Προς το περιεχόμενο

Επιβεβαιώθηκε η «τετράγωνη» διάταξη των καμερών του iPhone 11


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
32 minutes ago, baiosss said:

Φυσικά τα περισκοπια. Πιάσε λίγο ένα OnePlus7 pro να γευτείς την full screen εμπειρία και όχι μόνο, και εάν δεν σου αρέσει μην το προτιμήσεις.

Μια χαρά αδιάβροχοποίηση έχεις και με αυτό, σε μια βροχή η εάν πέσει ένα ποτήρι νερό. Τίποτα δεν πάει περίπατο. Εκτός εάν θες να βουτάς στο νερό της πισίνας με το κινητό και να κάνεις stories στο insta.

Όταν θα σου δώσει full screen κατά το 2025 η Apple, με αναδυόμενες κάμερες κλπ, όχι μόνο θα τρέξεις να το πάρεις, θα κάνεις φεστιβάλ χειροκροτημάτων και επευφημιών για πάρτη της.

Σήκωσε το περισκόπιο σε μια βροχή να δω κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
17 minutes ago, baiosss said:

Λεφτά για ομπρέλες δεν υπάρχουν, ε; Μόνο για iphones 😛

Αααα αυτή είναι η «μια χαρά αδιαβροχοποιηση» που εννοούσες! Δεν είχα καταλάβει πως εννοούσες την ομπρέλα! 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Αααα αυτή είναι η «μια χαρά αδιαβροχοποιηση» που εννοούσες! Δεν είχα καταλάβει πως εννοούσες την ομπρέλα! 😛 

 Γιατι σε ποια περίπτωση θα μου χρειαστεί η μπροστινή κάμερα την ώρα που βρέχει; Πάνω σε μηχανή, με καταιγίδα, θα κάνω βίντεο-chat η θα τραβάω selfies με αποτέλεσμα να σκοτωθώ;

Πολλά βίντεο στο Youtube όμως, μπορούν να σου λύσουν την απορία.

Και για να μιλήσουμε λίγο σοβαρά, ακόμα και IP68 επίσημο να είχα σε συσκευή, ούτε σε θάλασσες θα το βουτούσα, ούτε επιτηδευμένα θα έκανα τέτοια πειράματα.

Όλοι το θέλουν για εκείνες τις μικρές άτυχες στιγμές, που θα σου πέσει ένα ποτήρι νερό η όταν θα πέσει σε μια τουαλέτα, για τους πιο μερακλήδες.

Σε μία βροχή με κανένα smarthone σήμερα δεν θα έχεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, baiosss said:

 Γιατι σε ποια περίπτωση θα μου χρειαστεί η μπροστινή κάμερα την ώρα που βρέχει; Πάνω σε μηχανή, με καταιγίδα, θα κάνω βίντεο-chat η θα τραβάω selfies με αποτέλεσμα να σκοτωθώ;

Πολλά βίντεο στο Youtube όμως, μπορούν να σου λύσουν την απορία.

Και για να μιλήσουμε λίγο σοβαρά, ακόμα και IP68 επίσημο να είχα σε συσκευή, ούτε σε θάλασσες θα το βουτούσα, ούτε επιτηδευμένα θα έκανα τέτοια πειράματα.

Όλοι το θέλουν για εκείνες τις μικρές άτυχες στιγμές, που θα σου πέσει ένα ποτήρι νερό η όταν θα πέσει σε μια τουαλέτα, για τους πιο μερακλήδες.

Σε μία βροχή με κανένα smarthone σήμερα δεν θα έχεις πρόβλημα.

Ποιος μίλησε για βουτιές στη θάλασσα; Οι συσκευές που κουβαλάμε πάνω μας καθημερινά θελουμε να έχουν την καλύτερη δυνατή προστασία. Και ένα περισκόπιο που ανεβοκατεβαίνει μηχανικά είναι η χειρότερη επιλογή που θα μπορούσε να έχει. Καλύτερα να μην είχε καν μπροστινή κάμερα... :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ποιος μίλησε για βουτιές στη θάλασσα; Οι συσκευές που κουβαλάμε πάνω μας καθημερινά θελουμε να έχουν την καλύτερη δυνατή προστασία. Και ένα περισκόπιο που ανεβοκατεβαίνει μηχανικά είναι η χειρότερη επιλογή που θα μπορούσε να έχει. Καλύτερα να μην είχε καν μπροστινή κάμερα... :) 

Επομένως λοιπόν εφόσον δε θα έχεις ανοιχτή την αναδυόμενη μπροστινή καμερα, θα έχεις την καλύτερη δυνατή προστασία. Θες να κάνεις βιντεοκλήση σε μια βροχή; Μπες κάτω από ένα υπόστεγο η κάτω από την πόρτα της εισόδου μιας πολυκατοικίας, εάν δεν έχεις λεφτά για ομπρέλα.

