Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy VII Remake [PS4][PS5]


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Spiroth είπε

Σκέψου το FINAL FANTASY VII σε κλιμακα Witcher 3. Θα ήταν απλά πολλαπλάσιο σε μέγεθος.

Σκέψου απλά πως η Πόλη του Witcher 3 είναι κατά πολύ μικρότερη της Midgar, και καταλαβαίνεις πως το να βγει το FINAL FANTASY VII σε ένα Part είναι σαν να ζητάς να βγει Witcher 3,4,5,6,7,κτλ σε ένα game με την τιμή ενός παιχνιδιού,  και by the way, το Witcher ήταν ένα ήδη υπάρχον story το οποίο η CDPR το έσπασε σε πολλά Parts.

οταν βγει το ff7 μαλλον θα απογοητευτεις. 

Kατι σαν το X να περιμενεις σε ογκο και τα νεωτερα  ff.

θα το ξεχειλωσουν οσο μπορουν για να το σπασουν σε κομματια βεβαια.

ελπιζω να μην κανει κοιλια τουλαχιστον

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, rofl είπε

οταν βγει το ff7 μαλλον θα απογοητευτεις. 

Kατι σαν το X να περιμενεις σε ογκο και τα νεωτερα  ff.

θα το ξεχειλωσουν οσο μπορουν για να το σπασουν σε κομματια βεβαια.

ελπιζω να μην κανει κοιλια τουλαχιστον

Δεν νομίζω να είναι σαν το X, διότι θα είναι open world.

Ούτε νομίζω να το ξεχειλώσουν, διότι στο original είχαν κόψει πολλά story beats για να προλάβουν, και πολλά θέματα είναι υπερβολικά λίγο ανεπτυγμένα.

Τώρα το αν θα απογοητευτώ, λίγο δύσκολο μιας και δεν έχω τρελές προσδοκίες, και το FFVII έτσι και αλλιώς δεν είναι καν κοντά στα αγαπημένα μου FF (αν και μου αρέσει πάρα πολύ), απλά η λογική δείχνει που πάνε τα πράγματα, και νομίζω πως έχει πάρει τα μαθήματα της από τις λάθος αποφάσεις της σε development περιβάλλον (ΧΙΙΙ, ΧΙV 1.0) και λάθος αποφάσεις στο να ακούσει το "fanbase" (XV).

 

Τώρα μου φαίνεται πως είναι κάπου στη μέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κοσμος ζηταγε Final Fantasy 7 remake,ποτε δεν ζητησε final fantasy episodic game.

Και για το Final Fantasy XV υπηρχε ενας σχετικος ενθουσιασμος,αλλα μολις κυκλοφορησε+αυτα του τολμησαν και εκαναν με τα dlc ειναι που επεσε το κραξιμο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

7 λεπτά πριν, Spiroth είπε

Δεν νομίζω να είναι σαν το X, διότι θα είναι open world.

 

το οτι ειναι open world  και μπορεις να κανεις σβουρες για ωρες στο χαρτη δεν λεει και πολλα.

καμια 10αρια σπηλιες ειχε, ενα κηπο που ανεβαινες με το chocobo,

το μικρο sub story με τον θανατο του zack, μια προαιρετικη περιοχη με τον αντιδραστηρα που επαιρνες νομιζω το titan, τον weapon seller στο σπιτακι, και 2 -3 αχαρτογραφητα νησακια. και τα 2 weapons, και το βυθισμενο αεροπλανο. αυτα ειχε το open world αν τα βαλεις κατω οταν ξερεις ηδη το παιχνιδι. μπορει και να ξεχναω κανα δυο εχω να το παιξω πανω απο 10ετια

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/7/2019 στις 8:11 ΜΜ, Fulgore είπε

Ε ναι βρε συ μονο στην Ελλαδα αναφερονται τα πιο πισω παραπονα για το πως σκεφτονται να κυκλοφορησουν το παιχνιδι.

