Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy VII Remake [PS4][PS5]


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

ρε πραγματικα τι καθεσαι και απαντας να πουμε?! εχουμε χαλασει 100 notifications για το τιποτα!!

Respect .... παρακολουθώ το νήμα και αυτό ήταν ότι ποιο σωστό έχω ακούσει... ξεφύγαμε εντελλως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 642
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Lakou είπε

Respect .... παρακολουθώ το νήμα και αυτό ήταν ότι ποιο σωστό έχω ακούσει... ξεφύγαμε εντελλως 

Ξεφυγαμε εντελως επειδη σχολιαζονται on topic πραγματα?Πατε καλα ορισμενοι με αυτα που γραφετε?

Το παιχνιδι κυκλοφορει του χρονου,αρα σε οσους απο σας δεν αρεσουν αυτα που γραφονται,μην παρακολουθειτε τσαμπα το θεμα και κοιταξτε το παλι του χρονου την Ανοιξη οταν ειναι να βγει το παιχνιδι για εντυπωσεις.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συζητηση δεν ειναι για το παιχνιδι ειναι για το κατα ποσο ο αγνωστος Χ θεωρει ή οχι οτι το παιχνιδι ειναι επεισοδιακο ή οχι....που δεν ενδιαφερει κανεναν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Είναι αξιοπερίεργο πως μερικοί θεωρούν "ολοκληρωμένο παιχνίδι" το FF7 remake παίζοντας μόνο το αρχικό κεφάλαιο της Midgar... 

@Mitroglou7 Το TLOU 1 είναι ένα ολοκληρωμένο παιχνίδι που είχε αρχή, μέση και τέλος. Θα μπορούσαν άνετα να μην έβγαζαν καν sequel. Αν στο FF7 remake δεν έβγαζαν μελλοντικά επεισόδια και το τελείωναν στην Midgar θα έλεγες ότι πήρες ένα ολοκληρωμένο παιχνίδι?

Δε το θεωρώ ούτε ολοκληρωμένο ούτε λειψό γιατί δε το έχω δει.

Ναι θα μπορούσε να είναι ένα ολοκληρωμένο "act" υπό προϋποθέσεις και το FF7 και ας εξελισσόταν μόνο στη Midgar. Όπως ήταν ολοκληρωμένα τόσα και τόσα παιχνίδια που είχαν sequels και ήταν ανολοκλήρωτα άλλα που δεν είχαν sequels.

Μια χαρά ολοκληρωμένο θεωρώ το TLOU προφανώς αλλά αν στο μέλλον κυκλοφορήσουν 2-3 TLOU τότε με τη λογική του νήματος το TLOU 1 ήταν απλά το πρώτο κεφάλαιο χωρίς αυτό να το κάνει ανολοκλήρωτο. Άρα η διαφορά του με το FF7 είναι απλά ότι ξέρουμε το τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω δεν εχω καταλαβει πως ακριβως θα δουλευει το episodic format στο FF7. Αν μιλαμε για επεισοδια aka expansions, τοτε αυτα θα πρεπει να κοστολογουνται χαμηλοτερα του βασικου παιχνιδιου. αν εχουν ομως full retail price (60-70e) τοτε ειναι κανονικα παιχνιδια, οχι επεισοδια και θα πρεπει να δικαιολογουν την τιμη τους, προσφεροντας τουλαχιστον τον ιδιο χρονο απασχολησης οπως και το αρχικο παιχνιδι (τουλαχιστον 40 ωρες). Επισης θα πρεπει ναναι αυτοτελη, δηλαδη να μην ζητανε το αρχικο παιχνιδι για να δουλεψουν. Σε καθε αλλη περιπτωση, θαναι παραπλανητικη διαφημιση. Βεβαια εδω ακομη δεν γνωριζουμε ποσες ωρες απασχολησης θαναι και ο πρωτος τιτλος που θα βγει. Γενικα, το σώφρον θαταν να μην προβουμε σε preorders μεχρι να ξεκαθαρισει η Square τι ακριβως αγοραζουμε και για ποσο , διοτι μιλαμε για χρηματικη επενδυση σε βαθος χρονου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

η συζητηση δεν ειναι για το παιχνιδι ειναι για το κατα ποσο ο αγνωστος Χ θεωρει ή οχι οτι το παιχνιδι ειναι επεισοδιακο ή οχι....που δεν ενδιαφερει κανεναν.

Η συζητηση γινεται για το παιχνιδι με βαση τα οσα ειναι γνωστα ως τωρα(που δεν ειναι παρα πολλα).

