Προς το περιεχόμενο

AMD επεξεργαστές & AM4 socket (The End Game Part4)


nikos5800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Ανετα μπουκαλιαζει ο 1600af την 5700xt σε 1080p 

Στο κακογραμμενο AC ODYSSEY o 3600x με πουσαρισμενες μνημες μεχρι τερμα μεσα στην Αθηνα πεφτει μπουκαλι ( οκ ειναι μικρο απο 97%+ βλεπω 93-94 % usage) . Mε τον 1600af σιγουρα θα ειναι πολυ μεγαλυτερο . Γνωμη μου καρτες απο 5700/xt και πανω θελουν zen 2. 

Μόνο το Odyseey είναι τόσο σαπίλα..

25 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Δεν μιλαω για gaming ρε ,γτ κολλατε ολοι με το gaming 😛

Ε ένας λόγος παραπάνω τότε. Καλύτερα να έχεις 2 πυρήνες παραπάνω και ας έχουν χειρότερο ipc..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Ε τι θα παρεις την 5700xt για 1080p 60 fps ; :P 

To apex δεν ζοριζει πολυ τον επεξεργαστη γιαυτο . Βattlefield , assassins creed, red dead redemption 2 εκει θα φανει η διαφορα 

Μα ίσα ίσα σε αυτά τα παιχνίδια χωλαίνουν οι πρώτες γενιές ryzen, δλδ στα εύκολα για δυνατή κάρτα, με ζητούμενο τα υψηλά frames 

Διαβάζοντας τα σχόλια εδώ:
https://www.skroutz.gr/s/18604708/Intel-Core-i3-9100F-Box.html?from=catspan&o=9100f#reviews

κατάλαβα γιατί τα βγάζει..... 

Όταν συνεχίζουν να υπάρχουν τέτοιοι πελάτες , δεν θα πεθάνει ποτέ το 4c/4t

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Odyssey  δεν είναι παιχνίδι για συγκρίσεις, αλλιώς συμπεριφέρεται με amd gpu αλλιώς με Nvidia γενικά είναι πολύ σαπιο

8 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Μα ίσα ίσα σε αυτά τα παιχνίδια χωλαίνουν οι πρώτες γενιές ryzen, δλδ στα εύκολα για δυνατή κάρτα, με ζητούμενο τα υψηλά frames 

Διαβάζοντας τα σχόλια εδώ:
https://www.skroutz.gr/s/18604708/Intel-Core-i3-9100F-Box.html?from=catspan&o=9100f#reviews

κατάλαβα γιατί τα βγάζει..... 

Όταν συνεχίζουν να υπάρχουν τέτοιοι πελάτες , δεν θα πεθάνει ποτέ το 4c/4t

Είμαι Ιντελάκιας οπότε ναι i3 9100f. 
Δεν ήθελα να δώσω πολλά λεφτά έφυγα απο i3 4170 και επιτέλους ανοίγω πάνω απο 2 εφαρμογές στο πισι μου. 
Παίζω Call Of Duty Modern Warfare σε Settings Medium και youtube μουσική και discord στα 80 fps Warzone και το multiplayer 100+ με την 1060 3gb palit! 
Αυτά αξίζει για εμένα για απλή χρήση σε games οπότε την πήρα 77€. 
Αυτά!


🤣
Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Το Odyssey  δεν είναι παιχνίδι για συγκρίσεις, αλλιώς συμπεριφέρεται με amd gpu αλλιώς με Nvidia γενικά είναι πολύ σαπιο

Είμαι Ιντελάκιας οπότε ναι i3 9100f. 
Δεν ήθελα να δώσω πολλά λεφτά έφυγα απο i3 4170 και επιτέλους ανοίγω πάνω απο 2 εφαρμογές στο πισι μου. 
Παίζω Call Of Duty Modern Warfare σε Settings Medium και youtube μουσική και discord στα 80 fps Warzone και το multiplayer 100+ με την 1060 3gb palit! 
Αυτά αξίζει για εμένα για απλή χρήση σε games οπότε την πήρα 77€. 
Αυτά!


