Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Με 128αρι Rom υπάρχει ένα ρίσκο, αν ήταν να πάρω κάποια από αυτές θα περίμενα λίγο να δω αν θα στρώσει το θεμα η msi.

Προσωπικα θα κρατησω την tomahawk για κανα διβδομαδο που χρειαζομαι υπολογιστή και μετα θα τη πουλησω. Οταν γυρισω απο διακοπες θα τσιμπησω την max. 

Θέλω να μαι 100% σιγουρος οτι δε θα εχω θεμα και με τους 4000.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Με 128αρι Rom υπάρχει ένα ρίσκο, αν ήταν να πάρω κάποια από αυτές θα περίμενα λίγο να δω αν θα στρώσει το θεμα η msi.

16mb δεν είναι; Αν ήταν 128 δεν θα είχαμε θέμα.

Είδα ότι η MSI δεν θα βγάλει σε καμία από τις δύο έκδοση MAX. Άρα λογικά θα έχουμε BIOS μόνο με Zen 2 support ώστε να ελευθερώσει χώρο. Εγώ και cmd BIOS να είχα, δεν θα με πείραζε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dinos_12345 είπε

16mb δεν είναι; Αν ήταν 128 δεν θα είχαμε θέμα.

Είδα ότι η MSI δεν θα βγάλει σε καμία από τις δύο έκδοση MAX. Άρα λογικά θα έχουμε BIOS μόνο με Zen 2 support ώστε να ελευθερώσει χώρο. Εγώ και cmd BIOS να είχα, δεν θα με πείραζε

128αρι 16mb 

256αρι 32mb 

Δεν είναι το θεμα το γραφικό, το θεμα είναι το ξήλωμα raid υποστηριξης,  fan curve και κάποια άλλα που έχουν κόψει από ότι λένε τα παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα bios αν εγκαταληψουν το support για 1st gen Ryzen και 1st gen apu μια χαρα χωρο εχουν.

 

Επισης ολα αυτα τα μπλιμπλικια στο bios εχουν καταντησει εκνευριστικα ειδικα οταν το UI ειναι τα 3/4 του μεγεθους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, narta είπε

Τα bios αν εγκαταληψουν το support για 1st gen Ryzen και 1st gen apu μια χαρα χωρο εχουν.

Επισης ολα αυτα τα μπλιμπλικια στο bios εχουν καταντησει εκνευριστικα ειδικα οταν το UI ειναι τα 3/4 του μεγεθους.

Μόνο τα graphics πρέπει να πιάνουν τον μισό χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

128αρι 16mb 

256αρι 32mb 

Δεν είναι το θεμα το γραφικό, το θεμα είναι το ξήλωμα raid υποστηριξης,  fan curve και κάποια άλλα που έχουν κόψει από ότι λένε τα παιδιά.

Για το RAID έχουν  δεσμευτεί ότι στα επόμενα θα το αποκαταστήσουν. Το θέμα είναι τι θα κόψουν πάλι.😂

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ilos είπε

Για το RAID έχουν  δεσμευτεί ότι στα επόμενα θα το αποκαταστήσουν. Το θέμα είναι τι θα κόψουν πάλι.😂

Λογικά κάτι θα κάνουν γτ θα φάνε πολύ κράξιμο το θεμα είναι να το κάνουν σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

128αρι 16mb 

256αρι 32mb 

Δεν είναι το θεμα το γραφικό, το θεμα είναι το ξήλωμα raid υποστηριξης,  fan curve και κάποια άλλα που έχουν κόψει από ότι λένε τα παιδιά.

Το raid το φτιάξανε. Στην Β450Μ Mortar βγάλανε bios που το φτιάχνει. Και ο φίλος από εδώ που την έχει με τον 3600Χ είπε ότι λειτουργεί και το offset. Οπότε λογικά θα τα φτιάξουν όλα. Γνώμη μου είναι ότι όσοι έχουν μία καλή Β450 όπως το παιδί με την Tomahawk να μείνουν σε αυτή και για τους 4000 έχουμε χρόνο. Απλά θα είναι lite το bios, ε εντάξει δεν έγινε και κάτι, δεν μπαίνουμε όλη την ώρα στο bios, ειδικά αφού και οι 3000 δεν τραβάνε μια στο OC..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Το raid το φτιάξανε. Στην Β450Μ Mortar βγάλανε bios που το φτιάχνει. Και ο φίλος από εδώ που την έχει με τον 3600Χ είπε ότι λειτουργεί και το offset. Οπότε λογικά θα τα φτιάξουν όλα. Γνώμη μου είναι ότι όσοι έχουν μία καλή Β450 όπως το παιδί με την Tomahawk να μείνουν σε αυτή και για τους 4000 έχουμε χρόνο. Απλά θα είναι lite το bios, ε εντάξει δεν έγινε και κάτι, δεν μπαίνουμε όλη την ώρα στο bios, ειδικά αφού και οι 3000 δεν τραβάνε μια στο OC..

Εγω αν φτιαξω τα timings της RAM δεν θα ξαναπατησω στο BIOS κανα χρονο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
7 λεπτά πριν, nikpoth είπε

" Extremely limited manual and auto-overclocking headroom" Οπότε ας βγάλουν ένα bios να έχει μόνο τα timings για τις ram (που είπε και το παιδί παραπάνω) και τα fan curves και όλα τα άλλα auto :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

btw PBO μετραει για να σου κοψει την εγγυηση. Αν θελετε να μεινετε χωρις εγγυηση αν γινει κατι για 50Mhz be my guest

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...