Προς το περιεχόμενο

[Ηλεκτροκόλληση] zx7-200 mini 200 amber inverter 36.44 euro banggood


thanasisxask

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, papars είπε

Για αυτούς που την πήραν.  Αξίζει τελικά αν υπολογιστεί το κόστος των έξτρα ή καλύτερα να δωθεί ένα κοντινό ποσό για αγορά άλλου μοντέλου από Ελλάδα;

 

 

10 λεπτά πριν, captnemo είπε

Και συμφέρει το όλο πακέτο σε σχέση με τα εδώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο φτηνή, στα 140Α (τόσα πρέπει να είναι και αυτή από το banggood), έχει στα 70 ευρώ. Η άλλη βγαίνει στα 53 ευρώ.Η εγγύηση αλλάζει τα δεδομένα αλλά άμα την δουλεύεις μια φορά το μήνα δεν νομίζω να χαλάσει στο χρόνο ούτε και στα δύο. Και με τις δυο ρίσκο θα πάρεις αλλά και από την άλλη δεν σημαίνει ότι οι ακριβές δεν καίγονται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσωπικά νομιζω δεν αξιζει. και σαν λεφτα αλλα και σαν μηχανημα σε σχεση με ενα ποιο επωνυμο.

μιας και πουλαω εργαλεια θεωρω οτι σαν μηχανημα και χρηματα η μικρη stayer citywork δεν εχει συναγωνισμο,

βεβαια και στην ελληνικη αγορα κυκλοφορανε αρκετες σαπιες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν μηχάνημα εγώ την βρήκα καλή. Είναι αρκετά πιο δυνατή απ'ότι περίμενα. Εκεί που την πήρα με την επιφύλαξη πως με 2.5 ηλεκτρόδιο θα δούλευε και με ζόρι, το 3.2 ηλεκτρόδιο το λιώνει σαν ψεύτικο. Στην δοκιμή που έκανα έλιωσε μέταλλα 2-3 χιλιοστών σαν βούτυρο. Για κάποιον που κάνει μικροδουλειές και όχι χοντρά πράγματα σε καθημερινή βάση, θεωρώ πως είναι καλή.

Από την άλλη, για κάποιον που θέλει "εργαλείο για μία ζωή", δεν κάνει. Είναι ΟΚ σαν κατασκευή αλλά δεν στέκεται σε σχέση με Stayer, Imperia, κ.λπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, tyf είπε

εγω προσωπικά νομιζω δεν αξιζει. και σαν λεφτα αλλα και σαν μηχανημα σε σχεση με ενα ποιο επωνυμο.

μιας και πουλαω εργαλεια θεωρω οτι σαν μηχανημα και χρηματα η μικρη stayer citywork δεν εχει συναγωνισμο,

βεβαια και στην ελληνικη αγορα κυκλοφορανε αρκετες σαπιες.

Ούτε την πήρα, ούτε με ενδιαφέρει επί του παρόντος... Αλλά είναι αδόκιμο να συγκρίνουμε προιον των 40 ευρώ με άλλο των 140, εκτός και αν κάνω κάποιο λάθος... 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tzimmys είπε

Ούτε την πήρα, ούτε με ενδιαφέρει επί του παρόντος... Αλλά είναι αδόκιμο να συγκρίνουμε προιον των 40 ευρώ με άλλο των 140, εκτός και αν κάνω κάποιο λάθος... 

Πρέπει να υπολογίσεις ότι αυτή των 140 έχει καλώδια, βαλίτσα, δώρο μάσκα, ΦΠΑ 24%, CE, εγγύηση και δυνατότητα αγοράς με τιμολόγιο. Οπότε είναι σχετικά κοντά οι τιμές. Για κάποιον που κοιτάει μόνο την τιμή η προσφορά είναι εξαιρετική.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Tzimmys είπε

Ούτε την πήρα, ούτε με ενδιαφέρει επί του παρόντος... Αλλά είναι αδόκιμο να συγκρίνουμε προιον των 40 ευρώ με άλλο των 140, εκτός και αν κάνω κάποιο λάθος... 