Το παιχνιδι ανεξαρτητως του τι θεωρει ο καθενας ειναι επεισοδιακο.Η ιδια η Square το ειπε.

Αν καποιος εχει να προσθεσει κατι αλλο/διαφορετικο στο θεμα,κανενα απολυτως προβλημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριολεκτικα απορω με το θρασος τον εταιριων και φυσικα την αγνοια τον καταναλωτων στο θεμα pre order.

Σε λιγο θα σου λεει 1 χρονο πριν preorder και το μονο που θα ξερεις ειναι το ονομα και το genre του παιχνιδιου.

Ειναι δυνατον αληθεια να εχουν δωσει τοσο λιγα στοιχεια για το παιχνιδι.? Να μην ξερει ο κοσμος αν προκειται για full game , αυτοτελη επισοδεια η δεν ξερω και γω τι αλλο ? αν ειναι open world η missions ? και θελουν 70 ευρω πανε καλα ? 

Πραγματικα επρεπε να πεσει ενα παγκοσμιο embargo στο game.Τι κοροιδια ειναι αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ασχετο αλλα δεν νομιζω οτι το επεισοδιακος ειναι σωστη αποδοση του episodic btw. καλυτερα αμεταφραστο/ σε επεισοδια

http://www.greek-language.gr/greekLang/modern_greek/tools/lexica/triantafyllides/search.html?page=17&lq=ΕΠ

πχ.

ενα σηριαλ δεν προβαλλεται επεισοδιακα. προβαλλεται σε επεισοδια

Επεξ/σία από rofl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Fulgore είπε

1)Σταματα να ριχνεις το φταιξιμο σε αλλους για πραγματα στα οποια εχει μεριδιο ευθυνης αποκλειστικα η Square Enix με τις αποφασεις της.

Το γεγονος οτι σπαταλησαν τοσα χρηματα για να φτιαξουν περαν του FFXV,τα animated επεισόδια οπως και την ταινια αντι να τα βαλουν ολα αυτα στο ιδιο το παιχνιδι ηταν αποκλειστικα ιδεα της Square και δειχνει ποσο πολυ ''εμαθε''το μαθημα της απο οτι εγινε με το 13 και τα παραπονα του κοσμου.

Το δε γεγονος οτι η Square το πηγε στο τερμα ακρο απο το 13 και το τερμα linear παιχνιδι στο XV που ειναι τερμα open world αλλα ανουσιο(ελαχιστες κεντρικες πολεις,νεκρος κοσμος),δειχνει επισης οτι η εταιρεια εκανε του κεφαλιου της.

2)Ολοκληρωμενη εμπειρια ειναι το Final Fantasy 7 που βρισκεις καποιος σημερα σε καποια σταθερη ή mobile εκδοση.

Ολοκληρωμενο παιχνιδι και ιστορια απο την αρχη μεχρι το τελος. Το Part 1(που γιαυτο λεγεται Part 1) Θα ειναι ενα επεισοδιο.Αλλο ολοκληρωμενο παιχνιδι,αλλο επεισοδιο/κομματι ενος παιχνιδιου.

Το Cyberpunk 2077 θα ειναι ενα ολοκληρωμενο παιχνιδι,παλι ασχετο παραδειγμα σε σχεση με το Final Fantasy 7 Part 1.

-Ό,τι ακριβώς θα είναι το Cyberpunk 2077 (κομμάτι από μία ιστορία που ήδη έχει γραφτεί), θα είναι και το FFVIIR. Μην μετακινείς τα δοκάρια.

-Το προσωπικό γούστο του καθενός για τα παλιά entries της σειράς (XIII,XV,etc) είναι αδιάφορα ως προς το θέμα. "Του κεφαλιού της", lol. Είναι το μόνο που δεν έκανε με το XV (οι "fans" basically αποφάσισαν για τα βασικά κομμάτια του παιχνιδιού. Τόσο focus tested ήταν το FFXV. Αν δεν συμμετείχες προσωπικά στα official surveys, fan forum, και τα live feedback στα Tabata reports pre-launch δεν έχεις άποψη για αυτά που λέω έτσι κι αλλιώς)

-Παίξε την "ολοκληρωμένη" εμπειρία λοιπόν σε σταθερή ή mobile έκδοση.

