Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκαν επίσημα τα OnePlus 7 και OnePlus 7 Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

to oneplus 7 pro 8/256 θα στοιχιζει σε σκρουτζομαγαζα πανω κάτω όσο το p30 pro, οπότε είναι κανονικό flagship και μάλιστα βλέπει στα ίσα τους μεγάλους παίκτες(αν κι ακομα χωρίς wireless charging και ip rating, απαράδεκτο). Βέβαια για όσους παραπονιούνται δεν άλλαξε κάτι καθότι θα υπάρξει και η απλή έκδοση(οχι pro) με κάποιες θυσίες σε οθονη, μπαταρία, καμερες και θα στοιχίζει όσο το op6t οταν βγήκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, kostasSTi είπε

Να σου στείλει η oneplus μπαταρία; Ποια εταιρεία στέλνει; Υπάρχουν ένα σωρό μπαταρίες OEM στο ebay να κάνεις τη δουλειά σου.

Απο τηνlg oταν χρειαστηκα πηρα. Τις τυπου ΟΕΜ του ιμπει προφανως και δε προκειται να τις εμπιστευτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, panagi0tisgr είπε

νομίζω αυτά τα βίντεο είναι για ...... !

όσες φορές εχω πάρει κινητό με SAR 1+ επειδή μιλάω πολύ μετά από ώρα με πιάνει πονοκέφαλος και ας μην το πιστεύουν κάποιοι

Το ίδιο κ εδω. Με iPhone xiaomi kai one one plus κινητα με επιανε πονοκέφαλος.  Οπότετ πηρα απόφαση κ πλέον χρησιμοποιώ μονο samsung και ισως δοκιμάζω κ lg. Και κατι βιντεακια για ηλιθιους με θεμα το sar δεν κατεθεσαν ουτε ενα σοβαρο επιχείρημα οποτε τ αγνοώ 

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Gio.di είπε

Ενώ η huawei η samsung είναι αμερικανικά με σφραγίδα!μην κάνεις παραπληροφόρηση.απο 700 ξεκινάει το Pro και 580 το απλό 7

Η αρχική του S10+ ήταν 650 η 1100?η αρχική του απλού 7 είναι 580.παλι φθηνότερο

1.πεσμου ότι η sammy και η  Huawei  δεν είναι κινεζικές επίσης.

2.επειδη μου έτυχε να σπάσω οθόνη σε κινητό OnePlus,το έστειλα,το έφτιαξαν το γύρισαν όλα.στην εγγύηση κιόλας,και σε 8 μέρες το είχα πίσω. ΑΨΟΓΗ εξυπηρέτηση.

 3.για flagship μιλάμε νομίζω σύμφωνα με.συγκρισεις.στα 580 ΔΕΝ υπάρχει άλλο flagship πλην MI9.

Καλή τύχη!

η xiaomi με το Mi9 εχει κερδισει τον τιτλο flagship killer για το 2019. bye bye oneplus και απο μενα που ειχα το 6.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συσκευή άλλη με οθόνη QHD+ AMOLED 90hz ανανέωση και [128GB - UFS 3.0 storage] δεν υπάρχει, τί μου κάθεστε και την συγκρίνετε με το Galaxy τα Xiaomi και δεν ξέρω εγώ ποιο άλλο.

Δεν υπάρχει σύγκριση, ακόμα και αν τα parts αυτά τα προμηθεύεται από την Samsung, δεν υπάρχει άλλη συσκευή που να έχει αυτό τον συνδυασμό τεχνολογιών, επομένως άτοπη η σύγκριση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

7 Reasons not to buy it:

  1. Average Camera
  2. Average Battery
  3. No Headphone Jack
  4. No Wireless Charge
  5. No IP68
  6. No MicroSD Slot
  7. High Price

Γιατί; Για 90hz screen and "Silly Fast"? Θα έπαιρνα Galaxy s10e, LG G8, Huawei p30 για πλάκα αντι αυτου.

Επεξ/σία από llabros
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, nickelodeon είπε

Συσκευή άλλη με οθόνη QHD+ AMOLED 90hz ανανέωση και [128GB - UFS 3.0 storage] δεν υπάρχει, τί μου κάθεστε και την συγκρίνετε με το Galaxy τα Xiaomi και δεν ξέρω εγώ ποιο άλλο.

