Προς το περιεχόμενο

ΜΙΚΡΟΑΤΥΧΗΜΑ ΚΑΙ ΑΡΝΗΣΗ ΑΠΟ ΟΔΗΓΟ.


DAIDALUS0084

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, kostakis81 είπε

Ακου τι ειχα παθει εγω

Μπαινει ενας με μεταφορικη παρανομα σε στενο και μου γδερνει την μια πλευρα του αυτοκινητου μου

Το βλεπω παω εκει και του το λεω/δειχνω

Μου λεει ότι δεν ειμουν εγω … του δειχνω το χρωμα επανο στον προφυλακτηρα του και μοι λεει … εγω το εκανα αλλα αν πληρωνα τον κάθε έναν που του το κανω 2-3 φορες κάθε μερα θα το ειχα κλειση το μαγαζη … κανε ότι θες και σηκωνετε και φευγει

Βεβαια ειχα βγαλει φοτογραφιες αρκετες το φορτηγο του και το αμαξι μου όλα …

Κανω δικαστηριο και  παω μια προσφορα από φαναρτζη φουσκωμενη αρκετα …

Με παιρνει στα 2 χρονια η ασφαλεια του και μου λεει ζητα; 2000 αποζημειωση να σου δωσω 1500 να το κλεισουμε ….

Λεω ναι και τα παιρνω και παω μυκονο ουτε αμαξι ευτιαξα ουτε τιποτα

Κοστος δικηγόρου 300

Α τον πηρα και του το ειπα βεβαια

Άκου εδώ κάτι άτομα, απορώ πως κρατήθηκες και δεν του έκανες το φορτηγό καλοκαιρινό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 29/7/2019 στις 11:35 ΠΜ, DAIDALUS0084 είπε

Καλημερα σε ολους η ιστορια εχει ως εξης πριν απο 20 μερες σταματησα σε ενα κεντρικο ζαχαροπλαστειο με το μηχανακι μου για να παρω γλυκα, οπως ειμαι μεσα βλεπω αυτον που ειναι παρκαρισμενος πισω απο μενα να ξεπαρκαρει και να ριχνει κατω το μηχανακι μου κατεβαινει κατω και κοιταζει το αμαξι του αν εχει γρατζουνια, βγαινω εξω του λεω τι εκανες ρε φιλε το μηχανακι δεν το βλεπεις? μου λεει εγω?? ασε μας ρε μ......α μονο του επεσε,και μπαινει μεσα παταει γκαζι και φευγει!!!! εντωμεταξυ το μηχανακι μου ολη η μια πλευρα γδαρμενη απο το πεσιμο και σπασμενο και το ενα πλαγιο πλαστικο ,καλω την τροχαια και την ασφαλιστικη δηλωνω τα πραγματα οπως εγιναν και μου λενε να περιμενω απαντηση απο την ασφαλιστικη του. Μετα απο 15 μερες η απαντηση ηταν πως κανει αρνητικη δηλωση δεν εγινε ποτε το συμβαν που λεω και δεν ηταν καν παρον σε ολα αυτα.... Τι κανω απο δω και περα? η ασφαλιστικη μου λεει δεν μπορει να γινει τιποτα και αν θελω απλα να ψαξω για δικηγορο και παλι δυσκολα θα δικαιωθω.

Μου έχει τύχει φίλε.

Είχα παρκαρισμένο το αυτοκίνητο και με τράκαρε το από πίσω που ήταν και αυτό παρκαρισμένο και το παρέσυρε ένα φορτηγο και έπεσε και επάνω μου.

Ήρθε λοιπόν ο ιδιοκτήτης και ισχυριζόταν ότι το αυτοκίνητο μου ήταν ήδη τρακαρισμένο και το πάρκαρα μετά εκεί.

Δικαιώθηκα γιατί είχα μάρτυρες αλλά έτσι και αλλιώς είχα μικτή. 

Κρατήθηκα και δεν τον έδειρα όταν μου έλεγε τις παπαριές αλλά τον τιμώρησε το κάρμα.