-Το φταίξιμο ακριβώς και το ρίχνω στην Square η οποία άκουσε τις γελοιότητες του "fanbase" (που αποδεδειγμένα δεν ξέρει τι θέλει) κατά την διάρκεια της ανάπτυξης του FFXV. Ευτυχώς και κατάλαβαν τι βλακεία έκαναν, και αυτό προφανώς και έχει αλλάξει πλέον κρίνοντας από τα καινούρια της Pojects, FFXIV/FFVII/DQXI/etc.

Βεβαίως, άλλο Naoki Yoshida, Tetsuya Nomura, Yoshinori Kitase, Yosuke Matsuda, και άλλο Hajime Tabata και Yoichi Wada.

 

-Δεν αναφέρουν κανένα Part 1 δεν καταλαβαίνω που το είδες αυτό. Πρέπει να καταλάβεις πως κάθε Part θα είναι μία ολοκληρωμένη εμπειρία. Part of a Saga =/= Episodic content. Πρέπει να μιλάμε την ίδια γλώσσα κάποια στιγμή. Τι να κάνουμε τώρα, Life is Strange =/= The Last of Us, όπως και να το παρουσιάσει ο καθένας.

Απλά χρειάζεται λίγο ξεκόλλημα από το μόνιμο outrage culture και να ανοίξουν λίγο οι προ-εγκατεστημένοι ορίζοντές μας κάποια στιγμή.

 

final-fantasy-vii-remake-logo-670x335.png

 

71iDap%2BnuZL._AC_SL1500_.jpg

 

 

God, πρέπει να μισείτε εμπειρίες όπως MGSaga, LotR, Matrix, Mass Effect, Witcher, God of War, etc.

20 ώρες πριν, Malthador είπε

Απ' ότι έχω καταλάβει από τα λεγόμενά του, ο φίλος νομίζει ότι θα βγάλουν μια σειρά από νέα games, τα οποία θα εκτυλίσσονται σε μία διαφορετική Gaia, με διαφορετικό storyline, διαλόγους, αποστολές κλπ και στα οποία θα πρωταγωνιστούν ο Cloud, ο Barret και η Tifa. Δεν ξέρω από που έχουν βγει αυτά τα συμπεράσματα, πάντως εγώ δεν έχω εκλάβει κάτι τέτοιο.

Και βασικά αν είναι έτσι γιατί να τα πουν FFVII Part 1/2/3 και δεν το λένε εξαρχής FFXVI να τελειώνουμε;

Από που έβγαλες αυτά τα συμπεράσματα? Ειλικρινά προσπαθώ να καταλάβω πως γίνεται κάποιος να καταλήξει σε αυτό που λες παίρνοντας ως βάση αυτά που λέω.

19 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

Χωρίς να ξέρω τι εννοεί το παλικάρι από πάνω ή τι περιμένει, δε καταλαβαίνω γιατί αποκλείεται το παιχνίδι ναι μεν να πατάει στο ίδιο storyline και στα ίδια κεντρικά events αλλά να προσθέσει και περιεχόμενο ή να τα παρουσιάσει με άλλη σκηνοθεσία και pacing ή να εμβαθύνει σε κάποια σημεία κτλ κτλ.

Εγώ από τα videos που έχω δει δεν έχω εκλάβει ότι ντε και καλά πάνε σε μια copy paste λογική event προς event και διάλογο προς διάλογο. Δε το αποκλείω αλλά όταν ολόκληρο το παιχνίδι είναι μόνο στη Midgar δε μου φαίνεται και πολύ πιθανό αυτό, εκτός και αν είναι 10 ώρες και τραβάμε τα βυζιά μας.

Επίσης, δε καταλαβαίνω την έννοια του "ολοκληρωμένο παιχνίδι" και επεισόδιο ή μάλλον την καταλαβαίνω αλλά δε καταλαβαίνω γιατί έχει τόσο βαρύτητα και το έχουμε παπαριάσει τόσο. Το TLOU 1 και το TLOU 2 με την ίδια λογική είναι ολοκληρωμένα ή ανολοκλήρωτα και γιατί? Γιατί η μόνη διαφορά που βλέπω μεταξύ του TLOU(και οποιασδήποτε άλλης σειράς) και του FF7 είναι ότι στο FF7 γνωρίζουμε το τέλος ενώ στο TLOU όχι.

Ευχαριστώ πολύ, κάτι τέτοιο εννοούσα κι εγώ. Είναι πραγματικά πολύ απλή η λογική.

 

Εγώ δεν είπα ποτέ ότι το παιχνίδι θα είναι 10/10 και απίστευτο by the way. Απλά ότι αυτό που θα πάρουμε στις 03/03/19 θα είναι ένα ολοκληρωμένο προϊόν.

