Προς το περιεχόμενο

House of the Dragon (HBO, 2022, GoT Prequel)


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, liakinen είπε

Είχε να κάνει με το Red Wedding. Τώρα πως το είχε συνδυάσει ο άλλος με την Φόρμουλα 1 ο Θεός και η ψυχή του 😋 Ακριβώς πως το έφερε η συζήτηση δεν το θυμάμαι, άλλωστε είναι και τόσα χρόνια πίσω. Θυμάμαι όμως ότι χαλάστηκα απίστευτα γιατί ήταν ένα από τα καλύτερα επεισόδια ever. 

Είναι κάποιοι στο τύποι που δεν μπορούν να αντιληφθούν με τίποτα την έννοια του spoiler. Με τον αδερφό μου για παράδειγμα κάθε φορά που του ζητάω να μου περιγράψει ταινία ξεκινάει έτσι.

Στο τέλος πεθαίνει αλλά .........

Εκεί του έχω κάνει κεφαλοκλείδωμα του έχω κλείσει το στόμα και του ζητάω ΗΡΕΜΑ να αλλάξουμε συζήτηση 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, liakinen είπε

Είχε να κάνει με το Red Wedding. Τώρα πως το είχε συνδυάσει ο άλλος με την Φόρμουλα 1 ο Θεός και η ψυχή του 😋 Ακριβώς πως το έφερε η συζήτηση δεν το θυμάμαι, άλλωστε είναι και τόσα χρόνια πίσω. Θυμάμαι όμως ότι χαλάστηκα απίστευτα γιατί ήταν ένα από τα καλύτερα επεισόδια ever. 

 

1 ώρα πριν, manolis940 είπε

Είναι κάποιοι στο τύποι που δεν μπορούν να αντιληφθούν με τίποτα την έννοια του spoiler. Με τον αδερφό μου για παράδειγμα κάθε φορά που του ζητάω να μου περιγράψει ταινία ξεκινάει έτσι.

Στο τέλος πεθαίνει αλλά .........

Εκεί του έχω κάνει κεφαλοκλείδωμα του έχω κλείσει το στόμα και του ζητάω ΗΡΕΜΑ να αλλάξουμε συζήτηση 😆

semi-off, προφανώς

Είμαι στο αμάξι πρωί-πρωί και πηγαίνω δουλειά...με παίρνει τηλέφωνο η κοπελιά, απαντάω...και μου λέει τί έπαθε ο Χιονιάς σε εκείνο το σοκαριστικό επεισόδιο, από τη Φρουρά (το είχε διαβάσει στο χαμό στα social, θα το βλέπαμε το βράδυ μαζί).

Δεν την χώρισα επιτόπου τότε, καλά να πάθω, πλέον παντρεμένοι, βλέπω μόνος μου τις σειρές.

Ειδικά με το χαμό που γίνεται πλέον στα μύδια, δύσκολο έως ακατόρθωτο να μη φας κάποιο χοντρό, για κάτι κομβικό και σου χαλάσει την εξέλιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DeareN είπε

Επιτέλους θα δούμε τον καλύτερο δράκο (Βαλέριον) και τον καλύτερο Targaryen (Aegon) που υπήρξαν ποτέ. 

*Henry Cavill ακούς? 

 

FB_IMG_1680585208263.jpg.aa38e0a9051a1b74d0fa4a4d25b44409.jpg

 

Νομιζα πως θα τον ενσαρκώσει ο Carrel στην αρχή.Και μεταξύ μας, σκέφτηκα why not? 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, DeareN είπε

Επιτέλους θα δούμε τον καλύτερο δράκο (Βαλέριον) και τον καλύτερο Targaryen (Aegon) που υπήρξαν ποτέ. 

*Henry Cavill ακούς? 

 

FB_IMG_1680585208263.jpg.aa38e0a9051a1b74d0fa4a4d25b44409.jpg

 

 

Πολύ νωρίς για να το πιστέψω, άμα όντως έρθει και συμπεριλάβουν και 1-2 εισαγωγικά επεισόδια για το Doom of Valyria  θα είναι σούπερ. Όντως ο Cavill θα ήταν πολύ καλός για το ρόλο, θα βαρεθούμε βέβαια να τον βλέπουμε σε όλα τα fantasy franchises αργά ή γρήγορα όμως....😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Feregorn είπε

Πολύ νωρίς για να το πιστέψω, άμα όντως έρθει και συμπεριλάβουν και 1-2 εισαγωγικά επεισόδια για το Doom of Valyria  θα είναι σούπερ. Όντως ο Cavill θα ήταν πολύ καλός για το ρόλο, θα βαρεθούμε βέβαια να τον βλέπουμε σε όλα τα fantasy franchises αργά ή γρήγορα όμως....😅

Same here, δύσκολα να το κάνουν, αν και είναι το πιο cool story στο timeline imho . Φυσικά ενώ μου αρέσει ο Cavill, το παλικάρι είναι τούμπανο και δεν κολλάει σε medieval εποχές, όπως φάνηκε στο Witcher. Μακάρι πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/4/2023 στις 12:57 ΠΜ, achileesxi είπε

Δεν έχει να κάνει ακριβώς με το HOTD αλλά σχετικό είναι.

https://www.google.com/amp/s/variety.com/2023/tv/news/game-of-thrones-prequel-series-a-knight-of-the-seven-kingdoms-hbo-1235578466/amp/

https://georgerrmartin.com/notablog/2023/04/14/a-knight-and-a-squire/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Millennium είπε

Όπως και να έχει, εξαιρετικό ήταν το ΗΟTD και περιμένω κάτι αξιόλογο από αυτή τη σειρά. Με τη σειρά του Τζον Σνοόυ τι έγινε? Ακόμα παίζει αυτό?

Εγω πάντως θρηνώ ότι πολιτικά νήπιου που επικρατούν στην σύγχρονη αγγλόσφαιρα που απέτρεψαν μια σειρά του πρωτόγνωρου GOT που είναι ο Κόναν ο Βάρβαρος από το δημιουργό του HOTD που ήταν και τα έργο της ζωής του και ήταν τρελά παθιασμένος γι' αυτό.

Τώρα, τι σχέση έχει και το αναφέρω? Τίποτα, απλά με τρώει και αν κανένας στο νήμα είναι επίσης φαν του Κοναν..

Σειρά του Κόναν του Βάρβαρου ακυρώθηκε στο Amazon Prime λόγω 'τοξικής αρρενωπότητας΄

1216734438_.jpg.77186c5d7f940cc9e6dd7220a27d1d1f.jpg

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators
14 minutes ago, DeareN said:

Παρόλο που λέει ότι το Winds of Winder ειναι priority #1 εγώ πλέον απλά γελάω 

Ντροπή σας κύριε, δεν τον πιστεύετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σκοτωνόταν στο γράψιμο και απλά βάζει μια άνω τελεία τώρα για να στηρίξει έμπρακτα την απεργία.

Ξέρω κι ένα πολύ καλό με τον Τοτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...