ναι φιλε μου αλλα 40 ευρω και να κοιτας να γειωσεις εσυ την μηχανη μην σε σκοτωσει το ρευμα? αξιζει την διαφορα?

και αλλα πολλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tyf είπε

ναι φιλε μου αλλα 40 ευρω και να κοιτας να γειωσεις εσυ την μηχανη μην σε σκοτωσει το ρευμα? αξιζει την διαφορα?

και αλλα πολλα.

Για εμάς που πιάνουν τα χέρια μας.....

Ναι αξίζει.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tyf είπε

ναι φιλε μου αλλα 40 ευρω και να κοιτας να γειωσεις εσυ την μηχανη μην σε σκοτωσει το ρευμα? αξιζει την διαφορα?

και αλλα πολλα.

Άμα το θεωρείς κόπο να τη γειώσεις τότε δε χρειάζεται να αγοράσεις ηλεκτροκόλληση. Μια χαρά μου ήρθε, της έβαλα πάνω τα παρελκόμενα από μια παλιά χαλκού και φυσάει. Θα παραγγείλω άλλες δύο για φίλους. Παρακαλώ προτείνετε μάσκα ανάλογου vfm. Ευχαριστώ ts! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πήρα μια ηλεκτρονική από eBay γύρω στα 30 ευρώ πριν κάνα χρόνο. Για μια ώρα δουλειά τη μέρα φαίνεται οκ. Μια φορά είχα μια ψιλοενοχληση το βράδυ στα μάτια , το άλλο πρωί ήμουν οκ.

Επεξ/σία από dchatz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, manosfp είπε

Άμα το θεωρείς κόπο να τη γειώσεις τότε δε χρειάζεται να αγοράσεις ηλεκτροκόλληση. Μια χαρά μου ήρθε, της έβαλα πάνω τα παρελκόμενα από μια παλιά χαλκού και φυσάει. Θα παραγγείλω άλλες δύο για φίλους. Παρακαλώ προτείνετε μάσκα ανάλογου vfm. Ευχαριστώ ts! 

δεν ειναι θεμα κοπου. ειναι θεμα πως εχει φτιαχτει η μηχανη. μηχανη χωρις γειωση δεν περνει εγκριση απο πουθενα. ο χψ που δεν ξερει και θα την συνδεσει με το βυσμα που εχει μεσα? δεν κινδυνευει? 

μια καλη εναλλακτικη ειναι αυτη εδω.

89 με το φπα. 120a 30% αποδοση (εγγυημενη αποδοση) και ενα χρονο εγγυηση.

για να μην παρεξηγηθω. δεν παω να βγαλω αχρηστη την αγορα τις. απλα νομιζω οτι υπαρχουν αντιστοιχες επιλογες σε κοντινο κοστος.

 

arc.jpg

Επεξ/σία από tyf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, manosfp είπε

Δεν έχει βύσμα μέσα. 

Κάπου πιο πάνω διάβασα ότι στην Ολλανδία δεν έχουν γείωση. Δεν ξέρω αν αληθεύει. 

Τα περισσότερα σπίτια δεν έχουν. Μόλις πρόσφατα (αναγκάστηκαν από ΕΕ) και το έχουν βάλει στην νομοθεσία να μπαίνουν στις καινούργιες κατασκευές μόνο πρίζες με γείωση, αλλά το 95% των σπιτιών ακόμα έχει μόνο στην κουζίνα.

Έχει δίκιο για την πιστοποίηση. Δεν παίρνει LVD και, κατ'επέκταση, CE, εκτός κι αν αποδείξει χρήση μόνωσης δύο επιπέδων (ούτε καν).

Βέβαια, για τα 36€ (~45€ με τα απαραίτητα παρελκόμενα) που κάνει, εμένα δεν με στεναχώρησε να περάσω κι ένα καλώδιο μοναχός μου. Αλλά η χρήση που κάνω εγώ είναι "μια στο τόσο". Αν την χρησιμοποιούσα σε καθημερινή βάση, πιθανόν να αγόραζα μία επώνυμη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...