Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Noμίζω αυτό είναι το ATX πρότυπο, τα καλώδια που βάζουν πχ. στα corsair είναι στα 13Α per pin στα μπαμπάτσικα τροφοδοτικά. 

To ΑΤΧ πρότυπο γενικά ρίχνει πολύ τα ρεύματα σε οτιδήποτε περιλαμβάνει, για λόγους ασφαλείας. Ένα πράγμα σαν τις εγκαταστάσεις πχ, που το μονόκλωνο 1.5mm^2 καλώδιο σου λέει ότι κάνει για έως 10A, ενώ στην πραγματικότητα δεν έχεις πρόβλημα με θερμοκρασία και 15-16 να τραβήξεις.

Γι αυτό και αναφέρω το ίδιο το connector τι ονομαστικά όρια έχει, από τον κατασκευαστή του.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 λεπτά πριν, ilos είπε

Άμεσα όλοι για αναβάθμιση, μην μας πάρουνε την παρθενιά τα account μας στο Steam!1!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σας. ποια μητρικη θα προτεινατε για 5800x;εχω στο μυαλο μου 3 αυτη τη στιγμη αλλα θα ηθελα και την αποψη σας. msi b550 tomahawk-asus b550 rog strix-f gaming και asus tuf x570 gaming plus.εκτος και αν εχετε καποια αλλη προταση! ευχαριστω για το χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leriban είπε

καλημερα σας. ποια μητρικη θα προτεινατε για 5800x;εχω στο μυαλο μου 3 αυτη τη στιγμη αλλα θα ηθελα και την αποψη σας. msi b550 tomahawk-asus b550 rog strix-f gaming και asus tuf x570 gaming plus.εκτος και αν εχετε καποια αλλη προταση! ευχαριστω για το χρονο σας.

https://www.skroutz.gr/s/23873431/Asrock-B550-Steel-Legend-Motherboard-ATX-με-AMD-AM4-Socket.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, leriban είπε

εχω και αυτη στα υποψιν μου και ξεχασα να την γραψω https://www.skroutz.gr/s/23874732/Asrock-B550-PG-Velocita-Motherboard-ATX-με-AMD-AM4-Socket.html

Ιδια ειναι με την steel  τζαμπα λεφτα παραπανω θα πληρωσεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, leriban είπε

Οπότε λες να πάω σε αυτήν. Σχετικά έχει καλή τιμή

Κουμπωνεις τον επεξεργαστη σου και παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, leriban είπε

Οπότε λες να πάω σε αυτήν. Σχετικά έχει καλή τιμή

Προσωπικα θα σου ελεγα Tomahawk ή Gaming Edge αν θες WiFi. Σιγουρακια και οι δυο, απο την αλλη με τις ASrock ειμαι αρνητικα προκατειλημμενος και για καλο λογο.

Βεβαια να πω οτι για την B550 Steel Legend δεν εχω αποψη, μπορει να ειναι οντως αξιολογο board.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, leriban είπε

εχω και αυτη στα υποψιν μου και ξεχασα να την γραψω https://www.skroutz.gr/s/23874732/Asrock-B550-PG-Velocita-Motherboard-ATX-με-AMD-AM4-Socket.html

Από αυτές που είχες αρχικά πάρε με τη σειρά που τις έβαλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BlueBlood7 είπε

Από αυτές που είχες αρχικά πάρε με τη σειρά που τις έβαλές.

Οπότε να έχω σαν πρώτη επιλογή την MSI b550 tomahawk και μετά την Asus . Και να υποθέσω δεν θα δω κάποια διαφορά σε επιδόσεις όποια και να πάρω. Όχι το WiFi δεν με ενδιαφέρει να πω την αλήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kostas_anes είπε

Προσωπικα θα σου ελεγα Tomahawk ή Gaming Edge αν θες WiFi. Σιγουρακια και οι δυο, απο την αλλη με τις ASrock ειμαι αρνητικα προκατειλημμενος και για καλο λογο.

Βεβαια να πω οτι για την B550 Steel Legend δεν εχω αποψη, μπορει να ειναι οντως αξιολογο board.

 

Άσε ρε φίλε με τις σκατο-MSI σας 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...