Προς το περιεχόμενο

[TV] Philips OLED 55OLED803 55" 999€ ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ


dletkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 hours ago, Κάβουρας said:

Λγο αργή είναι στο menu σε σχέση με τις LG oled η μου φαίνεται; 

Έκανες update σε OREO? Εγώ είχα μι 4K LG με VA panel, mid range model και δεν βλέπω κάποια διαφορά.

Προσωπικό feedback για την τηλεόραση είναι ότι με ανησυχεί το burn in οταν παίζω games, κατα τα άλλα η τηλεόραση είναι ότι καλύτερο έχω δει, και σε σχέση με μια q60r ενός φίλου η διαφορά σε Image Quality είναι χαοτική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ShadowSora94 είπε

Έκανες update σε OREO? 

Όχι ακόμα. Δεν έχω πολύ χρόνο θέλω να πάω να πάρω βάση πρώτα. Είδα ότι λειτουργεί και ότι δεν είναι εκθεσιακη. Πάντως στο skroutz λέει ότι τα USB δεν υποστηρίζουν ροή uhd. Στο manual όμως δεν είδα κάτι τέτοιο που λέει ο τύπος. Ίσως το 1 USB να μην υποστηρίζει που είναι USB 2.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά.. αξίζει η μετάβαση από την q6f της Samsung σε αυτήν? είμαι λάτρης του ambilight της Philips αλλά στην q6f είχα πάρα πολύ μικρό input lag για τα games. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Prospero είπε

καλησπέρα παιδιά.. αξίζει η μετάβαση από την q6f της Samsung σε αυτήν? είμαι λάτρης του ambilight της Philips αλλά στην q6f είχα πάρα πολύ μικρό input lag για τα games. 

Αν μπορεις να ξεφορτωθεις την παλια σε μια λογικη τιμη ναι. Αν και για gaming η q6f θεωρειται καλη. Πηγαινε σε εκθεση να την δεις και αποφασιζεις, 

τελειως διαφορετικη εικονα εχουν. Παρισι με Ρωμη συγκρινεις.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Αν μπορεις να ξεφορτωθεις την παλια σε μια λογικη τιμη ναι. Αν και για gaming η q6f θεωρειται καλη. Πηγαινε σε εκθεση να την δεις και αποφασιζεις, 

τελειως διαφορετικη εικονα εχουν. Παρισι με Ρωμη συγκρινεις.

μπορείς να μου πεις ποια θα ήταν μια λογική τιμή για την q6f? πέρσι τέτοιον καιρό την είχα πάρει.. 55αρα

Επεξ/σία από Prospero
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/7/2019 στις 1:39 ΠΜ, azazil1190 είπε

Την κουμπωσα στην βάση και on.

Αμέσως αναβάθμιση σε oreo.

Προς το παρών δεν πρόλαβα να κάνω πολλά τεστ ούτε καν το μενού της δεν άνοιξα να παίξω με χρωματικές παλέτες κτλ 

Έκανα το update και απευθείας έβαλα ταινία 4κ hdr Netflix και 4κ βίντεο YouTube.

Αύριο πρώτα ο Θεός θα δω λίγο μενού της και κάνα game σε xbox one x και pc.

Out of the box τα χρώματα της και γενικά η εικόνα της στο σύνολο της άριστη για τα μάτια μου.

Επίσης αυτό που μου έκανε μεγάλη θετική εντύπωση είναι...η κίνηση της εικόνας της.Ειναι πολύ smoothhhh,λες και παίζεις παιχνίδια με gsync/freesync.

Στα χρήματα της προσφοράς δεν έχει αντίπαλο στην κατηγορία της ( και παραπάνω ;)) κατ εμε.

Αυτά τα λίγα και αύριο πρώτα ο Θεός έχουμε συνέχεια.... Περιμένω και ένα καλό καλώδιο hdmi 2.1 να μου έρθει για να την κουμπωσω pc.

Μια φωτο να πάρετε μια γεύση από το επίσης άριστο ambilight.

Η ανάλυση και ο φωτισμός του δωματίου την αδικεί.

IMG-f85aca82d1d5431387204c3bd93a3a47-V.j

Ωραία εικόνα. Πωωωω θα με κανετε να πάρω τηλεόραση. 🤣 Ακομα με μία 40αρα ambilight 1000 ευρώ πριν 8 χρόνια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι μεγαλο το ρισκο αν δεν βαλω την 5ετη εγγυηση του κοτσοβολου? Απο την Philips υπαρχει εργοστασιακη εγγυηση? Δεν παιζω παιχνιδια ουτε αφηνω ανοικτη την tv οταν λειπω στην δουλεια. Κανενα 5ωρο βαρια 6ωρο την ημερα θα δουλευει σε netflix και cosmote tv.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, slamakos είπε

Ειναι μεγαλο το ρισκο αν δεν βαλω την 5ετη εγγυηση του κοτσοβολου? Απο την Philips υπαρχει εργοστασιακη εγγυηση? Δεν παιζω παιχνιδια ουτε αφηνω ανοικτη την tv οταν λειπω στην δουλεια. Κανενα 5ωρο βαρια 6ωρο την ημερα θα δουλευει σε netflix και cosmote tv.

2 χρόνια εγγύηση από την Philips

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεμε κατω απο 65 ιντσες δεν αξιζει να παει καποιος σε OLED παντως. Περιμενετε κανενα χρονο, ηδη οι 65αρες εχουν πεσει και θα πεσουν και αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Κατεμε κατω απο 65 ιντσες δεν αξιζει να παει καποιος σε OLED παντως. Περιμενετε κανενα χρονο, ηδη οι 65αρες εχουν πεσει και θα πεσουν και αλλο.

Αρκεί να υπάρχει και ο ανάλογος χώρος και απόσταση βέβαια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arwindan είπε

Αρκεί να υπάρχει και ο ανάλογος χώρος και απόσταση βέβαια. 

Χωρος παντα υπαρχει αφου υπαρχουν βασεις τοιχου. Απλα οι OLED δεν φτιαχτηκαν για 55 ιντσες, φτιαχτηκαν αρχικα για απο 75 και ανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Χωρος παντα υπαρχει αφου υπαρχουν βασεις τοιχου. Απλα οι OLED δεν φτιαχτηκαν για 55 ιντσες, φτιαχτηκαν αρχικα για απο 75 και ανω.

Δεν διαφωνώ για να είμαι ειλικρινής, αλλά και πάλι αν ο καναπές είναι στα 2 μέτρα από την τηλεόραση ίσως 65 είναι πολλές. Τέλος πάντων γούστα είναι αυτά ας μην συνεχίσουμε το off topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...