Προς το περιεχόμενο

Νovaflix, η πρόταση της Nova για video on-demand περιεχόμενο σε συνδυασμό με Live TV


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, AristidisZ είπε

Noμίζω ότι ο δεκαπεντάχρονος γιος σου θα αντέξει για εκείνο το πραγματικά δύσκολο ΣΚ που θα λείπει από το σπίτι, εσύ βλέπεις θα μπάλλα στο σαλόνι και ταυτόχρονα η γυναίκα σου θα βλέπει ταινία στο κινητό, και θα χρειαστεί και αυτός να δει Nova, χωρίς να πάθει κάτι σημαντικό... 

Κι εμείς μπορούμε να αντέξουμε χωρίς τη Nova. Σιγά μη τους παρακαλάμε κιόλας. Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές και είναι πολλές και αυξάνονται συνέχεια. Κουτί μου ήρθε το Novaflix, θα εξοικονομήσω τα χρήματα που δίνω για το κανονικό Nova  αντικαταστώντας το με το Novaflix και θα βάλω και Disney+ όταν γίνει διαθέσιμο κι εδώ. Δεν φταίει ο κόσμος που κάθε χρόνο έχουν μείωση συνδρομητών, μάλλον κάτι αυτοί δεν κάνουν καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω πηγα να το δοκιμασω σε σταθερο και όπως μπηκε βγηκε.

Για να εισαι ανταγωνιστικος πρεπει να εχεις και την ευκολια χρησης του ανταγωνιστη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Πειρατεία δεν είναι 

Το GO δε το πληρώνεις, στο δίνει τσάμπα η Nova, με κάποιους όρους 

Αν δε σου αρέσουν, απλά κόφτους 

Υ.Γ. γιατί δε μπορεί να δει η γυναίκα ταινία στο κινητό όταν βλέπεις εσύ ματς ;

Το είπα και πριν 

Οι λογαριασμοί είναι προσωπικοί, δεν είναι shared 

Ο πατέρας πληρώνει (ή εσύ, το ίδιο είναι), ο πατέρας βλέπει

Είτε στην TV είτε έξω 

Btw δε θυμάμαι ποτέ να είχε θέμα η novago και να ήθελε wifi nova

Όσα χρόνια την χρησιμοποιώ μπαίνω μέσω Cosmote 

Μήπως τα έχεις μπλέξει με το ΟΤΕ GO που αν δεν συνδεόσουν μέσω σύνδεσης COSMOTE είχε 500 περιορισμούς ;

Δεν τα έχω μπλέξει έτσι ήταν πριν 4-5 χρόνια. Τώρα δεν ξέρω. 

Επίσης δεν μπορούσες να δεις με τη mobile σύνδεση σου έπρεπε να πας να βρεις wifi ή να έχεις δεύτερο κινητό να το κάνεις hotspot. 

Κοινώς αντε γειά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, aypnia είπε

Κι εμείς μπορούμε να αντέξουμε χωρίς τη Nova. Σιγά μη τους παρακαλάμε κιόλας. Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές και είναι πολλές και αυξάνονται συνέχεια. Κουτί μου ήρθε το Novaflix, θα εξοικονομήσω τα χρήματα που δίνω για το κανονικό Nova  αντικαταστώντας το με το Novaflix και θα βάλω και Disney+ όταν γίνει διαθέσιμο κι εδώ. Δεν φταίει ο κόσμος που κάθε χρόνο έχουν μείωση συνδρομητών, μάλλον κάτι αυτοί δεν κάνουν καλά.

Δε διαφωνώ μαζί σου, δε χρειάζεται να παρακαλάς κανέναν

Κατά τη γνώμη μου βέβαια, στα 42€ που έχει το full pack μαζί με internet και τηλεφωνία με απεριόριστα κινητά είναι μια καλή λύση, εμένα το έχει η μάνα μου (εξού και σου είπα ότι είμαι χρήστης του GO) 

Στο κομμάτι του cinema είναι σκάλες ανώτερο από τον ΟΤΕ, χάνει βέβαια στα αθλητικά 

Βέβαια υπάρχει πολύς κόσμος που είναι μπασκετικός, και όσο κι αν σου φαίνεται περίεργο, πολύς κόσμος που γουστάρει την ομάδα του και αυτό τον τραγέλαφο που λέγεται ελληνικό πρωτάθλημα 

Επεξ/σία από AristidisZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Δε διαφωνώ μαζί σου, δε χρειάζεται να παρακαλάς κανέναν

Κατά τη γνώμη μου βέβαια, στα 42€ που έχει το full pack μαζί με internet και τηλεφωνία με απεριόριστα κινητά είναι μια καλή λύση, εμένα το έχει η μάνα μου (εξού και σου είπα ότι είμαι χρήστης του GO) 

Στο κομμάτι του cinema είναι σκάλες ανώτερο από τον ΟΤΕ, χάνει βέβαια στα αθλητικά 

Βέβαια υπάρχει πολύς κόσμος που είναι μπασκετικός, και όσο κι αν σου φαίνεται περίεργο, πολύς κόσμος που γουστάρει την ομάδα του και αυτό τον τραγέλαφο που λέγεται ελληνικό πρωτάθλημα 

Έχω και Wind Vision γιατί είμαι χρόνια συνδρομητής και το VDSL τους πάει σφαίρα εδώ.

