Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογική και Βασίλης....έννοιες ασύνδετες....παιδιά αν κ οφ τοπικ.αυτος ο σκληρός θα δέσει καλά με τη μητρική αυτή?https://www.multicopter.gr/product/12292/iy-perifereiakaapothikeysidiskoi-ssdintel-660p-512gb-ssdpeknw512g8x1-pliromi-kai-se-eos-36-doseis!!!-/?skr_prm=WyI2MDA2YWYwYy04ODk5LTRkZmUtOTQ1Ni1lOWE3YjVkY2U3YTgiLDE1NjM2Mjc4MzM1NDMseyJhcHBfdHlwZSI6Im5hdGl2ZSIsInRhZ3MiOiIifV0

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, Georgegoum είπε

Έχει αναφερθεί κάπου το θέμα στις μητρικές που με ενδιαφέρει αλλά έχει και πάρα πολλές σελίδες για ψάξιμο; ευχαριστώ 

ποιο θεμα σε ενδιαφερει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει κοντέυω 5000 στο cinebench, αλλά ασχέτως bench παιδιά ο επεξεργαστής είναι τέρας. Η διαφορά με τον 2500k σε gaming είναι χαοτική κι ανυπομονώ να δω τι γίνεται με lightroom.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

ποιο θεμα σε ενδιαφερει?

Οι μητρικές, είμαι σε ψάξιμο για αγορά και δεν μπορώ να κατάλαξω

Αν έχετε αναφερθεί σε αυτό το κομμάτι θα βοηθούσε πολύ να μου πείτε που περίπου για να ενημερωθώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aekoriginal21 είπε

Ντάξει κοντέυω 5000 στο cinebench, αλλά ασχέτως bench παιδιά ο επεξεργαστής είναι τέρας. Η διαφορά με τον 2500k σε gaming είναι χαοτική κι ανυπομονώ να δω τι γίνεται με lightroom.

Τι αγόρασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Georgegoum είπε

Οι μητρικές, είμαι σε ψάξιμο για αγορά και δεν μπορώ να κατάλαξω

Αν έχετε αναφερθεί σε αυτό το κομμάτι θα βοηθούσε πολύ να μου πείτε που περίπου για να ενημερωθώ 

Πες μας budget , cpu που θα βαλεις ,αλλα δεν ειναι και ευκολο να σου πει καποιος ποια να παρεις γτ ειναι λιγο νωρις για να ξερουμε τα κουσουρια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Georgegoum είπε

Οι μητρικές, είμαι σε ψάξιμο για αγορά και δεν μπορώ να κατάλαξω

Αν έχετε αναφερθεί σε αυτό το κομμάτι θα βοηθούσε πολύ να μου πείτε που περίπου για να ενημερωθώ 

Εχεις ηδη ανοιξει ξεχωριστο θεμα για αγορα μητρικης ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Εχεις ηδη ανοιξει ξεχωριστο θεμα για αγορα μητρικης ομως...

Το ξέρω φίλε μου και δεν θέλω να χαλάσω το θέμα αυτό, ρωτάω μόνο σε περίπτωση που έχετε αναφερθεί σε αυτές σε κάποια από τις 336 σελίδες για να ενημερωθώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε προφανως και εχουν αναφερθει μητρικες σε αυτες τις σελιδες αφου αυτο λεει και ο τιτλος ,απλα εχουν αναφερθει κυριως video που εχουν ανεβει στο internet.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
22 λεπτά πριν, adtakhs είπε

Γιατί τι θα βάλεις επάνω στο chipset ?

Η κάρτα γραφικών συνδέεται κατευθείαν στο επεξεργαστή.

Ο NVME συνδέεται κατευθείαν επάνω στον επεξεργαστή.

Πρέπει λοιπόν να έχεις και δεύτερο NVME για να τον συνδέσεις στο X570, να είναι και PCI-E V4.0 ώστε να πεις πως το φορτώνεις ...

Προσωπικά για απλά gaming και all around συστήματα, δεν βλέπω κανέναν να φορτώνει το X570 ...

Η τοπολογία του AM4 για να καταλάβεις.

spacer.png

Αυτό λέω και εγώ. Γι'αυτό είπα κλαιν μαιν για το ανεμιστηράκι (εννοούσα ότι δεν χρειάζεται), ειδικά από τη στιγμή που έχει και heat pipe η μητρική..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Αυτό λέω και εγώ. Γι'αυτό είπα κλαιν μαιν για το ανεμιστηράκι (εννοούσα ότι δεν χρειάζεται), ειδικά από τη στιγμή που έχει και heat pipe η μητρική..

Στην ουσία δεν χρειάζεται καν Χ570 ...

Ούτε καν Χ470 για το 90% των περιτπώσεων

Αυτό που θέλουμε είναι νέα revisions του B450 με λίγο καλύτερα VRM και συρμάτωση για PCI-E V4.0 από το CPU .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, adtakhs είπε

Στην ουσία δεν χρειάζεται καν Χ570 ...

Ούτε καν Χ470 για το 90% των περιτπώσεων

Αυτό που θέλουμε είναι νέα revisions του B450 με λίγο καλύτερα VRM και συρμάτωση για PCI-E V4.0 από το CPU .

Αυτό δεν παίζει να γίνει γιατί κανείς δεν θα αγοράζει τις Χ570. Αυτό που λες θα είναι οι Β550.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...