Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικος τουρισμος


Kritsina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 26/6/2023 στις 8:58 ΠΜ, Stratosss είπε

Μα και εγω παθών είμαι γιαυτό το έγραψα...δλδ τι @@ιες είναι αυτές δε μπορώ να καταλάβω? Μια ζωή εγώ έκανα για όλη την οικογένεια φέτος τι άλλαξε αφού είμαστε παντρεμένοι με παιδιά γίνεται και ταυτοποίηση πρέπει δλδ να κάνουμε ξεχωριστές δηλώσεις για ένα κουπόνι? Αν είναι δυνατόν! Ορίστε και μια δημοσίευση εννοείται έκανα ένσταση αλλά δεν θα δικαιωθώ.

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/ergasiaka/433640/koinonikos-tourismos-dypa-ti-isxyei-gia-syzygous-kai-ti-eprepe-na-kanoun

Επανέρχομαι, τελικά έκανα ένσταση απορρίφθηκε...βγήκαν τα οριστικά και τελικά έχουν δώσει voucher και στη γυναίκα μου που αρχικά δεν είχαν δώσει για τον παραπάνω λόγο!

Ελλάς το μεγαλείο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 672
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καθε περσι και καλυτερα οπως και σε πολλα πραγματα σε αυτο το κρατος. αρκετα χρονια πιο πισω τα εισητηρια του κοινωνικου τουρισμου δινονταν αρχες του ετους και ισχυαν για ολο το ετος. τα τελευταια χρονια καποιος ειχε την καταπληκτικη ιδεα να δινονται τον ιουλιο, ακριβως στην high season που δεν βρισκεις τιποτα, και ετσι πολλα να μενουν αδιαθετα. Και σαν να μην εφταναν και αυτα εκοψαν και την μοριοδοτηση που ισχυε για τα ενσημα. ασε που φετος οι περισσοτεροι πηραν οι μισοι απο την οικογενεια επιταγες. εδωσαν σε πολλους απο λιγες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οικογένεια Άνεργος με σύζυγο ΑΜΕΑ

Δίνουν τα μόρια του ΑΜΕΑ και στα προσωρινά παίρνει επιταγή μόνο ο Άνεργος

Γίνετε ένσταση την κάνουν αποδεχτή παίρνουν πίσω τα μόρια του ΑΜΕΑ και τελικά δεν παίρνει κανένας επιταγή στα οριστικά.

Φοβερό; 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει βγει ο καταλογος με τα ξενοδοχεια - καταλληματα που συμετεχουν στο προγραμμα.

Στο excel αυτο ομως δεν γραφει ποσο ειναι η συμμετοχη. Ειναι εντελως δωρεαν? Δεν νομιζω.

Πέρυσι ή πρόπερσι  θυμαμαι σε αντιστοιχο excel ειχε και τις τιμες συμμετοχης για το καθε ξενοδοχειο - καταλλυμα.

 

Επεξ/σία από AGGANIS13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα βαζω την ερωτηση εδω. Γνωστο μου ζευγαρι με 2 επιταγες δεν θα μπορεσει να τις χρησιμοποιησει και μου τις εδωσε. Θα εχω καποιο προβλημα πιστευετε σε κλεισιμο εισιτηριου πλοιου και ξενοδοχειου που θα εχω επιταγη αλλου? Το εχει κανεις κανεις? Ζητανε καποια ταυτοποιηση?

Επεξ/σία από spocky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/4/2024 στις 10:57 ΠΜ, spocky είπε

Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα βαζω την ερωτηση εδω. Γνωστο μου ζευγαρι με 2 επιταγες δεν θα μπορεσει να τις χρησιμοποιησει και μου τις εδωσε. Θα εχω καποιο προβλημα πιστευετε σε κλεισιμο εισιτηριου πλοιου και ξενοδοχειου που θα εχω επιταγη αλλου? Το εχει κανεις κανεις? Ζητανε καποια ταυτοποιηση?