Μου είχαν κάνει πρόταση να βάλω τα Nοvasports από αυτούς, σε τιμή χώμα, VDSL, τηλέφωνο, Wind Vision και Novasports στα 35 ευρώ αλλά είχα αρνηθεί και κλείσαμε στα 30 χωρίς τα Novasports.

Αν τα θέλω μπορώ να τα βάλω από Wind με 5 ευρώ και να ξεμπλέξω τελείως από τη Forthnet.

Αλλά δεν με νοιάζει και τόσο, 7 ομάδες της έμειναν από Superleague, 2 πρωταθλήματα ποδοσφαίρου και η Euroleague.

Συμφωνώ για τους μπασκετικους αλλά αν ήμουν μπασκετικος θα πήγαινα και θα έβαζα Euroleague TV, νομίζω έχει 30 ευρώ όλη η season.

 

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, AristidisZ είπε

Η λογική του NOVA GO & του Cosmote on the GO είναι να μπορείς να δεις εσύ που πληρώνεις κάθε μήνα για συνδρομητική υπηρεσία στο σπίτι σου έναν αγώνα ή έστω μια ταινία όταν δεν είσαι εσύ σπίτι σου 

Αν εσύ τώρα θες να πληρώνει ο αδερφός / η μάνα / ο κουμπάρος NOVA και εσύ να τσιμπάς την αντίστοιχη "GO υπηρεσία" τσαμπέ, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο

 

11 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Κατά τη γνώμη μου βέβαια, στα 42€ που έχει το full pack μαζί με internet και τηλεφωνία με απεριόριστα κινητά είναι μια καλή λύση, εμένα το έχει η μάνα μου (εξού και σου είπα ότι είμαι χρήστης του GO) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, adi32 είπε

 

Nαι, μόνο που εγώ δε κλαίγομαι επειδή δε μπορώ να δω ταυτόχρονα αγώνα με κάποιον... 

Btw εγώ το πληρώνω και στο όνομά μου είναι η σύνδεση, απλά δε μένω στο πατρικό

6 λεπτά πριν, aypnia είπε

Έχω και Wind Vision γιατί είμαι χρόνια συνδρομητής και το VDSL τους πάει σφαίρα εδώ.

Μου είχαν κάνει πρόταση να βάλω τα Nοvasports από αυτούς, σε τιμή χώμα, VDSL, τηλέφωνο, Wind Vision και Novasports στα 35 ευρώ αλλά είχα αρνηθεί και κλείσαμε στα 30 χωρίς τα Novasports.

 Αν τα θέλω μπορώ να τα βάλω από Wind με 5 ευρώ και να ξεμπλέξω τελείως από τη Forthnet.

Αλλά δεν με νοιάζει και τόσο, 7 ομάδες της έμειναν από Superleague, 2 πρωταθλήματα ποδοσφαίρου και η Euroleague.

Συμφωνώ για τους μπασκετικους αλλά αν ήμουν μπασκετικος θα πήγαινα και θα έβαζα Euroleague TV, νομίζω έχει 30 ευρώ όλη η season.

Ναι, αλλά 35 ευρώ χωρίς novacinema ε ; 

Δε ξέρω το wind vision τι λέει 

Συν τοις άλλοις, νομίζω στη παρούσα φάση η δορυφορική τηλεόραση υπερτερεί έναντι των λύσεων με stream 

 

Επεξ/σία από AristidisZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μιλησα με εξυπηρετηση πελατων. 3 ενδιαφερουσες πληροφοριες, νομιζω αξιζουν να προστεθουν και στο αρθρο. 

---------------------------------------

Στο Novaflix μπορείτε να δηλώσετε συνολικά 3 συσκευές και να χρησιμοποιείτε παράλληλα τις 2 από αυτές

Η υπηρεσία είναι διαθέσιμη για αγορά αποκλειστικά εντός Ελλάδος

Μπορείτε να ανανεώσετε τις συσκευές σας, 1 φορά τον μήνα, μέσα από την ενότητα “Οι Συσκευές μου” του Λογαριασμού σας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Nαι, μόνο που εγώ δε κλαίγομαι επειδή δε μπορώ να δω ταυτόχρονα αγώνα με κάποιον... 

