Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare [2019]


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

vsync εννοείς off 

vsync on παντα.

Μετα απο αρκετη ενασχοληση για πρωτη φορα με το campaign παρατηρησα πως εξακολουθει να παει πολυ καλυτερα η κατασταση απ' τη στιγμη που απεγκατεστησα το special ops. Πιθανολογω πως θα τα εχουν κανει λιγο θαλασσα με το κωδικα και θα υπαρχει καποιου βαθμου διενεξη με τα game assets. 

Στη συνεχεια διαπιστωσα πως αν κλεισεις και το framecap του rivatuner βελτιωνει ακομη περισσοτερο τη κατασταση. Επισης το campaign εχει προβληματακια γιατι σε multiplayer και ground wars που επαιξα με χαμο στην οθονη δεν παρατηρησα το παραμικρο προβλημα.

Γενικως για πρωτη φορα σε αυτο το game τα εχουν κανει λιγο θαλασσα τελευταια με τα patches και τους τελευταιους drivers και εχει γινει λιγο ασταθες αλλα πιστευω θα το διορθωσουν.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Το v-sync βάζει πολύ input lag, απορώ πως μπορείς να παίξεις. Τα g-sync/freesync είναι άλλη ιστορία.

Με καμποσα tweaks παιζεις μια χαρα. Τι να κανω είναι η μονη λύση στο tearing.

Βέβαια παλια ειχα δοκιμάσει g-sync compatible στο μόνιτορ της υπογραφής αλλα ειχα θεματάκια, τωρα δε ξερω αν έχει στρώσει μετα απο τοσα update.

Καλα ενοειται οτι "πασχω" απο οθόνη και καποια στιγμη θα αναβαθμιστω γιατι με 60hz δε παω πουθενα, έχω φρικτό tearing.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

framecap του rivatuner

Και αυτό προσθέτει input lag. Αρκετό σε σχέση με το να λοκαρεις τα καρέ από το ίδιο το παιχνίδι εφόσον σου δίνει τη δυνατότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Τι ειναι τουτο ρε; το ειχα διαγραψει και το εβαλα να κατεβει παλι και ειναι 250gb. Τι εχουν βαλει μεσα; cod collection ειναι;

166 gb πλεον (αφου απεγκαταστησεις special ops & campaign) 

Εντωμεταξυ ειπα να ασχοληθω μετα απο τοσο καιρο με insurgency sandstorm μετα απο αρκετα patches και updates που εχει παρει και μιλαμε για κλασεις ανωτερο απο αποψη ρεαλισμου, gameplay, physics και τα σχετικα απο ολα τα cod μαζι, επειδη τυγχανει να τα παιζω και τα δυο επαθα τη πλακα μου.

Χαοτικη διαφορα, το cod μου φανηκε ''αλλο ενα fps'' και το sandstorm μια κατηγορια απο μονο του - σταθμος στα fps, το εχει παει σε αλλο επιπεδο, οποτε εκει που θελω να καταληξω ειναι πως σε καμια περιπτωση δε δικαιολογουντε ακομη και τα 160 gb. Μακαρι να παραμεινει εκει που ειναι γιατι οτι γινεται mainstream εκτος απο toxic community κατανταει και ''αλλο ενα απ' τα ιδια videogames της μαζας'' στον εμπορικο βωμο της βιομηχανιας (βλεπε ac origins-valhala, watch dogs, NBA 2K......., cod κτλπ..)

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

166 gb πλεον (αφου απεγκαταστησεις special ops & campaign) 

Εντωμεταξυ ειπα να ασχοληθω μετα απο τοσο καιρο με insurgency sandstorm μετα απο αρκετα patches και updates που εχει παρει και μιλαμε για κλασεις ανωτερο απο αποψη ρεαλισμου, gameplay, physics και τα σχετικα απο ολα τα cod μαζι, επειδη τυγχανει να τα παιζω και τα δυο επαθα τη πλακα μου. Χαοτικη διαφορα, το cod μου φανηκε ''αλλο ενα fps'' και το sandstorm μια κατηγορια απο μονο του - σταθμος στα fps, το εχει παει σε αλλο επιπεδο, οποτε εκει που θελω να καταληξω ειναι πως σε καμια περιπτωση δε δικαιολογουντε ακομη και τα 160 gb.

Ναι εκανα modify install και μου βγαλε 180gb χωρις campaign και special ops.

