Προς το περιεχόμενο

ΜΙΚΡΟΑΤΥΧΗΜΑ ΚΑΙ ΑΡΝΗΣΗ ΑΠΟ ΟΔΗΓΟ.


DAIDALUS0084

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιαυτο δεν κυκλοφοραμε με μηχανες μεγαλου βαρους.ενα 50αρακι με 60-70 κιλα,που οταν το ριξει ο αλλος κατω και κανει τον κινεζο,το πετας στο παρμπριζ του(το 50αρακι λεμε),και ας προσπαθησει να σου πει οτι δεν συνεβει το συμβαν............

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
45 λεπτά πριν, DAIDALUS0084 είπε

Καταντας κουραστικος, προσπαθεις με καποιο τροπο να το πας καπου και να βγαλεις δηθεν λαυρακι ο κλασσικος Ελληνας που ειναι και αστυνομικος και τροχονομος και ντετεκτιβ και πραγματογνωμονας λιγο απ ολα δλδ, οταν σου λεω παρκαρα κανονικα εννοω κανονικα σε θεση σταθμευσης κενη μπροστα

οκ βρίσε μας και από πάνω που προσπαθούμε να βοηθήσουμε. Ρωτάω γιατί το "κανονικά" για πολλούς μηχανόβιους είναι κάθετα στο πεζοδρόμιο ανάμεσα από τα αυτοκίνητα. Και προφανώς έτσι το είχες για να στο ρίξει ο άλλος κάτω.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Xacti είπε

οκ βρίσε μας και από πάνω που προσπαθούμε να βοηθήσουμε. Ρωτάω γιατί το "κανονικά" για πολλούς μηχανόβιους είναι κάθετα στο πεζοδρόμιο ανάμεσα από τα αυτοκίνητα. Και προφανώς έτσι το είχες για να στο ρίξει ο άλλος κάτω.  

Δηλαδή εσύ παρκάρεις οριζόντια πιάνοντας μια θέση αυτοκίνητου; Γιατί κάτι τέτοια δεν φαίνονται από τον καθρέφτη μου όταν παρκάρω 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)


 

 

23 λεπτά πριν, Xacti είπε

οκ βρίσε μας και από πάνω που προσπαθούμε να βοηθήσουμε. Ρωτάω γιατί το "κανονικά" για πολλούς μηχανόβιους είναι κάθετα στο πεζοδρόμιο ανάμεσα από τα αυτοκίνητα. Και προφανώς έτσι το είχες για να στο ρίξει ο άλλος κάτω.  

Πριν μπουμε στο αμαξι μας και θελουμε να ξεπαρκαρουμε το πρωτο που κανουμε ειναι να τσεκαρουμε αν μπορουμε να βγουμε απο εκει που ειμαστε χωρις να κανουμε ζημιες , πραγματικα δεν εχω καταλαβει τι θες να πεις ουτε με το καθετα της μηχανης ουτε με το αν ηταν παρανομα παρκαρισμενος.....
αν εισαι καθετα η οριζοντια εχει να κανει κατι με το αν ο εμπρός σου κανει πισω και σε πετύχει ? η εχει να κανει κατι αν και η δυο εισαστε νομιμα παρκαριζμενοι η οχι ? 

Επεξ/σία από darkman
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....και παράνομα να έχεις παρκάρει, η ασφαλιστική σε αποζημιώνει. Έτσι ίσχυε μέχρι πρότινος, τουλάχιστον. Αυτό, βέβαια, δεν αποκλείει το γεγονός να φας και κλήση ταυτόχρονα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, ge-lyk είπε

....και παράνομα να έχεις παρκάρει, η ασφαλιστική σε αποζημιώνει. Έτσι ίσχυε μέχρι πρότινος, τουλάχιστον. Αυτό, βέβαια, δεν αποκλείει το γεγονός να φας και κλήση ταυτόχρονα 

Ακριβως αυτο συμβαινει. Το γνωριζω απο προσωπικη εμπειρια οπου ωντας διπλοπαρκαρισμενος με αλαρμ για να αγορασει η γυναικα μια τουρτα απο ζαχαροπλασετειο επεσε ενας απο πισω μου. Ηρθε κανονικα τροχαια με εγραψε για παρανομη σταθμευση και απο κει και περα το συμβαν κατεγραφη κανονικα και με αποζημειωσαν χωρις μα μου.