Btw εγώ το πληρώνω και στο όνομά μου είναι η σύνδεση, απλά δε μένω στο πατρικό

Ναι, αλλά 35 ευρώ χωρίς novacinema ε ; 

 Δε ξέρω το wind vision τι λέει 

Συν τοις άλλοις, νομίζω στη παρούσα φάση η δορυφορική τηλεόραση υπερτερεί έναντι των λύσεων με stream 

Πληρώνω 40 ευρώ για Nova σκέτο, δεν θέλω να βάλω internet από τη Forthnet και ούτε να μοιράζω το go με συγγενείς για να μου έρχεται φθηνότερα. Και ναι κλαίω τα λεφτά μου που πλήρωνα τόσο καιρό, το Novaflix με τα novacinema στα 12 ευρώ απλά μου υπενθύμισε τι κορόιδο ήμουν τόσο καιρό. Και με αυτά που γράφει ο φίλος mouzouris για τις συσκευές το Νovaflix φαίνεται πολύ καλό και όχι κλειδωμένο για αστείους λόγους και δεν θα αντέξω να μη το βάλω στη θέση του κανονικού.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mourouzis2005 είπε

Μολις μιλησα με εξυπηρετηση πελατων. 3 ενδιαφερουσες πληροφοριες, νομιζω αξιζουν να προστεθουν και στο αρθρο. 

---------------------------------------

Στο Novaflix μπορείτε να δηλώσετε συνολικά 3 συσκευές και να χρησιμοποιείτε παράλληλα τις 2 από αυτές

 Η υπηρεσία είναι διαθέσιμη για αγορά αποκλειστικά εντός Ελλάδος

 Μπορείτε να ανανεώσετε τις συσκευές σας, 1 φορά τον μήνα, μέσα από την ενότητα “Οι Συσκευές μου” του Λογαριασμού σας.

Αγορά εντός Ελλάδας, χρήση εκτός γίνεται ; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Αγορά εντός Ελλάδας, χρήση εκτός γίνεται ; :)

Με VPN και ελληνική IP 99% ναι.

Χωρίς VPN αποκλείεται, δεν έχουν τα δικαιώματα στο περιεχόμενο για μετάδοση εκτός Ελλάδος.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα αλλά έφυγε σε 5 λεπτά, δεν παίζει με τίποτα σε υπολογιστή είτε laptop είτε σταθερό, δοκίμασα με 3 διαφορετικές συσκευές αλλά δεν δούλεψε ποτέ.

Επίσης με κάθε λογαριασμό μπορείς να βλέπεις ταυτόχρονα σε 2 συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω την άποψη μου, γενικά το θέμα τηλεόραση είναι πολύ δύσκολο και καθαρά υποκειμενικό για τον καθένα ανάλογα με τα γούστα του, άλλος γουστάρει ταινίες άλλος αθλητικά κλπ αυτό που βλέπεις εσύ μπορεί εγώ να μην το έβλεπα ούτε που να με πληρώνανε κοκ.

Τώρα είμαι συνδρομητής στην Nova το full pack στα 43€, με τα απεριόριστα κινητά και σε συνδυασμό με τα 4 κανάλια novacinema που παίζουν ταινίες ακόμη και της ίδιας χρονιάς σε πολύ καλή ποιότητα και ήχο (αυτό το αναγνωρίζω) με καλύπτει μερικώς, αλλά πάλι καταλήγω να κατεβάζω από torrent αφού το 90% του προγράμματος της nova δεν με καλύπτει οπότε......

Ας πούμε βλέπω ντοκυμαντέρ και γουστάρω το discovery ID ε δεν τα έχει αντιθέτως έχει national geographic και discovery showcase που έχουν τραγικό περιεχόμενο βασικά είναι ο ορισμός του trash tv, τι να γράψεις για τα ανεκδιήγητα ancient aliens, finding the bigfoot, cake boss, και ολόκληρο το history......

Εχει το GOT άλλοι κόβουν φλέβες, δεν μπορώ να καταπιεστώ να δω αυτό το πράμα μόνο και μόνο επειδή το πληρώνω, όσο για το ondemand το περιεχόμενο του είναι φτωχό ειδικά σειρές δεν έχει τίποτα από ποικιλία, και ντοκυμαντέρ,  για τις ταινίες του είναι τίμιο, τα παιδικά ούτε καν...

