Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκαν επίσημα τα OnePlus 7 και OnePlus 7 Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά με πρώτο και κύριοτην οθόνη. Το ερώτημα όμως είναι (δε ξέρω αν κάποιος το έθηξε παραπάνω) αν θέλω εγώ σαν καταναλωτής να πάω να το δώ από κοντά για να αποφασίσω αν όντως μου κάνει διαφορά στο μάτι ή όχι η οθόνη, που μπορώ να το δώ. Ας πούμε σαν κάτοικος Ευρωπαικής χώρας πως μπορώ να το δω από κοντά? Υπάρχουν κάπου φυσικά καταστήματα πέραν Τσεχίας/Πολωνίας (αν δε κανω λάθος εκεί εχει τουλαχιστον αποθήκες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, fouskmech είπε

notification led, το οποίο αλλάζει χρωματισμό ανάλογα από το ποιά εφαρμογή στέλνει την ειδοποίηση, έχει ?

Notification led δεν έχει. Στα πλαϊνά της οθόνης όμως, όταν αυτή είναι κλειστή, εάν έχεις κάποια ειδοποίηση κάνει ένα εφέ σαν το λεγόμενο edge lighting που κάνουν και τα Samsung. Δεν θυμάμαι αν μπορείς να αλλάξεις χρώματα όμως ανάλογα την εφαρμογή και την ειδοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimlost είπε

Τι ενοεις οτι τα,single δεν ερχονται,επισημα συην Ελλαδα...Μια.χαρα,επισημα.ερχονται,ολα...Η,διαφορα.στην τιμη,ειναι λογο,ζητησης...Τα δικαρτα.λογο μεγαλυτερης.ζητησης ριχνουν πιο γρηγορα.την τιμη...

Ολα τα single S10 ειναι παραεισαγωγης. Τσεκαρε να δεις τα καταστηματα που εχουν το καθενα. Τo s10 dual το εχουν 65 καταστηματα και το single 4 καταστηματα. Επισημα εισαγετε το dual μοντελο στην Ελλαδα. Και στα huawei ισχυει αυτο και σε ολα τα κινητα στην Ελλαδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Dinos_12345 είπε

Μην ξεχνάς ότι οι τιμές στο εξωτερικό δεν πέφτουν όπως εδώ. Χέστηκε η OP για την Ελληνική αγορά, μια χαρά είναι οι τιμές, μιλάμε για τα καλύτερα κινητά. Δεν υπάρχει ανταγωνισμός αν εξαιρέσεις την κάμερα που δεν είναι τοπ. Μην ξεχνάμε όμως ότι οι τοπ κάμερες κοστίζουν και τοπ λεφτά, τα οποία δεν σου αγοράζουν ούτε το smoothness και την ταχύτητα, ούτε την υποστήριξη. Το OnePlus 6, είναι ακόμα και σήμερα, το πιο γρήγορο και smooth κινητό που έχω χρησιμοποιήσει. Κανένα flagship των 1000+ ευρώ δεν δικαιολογεί την τιμή του, εκτός ίσως από το P30 Pro. 

Ε υπάρχουν και gearbest κτλ, καναλια αγοράς υπάρχουν ακόμα. Χρήστης op6 είμαι, εδω και 9 μηνες, πολυ ευχαριστημένος είμαι. Απλα μαρεσει η OP σαν εταιρία τώρα π έκανε κάποιες αλλαγές στο Pro  νομίζω πώς έχει τα περισσότερα εξτρά που έχουν τα S10 k P30 Pro.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 6.67'' οθονη πακετο με την υψηλη αναλυση και τα 90Hz, αναμενομενα φαινεται να εχουν αρκετο hit στην μπαταρια. Απογοητευση και στο 4:34 το score στο antutu, θα περιμενε κανεις με το υποτιθεμενο ''εξελιγμένο σύστημα ψύξης δέκα επιπέδων με heatpipes'' να τα πηγαινε πολυ καλυτερα απο το mi 9 που δεν εχει τιποτα απολυτως ''εξωτικο'' αλλα το score του φαινεται να ειναι σχεδον ιδιο με cold run.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Η 6.67'' οθονη πακετο με την υψηλη αναλυση και τα 90Hz, αναμενομενα φαινεται να εχουν αρκετο hit στην μπαταρια. Απογοητευση και στο 4:34 το score στο antutu, θα περιμενε κανεις με το υποτιθεμενο ''εξελιγμένο σύστημα ψύξης δέκα επιπέδων με heatpipes'' να τα πηγαινε πολυ καλυτερα απο το mi 9 που δεν εχει τιποτα απολυτως ''εξωτικο'' αλλα το score του φαινεται να ειναι σχεδον ιδιο με cold run.

το mi9 έχει και αυτό καλή ψύξη , αν και δεν το διαφημίζουν, δεν το έχω νιώσει ποτέ ζεστό. Σε αντίθεση με το op6 που ειχα και κάποιες στιγμές έκαιγε.

Επεξ/σία από sezebo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι χρήστης Iphone χρόνια τώρα... αυτό το 90hz με κάνει για πρώτη φορά να θέλω να αλλάξω οικοσύστημα..

Όποιος έχει οθόνη pc/laptop με 144z ή έχει δει ipad pro (120hz) από κοντά καταλαβαίνει πόσο ωραία είναι έστω τα 90hz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/5/2019 στις 7:37 ΜΜ, hammerd είπε

γιατι πρεπει να καμπυλωνουν στις ακρες δεν το εχω καταλαβει...κριμα.

πιο συγκεκριμενα, μιλαω για την οθονη...

γτ πρεπει να χωρεσει κ καλα 6.67 ιντσων οθονη σε μικρο μεγεθος, καμπυλωνεις της ακρες κ ως δια μαγειας χωρας αντι 6.4  την 6.7 . κ ας ειναι αχρηστες τελιος οι ακρες κ ας σου βγαινουν τα ματια απο την παραμορφοση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...