Ολοι οι αλλοι παγκοσμιως εχουν ηδη τρεξει να ριξουν 5pre orders ο καθενας να αγορασουν οτι τους πλασαρουν οι εταιρειες.

Τρεξτε τωρα να δωσετε 60ευρω για να παιξετε τις πρωτες ωρες του original game Και να πειτε και ευχαριστω στην εταιρεια που θα σας ζητησει οσα θα ζητησει συνολικα στο FF7 μεχρι να βγει ολοκληρο.

Το γεγονος δε οτι ουτε η ιδια η Square εχει ιδεα για το ποσα παιχνιδια θα τους παρει για να το τελειωσουν,λεει πολλα.

Αν αξίζει το προϊόν, θα δώσω και 60 και 70 και 170.

Όσο για τις εντυπώσεις, είναι υπερβολικά ψηλά στο θετικό πρόσημο παγκοσμίως και ήδη οι προπαραγγελίες είναι ψηλά. Όχι ό,τι έχει σημασία, π.χ. εγώ δεν παίζει να το προπαραγγείλω, και θα είμαι εκεί Day 1 εφόσον είναι ποιοτικό προϊον.

7 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ο κοσμος ζηταγε Final Fantasy 7 remake,ποτε δεν ζητησε final fantasy episodic game.

Και για το Final Fantasy XV υπηρχε ενας σχετικος ενθουσιασμος,αλλα μολις κυκλοφορησε+αυτα του τολμησαν και εκαναν με τα dlc ειναι που επεσε το κραξιμο.

Τα DLC δεν θα είχαν βγει αν η Square δεν άκουγε τους "fans" και έμενα στο αρχικό vision του παιχνιδιού και έβγαζε το multi part epic που ήθελε.

Ευτυχώς φαίνεται να έμαθαν με το FFVIIR.

4 λεπτά πριν, rofl είπε

το οτι ειναι open world  και μπορεις να κανεις σβουρες για ωρες στο χαρτη δεν λεει και πολλα.

καμια 10αρια σπηλιες ειχε, ενα κηπο που ανεβαινες με το chocobo,

το μικρο sub story με τον θανατο zack, μια προαιρετικη περιοχη με τον αντιδραστηρα που επαιρνες νομιζω το titan, τον weapon seller στο σπιτακι, και 2 -3 αχαρτογραφητα νησακια. αυτα...

Ναι, όντως, και το Wall Market θα είναi τα ίδια δύο screens όπως στο original, δεν θα αλλάξει καθόλου από το γεγονός και μόνο πως θα είναι στο σημερινό development περιβάλλον, και οι μάχες θα είναι σε ένα κουτί 1x1.

Επεξ/σία από Spiroth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Spiroth είπε

 

Ναι, όντως, και το Wall Market θα είναi τα ίδια δύο screens όπως στο original, δεν θα αλλάξει καθόλου από το γεγονώς και μόνο πως θα είναι στο σημερινό development περιβάλλον, και οι μάχες θα είναι σε ένα κουτί 1x1.

οχι θα ειναι  κοσμος σε κλιμακα 1:1

εσυ νομιζεις οτι η καθε ηπειρος θα ειναι οπως ενα νησι του far cry, και θα παιζει καπως ετσι. και οτι το midgar θα ειναι περιπου οσο ολα τα sandboxes του hitman μαζενα.

μακαρι να εχεις δικιο και να ναι ετσι:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Spiroth είπε

 DLC δεν θα είχαν βγει αν η Square δεν άκουγε τους "fans" και έμενα στο αρχικό vision του παιχνιδιού και έβγαζε το multi part epic που ήθελε.

Ε ναι γιατι η ιστορια του κεντρικου παιχνιδιου δεν εμπαζε απο παντου,ειδικα στα κομματια που εξαφανιζονται καποιοι χαρακτηρες για καποιο διαστημα ετσι ξεκαρφωτα(οπως και του ιδιου του Ardyn), και δεν μαθαινουμε που πηγαν,οι fans φταινε που ζητησαν τα αυτονοητα,δηλαδη τι στο καλο εγινε αυτο το διαστημα.