Επεξ/σία από primeragt
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Γρηγόρης Γρήγορος είπε

Φυσικά και αυτό σημαίνει.Ο άλλος θα ισχυριστεί ότι λόγω παράνομου παρκαρισματος, δεν είδε τη μηχανή κι άντε γεια.

Το δικαστήριο θα βάλει τον τύπο που άνοιξε το θέμα να πληρώσει όλα τα κερατιάτικα και θα του μάθει το σωστό τρόπο που παρκάρουν τις μηχανές. 😊

Το οτι δεν ειδες δεν ακουσες κλπ κλπ μ@λ@κιες δυστυχος δεν περνανε σε τετοια περιστατικα. Οποτε οτι και να ισχυριστεις στο βροντο θα παει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρολ (Διαδίκτυο)

Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια

 

Στη γλώσσα του Διαδικτύου η λέξη τρολ (troll) περιγράφει κάποιον χρήστη του Ίντερνετ με πονηρά προκλητικές, σκόπιμα ανόητες ή επιτηδευμένα εκτός θέματος θέσεις και απόψεις σε μία online ανοιχτή κοινότητα, όπως ένα φόρουμ συζήτησης, mailing list, chat room ή μπλογκ, με πρωταρχική πρόθεση να προκαλέσει και να ερεθίσει άλλους χρήστες[1] ή με κάθε τρόπο να επιφέρει διαταραχή σε μια διαδικτυακή συζήτηση για οποιοδήποτε θέμα και να πετύχει μια αλυσίδα αντιδράσεων από άλλους χρήστες[2]. Η συμπεριφορά αυτή που λέγεται τρολάρισμα (trolling) πολλές φορές συνοδεύεται από αμφιλεγόμενη διαμάχη των υπολοίπων περί του σκοπού του.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από τα παραπάνω τρολοποστ κατάλαβα ότι όποιος είναι παρκαρισμένος πέφτουμε πάνω του και μετά σηκωνόμαστε και φεύγουμε και πάμε για καφέ

Πηγαίνοντας μετά στο δικαστήριο θα δικαιωθούμε πανηγυρικά, ο δε πρόεδρος Θα μας πει και μπράβο.

Από αύριο αρχίζω θα παίρνω μαζί μου ότι παρκαρισμένο παράνομα βλέπω.

Καλη συνέχεια

Επεξ/σία από NikosKallithea
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Xacti είπε

οκ βρίσε μας και από πάνω που προσπαθούμε να βοηθήσουμε. Ρωτάω γιατί το "κανονικά" για πολλούς μηχανόβιους είναι κάθετα στο πεζοδρόμιο ανάμεσα από τα αυτοκίνητα. Και προφανώς έτσι το είχες για να στο ρίξει ο άλλος κάτω.  

 

Οπως ειπαν και οι συμφορουμιτες, δεν αλλαζει κατι, ασχετω του πώς ηταν παρκαρισμενος ο θεματοθετης. αδυνατω κι εγω να καταλαβω πώς ακριβως "προσπαθεις να βοηθησεις"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακου τι ειχα παθει εγω

Μπαινει ενας με μεταφορικη παρανομα σε στενο και μου γδερνει την μια πλευρα του αυτοκινητου μου

Το βλεπω παω εκει και του το λεω/δειχνω

Μου λεει ότι δεν ειμουν εγω … του δειχνω το χρωμα επανο στον προφυλακτηρα του και μοι λεει … εγω το εκανα αλλα αν πληρωνα τον κάθε έναν που του το κανω 2-3 φορες κάθε μερα θα το ειχα κλειση το μαγαζη … κανε ότι θες και σηκωνετε και φευγει

Βεβαια ειχα βγαλει φοτογραφιες αρκετες το φορτηγο του και το αμαξι μου όλα …

Κανω δικαστηριο και  παω μια προσφορα από φαναρτζη φουσκωμενη αρκετα …

Με παιρνει στα 2 χρονια η ασφαλεια του και μου λεει ζητα; 2000 αποζημειωση να σου δωσω 1500 να το κλεισουμε ….