🤣

Λολ!! Νόμιζα εσύ το έγραψες για πλάκα αλλά είναι πραγματικό σχόλιο, χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι δεν ασχολούνται όπως εμείς είναι παντελώς άσχετοι δεν το συζητάω. Το τι έχω ακούσει από φίλους και συγγενείς δεν λέγεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο πιο θεός είναι ο παρακάτω:

"Να αναφέρω ότι έχω συνδυάσει τον i3 9100f με mobo με chip Z390 για να μπορώ να ξέκλειδώσω όλες τις δυνατότητες ΟC και ram ddr4 στα 3000Mhhz (Corsair Vengeance LPX). Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για τον συνδυασμό του με mobo Η 310 h Β360-365, αλλά με το Z390 σκοτώνει. Με κλειστά μάτια πάιδες..."

Έδωσε 80€ για CPU και 130-140€ για Μ/Β που υποστηρίζει OC ενώ η CPU του ΔΕΝ υποστηρίζει OC.

😂🤣😍

Επεξ/σία από kkatzos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Όσοι δεν ασχολούνται όπως εμείς είναι παντελώς άσχετοι δεν το συζητάω. Το τι έχω ακούσει από φίλους και συγγενείς δεν λέγεται..

Δεν δέχομαι το παντελώς άσχετος εν έτει 2020 με πρόσβαση σε τόσες πληροφορίες κτλ κτλ. Και στην τελική άμα είσαι όντως άσχετος ΔΕΝ κάνεις τέτοιες αγορές μόνος σου χωρίς να πάρεις feedback..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Το Odyssey  δεν είναι παιχνίδι για συγκρίσεις, αλλιώς συμπεριφέρεται με amd gpu αλλιώς με Nvidia γενικά είναι πολύ σαπιο

Είμαι Ιντελάκιας οπότε ναι i3 9100f. 
Δεν ήθελα να δώσω πολλά λεφτά έφυγα απο i3 4170 και επιτέλους ανοίγω πάνω απο 2 εφαρμογές στο πισι μου. 
Παίζω Call Of Duty Modern Warfare σε Settings Medium και youtube μουσική και discord στα 80 fps Warzone και το multiplayer 100+ με την 1060 3gb palit! 
Αυτά αξίζει για εμένα για απλή χρήση σε games οπότε την πήρα 77€. 
Αυτά!


🤣

Ζωντανή διαφήμιση της AMD ο φίλος inteλάκιας🤣

Σκέφτομαι μόνο ότι τέλος '17 αν θυμάμαι,  που είχα αγοράσει FX 8350, κόστιζε όσο ένας i3 2c/4t. Τι με νοιάζει αν η αρχιτεκτονική έπασχε, το θέμα είναι ότι στην AMD αν ψωνίσεις περασμένη γενιά παίρνεις επιδόσεις σε καλή τιμή. Η νοοτροπία των εταιριών δεν αλλάζει...

Επεξ/σία από nicksoti
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, nicksoti είπε

Ζωντανή διαφήμιση της AMD ο φίλος inteλάκιας🤣

Σκέφτομαι μόνο ότι τέλος '17 αν θυμάμαι,  που είχα αγοράσει FX 8350, κόστιζε όσο ένας i3 2c/4t. Τι με νοιάζει αν η αρχιτεκτονική έπασχε, το θέμα είναι ότι στην AMD αν ψωνίσεις περασμένη γενιά παίρνεις επιδόσεις σε καλή τιμή. Η νοοτροπία των εταιριών δεν αλλάζει...

Φαντάσου για να πανηγυρίζει που μπορεί επιτέλους να ανοίγει discord και youtube όσο παίζει, τόσα χρόνια πόσα 100ρικά θα έχει δώσει για τους εκάστοτε διπύρηνους (αν και ο 7350κ ήταν πιο ακριβός και από τον 2500k σε κάποια φάση).😁  Κανονικά η intel αν θέλει να είναι σωστή με τους πελάτες της ας κόψει ένα κονδύλι για ψυχολόγους για να μη τους μένουν τέτοια απωθημένα,

Επεξ/σία από ilos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ακομη, αλλα νομιζω οτι ενα τετοιο nuc-alike με τον 4800H ή τον 4900H θα ηταν απαιχτο: ταχυτητα, χαμηλη καταναλωση και καλη αποδοση στα onboard γραφικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, duffyduck είπε

Οχι ακομη, αλλα νομιζω οτι ενα τετοιο nuc-alike με τον 4800H ή τον 4900H θα ηταν απαιχτο: ταχυτητα, χαμηλη καταναλωση και καλη αποδοση στα onboard γραφικα.

Πφφ θα καταλήξω να πάρω κανα NUC με J5005 στα 250-300eu έτσι όπως το βλέπω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...