Για το τελικο προιον και ποσα χρηματα θα αξιζει,θα το μαθουμε σε καποια χρονια απο τωρα και φυσικα στις επομενες κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ε ναι γιατι η ιστορια του κεντρικου παιχνιδιου δεν εμπαζε απο παντου,ειδικα στα κομματια που εξαφανιζονται καποιοι χαρακτηρες για καποιο διαστημα ετσι ξεκαρφωτα(οπως και του ιδιου του Ardyn), και δεν μαθαινουμε που πηγαν,οι fans φταινε που ζητησαν τα αυτονοητα,δηλαδη τι στο καλο εγινε αυτο το διαστημα.

Για το τελικο προιον και ποσα χρηματα θα αξιζει,θα το μαθουμε σε καποια χρονια απο τωρα και φυσικα στις επομενες κονσολες.

 

Εννοείται πως έμπαζε από παντού η Ιστορία του παιχνιδιού και ακριβώς αυτό είναι το point μου. Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση.

Οι "fans" έκραζαν το multi-game project που θα ήταν το XV (λόγω του ότι δεν τους άρεσε το XIII) και μετά την κατακραυγή των "fans", η Square υποχρεώθηκε να το βγάλει σε ένα Part βιαστικά, αντί για τρία όπως ήταν το αρχικό concept.

Για το τελικό προϊόν θα το μάθουμε λίγες μέρες μετά τις 20/03/2019. Το Part 1 θα είναι μία ολοκληρωμένη εμπειρία όπως π.χ. θα είναι και το Cyberpunk 2077 παρ'ότι το γενικό story έχει ήδη συνεχιστεί πέρα από τα γεγονότα που θα καλύψει το παιχνίδι.

2 ώρες πριν, rofl είπε

οχι θα ειναι  κοσμος σε κλιμακα 1:1

εσυ νομιζεις οτι η καθε ηπειρος θα ειναι οπως ενα νησι του far cry, και θα παιζει καπως ετσι. και οτι το midgar θα ειναι περιπου οσο ολα τα sandboxes του hitman μαζενα.

μακαρι να εχεις δικιο και να ναι ετσι:P

Εννοείται πως θα είναι 1:1, πάντα σε όρους videogame scaling.

Δεν θα είναι super-deformed όπως το original, ούτε θα μεταφέρεσαι σε μία arena για μάχες, αλλά θα είναι στο σημείο ακριβώς που βρίσκεσαι, με περιοχές δημιουργημένες για να υποστηρίζουν μάχες τις οποίες θα κάνεις επί τόπου και με οριζόντιο και με κάθετο περιβάλλον, με real-time switch μεταξύ πολλών ελεγχόμενων χαρακτήρων, οι οποίοι θα είναι σε κλίμακα 1:1.

Τα περιβάλλοντα του original ήταν μια σειρά από καμιά 40αριά jpeg φωτογραφίες διεσπαρμένες σε loading screens.

 

Αυτό που λέω είναι αποδεδειγμένο, και το έχουν επιβεβαιώσει όλα τα Demo Playthrough που έχουν κάνει παίχτες στην E3 και τα οποία υπάρχουν στο Youtube, στα οποία το 1ο Event στο παιχνίδι (Bombing Mission) διαρκεί περίπου 40 λεπτά. Xωρίς την εισαγωγή μάλιστα μιας και δεν ήταν στο δημόσιο Demo, ενώ το στο original το ίδιο ακριβώς event κρατάει περίπου 15 λεπτά. Και το βασικότερο, δεν έχουν κάνει αυτό που λέτε, να το "τραβήξουν από τα μαλλιά για να βάλουν πράμα", κυριολεκτικά δεν έχουν βάλει τίποτα πέρα από cutscenes και περισσότερο βάθος στις μάχες.