10 ώρες πριν, Malthador είπε

Πόσο περιεχόμενο να προσθέσει και πόσο να εμβαθύνει; Να πάρει τις 40 ώρες του main quest και να τις κάνει 50; 60; Να αυξήσει και τα ψυχαναγκαστικά ψιψιψόνια και από 80 ώρες να πάει 100; 120;

 Πόσο να τεντώσουν το σύμπαν ενός ήδη ολοκληρωμένου τίτλου και να παραμείνει ατόφια η original εμπειρία; Αν είναι να βγάλουν ένα εντελώς νέο game γιατί να το πουν FFVII; Επειδή θα κρατήσουν τα ονόματα δέκα χαρακτήρων μέσα;

Εγώ από αυτό που έχω δει είναι ότι μιλάμε για έναν τίτλο στα πλαίσια του Resident Evil 2 Remake. Re-imagination δηλαδή, με τον βασικό πυρήνα να παραμένει απαράλλαχτος.

Δεν έχει βαρύτητα από μόνο του. Το ερώτημα είναι απλό, rly: θα είναι μία ολοκληρωμένη εμπειρία με αυτοτελές σενάριο, closure στο τέλος της ιστορίας που διηγείται και με περιεχόμενο αντίστοιχο ενός j-rpg που ζητάει €60 για την κτήση του; Fine by me, αν είναι να πάρω 40 ώρες main story (κι ας φτάνει μέχρι την Midgar) θα τα δώσω. Αν όμως μιλάμε για κανά 10ωρο επεισόδιο και στο τέλος να σου πετάει "Stay tuned για τις επόμενες περιπέτειες του Cloud και της παρέας του", ε ας το πουλήσουν για €10 όπως τα υπόλοιπα episodic games.

Αν γίνει αυτό που αναφέρεις στο τέλος, φίλε φέρε τα δυναμιτάκια και πάμε μαζί έξω από τα γραφεία της για φασαρία. Δεν το συζητώ.

Απλά θεωρώ πως δεν θα είναι αυτό με λίγο educated research που έχω κάνει και θεωρώ πως θα έχουμε την ευκαιρία στο τέλος να έχουμε ένα πλήρως ανεπτυγμένο κόσμο με scaling 1:1 (videogame κλίμακας) και όχι να κόψουν πράγματα διότι αντικειμενικά σε ένα Project 60 Ευρώ, δεν παίζει να εγκριθεί budget για δημιουργία ενός game μεγέθους FFVII στην σημερινή εποχή αν δεν είναι μικρότερου scope τεχνολογικά ή σε volume. Δες cyberpunk 2077 το οποίο θα είναι όλο σε μία πόλη π.χ.

Όσο για το πόσο να προσθέσει, σκέψου πως μόνο το Bombing Mission, από 15 λεπτά που παίρνει στο original, στο Remake παίρνει 40 Λεπτά χωρίς την εισαγωγή. Και δεν είναι παραφουσκομένο, ούτε κάτι άλλο, απλά είναι η φυσική εξέλιξη από το scaling. Σκέψου τώρα πως στο original ξεκίνησε ως:

"Είμαστε τρομοκράτες ενάντια στην κακιά Shinra, βάζουμε βόμβα, ξαναβάζουμε βόμβα, μας πιάνουν, μας παγιδεύουν και κλέβουν την κοπέλα, πάμε να την σώσουμε, φεύγουμε από midgar, τέρμα η τρομοκρατία τώρα¨.

 

Κυριολεκτκά είναι το πιο απογοητευτικό part του original. Ειδικά αν σκεφτείς πως πήγαμε σε μόνο 2 Sectors από τους 8. Και ούτε καν πάνω από το τηγάνι.

8 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Είναι αξιοπερίεργο πως μερικοί θεωρούν "ολοκληρωμένο παιχνίδι" το FF7 remake παίζοντας μόνο το αρχικό κεφάλαιο της Midgar... 

@Mitroglou7 Το TLOU 1 είναι ένα ολοκληρωμένο παιχνίδι που είχε αρχή, μέση και τέλος. Θα μπορούσαν άνετα να μην έβγαζαν καν sequel. Αν στο FF7 remake δεν έβγαζαν μελλοντικά επεισόδια και το τελείωναν στην Midgar θα έλεγες ότι πήρες ένα ολοκληρωμένο παιχνίδι?