Μόλις έφτιαξε το αυτοκίνητο του, ένα μήνα μετά προσγειώθηκαν επάνω του 2 μεγάλες γλάστρες που μάλλον έπεσαν από αεροπλάνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως υπάρχουν και οι εξαιρέσεις...Μου έτυχε κοπέλα να μου αφήσει σημείωμα αναφέροντας ότι στο παρκάρισμα που έκανε έγινε ζημιά και να την πάρω τηλ κτλ κτλ.Έγινε φιλική δήλωση και όλα οκ (δεν μιλάμε για μεγάλη ζημιά αλλά δεν έχει σημασία)...Να πω την αλήθεια δεν το περίμενα σε φάση που την ευχαρίστησα κιόλας (που με τράκαρε)😂 .

Τριμάλακες κάντε φιλική δήλωση αν φταίτε ,δεν θα σας κυνηγάει ο ασφαλιστής σας με strap on😂 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/7/2019 στις 11:35 ΠΜ, DAIDALUS0084 είπε

Καλημερα σε ολους η ιστορια εχει ως εξης πριν απο 20 μερες σταματησα σε ενα κεντρικο ζαχαροπλαστειο με το μηχανακι μου για να παρω γλυκα, οπως ειμαι μεσα βλεπω αυτον που ειναι παρκαρισμενος πισω απο μενα να ξεπαρκαρει και να ριχνει κατω το μηχανακι μου κατεβαινει κατω και κοιταζει το αμαξι του αν εχει γρατζουνια, βγαινω εξω του λεω τι εκανες ρε φιλε το μηχανακι δεν το βλεπεις? μου λεει εγω?? ασε μας ρε μ......α μονο του επεσε,και μπαινει μεσα παταει γκαζι και φευγει!!!! εντωμεταξυ το μηχανακι μου ολη η μια πλευρα γδαρμενη απο το πεσιμο και σπασμενο και το ενα πλαγιο πλαστικο ,καλω την τροχαια και την ασφαλιστικη δηλωνω τα πραγματα οπως εγιναν και μου λενε να περιμενω απαντηση απο την ασφαλιστικη του. Μετα απο 15 μερες η απαντηση ηταν πως κανει αρνητικη δηλωση δεν εγινε ποτε το συμβαν που λεω και δεν ηταν καν παρον σε ολα αυτα.... Τι κανω απο δω και περα? η ασφαλιστικη μου λεει δεν μπορει να γινει τιποτα και αν θελω απλα να ψαξω για δικηγορο και παλι δυσκολα θα δικαιωθω.

Κακός που δεν τον σταμάτησες, ίδιο περιστατικό ακριβώς, βγαίνω απο φούρνο πριν 3 χρόνια, ξεπαρκάρει δεν κατεβαίνει καν, βγαίνει αφου τον πλησίασα το βλέπει και μου λέει: Έλα να τα βρούμε στα λεφτά, σκέφτομαι καλός ο τύπος.... με τα πολλά μου δίνει 10€ και ένα *εντάξει είμαστε*  Καλά λέω μεγάλε άραξε λίγο στο αμάξι σου, σε ούτε 15' ήρθαν απ την ασφαλιστική να καταγράψουν τι έγινε και του χρέωσα παραπάνω υλικά για να μάθει ο καραγκιόζης να το παίζει κονιόρδος.  Στην περίπτωσή σου το μόνο που θα καταφέρεις είναι να μπλέξεις... αφού υπάρχει μάρτυρας και εφόσον σε παίρνει οικονομικά προχώρα το.

1 ώρα πριν, Klausx είπε

Άκου εδώ κάτι άτομα, απορώ πως κρατήθηκες και δεν του έκανες το φορτηγό καλοκαιρινό.

Έπρεπε να του δώσεις 2 χαστούκια όπως ήταν πάνω στο φορτηγό που υποτίθεται επαγγελματίας οδηγός να κάνει τέτοια ξεφτυλίκια και να μιλάει έτσι, με τα φράγκα και τον φαναρτζή καλά έκανες αλλά υπάρχει μια παγίδα.... εάν είσαι στην ίδια ασφαλιστική και σε χτυπήσουν στην ίδια μεριά λόγο ότι έχουν τον φάκελό σου στο σύστημα δεν θα πάρεις ούτε φυστίκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, vgeovai είπε

Πρόσεχε καθώς κατεβαίνεις από το καλάμι σου, γιατί είναι ψιλό και θα φας τα μούτρα σου.

