Προς το περιεχόμενο

[Ηλεκτροκόλληση] zx7-200 mini 200 amber inverter 36.44 euro banggood


thanasisxask

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, thanasisxask είπε

Μόλις παρέλαβα με Speedex. 

Ώπα;;;  Εκεί που λέγαμε ότι θα έρχονταν με dhl, πώς μπήκε η speedex στο παιγνίδι; Εμένα ήρθε μήνυμα παράδοσης σήμερα από dhl αλλά λείπω και θα παραλάβω μετά τις 20.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ήρθε αλλά το παρέλαβε άλλος για εμένα οπότε δε ξέρω τι εταιρεία ήτανε . Δεν πλήρωσα τίποτα. Όλα κομπλέ. Αντε να πάρουμε καλώδιο κ τσιμπιδες τώρα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και σε μένα με speedex. Τελωνείο δε πλήρωσα. Την τεσταρα και δουλεύει  κανονικά αλλά μάλλον απέχει πάρα πολύ από τα 200Α που δίνει ονομαστικά.

Για καλώδια, τσιμπίδες γειώσεις χρειάστηκα ακόμα 34€. Με αυτά και τα 36€ του αρχικού ποσού αγοράς, έβαζες και κάτι ακόμα και έπαιρνες μια έτοιμη, πολύ πιο ποιοτική και με εγγύηση από Ελλάδα οπότε δε νομίζω να άξιζε τελικά τόσο. Ελπίζω να κρατήσει κάποια χρόνια τουλάχιστον

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την δοκίμασα και μου άρεσε, είναι πολύ καλύτερη από την χαλκού που έχω. Σε ένα βίντεο, που είδα στο YouTube την μετράει ένας και την βγάζει ότι είναι 120Α. Πάντως στο τέρμα το 2.5mm ηλεκτρόδιο το πάει σφαίρα και τρύπησε το σίδερο εύκολα. Ελπίζω να κρατήσει στο χρόνο γιατί βολεύει το μέγεθος της. (αν και να χαλάσει δεν θα είναι ακριβή η επισκευή σε έναν ηλεκτρονικό) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παρέλαβα κι εγώ, με DHL ήρθε (εμένα μάλλον με θεώρησαν premium και ήρθαν αυτοπροσώπως :P ).

 

Κι εγώ με 2.5mm ηλεκτρόδιο (της πλάκας κιόλας) δεν έδειξε να ζορίζετε καθόλου. Αλλά, προς Θεού, βάλτε ένα άλλο καλώδιο τροφοδοσίας με γείωση ή περάστε ένα καλώδιο επιπλέον (κι εξωτερικά γίνεται, πιάνοντας το καλώδιο σε μία από τις βίδες και την άλλη άκρη κανονικά στην γείωση στο φις της πρίζας). Είναι εξαιρετικά επικίνδυνη χωρίς γείωση, αν κάνει διαρροή από το δευτερεύων δεν θα αντιδράσει ο αντιηλεκτροπληξιακός του πίνακα (αν υπάρχει, γιατί αν δεν υπάρχει είναι γενικώς εξαιρετικά επικίνδυνη, ακόμα και σε ορθή χρήση). 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, thanasisxask είπε

Την δοκίμασα και μου άρεσε, είναι πολύ καλύτερη από την χαλκού που έχω. Σε ένα βίντεο, που είδα στο YouTube την μετράει ένας και την βγάζει ότι είναι 120Α. Πάντως στο τέρμα το 2.5mm ηλεκτρόδιο το πάει σφαίρα και τρύπησε το σίδερο εύκολα. Ελπίζω να κρατήσει στο χρόνο γιατί βολεύει το μέγεθος της. (αν και να χαλάσει δεν θα είναι ακριβή η επισκευή σε έναν ηλεκτρονικό) 

Τι εννοεις οτι αν χαλασει δεν ΘΑ ειναι ακριβη η επισκευη της;ΑΝ επισκευαζεται,και δεν εχει σβησμενα  τα στοιχεια των στοιχειων,εχεις την εντυπωση οτι ο επαγγελματιας θα ζητησει λιγοτερα απο 40 ευρω;ποσο ειπαμε κοστιζει;

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την άνοιξα και της έβαλα καλωδιωση με γείωση (το λέει αλώστε και στο αυτοκόλλητο που έχει επάνω ότι πρέπει να μπει γείωση). Τα τσιπάκια είναι της ST, τα οποία δεν είναι σβησμενα, οι κολλήσεις καθαρές και γυαλίζουν και γενικά φαίνεται καλή κατασκευή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...