Προς το περιεχόμενο

DIGOO DG-EX001 Weather Station WiFi €9,80 @Banggood [ΤΕΛΟΣ]


simfun

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφόσον ήταν κάτω από 22 ευρώ δεν γίνεται να σου ζήτησαν έτσι χρήματα. 

Έγγραφα από πληρωμή αν έστελνες θα στο πέρναγαν δωρεάν όπως γίνεται αρκετό καιρό τώρα. 

Όταν είναι κάτω από 22 ευρώ, στέλνουμε αποδεικτικό πληρωμής από PayPal η όπου αλλού πληρωσαμε και περνάει δωρεαν. 

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα όλα τα έγγραφα τιμολόγιο, πληρωμή PayPal, ωστόσο μου είπαν ότι εμείς το κοστολογούμε με την αρχική τιμή. Ταυτόχρονα για 2 συναρμολογούμενα αυτοκινητάκια τελικής τιμής 3.98 λόγω έκπτωσης από αρχική 18.00$ το καθένα μου ζήτησαν 22,00 τέλη και φυσικά τους τα χάρισα. Είναι 2 περιπτώσεις που μου βγήκε τελωνείο πρώτη φορά τον τελευταίο μήνα από τις τόσες αγορές που έχω κάνει από Κίνα. 

Στις 17/7/2019 στις 11:15 ΠΜ, alexx είπε

Το έχετε με μετασχηματιστή η με τις μπαταρίες;

Του έβαλα φορτιστή για να φαίνονται διαρκώς οι ενδείξεις. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gapostolidis είπε

Έστειλα όλα τα έγγραφα τιμολόγιο, πληρωμή PayPal, ωστόσο μου είπαν ότι εμείς το κοστολογούμε με την αρχική τιμή. Ταυτόχρονα για 2 συναρμολογούμενα αυτοκινητάκια τελικής τιμής 3.98 λόγω έκπτωσης από αρχική 18.00$ το καθένα μου ζήτησαν 22,00 τέλη και φυσικά τους τα χάρισα. Είναι 2 περιπτώσεις που μου βγήκε τελωνείο πρώτη φορά τον τελευταίο μήνα από τις τόσες αγορές που έχω κάνει από Κίνα. 

Του έβαλα φορτιστή για να φαίνονται διαρκώς οι ενδείξεις. 

Δεν ισχύει η κοστολόγηση στην αρχική τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου βγάζει σφάλμα όταν πάω να συνδε΄σω την εφαρμογή, ότι το ρούτερ πρέπει να υποστηρίζει 2,4ghz επειδή η συσκευή δεν υποστηρίζει 5ghz. Το έχει δει κανείς άλλος αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, christakos07 είπε

Δεν ισχύει η κοστολόγηση στην αρχική τιμή.

Δες τα screenshots. 

IMG_20190807_124015.png

Screenshot_20190807-123749.png

6 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Εφόσον ήταν κάτω από 22 ευρώ δεν γίνεται να σου ζήτησαν έτσι χρήματα. 

Έγγραφα από πληρωμή αν έστελνες θα στο πέρναγαν δωρεάν όπως γίνεται αρκετό καιρό τώρα. 

Όταν είναι κάτω από 22 ευρώ, στέλνουμε αποδεικτικό πληρωμής από PayPal η όπου αλλού πληρωσαμε και περνάει δωρεαν. 

 

39 λεπτά πριν, janus5555 είπε

Μου βγάζει σφάλμα όταν πάω να συνδε΄σω την εφαρμογή, ότι το ρούτερ πρέπει να υποστηρίζει 2,4ghz επειδή η συσκευή δεν υποστηρίζει 5ghz. Το έχει δει κανείς άλλος αυτό; 

 

1 ώρα πριν, christakos07 είπε

Δεν ισχύει η κοστολόγηση στην αρχική τιμή.

 

1 ώρα πριν, christakos07 είπε

Δεν ισχύει η κοστολόγηση στην αρχική τιμή.

 

6 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Εφόσον ήταν κάτω από 22 ευρώ δεν γίνεται να σου ζήτησαν έτσι χρήματα. 