Εχω καιρο να παιξω και λεω να ξεκινησω παλι λιγακι.μου αρεσε το παιχνιδι ,και ενας παραπανω λογος ειναι οτι δεν μαρεσε το πρόσφατο beta.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Ναι εκανα modify install και μου βγαλε 180gb χωρις campaign και special ops.

Εχω καιρο να παιξω και λεω να ξεκινησω παλι λιγακι.μου αρεσε το παιχνιδι ,και ενας παραπανω λογος ειναι οτι δεν μαρεσε το πρόσφατο beta.

Σε σχεση με τα παλια call ναι ειναι μεγαλο τo upgrade και πληθωρα modes να ασχοληθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει η δυνατότητα επιλογής για το τι θα κατεβάσεις ή τα κατεβάζεις όλα μαζί και μετά κάνεις απεγκατασταση ώστε να αφήσεις χώρο στον ΣΣΔ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες Help ξαφνικά κάτι έπαθαν τα γραφικά του game και δεν μπορώ να βρω τι φταίει...

Άκυρο παίδες το έλυσα το θέμα...Παίζει κανεις σε 1080p με 2070super???

OBYKzvR.png

9kJdzva.png

ERAthoE.png

 

nflC2LW.png

aVjJ63f.png

Επεξ/σία από Dimi Arap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυνατο call of duty. Εχουν φτιαξει τρομερα γραφικα στο ultra και rtx on.ωρες ωρες χαζευω τα τοπια τους ηλιους κτλπ ,η κινηση τα οπλα το gameplay μαρεσει πολυ.. αν δεν ειχε και αυτο το συστημα που παει να κανει balance τους παικτες βαση το ping? Θα ηταν μια χαρα,γιατι ωρες ωρες σε τρελενει. 

Το καταλαβαινεις οταν τυχαινει αυτο. Βλεπεις τον αλλον και σε 1 κλασμα του δευτερολεπτου εχεις φυγει νομιζεις με μια σφαιρα.. 

Μετα βλεπεις το kill cam και βλεπεις τον αλλον να βαραει μια γεμιστηρα για να σε ριξει και εσυ σαν να μην κανεις τιποτα..περιεργο σύστημα 

Αυτη η πιστα εχει πολυ χαβαλε! Μολις εβγαλα το τρακτερ τους θερισα😂 μεχρι και τον εαυτο μου εφαγα στο 4:40😂😂

https://youtu.be/pQEjtdr8-8c

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα, το ξεκινήσα και εγώ το παιχνίδι σε σύστημα με i5  6600κ, R9 390 και 16GB RAM. Το θέμα είναι ότι έχω αρκετές αποσυνδέσεις απο τον server (50 mbs γραμμή) και όταν χάνω, περνάει κανά λεπτό μέχρι να ξαναγυρίσω στο παιχνίδι. Όλα αυτά σε campaign. Είναι το σύστημα τόσο παλιό που δέν το σηκώνει? Έχουν κανένα θέμα οι servers τους απο καμιά φορά? Για πείτε καμία ιδέα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/10/2020 στις 9:18 ΜΜ, chrisgewrgi είπε

Δυνατο call of duty. Εχουν φτιαξει τρομερα γραφικα στο ultra και rtx on.ωρες ωρες χαζευω τα τοπια τους ηλιους κτλπ ,η κινηση τα οπλα το gameplay μαρεσει πολυ.. αν δεν ειχε και αυτο το συστημα που παει να κανει balance τους παικτες βαση το ping? Θα ηταν μια χαρα,γιατι ωρες ωρες σε τρελενει. 

Το καταλαβαινεις οταν τυχαινει αυτο. Βλεπεις τον αλλον και σε 1 κλασμα του δευτερολεπτου εχεις φυγει νομιζεις με μια σφαιρα.. 

Μετα βλεπεις το kill cam και βλεπεις τον αλλον να βαραει μια γεμιστηρα για να σε ριξει και εσυ σαν να μην κανεις τιποτα..περιεργο σύστημα 

Αυτη η πιστα εχει πολυ χαβαλε! Μολις εβγαλα το τρακτερ τους θερισα😂 μεχρι και τον εαυτο μου εφαγα στο 4:40😂😂

https://youtu.be/pQEjtdr8-8c

Καλημέρα φιλε...Δεν πιστεύω να παίζεις warzone η multi με ανοιχτό RTX???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...