Προς το περιεχόμενο

[TV] Philips OLED 55OLED803 55" 999€ ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ


dletkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, Gorbatsof είπε

Πάντως γράφουν για μεγάλο input lag.Δε προτείνεται για games γράφει στο τελευταίο review.

Και αυτό, αλλά λίγο το δυσκινητο android,  λίγο η έλλειψη  επίσημης  αντιπροσωπείας και λίγο η  έλλειψη Dolby vision σε κάνει να το ξανασκεφτείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΔΕΝ χρειάζεται να σκεφτείς πολλά με το συγκεκριμένο διαμάντι. Σε προσφορά είναι άμεση αγορά και πραγματικά θ' απολαύσεις μια από τις καλύτερες τηλεοράσεις της αγοράς!  Το android είναι μια χαρά και απλά χάνεσαι στις άπειρες δυνατότητες που σου παρέχει, η αντιπροσωπεία όντως δεν είναι όπως παλιά, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν θα μείνεις χωρίς εγγύηση - επισκευή και το dolby vision δεν θα λείψει σε κανέναν στην συγκεκριμένη tv μιας και η συνολική εικόνα που σου προσφέρει είναι μαγική. (Αν βάλεις και την εμπειρία του ambilight τότε πας σε άλλο επίπεδο)

Όσο για το input lag είναι κάτω από 40ms το οποίο δεν θεωρείται και τραγικό σε καμιά περίπτωση. Άνετα μπορεί να διορθωθεί και λίγο σε κάποια αναβάθμιση λογισμικού που η Philips δίνει αρκετές!

Επεξ/σία από hasiotis_john
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την κουμπωσα στην βάση και on.

Αμέσως αναβάθμιση σε oreo.

Προς το παρών δεν πρόλαβα να κάνω πολλά τεστ ούτε καν το μενού της δεν άνοιξα να παίξω με χρωματικές παλέτες κτλ 

Έκανα το update και απευθείας έβαλα ταινία 4κ hdr Netflix και 4κ βίντεο YouTube.

Αύριο πρώτα ο Θεός θα δω λίγο μενού της και κάνα game σε xbox one x και pc.

Out of the box τα χρώματα της και γενικά η εικόνα της στο σύνολο της άριστη για τα μάτια μου.

Επίσης αυτό που μου έκανε μεγάλη θετική εντύπωση είναι...η κίνηση της εικόνας της.Ειναι πολύ smoothhhh,λες και παίζεις παιχνίδια με gsync/freesync.

Στα χρήματα της προσφοράς δεν έχει αντίπαλο στην κατηγορία της ( και παραπάνω ;)) κατ εμε.

Αυτά τα λίγα και αύριο πρώτα ο Θεός έχουμε συνέχεια.... Περιμένω και ένα καλό καλώδιο hdmi 2.1 να μου έρθει για να την κουμπωσω pc.

Μια φωτο να πάρετε μια γεύση από το επίσης άριστο ambilight.

Η ανάλυση και ο φωτισμός του δωματίου την αδικεί.

 

IMG-f85aca82d1d5431387204c3bd93a3a47-V.j

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 18
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, azazil1190 είπε

Την κουμπωσα στην βάση και on.

Αμέσως αναβάθμιση σε oreo.

Προς το παρών δεν πρόλαβα να κάνω πολλά τεστ ούτε καν το μενού της δεν άνοιξα να παίξω με χρωματικές παλέτες κτλ 

Έκανα το update και απευθείας έβαλα ταινία 4κ hdr Netflix και 4κ βίντεο YouTube.

Αύριο πρώτα ο Θεός θα δω λίγο μενού της και κάνα game σε xbox one x και pc.

Out of the box τα χρώματα της και γενικά η εικόνα της στο σύνολο της άριστη για τα μάτια μου.

Επίσης αυτό που μου έκανε μεγάλη θετική εντύπωση είναι...η κίνηση της εικόνας της.Ειναι πολύ smoothhhh,λες και παίζεις παιχνίδια με gsync/freesync.

Στα χρήματα της προσφοράς δεν έχει αντίπαλο στην κατηγορία της ( και παραπάνω ;)) κατ εμε.

Αυτά τα λίγα και αύριο πρώτα ο Θεός έχουμε συνέχεια.... Περιμένω και ένα καλό καλώδιο hdmi 2.1 να μου έρθει για να την κουμπωσω pc.

Μια φωτο να πάρετε μια γεύση από το επίσης άριστο ambilight.

Η ανάλυση και ο φωτισμός του δωματίου την αδικεί.

IMG-f85aca82d1d5431387204c3bd93a3a47-V.j

Πολυ ωραια φιλε μεγια!

2.1 γιατι θα βαλεις αν επιτρεπεται?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Πολυ ωραια φιλε μεγια!

2.1 γιατι θα βαλεις αν επιτρεπεται?

Ευχαριστώ φίλε!

Ψυχολογικός λόγος είναι:P

Απλά το βρήκα σε καλή τιμή και άμεσα διαθέσιμο.

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Ευχαριστώ φίλε!

Ψυχολογικός λόγος είναι:P

Απλά το βρήκα σε καλή τιμή και άμεσα διαθέσιμο.

Α ενταξει.

Θα ηθελα να προσθεσω επειδη εχω καποια εμπειρια με HDMI καλωδια , κοιτα σε αmazon μερια με premium certified sticker.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Α ενταξει.

Θα ηθελα να προσθεσω επειδη εχω καποια εμπειρια με HDMI καλωδια , κοιτα σε αmazon μερια με premium certified sticker.

Το βιαζομουν για αυτό και δεν πήρα από αμαζον.certified είναι και αυτό που πήρα, νομίζω

Στην αρχή κοιταγα για hdmi της audioquest μιας και την έχω σε εκτίμηση στα των καλωδίων της επειδή τα δουλεύω καιρό στον ήχο....αλλά διάβασα καλες κρητικές για το συγκεκριμένο και είπα να πάω εκεί.

Πήγα σε belkin.

https://www.skroutz.gr/s/13392519/Belkin-HDMI-2-1-Cable-HDMI-male-HDMI-male-2m-AV10175bt2M-BLK.html

Δεν την έχω δουλέψει σαν brand αλλά βασίστηκα στα θετικά σχόλια για το συγκεκριμένο

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/7/2019 στις 9:00 ΠΜ, alexakos89 είπε

Α ενταξει.

Θα ηθελα να προσθεσω επειδη εχω καποια εμπειρια με HDMI καλωδια , κοιτα σε αmazon μερια με premium certified sticker.

Ερώτηση.Σε τι βοηθάει να έχεις συγκεκριμένου τύπου hdmi?Και για το χρήση?

Επεξ/σία από ben3os
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα μια κριτική που λέει κάτι για το ηχείο που είναι από πίσω και ότι δεν είναι καλή ιδέα για σπίτι που την θέλει στον τοίχο... ισχύει ή μαλακίες;

Επειδή φτιάχνω τώρα το σπίτι και έχω σε μια πλευρά μεγάλη επιφάνεια του τοίχου καθαρή (πάνω από 3 μέτρα) και προσωπικά δεν είχα ποτέ TV πάνω από 32'', η συγκεκριμένη που είναι 55'' θα είναι καλή ή θα φαίνεται μικρή μπροστά στη μεγάλη επιφάνεια του τοίχου; Δεν θα βάλω στον τοίχο ράφια κτλπ, θέλω τον τοίχο καθαρό με μια TV απλά επάνω (στον "αέρα" δηλαδή) και απλά από κάτω θα έχω ένα έπιπλο από την μια πλευρά έως την άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...