?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Xacti είπε

Όχι φίλε μου. Όποιος είναι τόσο μαλάκας και παρκάρει το μπουρδέλο του κολλητά στο αμάξι μου χωρίς να μου δίνει το δικαίωμα να μπορώ να φύγω, αν είμαι σε καλή μέρα μπορεί να κορνάρω και να περιμένω λίγο, αλλιώς ή θα το μετακινήσω μόνος και αν δεν γίνεται θα κάνω μία έτσι και θα το ρίξω κάτω (μέχρι στιγμής έχουν γίνει τα 2 πρώτα, το 3ο όχι ακόμα αλλά όπως το βλέπω δεν είναι μακριά η στιγμή που θα γίνει). Στ' αρχίδια μου, αν δεν σκέφτεται αυτός το μπουρδέλο του δε θα το σκεφτώ εγώ. Βλέπεις ότι έχει λίγο χώρο ανάμεσα σε 2 αυτοκίνητα και πας και βάζεις το μηχανάκι σου ανάμεσα? δεν έχεις λίγο μυαλό?

Και στη μέση του δρόμου να είναι ο άλλος κάθετα, άμα πέσεις πάνω του θα τον πληρώσει η ασφαλιστική κανονικά. Θα φάει την ανάλογη κλήση, αλλά θα αποζημιωθεί για τις ζημιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

5 ώρες πριν, Alex2020 είπε

Μου έχει τύχει φίλε.

Είχα παρκαρισμένο το αυτοκίνητο και με τράκαρε το από πίσω που ήταν και αυτό παρκαρισμένο και το παρέσυρε ένα φορτηγο και έπεσε και επάνω μου.

Ήρθε λοιπόν ο ιδιοκτήτης και ισχυριζόταν ότι το αυτοκίνητο μου ήταν ήδη τρακαρισμένο και το πάρκαρα μετά εκεί.

Δικαιώθηκα γιατί είχα μάρτυρες αλλά έτσι και αλλιώς είχα μικτή. 

Κρατήθηκα και δεν τον έδειρα όταν μου έλεγε τις παπαριές αλλά τον τιμώρησε το κάρμα.

Μόλις έφτιαξε το αυτοκίνητο του, ένα μήνα μετά προσγειώθηκαν επάνω του 2 μεγάλες γλάστρες που μάλλον έπεσαν από αεροπλάνο.

αχ αυτα τα αεροπλάνα εμ καμία φορά πέφτουν αυτές η γλάστρες και σε κάνα κεφαλή να έχει δουλειά και ο νεκροθάφτης (το ποιο σωστό πιστεύω είναι σαν να σκουπίζεις σκατά από το πάτωμα μόνο ευχαριστώ θα σου πουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 ώρες πριν, Alex2020 είπε

Μου έχει τύχει φίλε.

Είχα παρκαρισμένο το αυτοκίνητο και με τράκαρε το από πίσω που ήταν και αυτό παρκαρισμένο και το παρέσυρε ένα φορτηγο και έπεσε και επάνω μου.

Ήρθε λοιπόν ο ιδιοκτήτης και ισχυριζόταν ότι το αυτοκίνητο μου ήταν ήδη τρακαρισμένο και το πάρκαρα μετά εκεί.

Δικαιώθηκα γιατί είχα μάρτυρες αλλά έτσι και αλλιώς είχα μικτή. 

Κρατήθηκα και δεν τον έδειρα όταν μου έλεγε τις παπαριές αλλά τον τιμώρησε το κάρμα.

Μόλις έφτιαξε το αυτοκίνητο του, ένα μήνα μετά προσγειώθηκαν επάνω του 2 μεγάλες γλάστρες που μάλλον έπεσαν από αεροπλάνο.

