Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy VII Remake [PS4][PS5]


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Δεν καταλαβαίνω γιατί σε χαλάει η τιμή..

Πρόκειται για ΑΑΑ παιχνίδι με πολύ υψηλά production values και διάρκεια 35-40 ώρες (χωρίς καν τα έξτρα objectives). Εδώ η Capcom μας πουλάει full price το campaign του RE3 που και κομμένες περιοχές έχει, και διαρκεί ενα... 6ωρο και μας φένεται η Square ακριβή επειδή ως παλιοί παίκτες γνωρίζουμε ότι το remake τελειώνει με cliffhanger? Δεν μου φένεται πολύ δίκαιο.

Ποιος ειπε(ή ανεφερε το re3)οτι αξιζει την full price τιμη του και δεν σου φαινεται δικαιο?Ουτε με το παραδειγμα που ανεφερες περι Witcher 1 συμφωνω αλλα τελος παντων.

Περαν τουτου οκ νομιζω το καλυψαμε το θεμα της τιμης για τον καθενα.

Ας μιλησουν γραψουν(οποιοι εχουν ορεξη)τιποτα για το ιδιο το παιχνιδι.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 642
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειδικά για τους παλιούς παίκτες, θεωρώ ότι η full price δεν δικαιολογείται με τίποτα, ακριβώς επειδή γνωρίζουν το σενάριο. Και δεν νομίζω να μείνουν ιδιαίτερα ευχαριστημένοι αν πληρώσουν 60 ευρώ για να παίξουν φέτος το πρώτο κεφάλαιο, άλλα τόσα για να δουν το επόμενο σε 2, 3, 4 χρόνια κ.ο.κ. Δεν πιστεύω ότι είναι δίκαιο να γίνονται συγκρίσεις με άλλα παιχνίδια, ούτε έχει νόημα να αρχίσουμε τα whataboutisms τι έκανε ο ένας και τι έκανε ο άλλος. Βάζουμε στην ίδια ζυγαριά ανόμοια πράγματα.

Μένει όμως να δούμε πόσο γρήγορα θα αρχίσει να πέφτει η τιμή.

 

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Ειδικά για τους παλιούς παίκτες, θεωρώ ότι η full price δεν δικαιολογείται με τίποτα, ακριβώς επειδή γνωρίζουν το σενάριο. Και δεν νομίζω να μείνουν ιδιαίτερα ευχαριστημένοι αν πληρώσουν 60 ευρώ για να παίξουν φέτος το πρώτο κεφάλαιο, άλλα τόσα για να δουν το επόμενο σε 2, 3, 4 χρόνια κ.ο.κ. Δεν πιστεύω ότι είναι δίκαιο να γίνονται συγκρίσεις με άλλα παιχνίδια, ούτε έχει νόημα να αρχίσουμε τα whataboutisms τι έκανε ο ένας και τι έκανε ο άλλος. Βάζουμε στην ίδια ζυγαριά ανόμοια πράγματα.

Μένει όμως να δούμε πόσο γρήγορα θα αρχίσει να πέφτει η τιμή.

Ενημερωτικα το σεναριο δεν ειναι ιδιο.Το remake ειναι εν μερη σωστο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Ποιος ειπε(ή ανεφερε το re3)οτι αξιζει την full price τιμη του και δεν σου φαινεται δικαιο?Ουτε με το παραδειγμα που ανεφερες περι Witcher 1 συμφωνω αλλα τελος παντων.

Το να παραπονιόμαστε για την τιμή ενός παιχνιδιού τέτοιου βεληνεκούς που ξεπερνάει τις 35 ώρες σε καθαρό περιεχόμενο (με πράγματα που δεν έχουμε δει) μου φένεται εντελώς άστοχο και χωρίς το παράδειγμα του RE3. Με αυτή τη λογική θα πρέπει να γκρινιάζουμε για την τιμολόγηση όλων των παιχνιδιών ανεξαιρέτως. Αν είναι έτσι, τότε πάω πάσο.

Νομίζω ότι έχετε μείνει κάποιοι στο ότι παίξατε το παλιό και "ξέρετε" ήδη το παιχνίδι όμως δεν είναι ακριβώς έτσι.

Μήπως να υπενθυμίσω ότι το original FF7 είχε διάρκεια 35-40 ωρών για ολόκληρο το main story??? Εδώ έχουμε 35-40 ώρες μόνο στην Midgar. Στο original το συγκεκριμένο κεφάλαιο το είχα τελειώσει σε ένα 8ωρο. 

Δηλαδή όταν με το καλό ολοκληρωθεί, θα καταλείξουμε να έχουμε παίξει πολύ περισσότερο παιχνίδι από το original και θα έχουμε δει και νέα πράγματα. Αν δεν αξίζει αυτό τα λεφτά του τότε δεν ξέρω τι άλλο εκεί έξω τα αξίζει. Εκτός αν σαν παιχνίδι δεν αρέσει σε κάποιον που αυτό είναι κάτι εντελώς διαφορετικό από αυτό που συζητάμε και εκεί φυσικά καμία τιμολόγηση δεν δικαιολογεί αγορά.

