Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 18/03/2024 at 05:46, xtrmsnpr said:

αυτός εδώ με έχει σκίσει...παίζω από τις 4 και δεν μπορώ με τίποτα να τον κερδίσω, δε με αφήνει το παιχνίδι! Τον φτάνω ένα φύσημα πριν το τέλος και με κάνει φέτες!
Και βλέπω το βίντεο αυτό και λεω πόσο supernoob είμαι! 152 lvl supernoob! 

Είναι μέχρι να αλλάξεις σε uchi ή άλλο katana και μετά τον πας νεράκι αν έχεις υπομονή. Στο ίδιο boss είχα κολλήσει και εγώ early game και στον άλλο τον αλανιάρη τον crucible. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, ilos είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Όχι ρε σιγά δεν είμαι pro streamer, ένα απλό headset είναι.🤣 Νομίζω τότε είχα τα cloud II. Τα alpha που έχω τώρα είναι λίγο καλύτερα σε αυτόν τον τομέα, αλλά και πάλι είσαι στο έλεος του obs κατά πόσο ακυρώνει το φίλτρο ειδικά αν βαριανασαίνεις επειδή έχεις διάφραγμα όπως εγώ.

 

Ρε δώστου εκεί χάμω φουλ φίλτρα! Καλό mic εχει αυτό το headset. Από κει και πέρα δε ξέρω πως τα κάνει το obs. Αν streamαρω είναι με το twitch studio, δε περνούσε ο ήχος από τα γύρω. Anw! 

1 ώρα πριν, >-Nosakos<- είπε

Είναι μέχρι να αλλάξεις σε uchi ή άλλο katana και μετά τον πας νεράκι αν έχεις υπομονή. Στο ίδιο boss είχα κολλήσει και εγώ early game και στον άλλο τον αλανιάρη τον crucible. 

Με το nagakiba παίζω, το θεωρώ πολύ καλό μακαιρι, τους μακαιρωνω από απόσταση. Τον άφησα για λίγο, γιατί τα νεύρα μου είχαν γίνει κρόσσια. Πήγα πήρα τα bearing bells για smithing stone 5-6 και το μπουμπούνισα levels όπως και το finger seal, πήρα και άλλα 10 char levels και πήγα και τον έδειρα! Έδειρα και τον άλλον στο church of vows. Μένει ο άλλος στο caelid.

Σήμερα ξεκίνησα με σκοπό να δείρω τον αρουραίο Patches για να πάρω το bell του, για να μπορώ να αγοράζω χρυσά κοτοποδαρα κτλ, αλλά σε μια στιγμή αδυναμίας είπα, άστον λίγο ας παίξω το questline του... Ε ωραία,  τώρα είμαι σε αναζήτηση του Μέγα φιδιού της λάβας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw αν σας φαίνονται πολλά (είναι) τα χρήματα που ζητάει για το dlc, μπορείτε να το πάρετε από το site της namco με έκπτωση 20% αν έχετε 1000 πόντους στο profile σας να δώσετε.

Θα βγει δηλαδή στα 31.99€

Screenshot_20240319-203304.png.374ebbdde62e8dfe3ebf049782d5e58a.png

 

https://store.bandainamcoent.eu/elden-ring-digital-content-digital-dlc-pc-shadow-of-the-erdtree/ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ed.jpg.b590c1a878e6cb952a53b089fe39fc8b.jpg

Έφτασα στην Malenia επιτέλους για 1η φορά. Το σώμα μου και η ψυχή μου είναι έτοιμα για το ξύλο που θα φάω! Ελπίζω μέχρι να βγει το dlc να την έχω σκοτώσει😆.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Ok την σκότωσα, ας βγει το dlc τώρα :P 

Ρε συ είσαι κοντά 200 level σε NG και δεν έχεις βάλει 60 vigor τουλάχιστον να πιάσεις το softcap.🤣

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ilos είπε

Ρε συ είσαι κοντά 200 level σε NG και δεν έχεις βάλει 60 vigor τουλάχιστον να πιάσεις το softcap.🤣

Ε να βάλω τότε! 
Αλλά μέσα δεν είμαι; https://gamerant.com/elden-ring-stat-attribute-soft-hard-caps-diminishing-returns/ 

 

r/Eldenring - Put this soft cap cheat sheet together- credit to u/AshuraRC and u/sleepless_sheeple for crunching the numbers. Hope it’s helpful fellow tarnished!

 

ή κάτι δε καταλαβαίνω σωστά @ilos

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 18/03/2024 at 05:46, xtrmsnpr said:

αυτός εδώ με έχει σκίσει...παίζω από τις 4 και δεν μπορώ με τίποτα να τον κερδίσω, δε με αφήνει το παιχνίδι! Τον φτάνω ένα φύσημα πριν το τέλος και με κάνει φέτες!
Και βλέπω το βίντεο αυτό και λεω πόσο supernoob είμαι! 152 lvl supernoob! 

Παίρνοντας αφορμή ένα video από μένα (το πρώτο)..casual παίκτης είμαι με very high stats..Εδώ είμαι NG+2.
Προτείνω να δοκιμάσεις Lions claw Ash of war με ένα βαρύ σπαθί και θα βγει άνετα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Imperia είπε

Παίρνοντας αφορμή ένα video από μένα (το πρώτο)..casual παίκτης είμαι με very high stats..Εδώ είμαι NG+2.
Προτείνω να δοκιμάσεις Lions claw Ash of war με ένα βαρύ σπαθί και θα βγει άνετα..

 

Αυτόν τον κλαίμε πια ,πάνε και 2 βδομάδες σχεδόν, να ταν κι'άλλος. Αλλά θενξ!
(Δε παίζω strength χαρακτήρα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 31/03/2024 at 22:48, xtrmsnpr said:

Αυτόν τον κλαίμε πια ,πάνε και 2 βδομάδες σχεδόν, να ταν κι'άλλος. Αλλά θενξ!
(Δε παίζω strength χαρακτήρα.)

Μπορείς να βάλεις Affinities πάνω σε κάθε Ash of war και να το κανεις όπως θέλεις.

https://eldenring.wiki.fextralife.com/Affinities

Αν το γνωρίζεις,γράψε άκυρον.

Παρακαλώ.

Επεξ/σία από Imperia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Imperia είπε

Μπορείς να βάλεις Affinities πάνω σε κάθε Ash of war και να το κανεις όπως θέλεις.

https://eldenring.wiki.fextralife.com/Affinities

Αν το γνωρίζεις,γράψε άκυρον.

Παρακαλώ.

keen nagakiba μπαμ μπουμ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...