Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για πλυστικο μηχανημα


bsp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, bsp είπε

Εχω τραβήξει φωτογραφια το αυτοκολλητο ταμπελακι, που εχει το πλυστικο στην πισω πλευρα.

Τελικα και τα δυο ειναι κινεζικα

nn.jpg

νμ.jpg

Καταρχην αυτο το Lavor που εχεις στη φωτο ειναι το galaxy 160 το οποιο στο Skroutz εχει 190€.Αν δεις τα χαρακτηριστικα τους,το Lavor που ειναι 160max(120 working με 2500W μοτερ) με το Nilfisk που ειναι 120max(85 working με 1400W μοτερ),πετανε σχεδον το ιδιο νερο,5 λιτρα το λεπτο.Δεν παιζουν μονο τα bar ρολο σε ενα πιεστικο,παιζει και το ποσα λιτρα την ωρα βγαζει.Οσο περισσοτερα λιτρα την ωρα πεταει το μηχανημα,σημαινει οτι εχει καλυτερη αντλια.Τεσπα ειμαι και εγω αυτο τον καιρο σε αναζητηση πιεστικου και ειμαι αναμεσα στο Karcher K4 και στο Nilfisk 135.1-8,πιο κατω απο αυτα δεν αξιζει να ασχοληθει καποιος πιστευω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, LouCi4er είπε

Καταρχην αυτο το Lavor που εχεις στη φωτο ειναι το galaxy 160 το οποιο στο Skroutz εχει 190€ 

Στο Leroy Merlin το galaxy 160 εχει 99€, δεν το εχει στο σαιτ, μονο στο καταστημα.

Επεξ/σία από bsp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού πήγες leroy ρίξε μια ματιά και στα sterwins. Είναι μάρκα που προωθεί το leroy γερμανικής τεχνολογίας αξιόπιστα για αυτό δίνουν και 3 χρόνια εγγύηση.

Το καλό έχουν πολλά φτηνά ανταλλακτικά σε σχέση με όλα τα άλλα.Μάλιστα στο καινούργιο μοντέλο έχουν βάλει και κάνη με τρεις λειτουργίες ανοιχτή , τούρμπο και για σαπούνι.

Έχω karcher το Κ4  :P καλό αλλά από ανταλλακτικά άστα να πάνε.Χάλασε ένα πλαστικάκι 2-3 πόντους από την κάνη πάω και μου λένε καινούργια με 38 ευρώ.Τα μικρά δυστυχώς δεν υποστηρίζονται σε ανταλλακτικά όπως τα μεγάλα όπου εκεί είναι κορυφαίοι.Για αποφρακτικό σωληνώσεων 75 ευρώ.Φίλτρο νερού 15 ευρώ.

Ευτυχώς παλιά το leroy έφερνε αντάπτορες με 1 ευρώ που μετέτρεπαν την κάνη Karcher σε sterwins. Πρόλαβα πήρα γιατί τώρα δεν φέρνει και έτσι πήρα κάννη με 10 ευρώ την τριπλή , λάστιχο απόφραξης με 20 φίλτρο με 5 ευρώ.

Εάν αύριο μου χαλάσει θα πάρω ένα sterwins που έχει πολλά και φτηνά ανταλλακτικά τα οποία φέρνει το leroy.Ρίξε μια ματιά σε μηχάνημα και δίπλα στα ανταλλακτικά και στα παρελκόμενα και θα καταλάβεις.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Nilfisk έχουν μεταλλική αντλία ακόμα και στα entry C100series πιεστικά.

Εκεί που πραγματικά "πονάνε" όμως ,είναι στις λόγχες.Ειδικά όσα έρχονται με τις G1 και G2,είναι θέμα χρόνου οι διαρροές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, bsp είπε

Φιλε, ειναι απο τα πρωτα που διαβασα, πολυ καλο!!  

