Προς το περιεχόμενο

The Boys (Amazon Prime-2019)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Dakonblackblade είπε

Το πρώτο επεισόδιο της πρώτης σεζόν και το πρώτο της 3ης ξεκινούν με τον ίδιο τρόπο. Το ένα έχει νόημα το άλλο είναι απλά σπλατερ πορνό για να γελάμε. Συνεχίζουμε με σώματα να διαλύονται δεξιά και αριστερά με ευφάνταστους τρόπους.

Όλοι είναι μαλακες με αποτέλεσμα να μην ενδιαφέρομαι πλέον για κανένα. 

Όλοι οι πόλεμοι ξεκίνησαν επί Ρήγκαν Μπους. Οι Κλίντον και ο Ομπάμα δεν κυβέρνησαν την Αμερική.

Αν κάποιος μιλάει, θα κάνει κάτι απαίσιο ταυτόχρονα. Η θα βιάζει κάνενα , η θα σε βάζει να τρως κάτι ή θα κάνει εμετό.

Μας πασάρουν σχέση ετοιμοθάνατης καμένης πού τραβάει μαλακια με το καμένο χέρι σε έναν χαρακτήρα. Τελείωσε και αυτό. Την σκοτώνουν μετά από λίγο γιατί απλά δεν την είχαν βιάσει αρκετά εώς τότε ως χαρακτήρα, δεν την είχαν ισοπεδώσει αρκετά.

Ας μη τα παραλεμε, η πρώτη σκηνή με τον άνθρωπο που συρρικνώνεται, τελείωσε τη σεζόν και τη σειρά για μένα. Εφόσον η σκηνή δεν προσφέρει κάτι, το μυαλό μου αποφάσισε πώς είναι απλά ένα βιντεάκι από το σκηνοθέτη φτιαγμένο ως περιεχόμενο. Σαν ένα τικ τοκ. Πλέον το μόνο που βλέπω είναι δυναμικές γυναίκες και μουσουλμανικές μειονότητες ή μαύρες που αδικουνται και που αν η κοινωνία τις προστάτευε ή το πατρικό μοντέλο ήταν σωστό, δε θα ανατίναζαν ανθρώπους δεξιά και αριστερά.

Δεύτερη σκηνή, σεξ με ξερίζωμα μαλλιών, από χαρακτήρες που δε χρειάζονταν. Κάθε φορά που ανατινάζεται κάποιος, η κάμερα ζουμάρει στον ανθρωποπολτό. Το είδα, δεν θέλω άλλο ευχαριστώ.

Εισάγουν στο 3ο επεισόδιο, mcguffin. Μπορεί να μην ισχύει , αλλά μέχρι να δω το twist (γιατί πλεον δεν περιμένω να δω κάτι γραμμικό σε οτιδήποτε, πάντα θα έχει twist.) αυτοί έτσι το έχουν εισαγάγει.

Τι φάση με τον Deep? Σοβαρά ? Με το που εμφανίστηκε ξεκίνησε το πανηγύρι με τα θαλασσινά. Πλέον αυτό θα περιμένουμε από τον χαρακτήρα. Είχε πλάκα στην 1η σεζόν, σε 1-2 περιπτώσεις, τώρα απλά είναι trope . 

Δεν τραβάει το πράγμα.

Πάω να διαβάσω τα spoiler να ξέρω τι έγινε και τέλος.

Εντάξει, διάβασα τη σύνοψη. Σοφή απόφαση. Τουλάχιστον οι μαύροι δεν είναι ένοχοι. Μόνο λευκοί πατέρες.

 

Δεν έχεις άδικο σε αυτά που λες υπό άψογη αντικειμενική και λογική γωνία αλλά......

Εμείς που μας άρεσει αυτού του είδους το θέαμα είμαστε ανώμαλοι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 532
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, poulaki1976 είπε

Δεν έχεις άδικο σε αυτά που λες υπό άψογη αντικειμενική και λογική γωνία αλλά......

Εμείς που μας άρεσει αυτού του είδους το θέαμα είμαστε ανώμαλοι ;

Όχι ρε φίλε, μια χαρά άμα σου αρέσει. 

Όμως ψέματα να πω? Πέρα από τα Production Values , και αξιόλογη ηθοποιία, η σειρά έχει πέσει σε tropes . Δεν μπορώ πλέον να την δω σαν ιστορία , απλά σαν συνοθύλευμα σκηνών με gore και Plot twists. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Glikos είπε

Για την Erin Moriarty λέτε ρε παιδιά? Στις φωτό πάντως δεν φαίνεται να έχει καταστρέψει τίποτα.

Στην σειρά φαίνεται περίεργα, τώρα κατάλαβες τι λέω έτσι? Όχι ότι τώρα δεν βλέπετε και είναι σαν την Σούλα στο μανάβικο, απλά χάλασε το likeness. Δες συγκριτικές photos, αλλα και πάλι είναι με ένα κιλό makeup. Παρόλα αυτά φαίνεται η διαφορα στο likeness. Κρίμα για ήταν ήδη όμορφη και πιτσιρικα.

ps. Βασικά είδα όλες τις season στην σειρά οποτε ίσως για αυτό να μου έκανε εντύπωση η διαφορα.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Στην σειρά φαίνεται περίεργα, τώρα κατάλαβες τι λέω έτσι? Όχι ότι τώρα δεν βλέπετε και είναι σαν την Σούλα στο μανάβικο, απλά χάλασε το likeness. Δες συγκριτικές photos, αλλα και πάλι είναι με ένα κιλό makeup. Παρόλα αυτά φαίνεται η διαφορα στο likeness. Κρίμα για ήταν ήδη όμορφη και πιτσιρικα.

ps. Βασικά είδα όλες τις season στην σειρά οποτε ίσως για αυτό να μου έκανε εντύπωση η διαφορα.

