Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy VII Remake [PS4][PS5]


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, rofl είπε

και το ff7 ειναι απο απο τα σχετικα μικρα.

το επομενο elder scrolls και το witcher 4 παντως θα βγουν σε 3 σεζον των 5 επεισοδιων.

Αρκεί να μην επικρατήσει Ελλαδιστάν, μην ξεχνιόμαστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Αρκεί να μην επικρατήσει Ελλαδιστάν, μην ξεχνιόμαστε. 

δεν μας πιανει τιποτα εδω. fallout live action θα παιζουμε:P

midgar θα γινουμε.

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 minutes ago, rofl said:

και το ff7 ειναι απο απο τα σχετικα μικρα.

Μα τω θεώ κι εγώ το ίδιο αναρρωτιέμαι στις τελευταίες σελίδες που λένε ότι το overworld του ffvii ήταν τεράστιο και αμφιβάλλω για τη μνήμη. Το παρουσιάζουν λες και είναι κανένα Daggefall ξέρω 'γω και σκέφτομαι «μπα, δεν θα θυμάμαι καλά μάλλον».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

40 ωρες το playthrough του μεσου gamer.

κατω απο 100 για ξεχειλωμενο completionist playthrough.

κατω απο 200 για τους υπερκαμμενους που θα πανε για το 190%. (tedious repetitive boring grind για τα kotr και αλλα materia- εαν υπαρχουν στο remake)

 

μπορω να σκεφτω πολλα μεγαλυτερα και με περισσοτερο content παιχνιδια.

οχι πως δεν ειναι ισως το 2o αγαπημενο μου rpg σαν story, αλλα το multiparter ειναι meh. και με τιποτα δεν προκειται να το παιξω πριν να ολοκληρωθει.

26 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Witcher 4 δεν προκειται να βγει οπως εχουν πει οι της CDPR.

αφου το καταλαβες οτι για να τον ειρωνευτω το ειπα:P

περα απ την πλακα οχι δεν το ξερα. προς το παρον εχουν γεματα τα χερια τους για 2 χρονια +

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/7/2019 στις 8:46 ΜΜ, Malthador είπε

1) Το παιχνίδι δεν θα είναι Episodic.

2) Episode 1...

3) Episode 2...

Fuck logic κλπ δηλαδή.

Μου αρέσει που ξεκινάς και με «Ελλαδιστάν παντού», για να δώσεις έμφαση, ενώ είναι αυτονόητο ότι δεν ξέρεις για τι πράγμα μιλάς. Απλά έχεις μια θολή ανάμνηση από έναν τίτλο που σου άρεσε στα παιδικά σου χρόνια και το τόσο το έχεις κάνει τόοοοοσο.

Ό,τι νά'ναι.

 

Parts (The Last of Us Part 1, Part 2, etc) =/= Episodes (Life is Strange Episode 1, Episode 2, etc.)

Αν δεν υπάρχει μία λογική σε μία συζήτηση δυστυχώς δεν μπορεί να υπάρξει νόημα.

Στις 1/7/2019 στις 9:23 ΜΜ, rofl είπε

και το ff7 ειναι απο απο τα σχετικα μικρα.

το επομενο elder scrolls και το witcher 4 παντως θα βγουν σε 3 σεζον των 5 επεισοδιων.

To Witcher 3 απίστευτα μικρό σε σχέση με το FFVII (ή οποιοδήποτε άλλο RPG τέτοιου μεγέθους), ευχαριστώ για το παράδειγμα του γιατί ένα παιχνίδι με το μέγεθος του FFVII είναι υποχρεωτικό να βγει σε Parts για να έχει την Κλίμακα του Witcher. Εκτός αν το Witcher είναι ένας ολόκληρος πλανήτης και δεν το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, Spiroth said:

Ό,τι νά'ναι.

Parts (The Last of Us Part 1, Part 2, etc) =/= Episodes (Life is Strange Episode 1, Episode 2, etc.)

Αν δεν υπάρχει μία λογική σε μία συζήτηση δυστυχώς δεν μπορεί να υπάρξει νόημα.

Μου αρέσει που επιμένεις.

Το tLoU part 1 ήταν stand-alone game με αρχή, μέση και τέλος. Η ιστορία που διηγήθηκε είχε closure στο τέλος.

Τι closure θα έχει το FFVII Ep 1, αν φτάνει μέχρι την Midgar;

Life is Strange θα πάρεις, μόνο που θα είναι πολύ χειρότερο γιατί δεν υπάρχει καν προγραμματισμός.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/7/2019 στις 9:33 ΜΜ, Malthador είπε

Μα τω θεώ κι εγώ το ίδιο αναρρωτιέμαι στις τελευταίες σελίδες που λένε ότι το overworld του ffvii ήταν τεράστιο και αμφιβάλλω για τη μνήμη. Το παρουσιάζουν λες και είναι κανένα Daggefall ξέρω 'γω και σκέφτομαι «μπα, δεν θα θυμάμαι καλά μάλλον».