Να 'σαι καλά :). Να πω την αλήθεια, το "πάλευα" καιρό μέχρι να πετύχω κάνα σετ με το patio cleaner, αγόρασα και σωλήνα για καθαρισμό αποχετεύσεων, αλλά ούτε καν τα έχω βγάλει από το κουτί ακόμη. Απογοήτευση το μανίσιο μπουκαλάκι για να κάνει αφρό σε αυτοκίνητα κλπ. Το 135bar ξυρίζουν πάντως. Κόντεψα να κάνω ζημιά στη βαφή με το ακροφύσιο turbo. Έχει μακρύτερο λάστιχο κατά δύο μέτρα, που είναι στα πολύ θετικά. Το τρακτέρ με λίγο παραπάνω κόπο το γυάλισε κι αυτό.

Επεξ/σία από Krasomak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Krasomak είπε

Να 'σαι καλά :). Να πω την αλήθεια, το "πάλευα" καιρό μέχρι να πετύχω κάνα σετ με το patio cleaner, αγόρασα και σωλήνα για καθαρισμό αποχετεύσεων, αλλά ούτε καν τα έχω βγάλει από το κουτί ακόμη. Απογοήτευση το μανίσιο μπουκαλάκι για να κάνει αφρό σε αυτοκίνητα κλπ. Το 135bar ξυρίζουν πάντως. Κόντεψα να κάνω ζημιά στη βαφή με το ακροφύσιο turbo. Έχει μακρύτερο λάστιχο κατά δύο μέτρα, που είναι στα πολύ θετικά. Το τρακτέρ με λίγο παραπάνω κόπο το γυάλισε κι αυτό.

Το turbo δεν ειναι για αυτοκινητα πάντως και γενικα βαφες..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, ParhsG είπε

Το turbo δεν ειναι για αυτοκινητα πάντως και γενικα βαφες..

Είχε λασπούρα στους θόλους κι έβαλα το turbo, λίγο που χτύπησε στο χρώμα, με προβλημάτισε. Βάρεσα και στην πινακίδα και το αυτοκόλλητο για το ΚΤΕΟ το ξεπάστρεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Krasomak είπε

Είχε λασπούρα στους θόλους κι έβαλα το turbo, λίγο που χτύπησε στο χρώμα, με προβλημάτισε. Βάρεσα και στην πινακίδα και το αυτοκόλλητο για το ΚΤΕΟ το ξεπάστρεψε.

Εγω που το δοκιμασα σε πορτα σιδερενια πεταξε τη βαφη. Παντως για θολους και με το αλλο εξαρτημα στο full κανεις δουλειά, δε θα εβαζα ποτε το turbo κοντα σε αυτοκινητο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο το τούrμπο αλλά και το άλλο δεν κάνει πολύ κοντά στη βαφή.Σε αρκετή απόσταση γιατί και αυτό κάνει ζημιά αν το πλυστικό είναι με πολλά bar.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Όχι μόνο το τούrμπο αλλά και το άλλο δεν κάνει πολύ κοντά στη βαφή.Σε αρκετή απόσταση γιατί και αυτό κάνει ζημιά αν το πλυστικό είναι με πολλά bar.

Το αλλο παντως στη χαμηλοτερη ρυθμιση ειναι σαν λάστιχο στο nilifisk. Δηλαδη και χερι που εχω βαλει δε καταλαβενεις τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για τα λεφτά του πολύ τίμιο και το κυριότερο με όλα τα εξαρτήματα που χρειάζονται και σε άλλα πρέπει τα τα πάρεις μετά εξτρά και πανάκριβα.Επίσης φέρνει συχνά και άλλα πρόσθετα όπως σωλήνα για καθαρισμό αποχετεύσεων με 15-20 ευρώ όταν άλλα επώνυμα την πουλάνε 60 και 70 και 80 ευρώ.

Επίσης μαζί βλέπω και ένα τηλεσκοπικό σωλήνα 4-5 μέτρων με 34 ευρώ.Έχει πάρει κανείς κάτι τέτοιο.Λέει με αντάπτορα για άλλα εμπορίου και μάλλον αναφέρεται σε karcher.Για να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...