Τα περιβάλλοντα είναι πιο μεγάλα, οι μάχες είναι πιο μεγάλες, και οι χαρακτήρες είναι πιο μεγάλοι. Δεν πάω καν στα cutscenes. Αυτό από μόνο του αποδυκνείει όσα λέω. Βέβαια υπάρχει και η περίπτωση η Square να μην δημιουργήσει το υπόλοιπο game στα επίπεδα που μας έχει δείξει έως τώρα και ουσιαστικά να μας κοροϊδέψει, αλλά μέχρι τώρα αυτό φαίνεται, και σε κάθε περίπτωση η απόφαση να είναι multipart είναι 100% σωστή, και ευτυχώς πάνε προς αυτή την κατεύθυνση.

Επεξ/σία από Spiroth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Spiroth είπε

Το Part 1 θα είναι μία ολοκληρωμένη εμπειρία όπως π.χ. θα είναι και το Cyberpunk 2077 παρ'ότι το γενικό story έχει ήδη συνεχιστεί πέρα από τα γεγονότα που θα καλύψει το παιχνίδι.

1)Σταματα να ριχνεις το φταιξιμο σε αλλους για πραγματα στα οποια εχει μεριδιο ευθυνης αποκλειστικα η Square Enix με τις αποφασεις της.

Το γεγονος οτι σπαταλησαν τοσα χρηματα για να φτιαξουν περαν του FFXV,τα animated επεισόδια οπως και την ταινια αντι να τα βαλουν ολα αυτα στο ιδιο το παιχνιδι ηταν αποκλειστικα ιδεα της Square και δειχνει ποσο πολυ ''εμαθε''το μαθημα της απο οτι εγινε με το 13 και τα παραπονα του κοσμου.

Το δε γεγονος οτι η Square το πηγε στο τερμα ακρο απο το 13 και το τερμα linear παιχνιδι στο XV που ειναι τερμα open world αλλα ανουσιο(ελαχιστες κεντρικες πολεις,νεκρος κοσμος),δειχνει επισης οτι η εταιρεια εκανε του κεφαλιου της.

2)Ολοκληρωμενη εμπειρια ειναι το Final Fantasy 7 που βρισκεις καποιος σημερα σε καποια σταθερη ή mobile εκδοση.

Ολοκληρωμενο παιχνιδι και ιστορια απο την αρχη μεχρι το τελος. Το Part 1(που γιαυτο λεγεται Part 1) Θα ειναι ενα επεισοδιο.Αλλο ολοκληρωμενο παιχνιδι,αλλο επεισοδιο/κομματι ενος παιχνιδιου.

Το Cyberpunk 2077 θα ειναι ενα ολοκληρωμενο παιχνιδι,παλι ασχετο παραδειγμα σε σχεση με το Final Fantasy 7 Part 1.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 minutes ago, Fulgore said:

1)Σταματα να ριχνεις το φταιξιμο σε αλλους για πραγματα στα οποια εχει μεριδιο ευθυνης αποκλειστικα η Square Enix με τις αποδασεις της.

Το γεγονος οτι σπαταλησαν τοσα χρηματα για να φτιαξουν περαν του FFXV,τα animated επεισόδια οπως και την ταινια αντι να τα βαλουν ολα αυτα στο ιδιο το παιχνιδι ηταν αποκλειστικα ιδεα της Square και δειχνει ποσο πολυ ''εμαθε''το μαθημα της απο οτι εγινε με το 13 και τα παραπονα του κοσμου.

Το δε γεγονος οτι η Square το πηγε στο τερμα ακρο απο το 13 και το τερμα linear παιχνιδι στο XV που ειναι τερμα open world αλλα ανουσιο(ελαχιστες κεντρικες πολεις,νεκρος κοσμος)δειχνει επισης οτι η εταιρεια εκανε του κεφαλιου της.

2)Ολοκληρωμενη εμπειρια ειναι το Final Fantasy 7 που βρισκεις καποιος σημερα σε καποια σταθερη ή mobile εκδοση.

Ολοκληρωμενο παιχνιδι και ιστορια απο την αρχη μεχρι το τελος. Το Part 1(που γιαυτο λεγεται Part 1) Θα ειναι ενα επεισοδιο.Αλλο ολοκληρωμενο παιχνιδι,αλλο επεισοδιο/κομματι ενος παιχνιδιου.

