Προς το περιεχόμενο

[Ηλεκτροκόλληση] zx7-200 mini 200 amber inverter 36.44 euro banggood


thanasisxask

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μίνι ηλεκτροκόλληση inverter 200 αμπέρ (60%) στα 36.44 ευρώ με free shipping στο priority direct mail. Για ηλεκτρόδιο 2.5mm και περιστασιακά 3.2mm. Δεν περιλαμβάνει τα καλώδια (υπολογίστε 2.6 ευρώ το μέτρο) την τσιμπίδα γείωσης (από 2.5 ευρώ) και την τσιμπίδα ηλεκτροδίου (από 6 ευρώ) και κανα ευρώ για το φις. Έχει αρκετά βίντεο στο YouTube και από τι φαίνεται είναι αξιόλογη για τα λεφτά της. Στο skroutz από 93 ευρώ η 160 αμπέρ και η 200 αμπέρ από 135 ευρώ. Αν υπολογίσουμε και τα υπόλοιπα πράγματα που χρειαζόμαστε (περίπου 22 ευρώ για 4 μέτρα καλώδιο) βγαίνει στα 58 ευρώ. 

Το link δεν βγάζει το συγκεκριμένο προϊόν. 

 

 

Screenshot_20190712-134453.png

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλώδια   (κάνει για την συγκεκριμένη) 

Τσιμπίδα γείωσης 

Τσιμπίδα ηλεκτροδίου 

 

9 λεπτά πριν, manosfp είπε

Αξίζει ; καλύτερη από την απλή των λιντλ; 

Είναι λιγότερα αμπέρ και δεν είναι inverter. Νομίζω ότι είναι καλύτερη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φτάνουν μόνο τα καλώδια, χρειάζεται και το βύσμα που ενώνει στο σώμα, στις εσοχές, αυτά που τα βρίσκουμε;

τελωνείο περνάει; (γιατί μια κάρτα μνήμης ακόμα παλεύω να την περάσω από τελεωνείο και ας είναι μια σταλιά και φτηνή...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, 111111 είπε

Δεν φτάνουν μόνο τα καλώδια, χρειάζεται και το βύσμα που ενώνει στο σώμα, στις εσοχές, αυτά που τα βρίσκουμε;

τελωνείο περνάει; (γιατί μια κάρτα μνήμης ακόμα παλεύω να την περάσω από τελεωνείο και ας είναι μια σταλιά και φτηνή...)

Τα βύσματα που αναφέρεις τα έχει μέσα,τα μόνα πράγματα που χρειάζονται είναι αυτά που αναφέρω. Για τελωνείο, θεωρητικά και βάση αναφορών από το forum, λογικά δεν θα πληρώσουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Θα σου φάει το τελωνείο τη διαφορά. Τα πάντα περνούν από τελωνείο.

Το priority direct mail είναι τριγωνική αποστολή μέσω ευρωπαικής χώρας (συνήθως είναι Ολλανδία, δε ξέρω αν εχουν κι άλλες) και δεν έχει τελωνείο. Εχει δοκιμασθεί εδώ και χρόνια, και από εμένα και δεν έχει κάτσει ποτέ τελωνείο ακόμα και με αγορά 180 ευρω (με μπαταρίες μέσα κλπ).

Ενω έχω την κλασσική βαριά, πήρα και αυτή γιατι δεν άντεχα άλλο το βάρος. Αν πας να κάνεις κάτι ψηλά ταλαιπωριέσαι ενω α;υτή την κρεμάς στον ώμο και πας. Το ζήτημα είναι να μη καεί μετά από 2-3 δουλειές. Θα δείξει.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, 

Βρήκα και την παρακάτω στο banggood. Ξέρουμε τι διαφορές έχουν; εκτός της τιμής προφανώς. 

https://m.banggood.com/ZX7-200-220V-Handheld-Mini-MMA-Electric-Welding-Tool-Digital-10-200A-Inverter-ARC-Welding-Machine-p-1366149.html?rmmds=search

Επεξ/σία από livadaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσο καλή και να είναι η τιμή, με τέτοια επικίνδυνα εργαλεία δε παίζουμε με κινεζιες. Αν χρειάζεστε ηλεκτροκοληση επενδύστε παραπάνω χρήματα σε μια καλή. 

Επεξ/σία από EvilEyes
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με ολα τα εξτρα που θελει και την απουσια δυνατοτητας επιστροφης/εγγυσης, αυτη απο τα lidl ειναι καλυτερη θεωρω.

Επεξ/σία από panos4tw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, panos4tw είπε

Με ολα τα εξτρα που θελει και την απουσια δυνατοτητας επιστροφης/εγγυσης, αυτη απο τα lidl ειναι καλυτερη θεωρω.

Δεν αξιζει ούτε και η ηλεκτροκοληση από τα λιντλ. Δυστυχώς είναι από τα χειρότερα εργαλεία που φέρνει, δεν ειναι inverter και δεν περιέχει ανεμιστήρα, με αποτέλεσμα να ζεσταίνεται αμέσως και πρέπει να κάθεται περίπου μισή ώρα να κρυώσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, EvilEyes είπε

Δεν αξιζει ούτε και η ηλεκτροκοληση από τα λιντλ. Δυστυχώς είναι από τα χειρότερα εργαλεία που φέρνει, δεν ειναι inverter και δεν περιέχει ανεμιστήρα, με αποτέλεσμα να ζεσταίνεται αμέσως και πρέπει να κάθεται περίπου μισή ώρα να κρυώσει. 

Δε θα διαφωνησω μαζι σου αφου κι εγω την ιδια πληροφορηση εχω απο τον αδερφο μου που την εχει (+την εχω δουλεψει κι εγω λιγο). Παρολα αυτα απο 2016 και επειτα τα lidl πουλανε το νεο μοντελο στα 100 amber αντι για 80 με το οποιο τα πραγματα ειναι καπως καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...