Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκαν επίσημα τα OnePlus 7 και OnePlus 7 Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 14/5/2019 στις 8:36 ΜΜ, Fulgore είπε

-Τιμη. Αυτη την στιγμη το S10 ειναι φθηνοτερο.

To s10+ δεν είναι φθηνότερο. Αυτός είναι ο ανταγωνιστής του, όχι το s10. Ακόμα κι αν ήταν, για πολλούς χρήστες (κι εγώ μέσα σε αυτούς) δε θα ήταν καλύτερο. Η sd και η ασύρματη φόρτιση δεν είναι υπερ όταν το τηλέφωνο σέρνεται από το bloatware. Και μιλάω εκ πείρας πάντα και για τις 2 εταιρίες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κλασικοί κλαψιαριδες του insomnia, ζητάνε specs χωρίς να θέλουν να πληρώσουν. 

Τώρα τους φταίει η τιμή...

Μήπως να ενεργοποιήσουμε ξανά το Καιάδα για κάποια έκτακτα περιστατικά?🤔🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kostasSTi είπε

Η sd και η ασύρματη φόρτιση δεν είναι υπερ όταν το τηλέφωνο σέρνεται από το bloatware. Και μιλάω εκ πείρας πάντα και για τις 2 εταιρίες. 

Ενταξυ αφου μιλας εκ πειρας κιολας και λες οτι το S10 (θα) σερνεται απο το bloatware,καταλαβαινει καποιος αν πρεπει να παρει ή οχι στα σοβαρα αυτα που γραφεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ενταξυ αφου μιλας εκ πειρας κιολας και λες οτι το S10 (θα) σερνεται απο το bloatware,καταλαβαινει καποιος αν πρεπει να παρει ή οχι στα σοβαρα αυτα που γραφεις.

Και το S7 και το S8 και το S9. Η ίδια ιστορία από το S3 και μετά. Κι αν θες το πάμε και πιο πίσω. Και μιλάω σαν πρώην κάτοχος. Αλλά προφανώς δεν έχεις ιδέα, γι'αυτό και απαντάς έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostasSTi είπε

Και το S7 και το S8 και το S9. Η ίδια ιστορία από το S3 και μετά. Κι αν θες το πάμε και πιο πίσω. Και μιλάω σαν πρώην κάτοχος. Αλλά προφανώς δεν έχεις ιδέα, γι'αυτό και απαντάς έτσι.

Ειμαι τωρινος κατοχος S10+ αλλα δεν εχω ιδεα οπως λες και εσυ :)

Επισης ειμαι σιγουρος οτι ολοι οι κατοχοι S9+ και Note9 θελουν να πεταξουν τα κινητα τους στον τοιχο μιας και σερνονται απο το bloatware οπως λες και εσυ.

Δεν πειραζει ετσι,καντε τσαμπα διαφημιση στην Oneplus.

Αντε του χρονου να φτασει και τα 800+ευρω στα βασικα μοντελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Ειμαι τωρινος κατοχος S10+ αλλα δεν εχω ιδεα οπως λες και εσυ :)

Επισης ειμαι σιγουρος οτι ολοι οι κατοχοι S9+ και Note9 θελουν να πεταξουν τα κινητα τους στον τοιχο μιας και σερνονται απο το bloatware οπως λες και εσυ.

Δεν πειραζει ετσι,καντε τσαμπα διαφημιση στην Oneplus.

Αντε του χρονου να φτασει και τα 800+ευρω στα βασικα μοντελα.

Προφανώς δεν έχεις πάρει άλλο σοβαρό κινητό στα χέρια σου της ίδιας κατηγορίας και δεν έχεις καταλάβει ποτέ τη διαφορά. Δικαίωμά σου φυσικά, αλλά μη σκορπάς ψευδείς πληροφορίες που πηγάζουν από φανμποϊσμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, kostasSTi είπε

Προφανώς δεν έχεις πάρει άλλο σοβαρό κινητό στα χέρια σου της ίδιας κατηγορίας και δεν έχεις καταλάβει ποτέ τη διαφορά. Δικαίωμά σου φυσικά, αλλά μη σκορπάς ψευδείς πληροφορίες που πηγάζουν από φανμποϊσμό. 