Ποιος ιδιοκτήτης? του παρκαρισμένου που δεν έφταιγε ή του φορτηγού που έφταιγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, Alex2020 είπε

Του παρκαρισμένου που με τράκαρε 

Αφού ήταν παρκαρισμένο, πως σε τράκαρε? Το φορτηγό τράκαρε εκείνον και από τη σύγκρουση έπεσε πάνω σου. Τι φταίει αυτός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Xacti είπε

Αφού ήταν παρκαρισμένο, πως σε τράκαρε? Το φορτηγό τράκαρε εκείνον και από τη σύγκρουση έπεσε πάνω σου. Τι φταίει αυτός?

1) Αυτός με πληρώνει και του τα πληρώνει η ασφαλιστική του άλλου 

2) Δν είπα εγώ ότι φταίει. Είπα ότι έλεγε ψέματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στις ασφάλειες πάντα νομική καλύψη, έχει γεμίσει ο κόσμος απο εξυπνάκηδες. Λές και θα πληρώσουν την ζημιά απο την τσέπτη τους...

Σε κάποιες ασφαλιστικές όταν έχεις νομική κάλυψη στο ασφάλιστρο, λέει "ΙΣΧΥΕΙ". Υπαρχει τίποτα στα ψιλά γραμματα που πρέπει να προσέξουμε ή να διευκρινίσουμε;

Σε παλιότερη μικρουπόθεση υπόθεση που την χρειάσθηκα, ο δικηγόρος που μπήκε απο την ασφαλιστική πρέπει να ήταν εντελώς γιωτας.... Την υπόθεση την είδε την προηγούμενη μερα, λάθος προσθέσεις στα ποσά. μέχρι και ο δικαστής του είπε μέσα στην αίθουσα "μαθηματικά λυκείου ειναι. Πάρτο και διορθωσέ το!!!"...

Φαντάζομαι βέβαια οτι μπαίνει και αναλόγως την βαρύτητα και το τι ζημιά θα έχει η ασφαλιστική.

 

Επεξ/σία από Dvs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/7/2019 στις 11:35 ΠΜ, DAIDALUS0084 είπε

Καλημερα σε ολους η ιστορια εχει ως εξης πριν απο 20 μερες σταματησα σε ενα κεντρικο ζαχαροπλαστειο με το μηχανακι μου για να παρω γλυκα, οπως ειμαι μεσα βλεπω αυτον που ειναι παρκαρισμενος πισω απο μενα να ξεπαρκαρει και να ριχνει κατω το μηχανακι μου κατεβαινει κατω και κοιταζει το αμαξι του αν εχει γρατζουνια, βγαινω εξω του λεω τι εκανες ρε φιλε το μηχανακι δεν το βλεπεις? μου λεει εγω?? ασε μας ρε μ......α μονο του επεσε,και μπαινει μεσα παταει γκαζι και φευγει!!!! εντωμεταξυ το μηχανακι μου ολη η μια πλευρα γδαρμενη απο το πεσιμο και σπασμενο και το ενα πλαγιο πλαστικο ,καλω την τροχαια και την ασφαλιστικη δηλωνω τα πραγματα οπως εγιναν και μου λενε να περιμενω απαντηση απο την ασφαλιστικη του. Μετα απο 15 μερες η απαντηση ηταν πως κανει αρνητικη δηλωση δεν εγινε ποτε το συμβαν που λεω και δεν ηταν καν παρον σε ολα αυτα.... Τι κανω απο δω και περα? η ασφαλιστικη μου λεει δεν μπορει να γινει τιποτα και αν θελω απλα να ψαξω για δικηγορο και παλι δυσκολα θα δικαιωθω.

Υπαρχουν δικηγοροι που ασχολουνται ΜΟΝΟ με τετοιες υποθεσεις.Σε περιπτωσεις δεν ζητανε καν λεφτα και πληρωνονται απο την δικαστικη αποζημιωση(+ την δικη σου ψυχικη).Εφοσον υπαρχει μαρτυρας κυνηγησε τον.

