Προς το περιεχόμενο

Νovaflix, η πρόταση της Nova για video on-demand περιεχόμενο σε συνδυασμό με Live TV


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"2.4. Ο Χρήστης αποδέχεται ότι η εφαρμογή NOVAFLIX για λόγους ασφαλείας και λόγους προάσπισης/περιφρούρησης των πνευματικών δικαιωμάτων της Forthnet Media δύναται να:
• παρέχεται για χρήση αποκλειστικά και μόνο σε laptops, smartphones και tablets, τα οποία δεν είναι rooted (για συσκευές Android) και Jailbroken (για συσκευές iOS)." 

Τι μας λέει ο ποιητής, ότι δεν παίζει κι ούτε πρόκειται να παίξει σε τηλεοράσεις.

Αυτό που φοβόμουν, φαίνεται να μην έχουν τα δικαιώματα ούτε εντός Ελλάδος για πραγματική Flix υπηρεσία.

Δυστυχώς αυτό που ήθελα, να αντικαταστήσω το κανονικό Nova με αυτό δεν παίζει να γίνεται.

Αν πω ότι πρόκειται για αρπαχτή για να τσιμπήσουν 13 ευρώ από τους ιθαγενείς πατώντας στη "μόδα" του netflix θα είμαι υπερβολικός;

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άπατοflix

Δεν παίζει σε tv, ζητάει της Παναγίας τα μάτια για συνδρομή και τολμανε να το βγάζουν και να το πουλάνε και 13,00€.

 

 

Εναλλακτικές ονομασίες

 

Gtpflix 

Lolflix

Lidlflix

ΚαινοτομίαNOTflix

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, chill είπε

Άπατοflix

Δεν παίζει σε tv, ζητάει της Παναγίας τα μάτια για συνδρομή και τολμανε να το βγάζουν και να το πουλάνε και 13,00€.

Εναλλακτικές ονομασίες

Gtpflix 

Lolflix

Lidlflix

ΚαινοτομίαNOTflix

Να μη το αγοράσεις αφού δεν σου αρέσει. Σε TV θα παίζει μέσω app που ετοιμάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, guzel είπε

Να μη το αγοράσεις αφού δεν σου αρέσει. Σε TV θα παίζει μέσω app που ετοιμάζουν.

Lol την πρωτη φορα που το εγραψες νομιζα τρολλαρεις. Δεν ετοιμάζουν app για ΤV, πρακτικα σου λενε αν θες ΤV πληρωσε το δορυφορικο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/4/2019 στις 2:07 ΜΜ, AristidisZ είπε

Αγορά εντός Ελλάδας, χρήση εκτός γίνεται ; :)

Αγορά γίνεται μόνο εντός Ελλάδας, αλλά χρήση γίνεται στην Ευρώπη, λόγω της νομοθεσίας περί φορητότητας ψηφιακού περιεχομένου εντός της Ε.Ε.

 

Σχετικά με την θέαση σε pc laptop, απ΄οσο γνωρίζω, υπάρχουν κάποια conflicts με τα Antivirus / Firewall, οπότε ίσως χρειαστεί να το απενεργοποιήσετε για να δείτε αν παίζει. Επίσης, έχω ακούσει και για περιπτώσεις που αν "τρέχει" στο background το teamviewer ή το Anydesk, πάλι έχει θέμα, οπότε κλείστε τα remote προγράμματα.

 

Έμαθα ότι ετοιμάζεται και εφαρμογή για Android TV, όπως και για LG, Samsung.

 

Υπάρχει FAQ με πολλές χρήσιμες απαντήσεις.

https://www.novaflix.gr/myaccount/el/site/faqs

Επεξ/σία από triantis7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, triantis7 είπε

Αγορά γίνεται μόνο εντός Ελλάδας, αλλά χρήση γίνεται στην Ευρώπη, λόγω της νομοθεσίας περί φορητότητας ψηφιακού περιεχομένου εντός της Ε.Ε.

 

Σχετικά με την θέαση σε pc laptop, απ΄οσο γνωρίζω, υπάρχουν κάποια conflicts με τα Antivirus / Firewall, οπότε ίσως χρειαστεί να το απενεργοποιήσετε για να δείτε αν παίζει. Επίσης, έχω ακούσει και για περιπτώσεις που αν "τρέχει" στο background το teamviewer ή το Anydesk, πάλι έχει θέμα, οπότε κλείστε τα remote προγράμματα.

 

Έμαθα ότι ετοιμάζεται και εφαρμογή για Android TV, όπως και για LG, Samsung.

 

Υπάρχει FAQ με πολλές χρήσιμες απαντήσεις.

https://www.novaflix.gr/myaccount/el/site/faqs

Παραδέχομαι ότι αρχικά μου είπαν στο chat ότι δεν θα επιτρέπεται η θέαση εκτός Ελλάδας αλλά σήμερα μου απάντησαν σε αντίστοιχη ερώτηση στο Facebook της Nova ότι γίνεται. Εξαιρετικά νέα θα έλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να μου πει γιατι με win 10 στον pc δεν παιζει? δοκιμασα τα παντα και με chrome και με edge και χωρις antivirus και χωρις adblock και χωρις defender και με την υποστηριξη μιλησα και αλλα προγραμματα απομακρυσμενης λειτουργιας δεν εχω ενεργοποιημενα .......................... αν ξερει καποιος  που το εφτιαξε?........................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...