Και S7 εχει περασει απο τα χερια μου και δεν ειδα το κινητο να σερνεται απο το bloatware.

Επισης τον φανμποισμο σε τι ακριβως τον ειδες?Που εγραψα οτι υπαρχουν πλεον στα χρηματα της Oneplus ποσες αλλες επωνυμες συσκευες?

Θες να σου αναφερω περαν των galaxy και το Huawei mate20pro?

  • 150ευρω περιπου φθηνοτερο απο το Op7pro
  • Water resistant Ip68
  • Υποστηριζει ασυρματη και αντιστροφα ασυρματη φορτιση
  • Εχει ακουστικα μεσα στην συσκευασια
  • Εχει notification led
  • Βγαζει καλυτερες νυχτερινες φωτογραφιες
  • Επισημο service/αντιπροσωπεια στην χωρα μας
  • Αισθητα γρηγοροτερη ταχυφορτιση
  • Ειναι πιο ανετα σε χρηση με το ενα χερι 
  • Εχει και υποδοχη για nano Sd καρτα
  • Always on Display

Τα μονα fanboys που βλεπω εγω ειναι αυτα που στηριζουν τις ταρζανιες που αποφασισε φετος να κανει με τα Oneplus κινητα στο κομματι των τιμων.

Never settle σου λεει η εταιρεια αλλα πλεον σου ζηταει περισσοτερα χρηματα απο τους αλλους προσφεροντας λιγοτερα.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Και S7 εχει περασει απο τα χερια μου και δεν ειδα το κινητο να σερνεται απο το bloatware.

Επισης τον φανμποισμο σε τι ακριβως τον ειδες?Που εγραψα οτι υπαρχουν πλεον στα χρηματα της Oneplus ποσες αλλες επωνυμες συσκευες?

Θες να σου αναφερω περαν των galaxy και το Huawei mate20pro?

  • 150ευρω περιπου φθηνοτερο απο το Op7pro
  • Water resistant Ip68
  • Υποστηριζει ασυρματη και αντιστροφα ασυρματη φορτιση
  • Εχει ακουστικα μεσα στην συσκευασια
  • Εχει notification led
  • Βγαζει καλυτερες νυχτερινες φωτογραφιες
  • Επισημο service/αντιπροσωπεια στην χωρα μας
  • Αισθητα γρηγοροτερη ταχυφορτιση
  • Ειναι πιο ανετα σε χρηση με το ενα χερι 
  • Εχει και υποδοχη για nano Sd καρτα

Τα μονα fanboys που βλεπω εγω ειναι αυτα που στηριζουν τις ταρζανιες που αποφασισε φετος να κανει με τα Oneplus κινητα στο κομματι των τιμων.

Never settle σου λεει η εταιρεια αλλα πλεον σου ζηταει περισσοτερα χρηματα απο τους αλλους προσφεροντας λιγοτερα.

Δεν είπα οτι δεν υπάρχει καλύτερο κινητό από το OP7 pro, είπα οτι δεν είναι φθηνότερο ή και καλύτερο το S10+ από το OP7 pro. Οι διαφορές με άλλες συσκευές είναι φυσιολογικές, άλλωστε δεν βγαίνουν identical συσκευές. Όσο για την τιμή, αν θέλεις να τη συγκρίνεις με οποιοδήποτε άλλο, καλό θα είναι να λάβεις υπ'όψιν την πρώτη τιμή που ανακοινώθηκε όταν εμφανίστηκε η συσκευή στην οποία αναφέρεσαι και όχι στη σημερινή. Αν  λοιπόν δεν είσαι fanboy, τότε καταλαβαίνεις τι εννοώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, kostasSTi είπε

  Όσο για την τιμή, αν θέλεις να τη συγκρίνεις με οποιοδήποτε άλλο, καλό θα είναι να λάβεις υπ'όψιν την πρώτη τιμή που ανακοινώθηκε όταν εμφανίστηκε η συσκευή στην οποία αναφέρεσαι και όχι στη σημερινή. 

