Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για πλυστικο μηχανημα


bsp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 12/5/2020 στις 10:30 ΜΜ, tziminhio είπε
  • Καλησπέρα σε ολους.Παιδια δυστυχως μου εσπασε το ακροφυσιο απο το lavor 145. Μπαινονταν στο site tou leroy να ψαξω για ανταλλακτικα διαπιστωσα οτι δεν πωλουνται ξεχωριστα..Παιρνω τηλεφω και μου λενε ακριβως το ιδιο ... WTF ???? Mο ειπαν να το παω απο εκει μηπως περαστει στην εγγυηση (το εχω 1,5 χρονο) αλλα απο σπασιμο δεν νομιζω να τοι πιασουν. Ειναι δυνατον να μην εχουν ανταλλακτικα ? Δηλαδη τι ? Σπαει κατι αξια 5€ καταλαθος και παιρνουμε μηχανημα καινουριο ? Εχει τυχει σε καποιον? Ευχαριστω

Εγώ για karcher έψαχνα ανταλλακτικό για κάννη και δεν υπάρχει.Μου έλεγαν πάρε κάννη καινούργια με 40 ευρώ.Πήρα καινούργια σε δύο χρόνια η ίδια ζημιά. Μετά από ψάξιμο βρήκα στο ali με 3 ευρώ.Με 6 ευρώ πήρα δύο και τις έφτιαξα.Και μάλιστα τα Κινέζικα είναι μπρούτζινα αθάνατα ενώ της karcher πλαστικά να αντέχουν όσο και η εγγύηση.

Για δες εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σήμερα πήρα το stihl re 100 και τον αφροποιητη της stihl. Πολύ στιβαρό μηχάνημα, με πολύ ποιοτικά περιφερειακά, και η πίεση του ικανοποιητική(110  bar συνεχή). Φασαρία δεν κάνει πολύ, το λάστιχο είναι λίγο μικρό (6m) αλλά κάποια στιγμή θα πάρω προέκταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2020 στις 5:49 ΜΜ, CleanthisD είπε

Αφροποιητη για το αυτοκίνητο; αν ναι ποιον και από που τον αγόρασες;; 

https://www.ebay.com/itm/Snow-Foam-Lance-Soap-Bottle-Pressure-Washer-Spray-Jet-Gun-Kit-1L-MJJC-For-Bosch/383327835224?_trkparms=aid%3D1110006%26algo%3DHOMESPLICE.SIM%26ao%3D1%26asc%3D20190212102350%26meid%3D2f90ba8e7909472f8f040ecd057efeda%26pid%3D100012%26rk%3D4%26rkt%3D12%26sd%3D254448474550%26itm%3D383327835224%26pmt%3D1%26noa%3D0%26pg%3D2047675%26algv%3DSimplAMLv5PairwiseWeb%26brand%3DUnbranded&_trksid=p2047675.c100012.m1985

Αυτόν έχω πάρει, δεν εχω προλάβει να τον δοκιμάσω ακόμη!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόν παράγγειλα σήμερα για το Lavor Fast Extra 145, μαζί με ένα φίλτρο (€2,5). Σε επόμενη παραγγελία θα πάρω και ένα αποφρακτικό από τον ίδιο πωλητή στα €15 περίπου. Τα lavor παίρνουν τον Ε adapter.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ψάχνω πλυστικό γυρω στα 200€. Εχει κανείς το Bormann BPW5000 να μου πεί αν αξίζει να κάνω την υπέρβαση στα 260€, η να πάω σε ένα Nilfisk C 135 και να γλυτώσω και το 100άρικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλω 1 πλυστικό για αμάξι μέχρι 200 ευρώ. Επειδή έχω το Einhell RT-HP 1750 TR που εδώ και 7 χρόνια (15 -20 πλύσιματα) έχουν διαρροές και οι 2 πλαστικές λόγχες του στις ραφές (αποθηκευση σε κλειστή αποθήκη) σκέφτομαι το εξής για μικρό κόστος. Ή βρήσκουμε πλυστικά φθηνότερα ίσως π.χ. μέχρι 100 - 120 ευρώ και αν χαλάσουνε εκτός εγγύησης δεν κλαίμε τόσο ή πάμε σε λόγχες- αυλούς από εξωτερικό;;;...

Δεν ξέρω και τις συμβατότητες στις λόγχες - πιστόλια των διαφόρων κατασκευαστών πλυστικών...

Οι γνώμες σας 

Επεξ/σία από stepits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/5/2020 στις 12:07 ΠΜ, spaek είπε

Τι γνώμη έχετε για αυτά της Βοsch?? 

Εγώ έχω το EasyAquatak 110. Πλένω δάπεδο έξω με σκέτο νερό, πλένω δάπεδο έξω με καθαριστικό στο δοχείο του (περιλαμβάνεται στη συσκευασία) επίσης. Κανένα πρόβλημα. Είναι μικρό και αποδοτικό για την δουλειά που το θέλω. Εχω δοκιμάσει και τη περιστρεφόμενη κεφαλή για να πλύνω κάτι μάρμαρα που ήταν πολύ βρώμικα, οκ και εκεί. Έχω και ένα 10μετρό λάστιχο για απόφραξη/καθαρισμό για λούκια, κάνει ελαφριά δουλειά (για βαρειά δεν έχω δοκιμάσει). Γενικά έχει το καλό ότι είναι πολύ μικρό και φυλάς τα πάντα πάνω στη συσκευασία. Για τα λεφτά που πλήρωσα (50 λίρες προσφορά από amazon), σαφώς είναι πολύ καλύτερο από φτηνά karcher.

Επεξ/σία από gthe
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια γρηγορη αναζητηση στο σκρουτζ βλεπω ενα πλυστικο με 165 bar(πιεση νερου) αλλα δεν γνωριζω αν φτανει αυτο ή το αμεσως επομενο στα 225 bar(270 ευρω).

Ειναι αρκετα τα 165 ή θα προτιμουσατε 225?

(Ενδιαφερομαι και εγω για πλυστικο για αυτο παραθετω τις πληροφοριες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...