Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όλα φταίει η Bandai Namco. Μπήκε σφήνα στη μέση και αναγκάζει την FS να το πουλήσει σε υψηλή τιμή επειδή το κανονικό παιχνίδι έσπασε τα ταμεία τους . Το dlc για εμένα από αυτά που γράφει επίσημα η εταιρία είναι μικρό και τα 40 ευρώ είναι πολλά .

Δεν είπε κανεις ότι δεν τα δωσουμε ή ότι δεν θα το απολαύσουμε αλλά αυτό είναι καθαρή κλοπή . Αν ήταν στο χέρι της FS πιστεύω ότι δεν θα το έδινε τόσο υψηλά . Και όλη αυτή η αναμονή οφείλεται στην Bandai Namco και στα τσιφλίκια της . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, sleepychris said:

χαρτη μεγαλυτερο του Limgrave (που δεν ηταν και μικρη περιοχη), πανω απο 10 νεα bosses, νεα weapon types,νεα story lines και σου φαινονται πολλα τα 40???

και τσαμπα να σας το δινανε,παλι κατι θα βρισκατε να γκρινιαξετε!
ε ρε ubisoft που σας χρειαζεται...

Κλαιν μαιν για την εκταση της περιοχης,ειναι τελειως unpopular opinion αλλα προσωπικα μεγαλες εκτασεις τις βρηκα αδιαφορες,οπως πχ το consecrated snowfield,στο DS1 κανανε μαγικα με ενα χαρτη συνολικα μικροτερο απο την leyndell ξερωγω. Η ποιοτητα των μηχανισμων απογειωσε το παιχνιδι,αυτα τα μικρα refinements που δε τα παιρνεις πρεφα αν δεν πας πολυ πισω, κατα τα αλλα ειναι ενα ενα dark souls που ξεχειλωσε στη προπλυση!

ΥΓ καθεται ο μπρο μου και χασκογελαει λες και τα λεμε με δολο η οτι δε παιξαμε 400ωρες.

Επεξ/σία από Anastazio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

50 εδωσα στο βασικο παιχνιδι launch edition απο Ελλαδα κουτακι με steam code . Απο το console club ειχε και μεγαλη ουρα  .Οποτε ναι τα 40 ειναι τσιμπημενα .

Αλλα ... εχει σημασια ? Στο τελος της ημερας ουτε που θα θυμομαστε την τιμη του μονο αν το ευχαριστηθηκαμε η οχι 

Το θέμα είναι ότι η Bamco έχει ήδη βεβαρυμένο ιστορικό αρπαχτής με τα soulsborne με τις"remastered" εκδόσεις που συνήθως δε προσέφεραν και πολλά πράγματα. Ίσα ίσα διαίρεσαν και το playerbase στο multiplayer. Τουλάχιστον εκεί όμως τις έκανες skip. Σε αυτό δε γίνεται.🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εντομεταξύ αν αγοράσεις το dlc μαζί με το βασικό παιχνίδι, σου βγαίνει το dlc 20ευρώ, ενώ ξεχωριστά 40....

image.png.ad2c4275d1579eb621773d8eddfcdb4d.png

 

Τα saves μου είναι στο ps5. Δε με παίρνει εμένα.😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολυτως λογικη η τιμη για μενα. 30€ εκαναν μαζι τα 2 exp του DS3 και προσθεταν γυρω στο 25% extra gametime σε σχεση με το base.

Τωρα για massive expansion που θα χει σιγουρα 30-40 ωρες παιχνιδιου εξτρα νομιζω ειναι τερμα worth

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θεωρώ πως μια τίμια τιμή για expansion είναι τα 50€ πάντως, κρίμα που είναι μόνο 40€ γι'αυτό το παιχνίδι.

Spoiler

Αλλά oh well... Ινδία αγάπη μου, με ένα 26αρι θα με ρίξεις στο κρεβάτι!

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Jfc επιτέλους! 🥳 Επίσης δεν είναι "DLC", expansion είναι. Συμφωνώ για την υψηλή τιμή πάντως. Τουλάχιστον σε σχέση με άλλους devs, θέλω να πιστεύω θα είναι μεγάλο και ποιοτικό.

12 ώρες πριν, ilos είπε

Τα saves μου είναι στο ps5. Δε με παίρνει εμένα.😂

 Πως τρέχει εκεί? Με ψήνει η premium/complete/definitive.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απ' όλα θα έλεγα ότι κακώς χρησιμοποιείται τόσο πολύ ο όρος "DLC". Δεν μπαίνουν όλα σε αυτό το ίδιο τσουβάλι.

DLC σε πολλά games σημαίνει μια πανοπλία, ένα σπαθί, κάποιο διακοσμητικό αντικείμενο ή στην καλύτερη μια πολύ μικρή έξτρα αποστολή όπως το Separate Ways του RE4 που μετά βίας ξεπερνά τις 3 ώρες. 

Το Shadow of the Erdtree φαίνεται να είναι ένα χορταστικό expansion που πιστεύω ότι θα ξεπεράσει τις 10 ώρες βασικού content. Άρα δεν μπορούμε να μιλάμε για ένα απλό "DLC". 

Η έκταση του χάρτη από μόνη της δεν μπορεί να δείξει διάρκεια παιχνιδιού. Θα πρέπει να το δούμε συνδυαστικά με τα dungeons τα οποία σίγουρα θα έχουν το "verticality" που χαρακτηρίζει την From. 

Επίσης να υπενθυμίσω ότι πληρώνουμε full price για single player games με τις εξείς διάρκειες.

RE4, 15 ώρες.

Dead Space Remake, 11-12 ώρες.

Ratchet and Clank, 11 ώρες.

TloU Part 1, 14 ώρες.

Σίγουρα όταν ακούς 40 ευρώ για DLC ψυχολογικά σου φαίνονται πολλά. Όμως αν αυτό το "DLC" (που δεν είναι dlc αλλά expansion) καταφέρει να πιάσει σε διάρκεια τα παραπάνω, τότε για εμένα προσωπικά δεν είναι τόσο ακριβό. Αν τα ξεπεράσει κιόλας, τότε θα έλεγα ότι είναι και τίμιο το κόστος.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι συζητάμε ρε παιδιά τώρα; Αλήθεια;

Έχουμε φτάσει σε μια εποχή που κάποιοι χρεώνουν 50αρια και 60αρια για Remake/Remastered επανακυκλοφορίες και θα τα βάλουμε με το expansion μιας εταιρίας που έχει αποδείξει ότι σέβεται τον Gamer και δεδομένα θα χαρίσει δεκάδες ώρες παιχνιδιού; Κάπου έλεος...

Προσωπικά αρρώστησα με το Trailer. Ήρθε η ώρα να επιστρέψουμε σε αυτό το έπος. (Αν και ίσως με ένα μικρό break γιατί τελείωσα σχετικά πρόσφατα Lies of P και πρέπει να κάνω ένα wind down :P)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους λάτρεις της σπατάλης...εεεε της συλλογής ήθελα να πω συγνώμη, εδώ η συλλεκτική (για το ps5) που περιλαμβάνει ΜΟΝΟ το expansion μαζί με ότι άλλο δίνει.
Κόστος 250€.

Εικόνα

 

Φυσικά και δε πρέπει να το χάσει κανείς το επόμενο δωράκι που δίνουν μαζί με το preorder

lighter

ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΓΚΕΣΤΙΟΥΡ

η πλάγια μπασκέτα, για να παίζετε πλάγιο μπάσκετ με τους φίλους σας και όχι μόνο :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...