Αντιστοιχα μου ετυχε και εμενα στην χειροτερη ασφαλιστικη που υπαρχει με απατεωνες και τον θυτη και την ασφαλιστικη.Με φιλικη δηλωση οπου δεν την δεχοταν η εταιρια και αρνητικη που πηγε και εκανε αυτος.Στην περιπτωση μου αφου καναμε φιλικη δεν δηλωσα και κανενα μαρτυρα,που να παει το μυαλο μου.Τελικα ολα καλα.

Εννοειται θα φας 3χρονια για πλακα.

Απο αυτα που διαβασα παντως δεν ειχα την αναλογη εμπειρια εγω.Ουτε ο δικηγορος κανει πραξεις με το κουμπιουτερακι,ουτε ο δικαστης βγαζει κομπιουτερακι ουτε τιποτα.Μαρτυρα ειχανε καλεσει εμενα με μια δικηγορο που πηγε να το παιξει εξυπνη .Βεβαια το ποσο που ζηταγαμε ηταν μεγαλο για το κοστος της μηχανης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Xacti είπε

Ας έρθει. Πιο πιθανό είναι να ζητήσει συγνώμη. ;)

Εγω πιστευω οτι το πιο πιθανο ειναι να τις μαζεψεις και μετα να του κανεις και δηλωση, το βασικο ειναι πως δεν ξερεις ποιος ειναι ο καθενας γι αυτο και δεν λειτουργουμε σαν ζωα σε ζουγκλα αλλα με λογικη ....

16 ώρες πριν, nightwalker1990 είπε

Κακός που δεν τον σταμάτησες, ίδιο περιστατικό ακριβώς, βγαίνω απο φούρνο πριν 3 χρόνια, ξεπαρκάρει δεν κατεβαίνει καν, βγαίνει αφου τον πλησίασα το βλέπει και μου λέει: Έλα να τα βρούμε στα λεφτά, σκέφτομαι καλός ο τύπος.... με τα πολλά μου δίνει 10€ και ένα *εντάξει είμαστε*  Καλά λέω μεγάλε άραξε λίγο στο αμάξι σου, σε ούτε 15' ήρθαν απ την ασφαλιστική να καταγράψουν τι έγινε και του χρέωσα παραπάνω υλικά για να μάθει ο καραγκιόζης να το παίζει κονιόρδος.  Στην περίπτωσή σου το μόνο που θα καταφέρεις είναι να μπλέξεις... αφού υπάρχει μάρτυρας και εφόσον σε παίρνει οικονομικά προχώρα το.

Έπρεπε να του δώσεις 2 χαστούκια όπως ήταν πάνω στο φορτηγό που υποτίθεται επαγγελματίας οδηγός να κάνει τέτοια ξεφτυλίκια και να μιλάει έτσι, με τα φράγκα και τον φαναρτζή καλά έκανες αλλά υπάρχει μια παγίδα.... εάν είσαι στην ίδια ασφαλιστική και σε χτυπήσουν στην ίδια μεριά λόγο ότι έχουν τον φάκελό σου στο σύστημα δεν θα πάρεις ούτε φυστίκι.

Τον σταματησα φιλε, αφου οταν βγηκα εξω απο το ζαχαροπλαστειο ειχε κατεβει απο το αμαξι και κοιταζε σαν ηλιθιος το μηχανακι μου που εριξε, μολις με ειδε μου λεει μονο του επεσε, μπαινει στο αμαξι σαν τρελλος με βριζει και φευγει. τι να κανω , να κανω επεισοδιο σε εναν ανθρωπο 65 χρονων για να κερδισω τι?  να αισθανομαι ανωτερος που εδειρα εναν ανθρωπο που με περναει 30 χρονια και εχει ψυχολογικα προβληματα?ασε που θα γινοντουσαν χειροτερα τα πραγματα.... προτιμησα την νομιμη οδο γιατι θεωρουσα οτι η αστυνομια και η ασφαλεια κατι μπορουν να κανουν πιο ουσιαστικο, βεβαια εκ των υστερων εμαθα οτι σου λενε κοψε τον λαιμο σου ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...