Με το παράδειγμα του Witcher γιατί δεν συμφωνείς? 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Ενημερωτικα το σεναριο δεν ειναι ιδιο.Το remake ειναι εν μερη σωστο. 

Αυτο. Ειδικα με το τελος που έχει, νομιζω δικαιολογούν το γιατι δεν εβαλαν Part 1 στον τίτλο, γιατι απο εδω και περα αλλαζουν ολα (καλα ηδη αλλαξαν αλλα πλεον αν ελεγες Part 2 με οσα γινονται δε θα εβγαζε νοημα). Απο εδω κ περα μαλλον θα βγαινουν με περιεργους τιλους τυπς FF7 Recoded, FF7.2 Mirror's Image, FF7 Otitoulalei κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, D.Luffy είπε

 

Spoiler

 

Οπως ειπα και πιο πισω,το αναλυσαμε αρκετα το κομματι της τιμης και οποιος θελει ας κανει οτι θελει,ειτε να το αγορασει day one,ειτε σε εκπτωση,ειτε και καθολου.

Ουτως ή αλλως δεν θυμαμαι να εκανα παραπονο οτι προσωπικα με χαλαει τοσο πολυ συνολικα το τι γινεται το παιχνιδι απο πλευρας ιστοριας ή το συνολικο του περιεχομενο.

Ημουν πολυ συγκεκριμενος στην προηγουμενη σελιδα για το τι μαρεσει και τι οχι,και δεν εχουν σχεση με ΑΑΑ παραγωγη ή διαρκεια που αναφερθηκε.

Μην χαλασει και αυτο το θεμα οπως του RE3 γραφοντας σχολια μονο για την τιμη του παιχνιδιου.

Μια απο τα ιδια και για το Witcher 1.Δεν ειναι εδω το καταλληλο θεμα.

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Αξιζει κοπο και χρημα να το παρω απο you με πληρωμή σε ACS point η θα μου βγει AC Odyssey ; :P

Αν έχεις κουράγιο και υπομονή όλα γίνονται 😋😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποια full price, γι' αυτό το πήραμε φυσικό day1, για να το λιώσουμε Platinum 70-80 ώρες και μετά να φύγει. Έτσι βγαίνει 20€ το έχω γράψει ήδη 3 φορές. Μια χαρά διάρκεια έχει και μια χαρά full game εγώ ένιωσα ότι είναι. Τώρα αν θα δούμε και την υπόλοιπη ιστορία σε μερικά χρόνια σε άλλη κονσόλα είναι άλλου παπα Ευαγγέλιο... Καλύτερα έτσι παρά να έτρωγε κι άλλο delay για PS5...

Αγγελία την άλλη βδομάδα 35 και τέλος. :D 

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ADHD και @TsironakosMix, νέο notification στο tracking page (μετάφραση από translate)

"Some delivery sites unfortunately had to be closed temporarily due to the “Covid 19 cluster”. This is particularly the case for 3 sites in Ile de France ensuring the delivery of parcels from the Paris (75) and Hauts-de-Seine (92) departments. After their fortnight, these sites have now all reopened this week. Packages that had been stored (and whose tracking had therefore not changed for several days) are gradually delivered for distribution and will therefore be delivered to you very soon."

Αρχές Μαΐου έλεγα; Νέα εκτίμηση, μέσα προς τέλος του Μαΐου.

Κολλίσιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, KostasPapaJohn είπε

@ADHD και @TsironakosMix, νέο notification στο tracking page (μετάφραση από translate)

"Some delivery sites unfortunately had to be closed temporarily due to the “Covid 19 cluster”. This is particularly the case for 3 sites in Ile de France ensuring the delivery of parcels from the Paris (75) and Hauts-de-Seine (92) departments. After their fortnight, these sites have now all reopened this week. Packages that had been stored (and whose tracking had therefore not changed for several days) are gradually delivered for distribution and will therefore be delivered to you very soon."

Αρχές Μαΐου έλεγα; Νέα εκτίμηση, μέσα προς τέλος του Μαΐου.

Κολλίσιμο!

Αδερφε εχω παρελαβα μωλις σημερα, βαλε το τρακιν του collisimo στα ελτα γιατι δεν εκανε αμεσα update εκει, μπορει να βρισκετε ελλαδα, περα απο αυτο πληρωσα και 3ε στα ελτα δε ξερω το λογο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, TsironakosMix είπε

Αδερφε εχω παρελαβα μωλις σημερα, βαλε το τρακιν του collisimo στα ελτα γιατι δεν εκανε αμεσα update εκει, μπορει να βρισκετε ελλαδα, περα απο αυτο πληρωσα και 3ε στα ελτα δε ξερω το λογο

άντε καλό gaming παλίκαρε. Τελευταία ερώτηση, από Αθήνα είσαι και παρέλαβες;

"Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα για τον κωδικό αντικειμένου" μου δείχνει εμένα από το ελτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...