Δεν υπάρχει σύγκριση, ακόμα και αν τα parts αυτά τα προμηθεύεται από την Samsung, δεν υπάρχει άλλη συσκευή που να έχει αυτό τον συνδυασμό τεχνολογιών, επομένως άτοπη η σύγκριση.

Στα 700ε παιρνεις τηλεοραση γαματη. Υπερτιμας την οθονη στο κινητο, και οσο δεν καταλαβαινετε οτι οι τιμες αυτες ειναι αστειες, τοσο αυτες θα παινρουν την ανηφορα. Τα χρονια περνανε, η παραγωγη ειναι τεραστια και το κοστος πεφτει, και αντ αυτου οι τιμες ανεβαινουν... Ξυπνατεεεεεε

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω ότι συγκρατήθηκαν λίγο στις τιμές του pro για να μην φάνε το απόλυτο κράξιμο. Day 1 699 είναι καλή τιμή για κάποιον που θέλει να πατήσει το κουμπί να το κάνει preorder (preorder S10 πόσο είχε δλδ?) για αυτά που προσφέρει. Αλλά ... πως να το κάνουμε, η  αγορά εξελίσεται και το price drop των άλλων δύσκολα το πιάνει. To VFM σαν συσκευή και ειδικά την κατηγορία below 500 που είναι πολύ σημαντική την έχασε εδώ και καιρό.

Προσωπικά απόλυτα ευχαριστημένος με το 5Τ εδώ και 1.5 χρόνο είμαι πολύ σκεπτικός για κάποια αλλαγή ή να το κρατήσω αρκετά ακόμα.

Αλλαγή αν πάω below 500 θα πάω σε Mi9 ή Mix3, αν κάνω την υπέρβαση S10 πιο πιθανό τώρα. Θα περίμενα για price drop το 7 pro... αλλά δεν νομίζω να γίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα.. Παρουσιαστηκε κι αυτο που περιμεναμε τοσο καιρό αλλα..δεν.

Ακόμα ψάχνω συσκευή να αλλάξω το Oneplus3, χωρίς να δώσω πάνω απο 400...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κατά την γνώμη μου άσχημο κινητό ειδικά από πίσω που θυμίζει Xiaomi .περίμενα κάτι πολύ καλύτερο σε θέμα σχεδιασμού.  απλά η σαμυ παίξει μπάλα και φέτος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, llabros είπε

7 Reasons not to buy it:

  1. Average Camera
  2. Average Battery
  3. No Headphone Jack
  4. No Wireless Charge
  5. No IP68
  6. No MicroSD Slot
  7. High Price

Γιατί; Για 90hz screen and "Silly Fast"? Θα έπαιρνα Galaxy s10e, LG G8, Huawei p30 για πλάκα αντι αυτου.

 

για να πας να παρεις αυτο που βγαινει αμεσως;;;;; και του προιγουμενου χρονου ειναι κομπλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, giteart είπε

Λιγο off topic sorry, αλλα δεν εχω καταλάβει ποτέ γιατι οι τιμές στα samsung σειρά S που κοιτάω πάντα τα dual sim ειναι αρκετά πιο φθηνά απο τα single. 

Π.Χ. 650ε το dual και 800ε το απλό για το S10 

Τα dual sim ερχονται επισημα Ελλαδα. Οχι τα single. Και τα πρωτα εχουν ολα τα καταστηματα. Εξου και οι χαμηλες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τα dual sim ερχονται επισημα Ελλαδα. Οχι τα single. Και τα πρωτα εχουν ολα τα καταστηματα. Εξου και οι χαμηλες τιμες.

Τι ενοεις οτι τα,single δεν ερχονται,επισημα συην Ελλαδα...Μια.χαρα,επισημα.ερχονται,ολα...Η,διαφορα.στην τιμη,ειναι λογο,ζητησης...Τα δικαρτα.λογο μεγαλυτερης.ζητησης ριχνουν πιο γρηγορα.την τιμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...