Έγγραφα από πληρωμή αν έστελνες θα στο πέρναγαν δωρεάν όπως γίνεται αρκετό καιρό τώρα. 

Όταν είναι κάτω από 22 ευρώ, στέλνουμε αποδεικτικό πληρωμής από PayPal η όπου αλλού πληρωσαμε και περνάει δωρεαν. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@gapostolidis Κάνεις αίτηση αναδασμολόγησης, όπου επισυνάπτεις την απόδειξη από το paypal και τη χρέωση από την τράπεζα. Δεν πρόκειται να αμφισβητήσουν, έγγραφο τραπεζικού ιδρύματος.

Το ίδιο είχα πάθει και εγώ πέρσι το καλοκαίρι με μια action camera. Στην αρχή η υπάλληλος υποστήριξε ότι δεν τους ενδιαφέρει η τελική τιμή, παρά μόνο η αρχική. Λάθος και παραπλάνηση. Ο τελωνειακός κώδικας, αναφέρει ότι δασμολογητέα τιμή είναι η τελική που πληρώνει ο καταναλωτής.

Τους είχα κάνει την απλούστατη ερώτηση: Αν ένα μεγάλος retail όπως το amazon.com αποφασίσει να σκοτώσει "κάτι" που είχε αρχική τιμή 100 δολλάρια, στα 20, θα χρεώσετε δασμούς, κατά παράβαση της νομοθεσίας; Μου απάντησαν φυσικά ευγενικότατα να το στείλω για επαναδασμολόγηση.

Επεξ/σία από christakos07
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τα παιδιά που δεν μπορούν να το συνδέσουν με wifi , βάλτε το με το καλώδιο και όχι με μπαταρίες .συνδέθηκε κανονικά με το καλώδιο

Επεξ/σία από alada4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, christakos07 είπε

@gapostolidis Κάνεις αίτηση αναδασμολόγησης, όπου επισυνάπτεις την απόδειξη από το paypal και τη χρέωση από την τράπεζα. Δεν πρόκειται να αμφισβητήσουν, έγγραφο τραπεζικού ιδρύματος.

Το ίδιο είχα πάθει και εγώ πέρσι το καλοκαίρι με μια action camera. Στην αρχή η υπάλληλος υποστήριξε ότι δεν τους ενδιαφέρει η τελική τιμή, παρά μόνο η αρχική. Λάθος και παραπλάνηση. Ο τελωνειακός κώδικας, αναφέρει ότι δασμολογητέα τιμή είναι η τελική που πληρώνει ο καταναλωτής.

Τους είχα κάνει την απλούστατη ερώτηση: Αν ένα μεγάλος retail όπως το amazon.com αποφασίσει να σκοτώσει "κάτι" που είχε αρχική τιμή 100 δολλάρια, στα 20, θα χρεώσετε δασμούς, κατά παράβαση της νομοθεσίας; Μου απάντησαν φυσικά ευγενικότατα να το στείλω για επαναδασμολόγηση.

Το έκανα ήδη με όλα τα δικαιολογητικά και μου απάντησαν με επιστολή αρνητικά. Τελικά τους έστειλα μήνυμα να τα "δώσουν σε κέντρο φιλοξενίας προσφύγων να μην πανε χαμένα". 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gapostolidis είπε

Το έκανα ήδη με όλα τα δικαιολογητικά και μου απάντησαν με επιστολή αρνητικά. Τελικά τους έστειλα μήνυμα να τα "δώσουν σε κέντρο φιλοξενίας προσφύγων να μην πανε χαμένα". 

Θα ήθελα από περιέργεια να δω την επιστολή(κρύψε τα στοιχεία σου).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Περίεργο. Για τι ακριβώς αντικείμενο μιλούσαμε; Αυτό του τοπικ;

Το συγκεκριμένο ήταν για δύο συναρμολογούμενα αυτοκινητάκια απο joybuy με τιμή αγοράς 3,98 €, οι δύο μετερεωλογικοί στα σταθμοί αξίας περίπου 22,00 €, παρόμοιοι με το θέματας ζήτησα να επισρραφούν πίσω μετά από συνεννόηση με το Banggood, θα χρεωθώ μόνο τα έξοδα επιστροφής και θα μου πιστώσουν το ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...