Έτσι όπως παρουσιάζεται στο original, βεβαίως και όχι. Είναι εντελώς υπο-ανεπτυγμένο το storyline μέχρι να φύγεις από την Midgar, και κυριολεκτικά το πιο απογοητευτικό κομμάτι του original.

Το Remake θα έχει αρχή, μέση, και τέλος, με hints για sequel επίσης, ακριβώς όπως και το TLoU.

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Ξεφυγαμε εντελως επειδη σχολιαζονται on topic πραγματα?Πατε καλα ορισμενοι με αυτα που γραφετε?

Το παιχνιδι κυκλοφορει του χρονου,αρα σε οσους απο σας δεν αρεσουν αυτα που γραφονται,μην παρακολουθειτε τσαμπα το θεμα και κοιταξτε το παλι του χρονου την Ανοιξη οταν ειναι να βγει το παιχνιδι για εντυπωσεις.

Θα συμφωνήσω, συζήτηση κάνουμε για ενα game, δεν κάνουμε και κανένα έγκλημα.

1 ώρα πριν, Chocobo είπε

Κυριολεκτικα απορω με το θρασος τον εταιριων και φυσικα την αγνοια τον καταναλωτων στο θεμα pre order.

Σε λιγο θα σου λεει 1 χρονο πριν preorder και το μονο που θα ξερεις ειναι το ονομα και το genre του παιχνιδιου.

Ειναι δυνατον αληθεια να εχουν δωσει τοσο λιγα στοιχεια για το παιχνιδι.? Να μην ξερει ο κοσμος αν προκειται για full game , αυτοτελη επισοδεια η δεν ξερω και γω τι αλλο ? αν ειναι open world η missions ? και θελουν 70 ευρω πανε καλα ? 

 Πραγματικα επρεπε να πεσει ενα παγκοσμιο embargo στο game.Τι κοροιδια ειναι αυτη.

Θα ξεκινάει από την αρχή του original FFVII, και θα φτάνει μέχρι το σημείο που βγαίνεις στο World Map αν έχεις παίξει το original.

Θα έχει ως θεματολογία τον 'πόλεμο' μεταξύ της εταιρίας που ελέγχει τα πάντα και κάνει κακό στο περιβάλλον εναντίων "τρομοκρατών".

Όλα τα events και οι χαρακτήρες θα είναι πολύ περισσότερο ανεπτυγμένοι, με πολλά νέα storylines και side storylines.

Έχουν αναλύσει full το σύστημα μάχης εκτός από τα Summons. Τα Materia θα είναι visibly attached στα όπλα.

Θα έχει διαφορετικά όπλα και πανοπλίες.

Θα είναι 2 Bluray Discs.

Open World ανά sector.

Υπάρχουν πολλές ακόμα πληροφορίες διαθέσιμες.

 

Πάντως συμφωνώ, pre-orders τόσο νωρίς πιο το νόημα. Όσο για το embargo... sorry αλλά lol.

 

 

 

ΘΕΩΡΙΑ: Το Sequel θα αρχίσει με τον παίχτη να ελέγχει *κάποιον* σε ένα flashback 5 χρόνια πίσω, με τον παίχτη να κάνει με ένα attack, multiple times damage από που θα κάνει ο Cloud 5 χρόνια μετά, μετά από 60 ώρες gameplay στην Midgar.

It will be glorious.

Επεξ/σία από Spiroth
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο την τελευταια προταση διαβασα αδερφε

Αναφορά σε κείμενο

μετά από 60 ώρες gameplay στην Midgar.

το midgar φανταζομαι θα ειναι καπως σαν τη νεα υορκη του division ενα πραγμα:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.techradar.com/news/final-fantasy-7-release-date-news-and-rumors

A significant way the remake is going to differ from the original game is that its story will be told episodically. This is a detail that was confirmed back in December 2015. 

Each episode will apparently be its “own unique experience” but as yet we don’t know how many episodes there will be or how they’ll be structured in relation to the original story

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω αν βοηθάει στην συζήτηση περί επεισοδίων, αλλά υπάρχουν φήμες ότι και η SE θα δημιουργήσει συνδρομητική υπηρεσία.

Αν ισχύει αυτό, κάποια πράγματα είναι αυτονόητα. 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

Δεν ξέρω αν βοηθάει στην συζήτηση περί επεισοδίων, αλλά υπάρχουν φήμες ότι και η SE θα δημιουργήσει συνδρομητική υπηρεσία.

Αν ισχύει αυτό, κάποια πράγματα είναι αυτονόητα. 