Το Cyberpunk 2077 θα ειναι ενα ολοκληρωμενο παιχνιδι,παλι ασχετο παραδειγμα σε σχεση με το Final Fantasy 7 Part 1.

Απ' ότι έχω καταλάβει από τα λεγόμενά του, ο φίλος νομίζει ότι θα βγάλουν μια σειρά από νέα games, τα οποία θα εκτυλίσσονται σε μία διαφορετική Gaia, με διαφορετικό storyline, διαλόγους, αποστολές κλπ και στα οποία θα πρωταγωνιστούν ο Cloud, ο Barret και η Tifa. Δεν ξέρω από που έχουν βγει αυτά τα συμπεράσματα, πάντως εγώ δεν έχω εκλάβει κάτι τέτοιο.

Και βασικά αν είναι έτσι γιατί να τα πουν FFVII Part 1/2/3 και δεν το λένε εξαρχής FFXVI να τελειώνουμε;

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Malthador είπε

Και βασικά αν είναι έτσι γιατί να τα πουν FFVII Part 1/2/3 και δεν το λένε εξαρχής FFXVI να τελειώνουμε;

Βασικα η ονομασια του παιχνιδιου ως τωρα ειναι Final Fantasy VII Remake ακομα και απο την ιδια την Square στο καταστημα της.

Δεν εχουν αναφερει πουθενα οτι θα λεγεται Part 1(οπως πχ τα Gran Turismo που ειχαν τα Prologue παιχνιδια),δεν ξερω αν το προσθεσουν αργοτερα αυτο

https://store.na.square-enix-games.com/en_US/product/562559/final-fantasy-vii-remake-ps4

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Απ' ότι έχω καταλάβει από τα λεγόμενά του, ο φίλος νομίζει ότι θα βγάλουν μια σειρά από νέα games, τα οποία θα εκτυλίσσονται σε μία διαφορετική Gaia, με διαφορετικό storyline, διαλόγους, αποστολές κλπ και στα οποία θα πρωταγωνιστούν ο Cloud, ο Barret και η Tifa. Δεν ξέρω από που έχουν βγει αυτά τα συμπεράσματα, πάντως εγώ δεν έχω εκλάβει κάτι τέτοιο.

Χωρίς να ξέρω τι εννοεί το παλικάρι από πάνω ή τι περιμένει, δε καταλαβαίνω γιατί αποκλείεται το παιχνίδι ναι μεν να πατάει στο ίδιο storyline και στα ίδια κεντρικά events αλλά να προσθέσει και περιεχόμενο ή να τα παρουσιάσει με άλλη σκηνοθεσία και pacing ή να εμβαθύνει σε κάποια σημεία κτλ κτλ.

Εγώ από τα videos που έχω δει δεν έχω εκλάβει ότι ντε και καλά πάνε σε μια copy paste λογική event προς event και διάλογο προς διάλογο. Δε το αποκλείω αλλά όταν ολόκληρο το παιχνίδι είναι μόνο στη Midgar δε μου φαίνεται και πολύ πιθανό αυτό, εκτός και αν είναι 10 ώρες και τραβάμε τα βυζιά μας.

Επίσης, δε καταλαβαίνω την έννοια του "ολοκληρωμένο παιχνίδι" και επεισόδιο ή μάλλον την καταλαβαίνω αλλά δε καταλαβαίνω γιατί έχει τόσο βαρύτητα και το έχουμε παπαριάσει τόσο. Το TLOU 1 και το TLOU 2 με την ίδια λογική είναι ολοκληρωμένα ή ανολοκλήρωτα και γιατί? Γιατί η μόνη διαφορά που βλέπω μεταξύ του TLOU(και οποιασδήποτε άλλης σειράς) και του FF7 είναι ότι στο FF7 γνωρίζουμε το τέλος ενώ στο TLOU όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 hours ago, Mitroglou7 said:

Χωρίς να ξέρω τι εννοεί το παλικάρι από πάνω ή τι περιμένει, δε καταλαβαίνω γιατί αποκλείεται το παιχνίδι ναι μεν να πατάει στο ίδιο storyline και στα ίδια κεντρικά events αλλά να προσθέσει και περιεχόμενο ή να τα παρουσιάσει με άλλη σκηνοθεσία και pacing ή να εμβαθύνει σε κάποια σημεία κτλ κτλ.