Λεω ναι και τα παιρνω και παω μυκονο ουτε αμαξι ευτιαξα ουτε τιποτα

Κοστος δικηγόρου 300

 

 

Α τον πηρα και του το ειπα βεβαια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

κατάλαβα ότι όποιος είναι παρκαρισμένος πέφτουμε πάνω του και μετά σηκωνόμαστε και φεύγουμε

Όχι φίλε μου. Όποιος είναι τόσο μαλάκας και παρκάρει το μπουρδέλο του κολλητά στο αμάξι μου χωρίς να μου δίνει το δικαίωμα να μπορώ να φύγω, αν είμαι σε καλή μέρα μπορεί να κορνάρω και να περιμένω λίγο, αλλιώς ή θα το μετακινήσω μόνος και αν δεν γίνεται θα κάνω μία έτσι και θα το ρίξω κάτω (μέχρι στιγμής έχουν γίνει τα 2 πρώτα, το 3ο όχι ακόμα αλλά όπως το βλέπω δεν είναι μακριά η στιγμή που θα γίνει). Στ' αρχίδια μου, αν δεν σκέφτεται αυτός το μπουρδέλο του δε θα το σκεφτώ εγώ. Βλέπεις ότι έχει λίγο χώρο ανάμεσα σε 2 αυτοκίνητα και πας και βάζεις το μηχανάκι σου ανάμεσα? δεν έχεις λίγο μυαλό?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Xacti είπε

Όχι φίλε μου. Όποιος είναι τόσο μαλάκας και παρκάρει το μπουρδέλο του κολλητά στο αμάξι μου χωρίς να μου δίνει το δικαίωμα να μπορώ να φύγω, αν είμαι σε καλή μέρα μπορεί να κορνάρω και να περιμένω λίγο, αλλιώς ή θα το μετακινήσω μόνος και αν δεν γίνεται θα κάνω μία έτσι και θα το ρίξω κάτω (μέχρι στιγμής έχουν γίνει τα 2 πρώτα, το 3ο όχι ακόμα αλλά όπως το βλέπω δεν είναι μακριά η στιγμή που θα γίνει). Στ' αρχίδια μου, αν δεν σκέφτεται αυτός το μπουρδέλο του δε θα το σκεφτώ εγώ. Βλέπεις ότι έχει λίγο χώρο ανάμεσα σε 2 αυτοκίνητα και ας και βάζεις το μηχανάκι σου ανάμεσα? δεν έχεις λίγο μυαλό?

Καταρχην δεν ξερουμε αν ειναι αυτη η περίπτωση να εβαλε ο TS το μηχανάκι του 

Ασ παρουμε ομως το δεδομενο οτι ειναι ετσι οπως τα λες 

περίπτωση 

1) κορνάρεις ερχετε ο αλλος το παίρνει ολα καλα  

2) α) το βγαζεις και ολα καλα 

2) β) σε βλεπει που το βγαζεις και παλι ολα καλα γιατι καταλαβε το λαθος του 

2) γ) σε βλεπει να το βγαζεις ο τυπος ειναι τουμπανο η κανας φυλακοβιος η κανενας τελειωμένος και σε στελνει στον αλλο κόσμο :( 

3) το χτυπάς 

3) α) φευγεις και δεν σε βλεπει κανενας 

3)β) σε βλεπει και μπαίνεις σε δικαστικη διαμαχη 

3)γ) βλεπε το 2)γ) 

στην περίπτωση του 2)γ) που εισαι και εσυ τούμπανο η κατι αλλο γιατι δεν σε ξερω η θα εισαι στην πλευρα της φυλακας η στην πλευρα της κασας 

Τωρα αν εισαι μονος σου και δεν εχεις οικογενια και εισαι και πιτσιρικας καλα τα λες , αν εισαι μεγαλος και με οικογενεια θα  πρεπει να αναθεωρισεις της αποψεις σου :( 

Και για να ολοκληρωσο μην κανετε μαγκιες στον δρομο γιατι δεν ξερετε τι ειναι ο αλλος και τι καταληξει θα εχει στο τελος ακομα και αν εισαι στην πλευρα του "νικητη" 

Επεξ/σία από darkman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
21 λεπτά πριν, darkman είπε

2) γ) σε βλεπει να το βγαζεις ο τυπος ειναι τουμπανο η κανας φυλακοβιος η κανενας τελειωμένος και σε στελνει στον αλλο κόσμο

Ας έρθει. Πιο πιθανό είναι να ζητήσει συγνώμη. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...