Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 hours ago, Swimmer21 said:

Τρίτη πρωί θα ξυπνήσουμε στην Αττική με χιόνι παντού

2:00-5:00 το βράδυ το πολύ πράμα για Αττική.

Αν επιβεβαιωθούν οι χάρτες για Τέταρτη ξημερώματα και ενεργοποιηθεί και το Lake Effect, θα μιλάμε για ιστορικό χιονιά.

Απολαύστε το με προσοχή

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Swimmer21 είπε

2:00-5:00 το βράδυ το πολύ πράμα για Αττική.

Αν επιβεβαιωθούν οι χάρτες για Τέταρτη ξημερώματα και ενεργοποιηθεί και το Lake Effect, θα μιλάμε για ιστορικό χιονιά.

Απολαύστε το με προσοχή

Δινει κι αλλο δηλαδή? 

Γιατι εδώ τωρα σταμάτησε τελείως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο χιόνι έχω να δω 2 χρονιές. Το 1987 ότι θυμάμαι ως παιδί 20 πόντους Πλατεία Αττικής και 2008 Περιστέρι πάλι κάνα 20άρι cm.

Ελληνικό ήδη έπιασε τους 6πόντους και δεν έχει 2ώρες που ξεκίνησε με φουλ ρυθμό. Χαμός!

https://photos.app.goo.gl/hr8D6rvafGz4Pra8A

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, margaritagr said:

Δινει κι αλλο δηλαδή? 

Γιατι εδώ τωρα σταμάτησε τελείως 

Φυσικά.

Όλα πάνε βάσει προβλέψεων, και ο σπαστός καιρός σήμερα (ήλιος/συννεφιά) ήταν αναμενόμενο.

Θα έχουμε αυξημένα φαινόμενα 2-5 σήμερα το ξημέρωμα και μετά on/off μέχρι απόγευμα Τρίτης.

Η επόμενη φάση ξημέρωμα Τετάρτης που εκεί θα έχουμε περισσότερα φαινόμενα Νότια/Ανατολικά προάστια μέχρι να φύγει όλο το σύστημα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, smpt είπε

Αγ παρασκευηviber_image_2021-02-15_22-45-18.jpg.0af20b37deb90711785d4154498965c1.jpg

 Κάπως έτσι είναι και στην Πανόρμου τώρα. Έχει στρώσει τα πάντα. Έχω φτιάξει ένα σωρό χιονομπαλες στο μπαλκόνι. Και αναμένεται κι άλλο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εδώ Καισαριανή μια από τα ίδια δυστυχώς. Έχει στρώσει καλα μπαλκόνια/αμάξια αλλά το κυριότερο τον δρόμο.

  Όπως ο συμφορουμίτης παραπάνω, έτσι κι εγώ τον Φεβρουάριο+Μάρτιο φοβόμουν. Δυστυχώς δε μας λυπήθηκε ο Θεός και μας έτυχε αυτό που ευχόμουν να μην γίνει, χιόνια στην Αθήνα.

 (Και για να προλάβω όσους πουν μα το χιόνι είναι ωραίο, να δούμε λίγο άσπρο κτλ, όταν μένεις σε σπίτι χωρίς θέρμανση, με προβλήματα υγρασίας στο ταβάνι από το από πάνω μπαλκόνι, που όποτε χιονίζει ή βρέχει πρέπει να σκουπίζουμε το ταβάνι και καρκινοπαθή στο σπίτι, όχι,το χιόνι και το ψοφόκρυο δεν είναι ωραία...)

Επεξ/σία από manzana
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξάρχεια πριν 20 λεπτά το έχει στρώσει σε αυτοκίνητα και κάγκελα όχι σε δρόμο, θερμοκρασία 1 βαθμός, αν ισχύει αυτό που λένε με κορύφωση στις 2 τότε έχουμε δρόμο ακόμα. 

Edit: Ανέβηκε στους 2 βαθμους.

Επεξ/σία από Βασίλης_29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, manzana said:

Κι εδώ Καισαριανή μια από τα ίδια δυστυχώς. Έχει στρώσει καλα μπαλκόνια/αμάξια αλλά το κυριότερο τον δρόμο.

  Όπως ο συμφορουμίτης παραπάνω, έτσι κι εγώ τον Φεβρουάριο+Μάρτιο φοβόμουν. Δυστυχώς δε μας λυπήθηκε ο Θεός και μας έτυχε αυτό που φοβόμουν, χιόνια στην Αθήνα.

 (Και για να προλάβω όσους πουν μα το χιόνι είναι ωραίο, να δούμε λίγο άσπρο κτλ, όταν μένεις σε σπίτι χωρίς θέρμανση, με προβλήματα υγρασίας στο ταβάνι από το από πάνω μπαλκόνι, που όποτε χιονίζει ή βρέχει πρέπει να σκουπίζουμε το ταβάνι και καρκινοπαθή στο σπίτι, όχι,το χιόνι και το ψοφόκρυο δεν είναι ωραία...)

Αυτά τα προβλήματα πάντα υπάρχουν, και κάθε χρόνο έχουμε πάντα μέρες με βαθμούς κοντά στο μηδέν, κρύο αλλά χωρίς φαινόμενα.

Μιλάμε για ένα φαινόμενο, που η Αττική και ειδικά τα Νότια Προάστια, έχουν να δουν πάνω από 10ετια.

Θεωρώ, ειδικά με την κατάσταση και το lockdown, βοηθάει αρκετά την ψυχολογία του κόσμου (από ότι βλέπουμε και στα social media) και η έκφραση "είδαμε μια άσπρη μέρα" παίρνει σάρκα και οστά.

Πάμε να κλείσουμε χρόνο που είναι πρώτη είδηση ο COVID, οι θάνατοι και τα μέτρα, ας δούμε και κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
23 minutes ago, greekfragma said:

Τόσο χιόνι έχω να δω 2 χρονιές. Το 1987 ότι θυμάμαι ως παιδί 20 πόντους Πλατεία Αττικής και 2008 Περιστέρι πάλι κάνα 20άρι cm.

Τα επικότερα που έχω δει ήταν 2002/2004/2008.  Μέρες "αποκλεισμένοι" εδώ Πεντέλη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...