Εάν δεν υπήρχε αυτός ο μηχανισμός, που είναι πιο ασφαλής από μηχανισμούς τύπου Mi mix 3 η Oppo Find X, θα έπρεπε να φορτωνομαστε τα notches, τις τρύπες στις οθόνες και όποιο άλλο γελοίο εμπόδιο μπορεί να υπάρχει σε μια οθόνη για να σου χαλάσει την εμπειρία χρήσης του smartphone. Σε τελική ανάλυση όπως έγραψα και πιο πρίν, υπάρχουν τα teardrops notches, η όπως λέγονται, που σε κάνουν να νιώθεις την ίδια ασφάλεια. Γιατί πρέπει να έχω δηλαδή μισό μίλι notch στην οθόνη μου; Επειδή το αποδεχτηκατε όλοι εσείς, πρέπει να το αποδεχτώ και εγώ;

Επεξ/σία από baiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, baiosss said:

Επειδή το αποδεχτηκατε όλοι εσείς, πρέπει να το αποδεχτώ και εγώ;

Το ίδιο πράγμα λέω κι εγώ για το περισκόπιο. :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτός ο Ive τώρα τελευταία κάτι έχει... κατάθλιψη να το πω, εμμηνόπαυση να το πω, δεν έχει τι άλλο να αντιγράψει να το πω, αποφάσισε να ασχοληθεί με την προσωπική του ζωή να πω...?

Θα πω όμως ότι ΔΕΝ έχει και ΤΑ πρότζεκτ να των απασχολούν...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
15 minutes ago, baiosss said:

Και εγώ αυτό λέω. Δε θα μάθεις ποτέ τι εστί full screen εμπειρία :)

Η εμπειρία έχει να κάνει με το λειτουργικό αρχικά. Και το Android ...δεν. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Η εμπειρία έχει να κάνει με το λειτουργικό αρχικά. Και το Android ...δεν. :) 

Εκεί πάω πάσο. Δεν μπορώ να σε πείσω. Εφόσον όμως η Apple σε πείθει ως καταναλωτικό όν, να αγοράζεις συσκευες γεμάτες εμπόδια και notches στις οθόνες τους, τότε ούτε με το IOS θα γνωρίσεις την full screen εμπειρία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Giannis.Fragoulis είπε

Όποιος έχει την οικονομική δυνατότητα να την πάρει θα την πάρει, ελεύθερη αγορά έχουμε η κάθε εταιρία είναι ελεύθερη να κοστολογίση το προιόν που προσφέρει δεν είναι όλα τα προιόντα για όλους . Δύστυχώς

Τη δυνατότητα να την πάρω έχω φίλε, όπως και πολλοί άλλοι... Επίσης και δυνατότητα να τρέχω με 300 klm/h με το αυτοκίνητο και να βγάζω selfies, να ποστάρω από τις πισίνες ξενοδοχείων των 500euros/ημέρα στο fb... αλλά δεν το κάνω... γιατί απλά είναι βλακεία... και 1000ευρω για βάση οθόνης είναι βλακεία και αν το κινητό των 1000euros λυγίζει και δεν κράζεις (όταν η εταιρία σου λέει "είναι φυσιολογικό"!!!) ...είσαι χαζός ...σκέτα νέτα... αυτά... Κατα τα άλλα ξαναλέω τα προϊόντα είναι ποιοτικά (όπως και της Samsung, αλλά και αρκετά κινέζικα...και ας είναι "κλεμμένα" ...δεν υπάρχει πουθενά παρθενογένεση..) 

Και κάτι τελευταίο προς τους moderators... πρέπει επιτέλους να μπει ένα φρένο για τα σχόλια τύπου "αν δεν έχεις λεφτά, δεν μπορείς να το πάρεις" και "δεν καταλαβαίνεις γιατί φτωχέ δεν έχεις πιάσει ποτέ ναυαρχίδα στα χέρια σου" ... Εδώ είναι τεχνολογικό site... από τα καλύτερα και τα πιο "ανοικτά" για όλες τις απόψεις... Ας μείνουμε στον σχολιασμό (με επιχειρήματα ή με προσωπικές απόψεις...) αλλά όχι με αφορισμούς για την οικονομική δυνατότητα του καθενός... Φυσικά απευθύνομαι και στις δύο πλευρές (γιατί υπάρχουν και μέλη που όντως κράζουν γιατί δεν μπορούν να αποκτήσουν, που είναι επίσης λάθος.... Άλλο το value4money και άλλο το "να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα, επειδή εγώ δεν έχω... ) 

Πάντα φιλικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτον Φίλτατε φίλε τι σχέση έχει αν έχεις την δυνατότητα να την αγοράσεις με το αν τρέχεις με 300 και βγάζεις σέλφι παίζοντας την ζωή σου.  Αν έχεις λεφτά με γεια σου και καμ'αρη σου . δεν μίλησα σε πρώτο βαθμό και ούτε αναφέρθηκα προσωπικά σε σένα και φυσικά  ούτε σχολίασα την οικονομική σου δυνατότητα .Και ουδέποτε ανάφερα αυτά που γράφεις στην δεύτερη παράγραφο.  Απλά τόνισα ότι όλα δεν είναι για όλους.

Επεξ/σία από Giannis.Fragoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, billdanos είπε

Η εμπειρία έχει να κάνει με το λειτουργικό αρχικά. Και το Android ...δεν. :) 

τώρα αν σου πω ότι ήμουν χρόνια υπέρμαχος android και έτυχε να αποκτήσω iphone xs max. Όντως η διαφορά στην εμπειρία χρήσης είναι αισθητή. Ακόμα δεν συμφωνώ με κάποιες πολιτικές της apple αλλά το λειτουργικό είναι πολύ καλό και smooth.  Το καταλαβαίνεις κυρίως όταν ξαναγυρίσεις σε android .

Επεξ/σία από Aztec
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...