Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Kwsths67 είπε

Εγώ τον τσίμπησα κατά τις 2 το μεσιμερι, θα σου πω αν μου τον έστειλαν αύριο. Αν όχι λεφτά πίσω. 

Τον ειχα προλαβει απο το e-gate στα 211€, αλλα μου στειλαν μηνυμα για παραλαβη δικια τους στις 16/7. Απο το e-god βγαινει ενα ταλιρο διαφορα, αν ειναι αμεσα διαθεσιμο και τον εχω Δευτερα-Τριτη το προτιμαω.

Να τη στειλω και εκει τη παραγγελια και την ακυρωνω αν δεν ειναι αμεση παραλαβη;

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

σκαστους ενα τηλεφωνακι

Πρεπει να ναι κλειστα τωρα, λεει μεχρι τις 5 εξυπηρετηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αν θες να τα παρεις ολα απο εκει τοτε οντως βολευει.

Δεν νομίζω ότι βολεύει. Όσο περισσότερα πάρεις τόσο μεγαλώνουν τα μεταφορικά. Παθών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, BlueBlood7 είπε

Δεν νομίζω ότι βολεύει. Όσο περισσότερα πάρεις τόσο μεγαλώνουν τα μεταφορικά. Παθών.

Αναλογα το βαρος ,στην συγκεκριμενη περιπτωση θα ειναι 20ευρω οπως και αν επαιρνες μονο μια cpu

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, Οδυσσέας Τρίκαλα είπε

Σκευτομαι να συνδιασω το συστημα με μια 1660 ti . Απο σεπτεμβριο ειμαι φοιτητης στο τμημα μηχανικων υπολογιστων και πληροφορικης, οποτε θα ασχολουμε με gaming (1080p 144hz) και θα εργαζομαι ειτε για την σχολη ειτε με μερικα audio και video editing προγραμματα (οχι κατι το τρελο)

Για productivity θα σου έλεγα να πας σε vega 56. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Οδυσσέας Τρίκαλα είπε

Σκευτομαι να συνδιασω το συστημα με μια 1660 ti . Απο σεπτεμβριο ειμαι φοιτητης στο τμημα μηχανικων υπολογιστων και πληροφορικης, οποτε θα ασχολουμε με gaming (1080p 144hz) και θα εργαζομαι ειτε για την σχολη ειτε με μερικα audio και video editing προγραμματα (οχι κατι το τρελο)

https://www.skroutz.gr/s/7730092/G-Skill-RipjawsV-16GB-DDR4-3200MHz-F4-3200C16D-16GVKB.html

review απο Puget systems για video editing του 3600 με μνημες στα 2666Mhz ομως

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει μπει το παρακάτω, εκτός από το εντελώς ότι νανε bios προς το παρόν που έχει δώσει η Asus (και) για τη ch8 με απίστευτα ότι νανε ρεύματα, εξηγεί και δίνει νούμερα και για τις μνήμες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Αναλογα το βαρος ,στην συγκεκριμενη περιπτωση θα ειναι 20ευρω οπως και αν επαιρνες μονο μια cpu

Προφανώς και είναι ανάλογα το βάρος. Αν όμως σκέφτεται από εκεί που ήταν να πάρει 2 προϊόντα και παίρνει εν τέλη 4 τότε λογικά θα ανέβει το μαλλί. Πάντα σε συνάρτηση του βάρους

Επεξ/σία από BlueBlood7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Κομπλε. Ορισμενα πραγματα που ετυχε να δω στο ιντερνετ περι launchαρισματος νεων ram για τους τριτης γενιας ryzen ισχυουν? Θα ευνοοησουν πραγματικα το compatibility; επισης ο διαχρονικος vfm god (ripjaws 16GB 16 LATENCY) θα ειναι πληρως συμβατος με τον 3600 οπως ηταν με τον 2600 πχ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, BlueBlood7 είπε

Προφανώς και είναι ανάλογα το βάρος. Αν όμως σκέφτεται από εκεί που ήταν να πάρει 2 προϊόντα και παίρνει εν τέλη 4 τότε λογικά θα ανέβει το μαλλί. Πάντα σε συνάρτηση του βάρους