Το S10+overall ειναι καλυτερο του Oneplus7pro,το οποιο 7pro περαν της 90hz οθονης και του snapdragon σε σχεση με τα Ευρωπαικα S10 δεν ξεχωριζει σε κατι αλλο

  • Χειροτερη selfie και Ultrawide καμερα
  • Απουσια αδιαβροχοποιησης
  • Απουσια ασυρματης φορτισης
  • Απουσια θυρας ακουστικων οπως και ακουστικων μεσα στο κουτι(φοβερη η Oneplus να βγαλει την θυρα ακουστικων και να μην δινει ουτε ακουστικα)
  • Απουσια επισημου service/αντιπροσωπειας στην χωρα μας
  • Αν καποιος αγορασει το S10+ με τον Snapdragon εχει και FM Radio
  • Απουσια micro sd καρτας.

Και ολα αυτα οταν αυτη την στιγμη το S10+ 8/128 ξεκιναει απο τα 755ευρω και το 7pro με τα 8gb ram ξεκιναει απο τα 750 χωρις ακουστικα(στο Γερμανικο Amazon βγαινει ακριβοτερα απο το S10+).

Τελος αυτο για την τιμη εχουμε ξαναπει οτι ειναι τερμα ασχετο. Εμας τους καταναλωτες μας ενδιαφερει η τιμη που εχει το κινητο την παρουσα χρονικη στιγμη που θελουμε να γινει η αγορα.

Οταν καποιος λοιπον αποφασισει να αγορασει αυριο κινητο και δει το Op7pro,θα κοιταξει τι αλλες εναλλακτικες εχει στα χρηματα αυτα σημερα. Το αν το κινητο ειχε 1000ευρω πριν κατι μηνες δεν τον ενδιαφερει.

Ολα τα παραπανω παντα γραφονται κυριως για την μαζα που δεν αγοραζει με κυριο κριτήριο το τι skin φοραει το κινητο.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Το S10+overall ειναι καλυτερο του Oneplus7pro,το οποιο 7pro περαν της 90hz οθονης και του snapdragon σε σχεση με τα Ευρωπαικα S10 δεν ξεχωριζει σε κατι αλλο

  • Χειροτερη selfie και Ultrawide καμερα
  • Απουσια αδιαβροχοποιησης
  • Απουσια ασυρματης φορτισης
  • Απουσια θυρας ακουστικων οπως και ακουστικων μεσα στο κουτι(φοβερη η Oneplus να βγαλει την θυρα ακουστικων και να μην δινει ουτε ακουστικα)
  • Απουσια επισημου service/αντιπροσωπειας στην χωρα μας
  • Αν καποιος αγορασει το S10+ με τον Snapdragon εχει και FM Radio
  • Απουσια micro sd καρτας.

Και ολα αυτα οταν αυτη την στιγμη το S10+ 8/128 ξεκιναει απο τα 755ευρω και το 7pro με τα 8gb ram ξεκιναει απο τα 750 χωρις ακουστικα(στο Γερμανικο Amazon βγαινει ακριβοτερα απο το S10+).

Τελος αυτο για την τιμη εχουμε ξαναπει οτι ειναι τερμα ασχετο. Εμας τους καταναλωτες μας ενδιαφερει η τιμη που εχει το κινητο την παρουσα χρονικη στιγμη που θελουμε να γινει η αγορα.

Οταν καποιος λοιπον αποφασισει να αγορασει αυριο κινητο και δει το Op7pro,θα κοιταξει τι αλλες εναλλακτικες εχει στα χρηματα αυτα σημερα. Το αν το κινητο ειχε 1000ευρω πριν κατι μηνες δεν τον ενδιαφερει.

