Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, spyros95 είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση! Δυστυχώς ακόμα και το site της GLS με παραπέμπει σε επικοινωνία με ACS (GLS PARTNERS). Έστειλα ένα e-mail στην ACS, μιας και στα τηλέφωνο δεν θα καταφέρω να βρω ποτέ εκπρόσωπο!

στην σελίδα της Gls σου δίνει το τρακινγκ της Acs

3 ώρες πριν, specre είπε

Καλησπέρα. Έχω χάσει κάποια "επεισόδια" με τις μεταφορικές :unsure:.

Περιμένω 2 δεματάκια από Aliexpress με YANWEN ( untracked -  YWXYxxxxxxxx ). Στο 17track φαίνονται ότι έχουν φτάσει Ελλάδα ( "GR, Arrival at GREECE inward office of exchange" ). Απλά διαβάζωντας εδώ και εκεί... δεν κατάλαβα αν έρχονται με ΕΛΤΑ όπως πριν λίγους μήνες ή με κάποια άλλη μεταφορική (ACS, Γενική Ταχυδρομική). Γνωρίζει κανείς να με διαφωτίσει; Ευχαριστώ.

έχω και εγώ κάποια με ίδιο τρακινγκ που μου δείχνουν ότι έχουν μπει στην Ελλάδα αρχές Νοεμβρίου αλλά δεν έχουν φτάσει στα χέρια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, KostasH3 είπε

στην σελίδα της Gls σου δίνει το τρακινγκ της Acs

έχω και εγώ κάποια με ίδιο τρακινγκ που μου δείχνουν ότι έχουν μπει στην Ελλάδα αρχές Νοεμβρίου αλλά δεν έχουν φτάσει στα χέρια μου

Τα ίδια όλοι οπότε μάλλον για δέματα απλά(μη συστημένα) δεν τα βγάζουν ακόμα από το βάθος της αποθήκης να το πούμε κ έτσι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια αγορά από κατάστημα Ιρλανδίας. Από το tracking που μου έδωσαν, η τελευταία κίνηση ήταν

Your delivery has left our handling partner in LONDON, HEATHROW TRANSIT HUB

Χαζή απορία, υπάρχει περίπτωση να περάσει τελωνείο, εφόσον έφυγε από Αγγλία?  Το πακέτο ξεκίνησε από Ιρλανδία, και έχει κωδικό χώρας IE στο τέλος του tracking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτησω.Εχω παραγγείλει καποια μικροδεματα απο Νοεμβρη(AliExpress)και ακομη να ρθουν.Συμβαινει και σε σας η παραλαμβάνεται με καθυστέρηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Από bangood θέλω να παραγγείλω κάποια μικροπράγματα 105$. Μου γράφει για CN Direct. Στην χειρότερη 15€+24%? Δεν μου δίνει επιλογή για αποθήκη Ευρώπης, να προχωρήσω λέτε? Κ 40€ να πληρώσω πάλι αξίζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία κινητό από Ευρωπαϊκή αποθήκη banggood (Τσεχία) στις 29/11/20 , αποστάλθηκε στις 30/11 και ακόμα δεν έχει έρθει.

Tracking δεν υπάρχει (δεν δίνει το banggood για την ευρωπαϊκή αποθήκη).

Να περιμένω κι άλλο ή ν α ξεκινήσω διαδικασίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, risingsun είπε

Παιδιά να ρωτησω.Εχω παραγγείλει καποια μικροδεματα απο Νοεμβρη(AliExpress)και ακομη να ρθουν.Συμβαινει και σε σας η παραλαμβάνεται με καθυστέρηση?

Ναι έτσι είναι. Κάποιοι παραλαμβανουν αυτές τις μέρες δέματα από το πρώτο 10ημερο του Νοεμβρίου. Υπομονή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Nnoutas είπε

Ναι έτσι είναι. Κάποιοι παραλαμβανουν αυτές τις μέρες δέματα από το πρώτο 10ημερο του Νοεμβρίου. Υπομονή 

Παλι καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Nnoutas είπε

Ναι έτσι είναι. Κάποιοι παραλαμβανουν αυτές τις μέρες δέματα από το πρώτο 10ημερο του Νοεμβρίου. Υπομονή 

τυχερούληδες,έχω untracked δέματα από 9/11 και μετά που δείχνουν ότι έφτασαν αεροδρόμιο αλλά αγνοούνται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KostasH3 είπε

τυχερούληδες,έχω untracked δέματα από 9/11 και μετά που δείχνουν ότι έφτασαν αεροδρόμιο αλλά αγνοούνται

Λογικά, μέχρι και την επόμενη εβδομάδα θα παραλάβεις. Αφότου φτάνει στο αεροδρόμιο σταματάει η ενημέρωση για τα untracked δέματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, risingsun είπε

Παιδιά να ρωτησω.Εχω παραγγείλει καποια μικροδεματα απο Νοεμβρη(AliExpress)και ακομη να ρθουν.Συμβαινει και σε σας η παραλαμβάνεται με καθυστέρηση?

Και όχι μόνο. Έχω ακόμα και από τον Οκτώβριο και περιμένω!!!

1 ώρα πριν, soiramk είπε

Πλησιάζω; Ποια είναι τα επόμενα βήματα;

1132936224_Screenshot2021-01-14at4_13_00PM.png.6ddacbde3baa36972f1e26f40bfba7e3.png

Από που είσαι φίλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σφαιρα το bangood παραγγελεια ενα poco m3 και μια θηκη ξεχωριστα στις 31/12 με eu prioty line εφυγαν 1/1 απο κινα παρελαβα σημερα το πρωι απο ACS !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...