Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, fisikok32 είπε

καλησπέρα , έκανα παραγγελία σε banggood 45 ευρώ με Priority direct mail και μου λένε ότι δεν μπορούν να μου το στείλουν με αυτήν την μέθοδο . Μου πρότειναν Air parcel register . Ξέρει κανείς αν με αυτήν την μέθοδο κινδυνεύει για τελωνείο  ;;

ή θα το στειλουν οπως ειχες αρχικά επιλεξει & πλήρωσες με PDM ή ακυρωσε την οσο ειναι καιρος μην δεχτεις καμια αποστολη με καμία αλλη μεθοδο που πιθανως προτεινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, aces είπε

ή θα το στειλουν οπως ειχες αρχικά επιλεξει & πλήρωσες με PDM ή ακυρωσε την οσο ειναι καιρος μην δεχτεις καμια αποστολη με καμία αλλη μεθοδο που πιθανως προτεινουν.

Εάν πληρώσω το tariff insurance δεν με καλύπτουν αυτοί αν περάσει τελωνείο ;;

Με την μέθοδο Air parcel register  εννοώ . 

Επεξ/σία από fisikok32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, fisikok32 είπε

Εάν πληρώσω το tariff insurance δεν με καλύπτουν αυτοί αν περάσει τελωνείο ;;

επειδη αυτα αλλαζουν δεν ειναι κατι σταθερο το λογικο ειναι να ανοιξεις τικετ και να δεις τι θα σου γραψουν αν το καλυπτουν το tariff insurance (κ να κρατησεις και την γραπτη απαντηση τους) ή οχι κ ετσι να εχεις κατι γραπτως σε περιπτωση που δεν το καλυψουν εν τελη.

 

Εξαρχης εσυ πληρωσες για PDM αρα (για εμενα) ακυρωνεις χωρις εναλλακτική εφοσον κολλαει το πραγμα απο μεριας τους. 

Εφοσον το πληρωσες περιμενεις να το στειλουν με pdm. Αν οχι ακυρωνεις με αιτιολογια no availability for Priority Direct Mail on the select item sto dispute/case sto PayPal με screenshot της παραγγελιας/ηλεκτρ.πληρωμή που εγινε για το συγκεκριμενο προιον

Εδω λενε οτι το πληρωνουν αλλα το αρθρο τους ειναι απο το 2017 αρα ανοιγεις τικετ και εχεις κατι γραπτο στα χερια σου ή απλα ακυρώνεις

https://blog.banggood.com/banggood-tariff-insurance-61604.html

 
 

 

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ οκ . Με βοήθησες αρκετά , ευχαριστώ !  Δε μου λες , αν την ακυρώσω και την ξανά κάνω με EU Priority line όπως λέει ο @Dantε ; Σε αυτήν την περίπτωση κινδυνεύω με τελωνείο ;

Στο reddit από οτι διάβασα μόλις λέει οτι δεν έχει χρεώσεις , βέβαια αυτό έχει γραφτεί πριν 8 μήνες..  Οπότε ;

Επεξ/σία από fisikok32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το EU Priority ειναι ενταξει οπως βεβαια και το παλιο αλλα αξιοπιστο PDM - το Air parcel που σου προτειναν απο το BG κ κακως το προτειναν δεν ειναι - πέφτει/εχει πιθανό ελεγχο.

Το θεμα ειναι αν το υποστηριζουν το EU Priority για το συγκεκριμενο προιον (κ οχι το pdm) σε καποια μεγαλα αντικειμενα το εμφανιζει (ή εμφανιζει μόνο τη μία μεθοδο) αναλογα το προιον/διαθεσιμοτητα.

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το EU Priority line να επιλέξω και το tariff insurance (1-2 ευρώ παραπάνω από οτι θυμάμαι ) ή δεν χρειάζεται ;

Πάντως το PDM είναι εγγύηση και τώρα τελευταία τα δέματα τα φέρνει και η acs 😃

Επεξ/σία από fisikok32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fisikok32 είπε

Με το EU Priority line να επιλέξω και το tariff insurance (1-2 ευρώ παραπάνω από οτι θυμάμαι ) ή δεν χρειάζεται ;

Πάντως το PDM είναι εγγύηση και τώρα τελευταία τα δέματα τα φέρνει και η acs 😃

Οταν επιλέγεις PDM ή EU Priority Line το tariff insurance είναι προεπιλεγμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να αγορασω το συγκεκριμενο

https://www.aliexpress.com/item/1005001941803802.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7bb070e27hc5n4&algo_pvid=517a6096-36c4-4764-b09f-d77a8466eff4&algo_expid=517a6096-36c4-4764-b09f-d77a8466eff4-8&btsid=2100bddf16168477863913555e07c0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Απο αποθηκη Πολωνιας.Οκ τελωνειο δε περναει.

Με αυτη τη CAINIAO WAREHOUSE EXPRESS SHIPPING πως ερχεται εδω Ελλαδα?

 

Επισης στο aliexpress κουπονια παιζουν μπας και βγει λιγο καλυτερη τιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Dantε είπε

Θελω να αγορασω το συγκεκριμενο

https://www.aliexpress.com/item/1005001941803802.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7bb070e27hc5n4&algo_pvid=517a6096-36c4-4764-b09f-d77a8466eff4&algo_expid=517a6096-36c4-4764-b09f-d77a8466eff4-8&btsid=2100bddf16168477863913555e07c0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Απο αποθηκη Πολωνιας.Οκ τελωνειο δε περναει.

Με αυτη τη CAINIAO WAREHOUSE EXPRESS SHIPPING πως ερχεται εδω Ελλαδα?

 

Με DHL express ερχεται απο αποθηκη Πολωνίας

το ιδιο προιον το εχει ο ιδιος πωλητης κ εδω με παραπανω reviews

https://www.aliexpress.com/item/4001209374169.html?spm=2114.12010615.8148356.2.74fb2beceoPiQk

U0dc1e5aebfc2428dbef99f683ea80bf0J.jpg

 

Επεξ/σία από aces
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/3/2021 στις 12:47 ΜΜ, nikos2075 είπε

Αυτή θεώρησα ότι είναι η πιό σωστή λύση, λόγω συνείδησης, και ήδη απο χθές έχω στείλει μήνυμα στον πωλητή. Περιμένω να δώ εάν θα το διαβάσει και τί πρόταση θα μου κάνει.

Καλησπέρα, σήμερα μου απάντησε έκπληκτος ο πωλητής και μου πρότεινε μια έκπτωση της τάξης του 20%. Τι λέει η λογική? Δεν θέλει πίσω τη συσκευή από τη στιγμή που έχει χρησιμοποιηθεί... Τι λέτε να προτείνω κάποια μεγαλύτερη έκπτωση 40-50 %? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Έχω κάνει μια αγορά από ολλανδικό φυσικό κατάστημα (όχι από τα γνωστά Ali bg gear) το tracking που μου έδωσαν είναι 3SMYPA******* 

Έχει φύγει από 27 Φλεβάρη από Ολλανδία κι ακόμα δεν έχει εμφανιστεί Ελλάδα.

Ξέρουμε αν αυτή η καθυστέρηση είναι λογική λόγο covid η χάθηκε κανένα δέμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...