Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare [2019]


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Το ξέρω φίλε και ευτυχώς που είσαι καλυμμένος απλώς διαβάζοντας αρκετές σελίδες κατάλαβα ότι πολλοί χρήστες έχουν θέματα και σίγουρα δεν φταίει το pc,  τους.Προσωπικα είχα αντιμετωπίσει το ίδιο θέμα παλιότερα .Σίγουρα πάντως εάν τρέχει σωστά καμία κονσόλα δεν συγκρίνεται με το pc τι να κάνω όμως που οι καταστάσεις με οδήγησαν σε peasant mode. :P

Καλά συμφωνω απλώς όταν ένα μεγάλο ποσοστό των χρηστών με σωστά συστήματα δεν μπορεί να παίξει ανθρώπινα δεν φταιει ο χρήστης αλλά η εταιρεία.

Απλώς, όταν το κάθε παιδάκι (ή όχι και τόσο παιδάκι), πάει και πετάει δυο κομμάτια hardware και ρυθμίσεων στα τυφλά, επειδή είδε έναν άκυρο στο yt, υπό μουσική υπόκρουση sinboi, σε ΕΝΑ σύστημα ψιλοάγνωστης επιμέρους σύνθεσης, με ΚΑΠΟΙΕΣ ρυθμίσεις, σε ΕΝΑ σενάριο χρήσης, και το πήρε ως γενικό και απαράβατο κανόνα χαραγμένο σε πέτρα, αδιαφορώντας για πλήθος παραγόντων που πραγματικά βαριέμαι να παραθέτω αυτήν την στιγμή, επέτρεψέ μου να αμφιβάλλω για το πόσο μεγάλο είναι αυτό το ποσοστό των "χρηστών με σωστά συστήματα δεν μπορεί να παίξει ανθρώπινα". Προσωπικά θεωρώ ότι είναι μικρό αυτό το ποσοστό και απλά καλείται μια εταιρία που έχει στάξει πολύ πόνο στην παραγωγή, να αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας πάνω στην πίεση της κλάψας του όχλου της αμπαλίασης...

Επεξ/σία από Occultist
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Occultist είπε

Απλώς, όταν το κάθε παιδάκι (ή όχι και τόσο παιδάκι), πάει και πετάει δυο κομμάτια hardware και ρυθμίσεων στα τυφλά, επειδή είδε έναν άκυρο στο yt, υπό μουσική υπόκρουση sinboi, σε ΕΝΑ σύστημα ψιλοάγνωστης επιμέρους σύνθεσης, με ΚΑΠΟΙΕΣ ρυθμίσεις, σε ΕΝΑ σενάριο χρήσης, και το πήρε ως γενικό και απαράβατο κανόνα χαραγμένο σε πέτρα, αδιαφορώντας για πλήθος παραγόντων που πραγματικά βαριέμαι να παραθέτω αυτήν την στιγμή, επέτρεψέ μου να αμφιβάλλω για το πόσο μεγάλο είναι αυτό το ποσοστό των "χρηστών με σωστά συστήματα δεν μπορεί να παίξει ανθρώπινα". Προσωπικά θεωρώ ότι είναι μικρό αυτό το ποσοστό και απλά καλείται μια εταιρία που έχει στάξει πολύ πόνο στην παραγωγή, να αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας πάνω στην πίεση της κλάψας του όχλου της αμπαλίασης...

Δεν ειναι ετσι τα πραγματα αλλα οκ ... Ιδια μηχανήματα παρουσιάζουν διαφορετικά ή καθόλου προβλήματα  μετά από format. 

Overkill των 5000ε+ συστήματα παρουσιάζουν bluescreens στο cod καπάκι μετά από φορματ

Δυνατα  laptop που δεν νομιζω να θεωρουνται "σύστημα ψιλοάγνωστης επιμέρους σύνθεσης" δεν επαιξαν ποτε το cod μετα απο format  γιατι κρασαρε συνεχεια.

ισως τελικα το yt ειναι ο μόνος δρόμος για να διορθώσουν τα προβλήματα τους οι παραπάνω 

Επεξ/σία από insomiaistas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, insomiaistas είπε

Δεν ειναι ετσι τα πραγματα αλλα οκ ... Ιδια μηχανήματα παρουσιάζουν διαφορετικά ή καθόλου προβλήματα  μετά από format. 

Overkill των 5000ε+ συστήματα παρουσιάζουν bluescreens στο cod καπάκι μετά από φορματ

Δυνατα  laptop που δεν νομιζω να θεωρουνται "σύστημα ψιλοάγνωστης επιμέρους σύνθεσης" δεν επαιξαν ποτε το cod μετα απο format  γιατι κρασαρε συνεχεια.

ισως τελικα το yt ειναι ο μόνος δρόμος για να διορθώσουν τα προβλήματα τους οι παραπάνω 

Ναι, γιατί πχ. τα clean install 5000€ συστήματα με κουμπωμένο xmp 3600 σε 2833 imc, είναι πολύ σπάνιο φαινόμενο και σίγουρα ΟΛΑ rock solid...ουυυ...