      Δοκίμασα το wind vision, με το 3μηνο του netflix, σαν τηλεόραση η ποιότητα της εικόνας απαράδεκτη το περιεχόμενο μέτριο (οκ είχε crime & investigation) αλλά το μεγάλο κάζο ήταν το netflix, ορυμαγδός από b movies και σειρές που δεν βλέπω όποτε πούλο.....

      Για cosmote tv δεν έχω άποψη μιας και δεν έχω δοκιμάσει, αλλά το vodafone tv είναι ίσως η μεγαλύτερη παπαριά που έχω δει ότι να ναι πραγματικά...

       Οσο για τύπους που έχουν κάνει ευαγγέλιο το kodi με τα σαβουρο πρόσθετα που κυκλοφορούν εδώ και εκεί.........τι να πω κάποιοι κάτεβάζουν ακόμα και ταινίες από torrent ΤS, με τον άλλο να βήχει ή να σηκώνεται για κατούρημα, το Iptv είναι ένα ανέκδοτο και οι υπότιτλοι εφιάλτης, γενικά λύση που να με καλύπτει δεν έχω βρει απλά με την nova έχω την ευκολία μετά από ένα 12ωρο στην δουλειά να χαζέψω λίγο και αν μου την βαρέσει και βαριέμαι να παίξω bf5  κανά 2ωρο να δω κάποια ταινία της προκοπής μέχρι εκεί όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, 3dclub είπε

Θα πω την άποψη μου, γενικά το θέμα τηλεόραση είναι πολύ δύσκολο και καθαρά υποκειμενικό για τον καθένα ανάλογα με τα γούστα του, άλλος γουστάρει ταινίες άλλος αθλητικά κλπ αυτό που βλέπεις εσύ μπορεί εγώ να μην το έβλεπα ούτε που να με πληρώνανε κοκ.

Τώρα είμαι συνδρομητής στην Nova το full pack στα 43€, με τα απεριόριστα κινητά και σε συνδυασμό με τα 4 κανάλια novacinema που παίζουν ταινίες ακόμη και της ίδιας χρονιάς σε πολύ καλή ποιότητα και ήχο (αυτό το αναγνωρίζω) με καλύπτει μερικώς, αλλά πάλι καταλήγω να κατεβάζω από torrent αφού το 90% του προγράμματος της nova δεν με καλύπτει οπότε......

Ας πούμε βλέπω ντοκυμαντέρ και γουστάρω το discovery ID ε δεν τα έχει αντιθέτως έχει national geographic και discovery showcase που έχουν τραγικό περιεχόμενο βασικά είναι ο ορισμός του trash tv, τι να γράψεις για τα ανεκδιήγητα ancient aliens, finding the bigfoot, cake boss, και ολόκληρο το history......

Εχει το GOT άλλοι κόβουν φλέβες, δεν μπορώ να καταπιεστώ να δω αυτό το πράμα μόνο και μόνο επειδή το πληρώνω, όσο για το ondemand το περιεχόμενο του είναι φτωχό ειδικά σειρές δεν έχει τίποτα από ποικιλία, και ντοκυμαντέρ,  για τις ταινίες του είναι τίμιο, τα παιδικά ούτε καν...

      Δοκίμασα το wind vision, με το 3μηνο του netflix, σαν τηλεόραση η ποιότητα της εικόνας απαράδεκτη το περιεχόμενο μέτριο (οκ είχε crime & investigation) αλλά το μεγάλο κάζο ήταν το netflix, ορυμαγδός από b movies και σειρές που δεν βλέπω όποτε πούλο.....

      Για cosmote tv δεν έχω άποψη μιας και δεν έχω δοκιμάσει, αλλά το vodafone tv είναι ίσως η μεγαλύτερη παπαριά που έχω δει ότι να ναι πραγματικά...

       Οσο για τύπους που έχουν κάνει ευαγγέλιο το kodi με τα σαβουρο πρόσθετα που κυκλοφορούν εδώ και εκεί.........τι να πω κάποιοι κάτεβάζουν ακόμα και ταινίες από torrent ΤS, με τον άλλο να βήχει ή να σηκώνεται για κατούρημα, το Iptv είναι ένα ανέκδοτο και οι υπότιτλοι εφιάλτης, γενικά λύση που να με καλύπτει δεν έχω βρει απλά με την nova έχω την ευκολία μετά από ένα 12ωρο στην δουλειά να χαζέψω λίγο και αν μου την βαρέσει και βαριέμαι να παίξω bf5  κανά 2ωρο να δω κάποια ταινία της προκοπής μέχρι εκεί όμως

allantialonimagdalo.

Αδερφέ τα ισοπέδωσες όλα. Μιλάμε το άκρον άωτον. Πιστεύω ότι διαφωνούν μαζί σου το 99.99% του πληθυσμού :D

oyAoy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...