Προς το περιεχόμενο

The Boys (Amazon Prime-2019)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κλασσικός χαμός και μου άρεσε γενικά αλλά δεν τρελάθηκα τόσο με

Spoiler

Το twist της τελικής μάχης. Στην τελική ο SB κράτησε την συμφωνία του αλλά ο Butcher όχι. Και όλα αυτά για το τσογλανάκι το οποίο μου είναι αδιάφορο σαν χαρακτήρας.

Επίσης, κάπως υπερβολικό που έδωσε/άντεξε τόσο πολύ ξύλο η Μέιβ αν και θεωρώ ότι ο HL δεν πήγε 100% γι'αυτό δεν την έβγαλε νοκ ουτ. Κατάφερε και τον κάρφωσε στο αυτί, λολ. Όμως το μέταλλο δεν έπρεπε να τον τρυπήσει. Της το έβγαλε το μάτι αν και θεωρώ ότι αν ήθελε μπορούσε να της λιώσει το κεφάλι. Και επιπλέον επέζησε από το blast του SB ενώ έπρεπε να είχε γίνει κομμάτια.

Εντάξει το πάνε για 4η σεζόν οπότε δικαιολογείται τέτοια κατάληξη στο επεισόδιο. Θέλω να δω SB να σπέρνει πόνο και τον HL να πηγαίνει σε frenzy mode.

Από τις καλύτερες σειρές πάντως.

 

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 542
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ευχαριστήθηκα αρκετά το επεισόδιο. Το μόνο που με χάλασε ήταν

Spoiler

που δεν είχαν τα κοτσια να φάνε κάποιον. Όλος αυτός ο χαμουλης τον οποίον έχτιζαν όλη την σεζόν και ζήσανε όλοι. Τόσοι θνητοί ήταν εκεί, ο Frenchie χωρίς αστράγαλο, του Butcher (καλά σιγά μην τρώγανε τον Butcher) ο εγκέφαλος έλιωσε, κτλ.

Έστω την θυσία της Maeve έπρεπε να ολοκληρώσουν.

Τεσπά βλέπουμε τι μας ετοιμάζουν στην 4η τώρα...

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόθεση δική μου 

Spoiler

Ίσως την μάχη ανάμεσα σε HL και SB την πάρουν απ το κόμικ και την αναμέτρησή του με τον Noir, οπότε δουμε κάτι αντίστοιχο. Θα ήθελα επίσης να έβλεπα και το Butcher να σκοτώνει εκείνος τον μικρό όπως γίνεται στο κόμικ, αν και δεν νομίζω να πάνε εκεί.

Συμφωνώ πάντως οτι η εξέλιξη ήταν σεναριακή ευκολία.

Spoiler

Ούτε τον χαρακτήρα του μικρού μας έχουν χτισει, ώστε να ταυτιστεί κάποιος με την απόφασή του, ούτε κάποιο δέσιμο με τον Butcher έχουμε δει. Ίσα ίσα στο σκηνικό που σκοτώνει τη μάνα του, βλέπουμε τον Butcher να θελει ένα κλικ για να τον καθαρίσει και να κρατιέται με το ζόρι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ χαίρομαι που δεν πρόβλεψα σχεδόν τίποτα για το πως ακριβώς θα γίνει. Εντάξει κάποια πράγματα ήταν δεδομένα από την στιγμή που δεν ήταν τελευταίος κύκλος.

Ωραίο κλείσιμο πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο τις καλυτερες σειρες που εχω δει. μου μενουν 3 επεισοδια για το τελος της σεζον..

 

θα υπαρξει και επομενη ε ?

 

9/10 απο εμενα

Επεξ/σία από MariaLog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MariaLog είπε

απο τις καλυτερες σειρες που εχω δει. μου μενουν 3 επεισοδια για το τελος της σεζον..

 

θα υπαρξει και επομενη ε ?

Σιγουρα αλλη μια ναι. Το 6 ειναι το καλυτερο εγω σημερα θα δω το τελευταιο της σεζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Σιγουρα αλλη μια ναι. Το 6 ειναι το καλυτερο εγω σημερα θα δω το τελευταιο της σεζον.

τελεια!

εγω σημερα θα τα βαλω και τα 3 :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρά την σεναριακη ευκολία το ευχαριστήθηκα το επεισόδιο. Πολλές εκπλήξεις σίγουρα. Τίποτε δεν μπόρεσα να προβλέψω από όσα έγιναν. 

Το τέλος θεωρώ ό,τι ήταν επικό, βάζει μπροστά ωραίο στάνταρ για το ξεκίνημα της άλλης (πιθανώς τελευταίας) σεζόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Boys[Season 3]

The-Boys-Season-3-Poster-Key-Art.jpg

https://www.imdb.com/title/tt1190634/episodes?season=3

Ακομα μια εξαιρετικη σεζον πιο αλλοπροσαλλη πιο ανωμαλη με ακομα περισσοτερα εντερα διαλυμενα κεφαλια περισσοτερο αιμα περισσοτερες wtf στιγμες. Η ιστορια κυλαει πολυ ομορφα ο καθε χαρακτηρας γινεται ακομα πιο πολυ ο εαυτος του ακομα πιο ανωμαλος πιο ευαλωτος πιο αρπαγμενος. Η προσθηκη του Jensen Ackles στο ρολο του στρατιωτη εξαιρετικη δεν τον γνωρισα στην αρχη αν και εχω δει supernatural του παει πολυ ο ρολος. Ο Homelander[Antony Starr] πρεπει να ειναι ο πιο κατεστραμμενος χαρακτηρας με υπερδυναμεις που εχουμε δει ποτε καθε φορα που καταλαβαινεις οτι κατι τον ενοχλει σε πιανει ενα αγχος λες τωρα ποιον θα παρει ο χαρος υπεροχος ηθοποιος. Μαζι με Karl Urban ενα διδυμο που θα μεινει το καλυτερο καστινγκ για το ρολο τους. Μου αρεσε που προχωρησε η ιστορια βασικα για ολους τους χαρακτηρες της σειρας αν και φανηκε οτι το τελευταιο επεισοδιο ειχε αυτη την εξελιξη ωστε να παμε για ακομα μια σεζον γιατι θα μπορουσε να ειχε κλεισει εδω. Δεν ειναι mainstream σειρα με αυτα που δειχνουν ειναι ομως μια σειρα που σιγουρα αγαπηθηκε απο πολυ κοσμο ειναι love or hate κατασταση μιας και απο την πρωτη σεζον απο το πρωτο επεισοδιο δεν εκρυψε τι προσανατολισμο θελει να παρει με το ολο gore και την ανωμαλη προσεγγιση της. Αναμενω πως και πως τεταρτη σεζον ελπιζω στο κλεισιμο της μην την ξεχειλωσουν και να κλεισει στο peak της. 9/10

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, poulaki1976 said:

Αυτος ο Antony Starr ηθελα να ξερα τι σκατα θα παιξει μετα απο αυτον τον υπερ-ρολο ο οποιος του παει γαντι

Τον έχεις δει στο Banshee (πρωταγωνιστής)? Αν όχι, χάνεις.

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...