Επεξ/σία από Occultist
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω απολυτα με τον @Occultist .
Δεν λεω πως δεν υπαρχουν προβληματα στον κωδικα του game και οτι τα κανουν ολα τελεια στην IW αλλα δεν θελω να ξερω ποσοι παιζουν με παλιες εκδοσεις των win10, με παλιους drivers στα περιφερειακα και μη, με λαθος ρευματα, με λαθος settings, με ιους, με buggy προγραμματα στο background κτλ.
Στην δικη μου περιπτωση που δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα απο day 1, πριν ενα μηνα εφαγα το πρωτο μου dev και fatal error. Guess τι ηταν? To Vanguard (Valorant anti cheat) της Riot...
To αλλο bug που συνεβει σε διαφορετικο χρονο, ηταν οτι εκλεινε το game μετα απο το match, καθος περιμεναμε στο lobby και επειδη γινοταν σε ολους μας ταυτοχρονα, ηταν ξεκαθαρο πως καπου εσκαγε ο κωδικας τους αρα ηταν unrelated με το pc και απλα περιμενα να το φτιαξουν, κατι που εγινε μετα απο μερικες μερες.
Στο sad era οπου το release των games -ειτε ειναι AAA ειτε οχι- ειναι ουσιαστικα beta, δεν υπαρχει περιπτωση να μην υπαρξει μια μεριδα ανθρωπων που τρωει σκατια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μετά το τελευταίο  update  , και ενώ όλα μέχρι χτες  ήταν πολύ  smooth  και σε  max settings,  μου βγάζει συνεχώς το  error 6068 ,  θέμα με το  Direct 12 κ καλά. Επειδή έκανα όλα τα στάνταρ,  υπάρχει καμιά ιδέα? Μήπως πρέπει η Nvidia  να ανανεώσει  drivers  για να είναι ξανά  optimized?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, insomiaistas είπε

Δεν ειναι ετσι τα πραγματα αλλα οκ ... Ιδια μηχανήματα παρουσιάζουν διαφορετικά ή καθόλου προβλήματα  μετά από format. 

Overkill των 5000ε+ συστήματα παρουσιάζουν bluescreens στο cod καπάκι μετά από φορματ

Δυνατα  laptop που δεν νομιζω να θεωρουνται "σύστημα ψιλοάγνωστης επιμέρους σύνθεσης" δεν επαιξαν ποτε το cod μετα απο format  γιατι κρασαρε συνεχεια.

ισως τελικα το yt ειναι ο μόνος δρόμος για να διορθώσουν τα προβλήματα τους οι παραπάνω 

Έχει θέματα γενικά το παιχνίδι όπως και στο bo4 το διαβάζω σελίδες τώρα.Ελπιζω στον επόμενο τίτλο να φτιαχτούν τα θέματα .Εδώ και αρκετές σελίδες μόνο θέματα διαβάζω.

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το χθεσινο απ ντεητ μπαινω στο παιχνιδι τρωει παγωμα με πεταει επιφανεια εργασιας οπου μου την δειχνει σε τρια κομματια παω να ξαναμπω μου ζηταει να μπω σε σεηφ μοντ μπαινω κολλαει-ξεκολλαει παω να μπω να φτιαξω τα γραφικα με πεταει στο αρχικο μενου κ υστερα επιφανεια εργασιας κ αντε παλι απ την αρχη.Τι γινεται ρε παιδια?Πως διορθωνεται το προβλημα μου?Το αντιμετωπιζει κ αλλος το ιδιο προβλημα?Πρωτη φορα μου το κανει αυτο,το παιχνιδι το αγορασα απο τοτε που βγηκε κ δεν ειχα το παραμικρο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, hitman 21 original είπε

Μετα το χθεσινο απ ντεητ μπαινω στο παιχνιδι τρωει παγωμα με πεταει επιφανεια εργασιας οπου μου την δειχνει σε τρια κομματια παω να ξαναμπω μου ζηταει να μπω σε σεηφ μοντ μπαινω κολλαει-ξεκολλαει παω να μπω να φτιαξω τα γραφικα με πεταει στο αρχικο μενου κ υστερα επιφανεια εργασιας κ αντε παλι απ την αρχη.Τι γινεται ρε παιδια?Πως διορθωνεται το προβλημα μου?Το αντιμετωπιζει κ αλλος το ιδιο προβλημα?Πρωτη φορα μου το κανει αυτο,το παιχνιδι το αγορασα απο τοτε που βγηκε κ δεν ειχα το παραμικρο προβλημα.

ρε φίλε με κάθε update του αλλάζουν τα φώτα.Για να σου φτιάξω τη ψυχολογία ορίστε κάτι ωραίο που βρήκα.Broken camera angles be like... : modernwarfare

Επεξ/σία από jerry banana
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, jerry banana είπε

ρε φίλε με κάθε update του αλλάζουν τα φώτα.Για να σου φτιάξω τη ψυχολογία ορίστε κάτι ωραίο που βρήκα.Broken camera angles be like... : modernwarfare

Κριμα πολυ κριμα κ ηθελα να παιξω κανα ματσακι σημερα.Τι να πω?Με δουλευουν κ οι κονσολαδες φιλοι μου οχι τιποτε αλλο.Πφφφφφφφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, hitman 21 original είπε

Εισαι σιγουρος οτι θα στρωσει με το φορματ?

το φορμάτ γενικά είναι λύση σε πολλά προβλήματα του υπολογιστή.Δοκίμασε το εαν έχεις δοκιμάσει άλλες μεθόδους και δεν πιάνει.

 

Επεξ/σία από jerry banana
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα όταν έκανε πρόβλημα έφτιαξε με:

α) φορματ ,β) έλεγχο για αστάθεια σε overclock cpu, gpu ( ή ραμ, δεν είχα κλοκαρει τις μνήμες αλλά αν εσείς ναι τότε έλεγχο και αυτό ), γ) αντίγραφο σε δευτερεύον δίσκο, διαγραφή με Revo uninstaller της αρχικής εγκατάστασης και εκ νέου μεταφορά από το backup

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...