Ολα τα παραπανω παντα γραφονται κυριως για την μαζα που δεν αγοραζει με κυριο κριτήριο το τι skin φοραει το κινητο.

Βλέπω οτι σε ενδιαφέρουν τα μπιχλιμπιδάκι και τα καθρευτάκια οπότε καλά κάνεις και στηρίζεις samsung. Δεν πίστευα οτι στα 1000 ευρώ θα υπάρξει άνθρωπος που θα πάρει τηλέφωνο για τα καμένα τα AKG :lol::lol::lol:

Άντε βρε, εύχομαι να σου στείλει κανένα pstn modem του χρόνου η samsung και κανένα καλώδιο utp :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kostasSTi είπε

Βλέπω οτι σε ενδιαφέρουν τα μπιχλιμπιδάκι και τα καθρευτάκια οπότε καλά κάνεις και στηρίζεις samsung. Δεν πίστευα οτι στα 1000 ευρώ θα υπάρξει άνθρωπος που θα πάρει τηλέφωνο για τα καμένα τα AKG :lol::lol::lol:

Άντε βρε, εύχομαι να σου στείλει κανένα pstn modem του χρόνου η samsung και κανένα καλώδιο utp :lol:

Δεν πειραζει εσυ συνεχισε να στηριζεις εταιρεια η οποια εβγαλε την θυρα ακουστικων επειδη οπως δηλωσε ο Ceo της'' αυτο εκανε και η Apple,αρα γιατι οχι'',συνεχισε να στηριζεις εταιρεια που παραδεχτηκε οτι κλεβει σε benchmarks και προσωπικα δεδομενα😂

Α και που περυσι εγινε υποκλοπη στοιχειων καρτων απο αγοραστες Oneplus συσκευων.

Δωστε 800ευρω για να κανετε κοντρες στις καφετεριες ποιο κινητο ανοιγει πιο γρηγορα τις εφαρμογες. 😂

Α και επειδη ειστε και κουβαρντάδες, η Oneplus σε 700+ευρω κινητο χωρις θυρα ακουστικων εβγαλε και το usb dongle απο το κουτι για να το αγορασετε και αυτο ξεχωριστα 🤣

Καλα την λενε πολλοι οτι την ειδε η Apple του Android.

Αντε και φρεσκο αρθρο για την αγαπημενη σου εταιρεια 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Fulgore είπε

 

Αντε και φρεσκο αρθρο για την αγαπημενη σου εταιρεια 

 Εγώ αγαπάω και στηρίζω την τσέπη μου αγαπητέ! Εγώ πληρώνω κι εγώ απαιτώ. ΄΄Οσο για την κλοπή των στοιχείων άσε να ξέρω περισσότερα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, kostasSTi είπε

 Εγώ αγαπάω και στηρίζω την τσέπη μου αγαπητέ! Εγώ πληρώνω κι εγώ απαιτώ. 

Βρηκες και εταιρεια για κατι τετοιο.Που οτι ζηταει το community κανει ακριβως τα αντιθετα 😂

Και που η ιστορια δεν ειναι ιδιαιτερα με το μερος της 

https://www.howtogeek.com/340174/its-time-to-stop-buying-phones-from-oneplus/

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα specs στην σελίδα τους αναφέρει dual band GPS. Μετά την Xiaomi και Huawei το υποθέτει και η OnePlus. Σημαντική διευκόλυνση για πλοήγηση σε κατοικημένες περιοχές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2019 στις 11:09 ΠΜ, hakunamatata είπε

ποιος σας τα εχει πει αυτα οτι οι τιμες δε πεφτουνε? μια χαρα κατρακυλανε οπως και στην ελλαδα...

Καλά και εγώ πήρα op από Κίνα 200€ κάτω από την "επίσημη" τιμή.Εννοω από το site της OnePlus που δίνει και εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...