Προς το περιεχόμενο

[TV] Philips OLED 55OLED803 55" 999€ ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ


dletkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήγα και ειδα απο κοντα στον Κωτσοβολο πριν την πάρω, και ενω μου φάνηκαν ολα τέλεια, η ποιότητα στα ελληνικά HD κανάλια ηταν λιγο περιεργα, σαν να υπήρχαν θολά pixels, σαν να ήταν κατι blurry γυρω απο το σημα του Alpha, δεν ξέρω πως να το περιγράψω. Οσοι την έχετε αγοράσει σας δείχνει πεντακάθαρα τα ελληνικά κανάλια?

Και 2ο αρνητικό για όσους τους νοιάζει δηλαδή, το αλλαγμα κανάλια ειναι πραγματικά αργο.. Μετα απο 5-6 δευτερόλεπτα θα δει κάποιος εικονα αφού αλλάξει κανάλι. Αυτα τα λιγα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, Prospector8 είπε

Πήγα και ειδα απο κοντα στον Κωτσοβολο πριν την πάρω, και ενω μου φάνηκαν ολα τέλεια, η ποιότητα στα ελληνικά HD κανάλια ηταν λιγο περιεργα, σαν να υπήρχαν θολά pixels, σαν να ήταν κατι blurry γυρω απο το σημα του Alpha, δεν ξέρω πως να το περιγράψω. Οσοι την έχετε αγοράσει σας δείχνει πεντακάθαρα τα ελληνικά κανάλια?

Και 2ο αρνητικό για όσους τους νοιάζει δηλαδή, το αλλαγμα κανάλια ειναι πραγματικά αργο.. Μετα απο 5-6 δευτερόλεπτα θα δει κάποιος εικονα αφού αλλάξει κανάλι. Αυτα τα λιγα. 

To σημα της Digea ειναι ελεινο, σε ολες τις τηλεορασεις ειναι ετσι (ειχαν βαλει τα τζιμανια εκει το HD του καναλιου που εβλεπες ετσι; Οχι το απλο;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι απλο καναλι είχε και έβαλα εγώ το HD version για να δω "σχεδόν" καθαρή εικόνα. Οκ και εγω αυτό πιστεύω οτι γενικά το σήμα θα είναι χάλια διότι ηταν κουλό να έδειχνε μονο σε αυτην έτσι. (δεν μπόρεσα να δω καναλι σε αλλη ΤV για να συγκρίνω) Οποτε κομπλε, έτσι και αλλιώς για Netflix και  ταινίες απο usb θα βλέπω οπότε κλαιν. Αύριο θα γίνει η αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Prospector8 είπε

Πήγα και ειδα απο κοντα στον Κωτσοβολο πριν την πάρω, και ενω μου φάνηκαν ολα τέλεια, η ποιότητα στα ελληνικά HD κανάλια ηταν λιγο περιεργα, σαν να υπήρχαν θολά pixels, σαν να ήταν κατι blurry γυρω απο το σημα του Alpha, δεν ξέρω πως να το περιγράψω. Οσοι την έχετε αγοράσει σας δείχνει πεντακάθαρα τα ελληνικά κανάλια?

Και 2ο αρνητικό για όσους τους νοιάζει δηλαδή, το αλλαγμα κανάλια ειναι πραγματικά αργο.. Μετα απο 5-6 δευτερόλεπτα θα δει κάποιος εικονα αφού αλλάξει κανάλι. Αυτα τα λιγα. 

Ειλικρινα δεν ξερω πως ειναι η home αποδωση στο digea HD σε αυτη την tv. Αυτο που ξερω ομως ειναι οτι τα μαγαζια κανουν καποιο signal multiply για να δωσουν σημα απο μια κεραια σε 100 τηλεορασεις. Θεωρητικα το σημα ειναι ψηφιακο και πολλαπλασιαζεται, στην πραξη ομως ξερω οτι προκαλει θολουρα.

Το δευτερο που λες, το ειπαν και αλλοι. Δεν ξερω αν υπαρχει fw update.

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι έχει Android πάνω λογικά σημαίνει ότι του πετάς ένα Kodi πάνω και κάνεις δωράκι το TV Box, σωστά; Εκτός αν παίζουν άλλα θέματα, με αποκωδικοποιήσεις ήχου κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχουν γενικα μεγαλο προβλημα με hd σημα ,  και με cosmote tv philips  ** με usb δοκιμαστε και αν παιζει τους υποτιτλους καλα..

Επεξ/σία από kundi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, kundi said:

εχουν γενικα μεγαλο προβλημα με hd σημα ,  και με cosmote tv philips  ** με usb δοκιμαστε και αν παιζει τους υποτιτλους καλα..

Παίζει μια χαρά στην δική μου, έκανες updates?

Για cosmotetv και τηλεοπτικά κανάλια δεν γνωρίζω(δεν βλέπω τηλεοπτικό πρόγραμμα) αλλά μου φαίνεται κουφό να έχει θέμα στο cosmotetv αφού το decoding/transmission το κάνει ο δέκτης, όχι;

Anyways, εγώ φόρτωσα πάνω Kodi και βρήκα την υγειά μου.

Επεξ/σία από ShadowSora94
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου,όποτε την ανάβω μου πετάει μήνυμα να κάνω update το remote.Το ευθυγραμμίζω με τoν δέκτη,κάνει κάτι σαν loading και μετά από λίγο λέει no remote found.Κατά τα άλλα δουλεύει κανονικά το remote. Το κάνει σε άλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και η συγκεκριμένη sony kd xf9005 στα 1090 με 5 χρόνια εγγύηση σε γνωστές επώνυμες αλυσίδες. Για εμένα είναι καλύτερη  καθώς έχει rgb και οχι rgbw που έχει η Philips

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Geo4ever είπε

Υπάρχει και η συγκεκριμένη sony kd xf9005 στα 1090 με 5 χρόνια εγγύηση σε γνωστές επώνυμες αλυσίδες. Για εμένα είναι καλύτερη  καθώς έχει rgb και οχι rgbw που έχει η Philips

Η Philip's είναι oled και η Sony  lcd. Είναι χαοτική η διαφορά υπέρ της Philips. 

Επεξ/σία από tryf3
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...