επειδη ειχα τα ιδια πραγματα στο καλαθι μου ,20 ευρω ηταν τα μεταφορικα

8 λεπτά πριν, Οδυσσέας Τρίκαλα είπε

Κομπλε. Ορισμενα πραγματα που ετυχε να δω στο ιντερνετ περι launchαρισματος νεων ram για τους τριτης γενιας ryzen ισχυουν? Θα ευνοοησουν πραγματικα το compatibility; επισης ο διαχρονικος vfm god (ripjaws 16GB 16 LATENCY) θα ειναι πληρως συμβατος με τον 3600 οπως ηταν με τον 2600 πχ;) 

δεν θα εχουν κανενα προβλημα

9 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Δεν ξέρω αν έχει μπει το παρακάτω, εκτός από το εντελώς ότι νανε bios προς το παρόν που έχει δώσει η Asus (και) για τη ch8 με απίστευτα ότι νανε ρεύματα, εξηγεί και δίνει νούμερα και για τις μνήμες.

Εχω μια ενσταση ,εκτος της cpu που ειναι κανονικη η ταση , η vdimm και το Vsoc το πιο πιθανο ειναι να κανουν λαθος Monitoring γτ φαινεται αν δεις οτι και αφου εβαλε 1.35V vdram συνεχιζει και διαβαζει 1.488v δεξια. Ειναι κλασσικη μαλακια των sensors της asus και η Vii στο πρωτο bios αυτες τις αηδιες εκανε.

Παρόλα αυτα το bios της viii εχει θεμα ,ειχα βαλει ενα λινκ που το περιεγραφε ο stilt

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

+1000 για αυτό το μαγαζί. Όσες φορές παρήγγειλα ήτανε άψογοι..

Στην παραγγελία πολλά είναι άψογα. Στο service κολλάει η ιστορία. Κοινώς, στον να τα παίρνουν όλοι καλοί είναι. Στο να δίνουν μας κλοτσάνε. Λαϊκώς στο να πιάνουν και να μας χαϊδεύουν τον  κ@λο καλοί είναι. Αλλά όταν πάνε τον αφήσουν δεν....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 minutes ago, BlueBlood7 said:

Στην παραγγελία πολλά είναι άψογα. Στο service κολλάει η ιστορία. Κοινώς, στον να τα παίρνουν όλοι καλοί είναι. Στο να δίνουν μας κλοτσάνε. Λαϊκώς στο να πιάνουν και να μας χαϊδεύουν τον  κ@λο καλοί είναι. Αλλά όταν πάνε τον αφήσουν δεν....

Έχεις κάτι συγκεκριμένο να αναφέρεις ή είναι απλά ένα γενικό μένος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Έχεις κάτι συγκεκριμένο να αναφέρεις ή είναι απλά ένα γενικό μένος;

Ξανά διάβασε τι γράφω.

Επεξ/σία από BlueBlood7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, βλέπω που βάζετε C14. Τόσο πολύ αξίζει έναντι C16; Εγώ δεν πιστεύω πως έχει τόση διαφορά ώστε να αξίζει την αύξηση στην τιμή, οι μνήμες που πήρα σε C14 είχαν 50 ευρώ έξτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 minutes ago, BlueBlood7 said:

Ξανά διάβασε τι γράφω.

Διάβασα ξανά τι γράφεις, η ερώτηση παραμένει. Γιατί έχω ακούσει ότι είναι πολύ αξιόπιστοι, αν δεν ισχύει να μπουν blacklist και αυτοί άμα είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει κάποιος από το θέμα εδώ που έχει b450 tomahawk και έχει κάνει flash στο καινουριο bios για την καινουρια γενιά επεξεργαστών χωρίς να είχαν παλιό; Εννοώ μέσω του flash bios.

Μήπως να έπερνα έναν 2600 ενός φίλου να ανοίξω κανονικά το πς και ξα κάνω update bios μέσα από εκεί και να αλλάξω μετά επεξεργαστή μην μπλέξω; Βλέπω πολλά προβλήματα να έχουν προς το παρών..

Επεξ/σία από pdiomidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...