Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy VII Remake [PS4][PS5]


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 642
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, ADHD είπε

Κάθε φορά μου φαίνεται και καλύτερο, απίστευτο hype για το συγκεκριμένο.. 🔥🔥🔥

Μωρέ όσο καλό και αν είναι φαντάσου τώρα ξενερα να βγαίνεις από τη midgar και μετά περίμενε κάνα δυο χρόνια ακόμα για τη συνέχεια

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, logistoulis είπε

Μωρέ όσο καλό και αν είναι φαντάσου τώρα ξενερα να βγαίνεις από τη midgar και μετά περίμενε κάνα δυο χρόνια ακόμα για τη συνέχεια

Αναλόγως. Αν είναι αρκετά μεγάλο και χορταστικό, νομίζω θα είναι οκ. Δεν είναι ότι θα έχουμε αγωνία για το τι θα συμβεί στη συνέχεια...😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, chrisde είπε

Αναλόγως. Αν είναι αρκετά μεγάλο και χορταστικό, νομίζω θα είναι οκ. Δεν είναι ότι θα έχουμε αγωνία για το τι θα συμβεί στη συνέχεια...😋

το knights of round μου λες πώς θα γίνει summon? 

 

θα σκάνε όλοι αυτοί να αράζουν στη μάχη; θα γεμίσει η οθόνη 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, logistoulis είπε

περίμενε κάνα δυο χρόνια ακόμα για τη συνέχεια

Ποσο?Να θυμισω μονο οτι δεν υπαρχει ξεκαθαρο guideline ακομα,ουτε για το ποτε θα τελειωσει το παιχνιδι συνολικα,ουτε καθε ποτε θα κυκλοφορησει η καθε συνεχεια,ουτε σε ποσα κομματια τελικα θα το σπασουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλά δε νομίζω νόημων άνθρωπος να το τρενάρει για χρόνια... Λογικά κάνα 8μηνο μετά, να έχει χωνευτεί το 60ρικάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Καλά δε νομίζω νόημων άνθρωπος να το τρενάρει για χρόνια... Λογικά κάνα 8μηνο μετά, να έχει χωνευτεί το 60ρικάκι.

το ερώτημα δεν είναι τι θέλουν να βγάλουν σε 8 μήνες (και δέχομαι εγώ ότι θα το κάνουν έτσι ώστε να χωνευτεί το 60αρι κτλ κτλ ) , αλλά τι μπορούν να βγάλουν, τι δυνατότητες έχουν ως εταιρεία 

 

και επειδή δεν έχουμε μάλλον ιδέα σε τι φάση βρίσκονται τα επόμενα κομμάτια του παιχνιδιού είναι και δύσκολο να μαντέψουμε σε πόσο καιρό θα βγουν 

 

αν η διαφορά μεταξύ τους είναι ένας χρόνος (στυλ ac origins/odyssey που χρησιμοποιηθήκαν έτοιμα πράγματα από το ένα στο άλλο), εγώ θα το έβρισκα αίσιόδοξο ως σενάριο πάντως 

 

επίσης έξω από την πόλη θα υπάρχουν κι άλλες πόλεις έστω κι αν είναι πιο μικρές.. πχ τη junon τη δουλεύει κανείς; ή θα είναι όπως η πόλη σαν τη βενετία που είδαμε στο xv που είχαμε ελάχιστα  η wutai θα είναι χωριό όπως το nibelheim? (η wutai ήταν ο μεγαλύτερος αντίπαλος στον πόλεμο με τη midgar άρα θα πρέπει να είναι κανονική πόλη) 

 

και γενικά έχουμε υποτίθεται open world που θα θέλει κάποια δουλίτσα, σπηλιές, ναούς, μάχη στο fort condor, mini games στο gold saucer.. και μπορώ να συνεχίσω να σκέφτομαι για ώρα

 

όλα αυτά πότε θα γίνουν αν δε γίνονται ήδη; και το θέμα δεν είναι να γίνουν στη κλίμακα που ήταν το αυθεντικό vii, αλλά με τη λεπτομέρεια που μας δείχνουν σε ο,τι έχουν κάνει μέχρι στιγμής στο remake

 

αυτό που φοβάμαι είναι μην κάνουν πασαλείματα όπως στο xv όταν δουν ότι απλά δεν μπορούν να τρώνε άλλο χρόνο.. το έχουν ήδη κάνει μία φορά και έβγαλαν ένα μισοτελειωμένο παιχνίδι οπότε είναι λογικό να φοβάμαι ότι θα το ξανακάνουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν δηλώσει πάντως ότι θα χρειαστούν λιγότερο χρόνο για τα επόμενα επεισόδια απ' όσο τους πήρε για να φτιάξουν το πρώτο (αυτό έλειπε). Το Knights of the round το φαντάζομαι περίπου όπως το original: να έρχεται ένας-ένας, να βαράει και να φεύγει. Η μπάρα φυσικά θα είναι μία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, chrisde είπε

Έχουν δηλώσει πάντως ότι θα χρειαστούν λιγότερο χρόνο για τα επόμενα επεισόδια απ' όσο τους πήρε για να φτιάξουν το πρώτο (αυτό έλειπε). 

λογικό υπό άλλες συνθήκες, με προβληματίζει όμως γιατί το συγκεκριμένο παιχνίδι στο πρώτο κομμάτι δεν είναι open world και αν το πρώτο μέρος είναι μόνο μες στη πόλη  θα έχω τις αμφιβολίες μου για το τι έχουν δουλέψει εκτός αυτής 

 

όπως και να χει εδώ θα είμαστε και θα δούμε 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
8 ώρες πριν, Fulgore είπε

Καλά ας το παίξουμε στο ps4 να γλιτώσουμε την κουβέντα για το κακό performance :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 hours ago, Fulgore said:

O μόνος λόγος που δεν έχει φύγει για πενταροδεκάρες το PS4 εδώ και πολύ καιρό...

Το μόνο κακό είναι ότι το part2 θα είναι πιθανότατα για PS5 που δεν σκοπεύω να πάρω :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GeorgeMan είπε

O μόνος λόγος που δεν έχει φύγει για πενταροδεκάρες το PS4 εδώ και πολύ καιρό...

Το μόνο κακό είναι ότι το part2 θα είναι πιθανότατα για PS5 που δεν σκοπεύω να πάρω :( 

Πακέτο αυτό. Θα το παίξεις day one στο ps4, μετά θα περιμένεις 1-2(;) χρόνια να βγει το part2 + άλλο ένα χρόνο να βγει στο pc... Αν είναι γαμάτο, δεν την γλιτώνεις την αγορά του ps5... Εγώ πάλι δεν έχω δίλημμα. Τον Μάρτη θα έχω γεννητούρια (για δες καιρό που διάλεξε :P) οπότε με κόβω να τα παίζω όλα μαζί σε καμιά 10αριά χρόνια :lol:. (μαζί με τα απαραίτητα mods για εκσυγχρονισμένα γραφικά που θα έχουν βγει μέχρι τότε, βεβαίως-βεβαίως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GeorgeMan είπε

O μόνος λόγος που δεν έχει φύγει για πενταροδεκάρες το PS4 εδώ και πολύ καιρό...

Το μόνο κακό είναι ότι το part2 θα είναι πιθανότατα για PS5 που δεν σκοπεύω να πάρω :( 

Ε ενταξυ για μενα πιο σοβαρος λογος που κραταω το ps4 ειναι τα υπολοιπα exclusives που θα βγουν,παρα το πρωτο μερος του FF7 remake :P

Οσο για το ps5,εχουμε καιρο μεχρι τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...