Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, aces είπε

Απο Αγγλια τελευταια παραγγελια ηρθε τον απριλιο μεσα σε 9 μερες (συνολο) αλλα πληρωσα εξτρα tracked & signed (ηρθε σφαιρα με acs).

Τα απλα κανουν περισσοτερο αλλα συνηθως στις 20 μερες (3 βδομαδες ερχονται)

Τα απλα σε 2 βδομαδες μου εχουν ερθει.Δεν ξερω τωρα γιατι αργησε τοσο.Ενα cd ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καταρχας, ειναι σιγουρα απο Αγγλια?

(εννοω, υπαρχουν πωλητες στο εβαυ που φαινεται πως στελνουν απο Αγγλια αλλα στο κατω κατω της σελιδας βλεπεις οτι ειναι Κινεζοι)

 

Επισης το τελευταιο πραματακι απο Ιαπωνια που πηρα εφτασε σε δυο μερες Ελλαδα και εχουν περασει ηδη 2 βδομαδες αλλα ακομα να φανει.

Απο χθες περιμενω και απλο απο Αγγλια, για να δουμε ποσο θα κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, kosutasu22 είπε

Καταρχας, ειναι σιγουρα απο Αγγλια?

(εννοω, υπαρχουν πωλητες στο εβαυ που φαινεται πως στελνουν απο Αγγλια αλλα στο κατω κατω της σελιδας βλεπεις οτι ειναι Κινεζοι)

Επισης το τελευταιο πραματακι απο Ιαπωνια που πηρα εφτασε σε δυο μερες Ελλαδα και εχουν περασει ηδη 2 βδομαδες αλλα ακομα να φανει.

Απο χθες περιμενω και απλο απο Αγγλια, για να δουμε ποσο θα κανει.

Ναι απο Αγγλία ειναι.Μιλησα με τους ανθρωπους και μου λενε και αυτοι ότι επρεπε να ειχε φτασει ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, risingsun είπε

Ναι απο Αγγλία ειναι.Μιλησα με τους ανθρωπους και μου λενε και αυτοι ότι επρεπε να ειχε φτασει ήδη.

Στην ACS πήγες να ρωτήσεις ? Πήγαινε ρώτα στην ACS μήπως για τον Α - Β λόγω δεν σε βρίσκουν και το έχουν εκεί. Δεν χάνεις τίποτα. Αν θες στείλε μου PM να το κοιτάξω άμεσα στον ΕΛΤΑ, αλλά εγώ για ACS το βλέπω περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να αγοράσω κάτι με δόσεις από το αμαζον ; Συγκεκριμένα από το αμερικανικό.καπου είχα διαβάσει ότι υπάρχει κάτι τέτοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, imazehost είπε

Στην ACS πήγες να ρωτήσεις ? Πήγαινε ρώτα στην ACS μήπως για τον Α - Β λόγω δεν σε βρίσκουν και το έχουν εκεί. Δεν χάνεις τίποτα. Αν θες στείλε μου PM να το κοιτάξω άμεσα στον ΕΛΤΑ, αλλά εγώ για ACS το βλέπω περισσότερο.

Ειναι 4€ αγορα.Δεν ειναι acs σιγουρα γιατι θα πληρωνα το νεφρο μου.Με ελτα ειναι γιατι εχω ξαναπαρει.Απλως αργει κατα ενα περιεργο λογο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση, εχω βρει ένα πολύ ωραίο σουγια ο οποίος είναι premium με εξωτικά μεταλα κλπ, αν το παραγγείλω υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη νομοθεσία; Θεωρείται όπλο η θέλει κάποια άδεια για αγορά; Είναι από ευρωπαϊκό κατάστημα συγκεκριμένα από Αμαζον και ο πωλητής στέλνει Ελλάδα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα στην κοινότητα! Μια αποριούλα:

Γνωρίζουμε αν και ποια εταιρεία πραγματοποιεί διεθνείς αποστολές δεμάτων με αντικαταβολή;

Συγκεκριμένα, με ενδιαφέρει να μου στείλουν ένα δέμα (φάκελο με εισιτήρια συναυλίας για την ακρίβεια) από Τσεχία (εντός Ε.Ε. δηλαδή) για Ελλάδα, με αντικαταβολή. Ώστε να είναι εξασφαλισμένος και ο πωλητής που έχω βρει και εγώ.

Επεξ/σία από akefaloskavalaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, haris013 είπε

Παιδιά μια ερώτηση, εχω βρει ένα πολύ ωραίο σουγια ο οποίος είναι premium με εξωτικά μεταλα κλπ, αν το παραγγείλω υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη νομοθεσία; Θεωρείται όπλο η θέλει κάποια άδεια για αγορά; Είναι από ευρωπαϊκό κατάστημα συγκεκριμένα από Αμαζον και ο πωλητής στέλνει Ελλάδα .

Δεν ξετω τι μαχαίρι ειναι

Εγώ που εχω φέρει μαχαίρια κουζίνας και του chef και μάλιστα απο Ιαπωνία δεν ειχα πρόβλημα, αλλα νομικά δεν ξέρω τι παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Δεν ξετω τι μαχαίρι ειναι

Εγώ που εχω φέρει μαχαίρια κουζίνας και του chef και μάλιστα απο Ιαπωνία δεν ειχα πρόβλημα, αλλα νομικά δεν ξέρω τι παίζει

Είναι πτυσσόμενο από δαμάσκηνο ατσάλι και τιτάνιο της Benchmade , θέλω να το κάνω δώρο και δεν το βρήκα στην εγχώρια αγορά πουθενά γιατί είναι custom και θέλει preorder . Ανοικτό είναι στα 110 χιλιοστα ενώ η λάμα έχει συνολικό μήκος 55 χιλιοστά . Προφανώς θέλω να το αγοράσω νόμιμα και όχι να τρέχω να δίνω εξηγήσεις σε αστυνομία η τελωνείο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα αγορά απο Rωσία ενα δεμα 2.5 κιλά με τρόπο αποστολής EMS από το ταχυδρωμίο Ρωσίας θα περάσει τελωνείο; 

Ρωτάω γιατι θα περάσει στην Ελλάδα λογικά με Elta courier και στο site αναφέρει αυτό (δείτε παρακάτω)  και ίσως ισχύει και για αντικείμενα που έρχονται απο Εξωτερικό μέσω EMS.

Όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας με ενημερώσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ^_^

Επεξ/σία από Lizarloth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lizarloth είπε

Καλησπέρα αγορά απο Rωσία ενα δεμα 2.5 κιλά με τρόπο αποστολής EMS από το ταχυδρωμίο Ρωσίας θα περάσει τελωνείο; 

Ρωτάω γιατι θα περάσει στην Ελλάδα λογικά με Elta courier και στο site αναφέρει αυτό (δείτε παρακάτω)  και ίσως ισχύει και για αντικείμενα που έρχονται απο Εξωτερικό μέσω EMS.

Όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας με ενημερώσει. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ^_^

image.png.5c1cda89bfe6f5d82357f4c7bafeb49d.png

Ποιο είναι το κόστος του προιόντος; Γενικά απο Ρωσία περνάνε κανονικά τελωνείο. Δεν επιβάλλονται τέλη αν είναι κάτω απο 22 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Ποιο είναι το κόστος του προιόντος; Γενικά απο Ρωσία περνάνε κανονικά τελωνείο. Δεν επιβάλλονται τέλη αν είναι κάτω απο 22 ευρω

Δεν ειναι αγορά από κατάστημα αλλά απο ιδιώτη και η αξία ειναι 3000 Ρούβλια περίπου 41 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...