Δυστυχώς δεν μεταβιβάζεται από όσο ξέρω. Ζητάνε ταυτότητα (στο όνομα του δικαιούχου) και μάλιστα κρατούν και φωτοτυπία. Επίσης σε βάζουν να υπογράψεις και χαρτούρα με την άφιξή σου.

Επεξ/σία από SpectralQ
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 02/04/2024 at 10:57, spocky said:

Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα βαζω την ερωτηση εδω. Γνωστο μου ζευγαρι με 2 επιταγες δεν θα μπορεσει να τις χρησιμοποιησει και μου τις εδωσε. Θα εχω καποιο προβλημα πιστευετε σε κλεισιμο εισιτηριου πλοιου και ξενοδοχειου που θα εχω επιταγη αλλου? Το εχει κανεις κανεις? Ζητανε καποια ταυτοποιηση?

Με το ξενοδοχείο πρέπει να μιλήσεις εκ των προτέρων οπότε τους ρωτάς στα ίσια. Παλιά ήταν αρκετά σύνηθες συγγενείς, φίλοι να δίνουν τα κουπόνια τους. Δε νομίζω να έχουν θέμα οι περισσότεροι. . Ίσως να ζητήσουν απλά να έχεις φωτοτυπία των ταυτοτήτων και να βάλεις μια υπογραφή και καλά στη θέση τους.

Με ακτοπλοικά πάλι πρέπει να καλέσεις στην εταιρεία (πχ bluestar) και τηλεφωνικώς να κλείσεις τα εισιτήρια αναφέροντας τον κωδικό. Εκεί πρέπει να παραστήσεις ότι είσαι ο δικαιούχος καθώς δε μπορείς να πεις ότι είσαι γνωστός και στα έδωσαν κλπ. Ίσως σε κάποιο ταξιδιωτιό συνεργαζόμενο να γίνεται.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε γίνεται η κλήρωση για φέτος?

Θα μας στειλουν μήνυμα - μαιλ η κάτι άλλο αν κερδίσουμε?

Και μπορουμε να πάμε σε όποιο κατάλυμα θέλουμε ή υπάρχει λίστα με τα καταλύματα που συμμετέχουν?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, tsiv said:

Ποτε γίνεται η κλήρωση για φέτος?

Θα μας στειλουν μήνυμα - μαιλ η κάτι άλλο αν κερδίσουμε?

Και μπορουμε να πάμε σε όποιο κατάλυμα θέλουμε ή υπάρχει λίστα με τα καταλύματα που συμμετέχουν?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση.

Κληρωση γίνεται στο τουρισμός για όλους https://vouchers.gov.gr/tourism4all-2024. Εκεί ουσιαστικά πας σε όποια ξενοδοχείο θες και απλά πληρώνεις με την προπληρωμένη κάρτα που θα σου εκδώσουν αν κερδίσεις (σαν fuell pass, market pass αλλά για ξενοδοχεία)

Κοινωνικός τουρισμός έιναι ΔΥΠΑ/ΟΑΕΔ και πάει με μόρια και υπάρχει λίστα με καταλυμματα με τα οποία πρέπει να έρθεις σε συμφωνία εκ των προτέρων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MikeJ είπε

Κληρωση γίνεται στο τουρισμός για όλους https://vouchers.gov.gr/tourism4all-2024. Εκεί ουσιαστικά πας σε όποια ξενοδοχείο θες και απλά πληρώνεις με την προπληρωμένη κάρτα που θα σου εκδώσουν αν κερδίσεις (σαν fuell pass, market pass αλλά για ξενοδοχεία)

Κοινωνικός τουρισμός έιναι ΔΥΠΑ/ΟΑΕΔ και πάει με μόρια και υπάρχει λίστα με καταλυμματα με τα οποία πρέπει να έρθεις σε συμφωνία εκ των προτέρων.

Ευχαριστω αδερφε. Στο τουρισμός για ολους έχω κάνει αιτηση αλλά μπερδεύτηκα και έγραψα εδώ τις ερωτήσεις μου.

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...