Είναι ένας ολόκληρος Πλανήτης.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Μου αρέσει που επιμένεις.

Το tLoU part 1 ήταν stand-alone game με αρχή, μέση και τέλος. Η ιστορία που διηγήθηκε είχε closure στο τέλος.

Τι closure θα έχει το FFVII Ep 1, αν φτάνει μέχρι την Midgar;

Το Part 1 του Remake θα έρχει αρχή, μέση και τέλος. Όπως το σκέφτομαι θα είναι το Story Avalanche vs Shinra, με θεματολογία την Τρομοκρατία και την καταστροφή του περιβάλλοντος, κάτι το οποίο απλά παρέθεσαν αλλά ποτέ δεν ανέπτυξαν στο original.

4 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μου αρέσει που επιμένεις.

Το tLoU part 1 ήταν stand-alone game με αρχή, μέση και τέλος. Η ιστορία που διηγήθηκε είχε closure στο τέλος.

Τι closure θα έχει το FFVII Ep 1, αν φτάνει μέχρι την Midgar;

Life is Strange θα πάρεις, μόνο που θα είναι πολύ χειρότερο γιατί δεν υπάρχει καν προγραμματισμός.

Τι εννοείς "δεν υπάρχει προγραμματισμός"?

 

Το κάθε Part είναι ένα ολόκληρο Project πως να το πω διαφορετικά?

Δηλαδή περιμένεις τον Kojima να έχει έτοιμο το Death Stranding 2 πριν βγει το Death Stranding 1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Spiroth είπε

 

To Witcher 3 απίστευτα μικρό σε σχέση με το FFVII (ή οποιοδήποτε άλλο RPG τέτοιου μεγέθους), ευχαριστώ για το παράδειγμα του γιατί ένα παιχνίδι με το μέγεθος του FFVII είναι υποχρεωτικό να βγει σε Parts για να έχει την Κλίμακα του Witcher. Εκτός αν το Witcher είναι ένας ολόκληρος πλανήτης και δεν το ξέρω.

 στο ff7 στις 100 ωρες εχεις δει και το παραμικρο εκατοστο του χαρτη, και ειμαι πολυ γεναιοδωρος, γυρω στις 70-90 χρειαζεται γι αυτο αναλογα τον παιχτη. ειναι ενα μεγαλο παιχνιδι σιγουρα, αλλα το χωρισουν σε parts παραμενει greedy. αντε αντι για 60 ευρω να το εβγαζαν 70. ετσι ειχε γινει και οταν πρωτοκυκλοφορησε, ηταν λιγακι ακριβοτερο απο τα παιχνιδια με 1 cd

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rofl είπε

 στο ff7 στις 100 ωρες εχεις δει και το παραμικρο εκατοστο του χαρτη, και ειμαι πολυ γεναιοδωρος, γυρω στις 70-90 χρειαζεται γι αυτο αναλογα τον παιχτη. 

Τώρα σκέψου το σε Κλίμακα Witcher 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Spiroth είπε

Τώρα σκέψου το σε Κλίμακα Witcher 3.

τι να σκεφτω σε κλιμακα witcher 3, ανετα μπορει να σου δωσει 100 ωρες, με τα dlc και 200 μπορω να σου πω

και στο ff7 οταν λεω 100 ωρες για nooks and crannies και πολυ backtracking συζηταμε, oχι 100 ωρες content

τεσπα οχι οτι εχει σημασια τι λεμε

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, rofl είπε

τι να σκεφτω σε κλιμακα witcher 3, ανετα μπορει να σου δωσει 100 ωρες, με τα dlc και 200 μπορω να σου πω

Σκέψου το FINAL FANTASY VII σε κλιμακα Witcher 3. Θα ήταν απλά πολλαπλάσιο σε μέγεθος.

Σκέψου απλά πως η Πόλη του Witcher 3 είναι κατά πολύ μικρότερη της Midgar, και καταλαβαίνεις πως το να βγει το FINAL FANTASY VII σε ένα Part είναι σαν να ζητάς να βγει Witcher 3,4,5,6,7,κτλ σε ένα game με την τιμή ενός παιχνιδιού,  και by the way, το Witcher ήταν ένα ήδη υπάρχον story το οποίο η CDPR το έσπασε σε πολλά Parts.

 

ΥΣ: Οι ώρες που παίρνει ένα game δεν λένε τίποτα, το FFVII για παράδειγμα παίρνει πολύ λιγότερες ώρες από το FFXV για να τα κάνεις όλα, αλλά ο κόσμος του FFXV είναι απείρως μικρότερος από του FFVII.

Επεξ/σία από Spiroth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...