντια........

παντως σαν υπηρεσια οποιος βολευεται με το κινητο η ταμπλετ  κανει την δουλεια του  με pc η λαπτοπ (οπως εγω) δεν παιζει................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 hours ago, guzel said:

Οι πάροχοι έχουν πρόσβαση σε όλα τα αφμ. Αν κάνετε φορητότητα σε μια εταιρεία αρκεί το αφμ σας για να τραβήξουν όλα τα στοιχεία από την εφορία. Προς διευκόλυνση των συνδρομητών γίνεται.

Οι πάροχοι έχουν πρόσβαση σε αυτή την περίπτωση γιατί υπογράφεις συμβόλαιο. Καμία σχέση με μία υπηρεσία που την διακόπτεις όποτε θέλεις.

Γενικά κάνουν πολύ μεγάλη προσπάθεια για να μας «σπρώξουν» στο να κατεβάζουμε παράνομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το άντεξα 20 ημέρες. Ακύρωση από τώρα και δεν ξαναβλέπω. Άλλωστε μετά από 5-10' προβολής απλά τους έβριζα και το έκλεινα.
Θέλει προσπάθεια να δίνεις 1080p στα 7,3Mbps και να έχει τόσο τραγική εικόνα.
7,3Mbps είναι 6,5GB περίπου για μια ταινία 2 ωρών. Δεν χρειάζεται να πω ότι οποιοδήποτε streaming και να έχετε κάνει με παρόμοιο bitrate ή οποιαδήποτε ταινία δείτε σε απευθείας αναπαραγωγή με αυτό το μέγεθος είναι τουλάχιστον μια χαρά από θέμα εικόνας. Κάνεις μια παύση και αυτό που βλέπεις είναι καθαρό (εκτός αν έχει φυσικά κάκιστο encoding). Κάνε μια παύση σε οποιoδήποτε HD περιεχόμενο στο novaflix... Θα θες να σπάσεις την οθόνη εκείνη την στιγμή.
Για τον ήχο δεν μιλάω καν. Επίσης πολύ κακός...
Επειδή λοιπόν εκτιμώ την πνευματική μου υγεία και δεν αντέχω τόσα νεύρα (και δεν έχω σκεφτεί καν την τιμή που το δίνουν), το κόβω και ξεχνώ και ότι το έβαλα...
Αν έχεις λάπτοπ με ανάλυση κάτω από 1280x720 και δεν σε νοιάζει αν η εικόνα είναι λίγο θολή και σου περισσεύουν και τα λεφτά, πάρε το...

Επεξ/σία από HValenti
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

αξίζει φουλ! και 1 μηνα δωρεαν για τους δύσπιστους 

Στις 23/4/2019 στις 6:32 ΜΜ, Mhlogiatros είπε

"Η χρήση που αναφέρετε δεν είναι η προβλεπόμενη " :P

κατι κάνεις λαθος! τόσα ατομα το έχουν βάλει έστω και δοκιμαστικά

12 ευρώ τον μήνα και αν εχεις νόβα 10! τζαμπα πράμα είναι η φάση και εσεις κλαίγεστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Grey29 είπε

o κόσμος δίνει τα στοιχεία του πλεον ΠΑΝΤΟΥ (μέχρι και στον περιπτερά) αλλα αμα στα ζητήσει η νόβα υπάρχει πρόβλημα! γελάω

έτσι ακριβώς! απλά θέλουν να γκρινιάξουν για να γκρινιάξουν

 

Στις 17/4/2019 στις 1:56 ΜΜ, mourouzis2005 είπε

Μολις μιλησα με εξυπηρετηση πελατων. 3 ενδιαφερουσες πληροφοριες, νομιζω αξιζουν να προστεθουν και στο αρθρο. 

---------------------------------------

Στο Novaflix μπορείτε να δηλώσετε συνολικά 3 συσκευές και να χρησιμοποιείτε παράλληλα τις 2 από αυτές

Η υπηρεσία είναι διαθέσιμη για αγορά αποκλειστικά εντός Ελλάδος

Μπορείτε να ανανεώσετε τις συσκευές σας, 1 φορά τον μήνα, μέσα από την ενότητα “Οι Συσκευές μου” του Λογαριασμού σας.

αυτο με τις 3 συσκευές πολύ καλό!

1 ώρα πριν, Grey29 είπε

o κόσμος δίνει τα στοιχεία του πλεον ΠΑΝΤΟΥ (μέχρι και στον περιπτερά) αλλα αμα στα ζητήσει η νόβα υπάρχει πρόβλημα! γελάω

δεν μπορούσα να το θέσω καλύτερα

ταινια 200 φορές καλυτερες απο το νετφλιξ έχει

εγώ πάντως είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο τις υπηρεσίες και περιμένω ακόμα περισσοτερα στο μέλλον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή προσπάθεια με περιθώρια βελτιωσης! θα το δοκιμάσω σίγουρα

Στις 23/4/2019 στις 3:03 ΜΜ, TRISTANOS2010 είπε

Έχει δει κανείς την υπηρεσία. Παίζει σε οθόνη > 15 ιντσών (πχ σε 50) ή είναι σαν το novago? 

παίζει κανονικά! και σε φοβερή ανάλυση

Στις 16/4/2019 στις 8:37 ΜΜ, asmilon είπε

To βρισκω πολυ ακριβο και δε βλεπω να εχει και καμια προσφατη ταινια. Τουλαχιστον η Cosmote προσφερει αντιστοιχη υπηρεσια στο Go app της χωρις να χρεωνει εξτρα τους συυνδρομητες της.

σιγά το ακριβό? 12 ευρώ έχει τον μήνα! να πεινουμε 150 καφεδες τον μηνα ξέρουμε

Στις 17/4/2019 στις 10:43 ΜΜ, speedman_26 είπε

Αν δεν μπορείς να δεις σε tv είναι άχρηστο. 

μα μπορείς να δεις σε τηλεόραση κανονικά!

Στις 17/4/2019 στις 1:23 ΠΜ, aggelos87 είπε

Η Βιβλιοθήκη του τι διαφορά έχει σε σχέση με του Nova on demand? Πλουσιότερη; φτωχότερη; ίδια;

έχει περισσοτερα πράγματα! αξίζει φουλ! και μονο 10 ευρώ αμα εχεις νόβα

το θεμα είναι η ονομασία ή το περιέχομενο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...