Κάτι light ίσως έχει κάνει μάλλον, καμιά μυτούλα, κανα botox, τπτ τέτοια. Δεν ξέρω κιόλας, διότι είναι και το make up, η κάμερα κλπ. Δεν φαίνεται κάτι υπερβολικό πάντως. Βέβαια για το βάρος της δεν ξέρω, πάνω κάτω ίδια μου φαίνεται. Πιθανός όμως να έχασε κιλά όπως λέτε.

Δεν χρειαζόταν όμως καμία επέμβαση διότι ήταν ήδη πολύ όμορφη. Ελπίζω μην το παρακάνει, νέα κοπέλα κρίμα να εθιστεί στις πλαστικές. Έχουμε δει τόσες και τόσες να παίρνουν αυτό το μονοπάτι. Της τρώει η ματαιοδοξία εκεί στο Hollywood.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, hurin είπε

Κάπου πέτυχα το Watchmen του 2009 σε ultimate cut, 3μιση ώρες.

Δείτε το.

ΟΤ:

Το watchmen ποτε δε καταλαβα γιατι εκθειαζεται.

Προσωπικα το θεωρω κακο.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Glikos είπε

Κάτι light ίσως έχει κάνει μάλλον, καμιά μυτούλα, κανα botox, τπτ τέτοια. Δεν ξέρω κιόλας, διότι είναι και το make up, η κάμερα κλπ. Δεν φαίνεται κάτι υπερβολικό πάντως. Βέβαια για το βάρος της δεν ξέρω, πάνω κάτω ίδια μου φαίνεται. Πιθανός όμως να έχασε κιλά όπως λέτε.

Δεν χρειαζόταν όμως καμία επέμβαση διότι ήταν ήδη πολύ όμορφη. Ελπίζω μην το παρακάνει, νέα κοπέλα κρίμα να εθιστεί στις πλαστικές. Έχουμε δει τόσες και τόσες να παίρνουν αυτό το μονοπάτι. Της τρώει η ματαιοδοξία εκεί στο Hollywood.

IwLpSHg.jpglight δεν τα λες. Χειλη πειραξε, fillers στα ζυγωματικα εβαλε, μυτη πειραξε, κατω απο τα ματια της πειραξε... αφαιρεση του  buccal fat ("λιπος" στο προσωπο εκει στα μαγουλα) , σε αλλες φωτο και το πηγουνι της φαινεται πιο μυτερο. βασικα... yikes.

Επεξ/σία από omghi2u
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, omghi2u είπε

IwLpSHg.jpglight δεν τα λες. Χειλη πειραξε, fillers στα ζυγωματικα εβαλε, μυτη πειραξε, κατω απο τα ματια της πειραξε... αφαιρεση του  buccal fat ("λιπος" στο προσωπο εκει στα μαγουλα) , σε αλλες φωτο και το πηγουνι της φαινεται πιο μυτερο. βασικα... yikes.

Χείλη δεν νομίζω, ίσως είναι το make up. Στην τελική δεν ξέρουμε λεπτομέρειες διότι η κάμερα, ο φωτισμός και το μακιγιάζ παίζουν πολύ ρόλο. Αλλά και πάλι, συγκριτικά με κάτι άλλες που πετσοκόβουν το πρόσωπο τους και γίνονται MJ, αυτή μου φαίνεται το πήγε πιο light.

Τώρα βέβαια όπως είπα και πριν, δεν χρειαζόταν να κάνει τίποτα, ήταν κούκλα. Και ακόμα είναι βασικά να λέμε την αλήθεια, αρκεί να μην κάνει υπερβολές. 😁

15 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

oi ρε....με τι ασχολειστε?!!

😅

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Dantε είπε

ΟΤ:

Το watchmen ποτε δε καταλαβα γιατι εκθειαζεται.

Προσωπικα το θεωρω κακο.

Τράβα να δεις

Α. Κουρδιστό πορτοκάλι

Β. Κάνα δυο ντουζίνες ταινίες Λανθιμου-Οικονομιδη

και τα ξαναλέμε

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panagiotis54 είπε

oi ρε....με τι ασχολειστε?!!

Sorry my bad, απλά you know, ξεκινάς με το να google μια απορία και καταλήγεις να διαβάσεις τι είναι το buccal fat. :P

Aλλωστε εγώ είμαι team Maeve, yo ho ho. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι δικες μου αποριες εχουν να κανουν με πραγματα του στυλ

"is starlight stronger than homelander"
"is helen moriarty single"
"is erin moriarty single" (ναι εκανα λαθος το ονομα -sue me)
"erin moriarty age"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

οι δικες μου αποριες εχουν να κανουν με πραγματα του στυλ

"is starlight stronger than homelander"
"is helen moriarty single"
"is erin moriarty single" (ναι εκανα λαθος το ονομα -sue me)
"erin moriarty age"

έλα πες έβαλες τό όνομα στο ahrefs και έβγαλες τα καλύτερα keywords

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Dantε είπε

ΟΤ:

Το watchmen ποτε δε καταλαβα γιατι εκθειαζεται.

Προσωπικα το θεωρω κακο.

Δεν είσαι μόνος. Οτι πιο βαρετό εχω δει στην ζωή μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έλεγα που την ξέρω εγώ αυτήν (την starlight), τελικά ήταν η κόρη του μπάτσου στην πρώτη σεζόν του True Detective, από ότι φαίνεται το herogasm δεν ήταν το πρώτο της πάρτι με ούζα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...