Αλήθεια? Έχεις κάποιο link να διαβάσω?

Θα πλήρωνα πολλά χρήματα για ένα account το οποίο θα περιλαμβάνει όλα τα games της Square και της Enix από το 1984 και θα εμπλουτίζεται με όλα τα καινούρια της παιχνίδια. (streaming + download μορφές)

Αν αυτή η συνδρομή περιλάμβανε και πρόσβαση στα FFXI και FFXIV θα έδινα άνετα 200 Ευρώ το χρόνο.

 

Αν είναι απλά συνδρομή streaming που θα κοστίζει 10 Ευρώ το μήνα και θα έχει το 5% των games της ιστορικά, χωρίς τις νέες κυκλοφορίες.... Πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Spiroth είπε

Αλήθεια? Έχεις κάποιο link να διαβάσω?

Θα πλήρωνα πολλά χρήματα για ένα account το οποίο θα περιλαμβάνει όλα τα games της Square και της Enix από το 1984 και θα εμπλουτίζεται με όλα τα καινούρια της παιχνίδια. (streaming + download μορφές)

Αν αυτή η συνδρομή περιλάμβανε και πρόσβαση στα FFXI και FFXIV θα έδινα άνετα 200 Ευρώ το χρόνο.

Αν είναι απλά συνδρομή streaming που θα κοστίζει 10 Ευρώ το μήνα και θα έχει το 5% των games της ιστορικά, χωρίς τις νέες κυκλοφορίες.... Πάσο.

Καταλαβαίνω και συμμερίζομαι εν μέρη τη κάβλα σου με τι SE γιατί και στο δικό μου top 5/top 10 ever έχουν φτιάξει πάνω από τα μισά παιχνίδια αλλά...τι λες?

Πώς ακριβώς και σε ποια πλατφόρμα θα έβγαζαν όλα τα παιχνίδια τους από το 1984? Με emulators?

Τι σκατά κοστολογείς 200€ το χρόνο? Άντε πες κάποιος πληρώνει τη συνδρομή επειδή είναι ήδη συνδρομητής στο FF14 και το δικαιολογεί τον 1ο χρόνο παίζοντας τα FF7-15. Τον 2ο χρόνο που θα πληρώνει συνδρομή....γιατί ακριβώς θα την πληρώνει? Θα τα ξαναπαίζει κάθε χρόνο? Πώς ακριβώς το σκέφτεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Καταλαβαίνω και συμμερίζομαι εν μέρη τη κάβλα σου με τι SE γιατί και στο δικό μου top 5/top 10 ever έχουν φτιάξει πάνω από τα μισά παιχνίδια αλλά...τι λες?

Πώς ακριβώς και σε ποια πλατφόρμα θα έβγαζαν όλα τα παιχνίδια τους από το 1984? Με emulators?

Τι σκατά κοστολογείς 200€ το χρόνο? Άντε πες κάποιος πληρώνει τη συνδρομή επειδή είναι ήδη συνδρομητής στο FF14 και το δικαιολογεί τον 1ο χρόνο παίζοντας τα FF7-15. Τον 2ο χρόνο που θα πληρώνει συνδρομή....γιατί ακριβώς θα την πληρώνει? Θα τα ξαναπαίζει κάθε χρόνο? Πώς ακριβώς το σκέφτεσαι?

FFVII - FFXV θεωρείς εσύ όλη την ιστορία της Square και της Enix?

Και θεωρείς πως τα περίπου 700 παιχνίδια που έχει υπό την κατοχή της η Square-Enix δεν αξίζουν 200 Ευρώ το χρόνο για streaming και download?

Και που να προλάβεις να τα παίξεις όλα αυτά στη ζωή σου όχι μόνο σε ένα χρόνο?


Επίσης το πιο σημαντικό point μου ήταν το FFXI/XIV. Δίνω 276 Ευρώ το χρόνο για FINAL FANTASY XI & FINAL FANTASY XIV (28 το Μήνα), δηλαδή θεωρείς πως δεν με συμφέρει να δίνω 76 Ευρώ λιγότερα για να έχω σε ένα account ανά πάση στιγμή καμιά 700αριά παιχνίδια μερικά από τα οποία είναι από τα απολύτως αγαπημένα μου προσωπικά?

 

YS: Όσο για το ποια πλατφόρμα θα παίζαν, who cares, πάω όπου πάνε οι αγαπημένες μου εμπειρίες.

Επεξ/σία από Spiroth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...