Πόσο περιεχόμενο να προσθέσει και πόσο να εμβαθύνει; Να πάρει τις 40 ώρες του main quest και να τις κάνει 50; 60; Να αυξήσει και τα ψυχαναγκαστικά ψιψιψόνια και από 80 ώρες να πάει 100; 120;

Πόσο να τεντώσουν το σύμπαν ενός ήδη ολοκληρωμένου τίτλου και να παραμείνει ατόφια η original εμπειρία; Αν είναι να βγάλουν ένα εντελώς νέο game γιατί να το πουν FFVII; Επειδή θα κρατήσουν τα ονόματα δέκα χαρακτήρων μέσα;

8 hours ago, Mitroglou7 said:

Εγώ από τα videos που έχω δει δεν έχω εκλάβει ότι ντε και καλά πάνε σε μια copy paste λογική event προς event και διάλογο προς διάλογο. Δε το αποκλείω αλλά όταν ολόκληρο το παιχνίδι είναι μόνο στη Midgar δε μου φαίνεται και πολύ πιθανό αυτό, εκτός και αν είναι 10 ώρες και τραβάμε τα βυζιά μας.

Εγώ από αυτό που έχω δει είναι ότι μιλάμε για έναν τίτλο στα πλαίσια του Resident Evil 2 Remake. Re-imagination δηλαδή, με τον βασικό πυρήνα να παραμένει απαράλλαχτος.

8 hours ago, Mitroglou7 said:

Επίσης, δε καταλαβαίνω την έννοια του "ολοκληρωμένο παιχνίδι" και επεισόδιο ή μάλλον την καταλαβαίνω αλλά δε καταλαβαίνω γιατί έχει τόσο βαρύτητα και το έχουμε παπαριάσει τόσο. Το TLOU 1 και το TLOU 2 με την ίδια λογική είναι ολοκληρωμένα ή ανολοκλήρωτα και γιατί? Γιατί η μόνη διαφορά που βλέπω μεταξύ του TLOU(και οποιασδήποτε άλλης σειράς) και του FF7 είναι ότι στο FF7 γνωρίζουμε το τέλος ενώ στο TLOU όχι.

Δεν έχει βαρύτητα από μόνο του. Το ερώτημα είναι απλό, rly: θα είναι μία ολοκληρωμένη εμπειρία με αυτοτελές σενάριο, closure στο τέλος της ιστορίας που διηγείται και με περιεχόμενο αντίστοιχο ενός j-rpg που ζητάει €60 για την κτήση του; Fine by me, αν είναι να πάρω 40 ώρες main story (κι ας φτάνει μέχρι την Midgar) θα τα δώσω. Αν όμως μιλάμε για κανά 10ωρο επεισόδιο και στο τέλος να σου πετάει "Stay tuned για τις επόμενες περιπέτειες του Cloud και της παρέας του", ε ας το πουλήσουν για €10 όπως τα υπόλοιπα episodic games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι αξιοπερίεργο πως μερικοί θεωρούν "ολοκληρωμένο παιχνίδι" το FF7 remake παίζοντας μόνο το αρχικό κεφάλαιο της Midgar... 

@Mitroglou7 Το TLOU 1 είναι ένα ολοκληρωμένο παιχνίδι που είχε αρχή, μέση και τέλος. Θα μπορούσαν άνετα να μην έβγαζαν καν sequel. Αν στο FF7 remake δεν έβγαζαν μελλοντικά επεισόδια και το τελείωναν στην Midgar θα έλεγες ότι πήρες ένα ολοκληρωμένο παιχνίδι?

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...