Προς το περιεχόμενο

Τρέξιμο χωρίς μπλούζα


cumulus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, rudigarcia222 είπε

. Σε περίπτωση λοιπόν τροχαίου εσύ ο ίδιος ο οδηγός έχεις περισσότερες πιθανότητες να τραυματιστείς αν δεν φοράς μπλούζα

Εντάξει το ξεφτιλισαμε,μήνας διακοπών των σχολείων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

15 λεπτά πριν, jmmys είπε

Εντάξει το ξεφτιλισαμε,μήνας διακοπών των σχολείων.

Ξέρεις ποιο είναι πιο αστείο έτσι? Ότι σε ένα σύγχρονο  κράτος οφείλεις να οδηγας με μπλούζα και ότι συγκεκριμένες ασφαλιστικές φίρμες δεν σε καλύπτουν εάν δεν φοράς. Και εδώ μας φένεται παράλογο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι η οδήγηση χωρίς μπλούζα είναι δυσάρεστη.

Στη δική μου περίπτωση δεν φοράω μπλούζα ΜΟΝΟ όταν πάω από το εξοχικό σε μια κοντινή παραλία 2χλμ περίπου, εκεί επειδη έχει πολλά μπιτσομπαρα και Κυριακές πίνουν σαν τα χαιβανια έχει αλκοτεστ.Τοτε με σταμάτησαν και δεν τους ένοιαζε το ρούχο,αλλά και δεν κοίταξαν τι υποδήματα φοράω,κακώς για μένα.

Επίσης για θαλασσα πάντα φοράω αθλητικά με κάλτσα και όταν φτάσω βάζω τη παντόφλα.

Τώρα για το τρεξιμο,προσωπική μου γνώμη είναι να φοράει κάποιος μπλούζα,επειδη περνάει μέσα από δημόσιο χώρο. 

1 λεπτό πριν, di maria kun είπε

Ξέρεις ποιο είναι πιο αστείο έτσι? Ότι σε ένα σύγχρονο  κράτος οφείλεις να οδηγας με μπλούζα και ότι συγκεκριμένες ασφαλιστικές φίρμες δεν σε καλύπτουν εάν δεν φοράς. Και εδώ μας φένεται παράλογο. 

Αυτό δεν το ξέρω,για πες μία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, jmmys είπε

Με έχουν σταματήσει καλοκαίρι χωρίς μπλούζα,2 φορές,για αλκοτεστ απόγευμα,δεν είπαν τίποτα.

Δηλαδή με μπλούζα έχεις ελευθερία κινήσεων και χωρίς δεν έχεις;

Εδώ χειμώνα και 3 παλτά να φοράς δεν σου λένε τίποτα.

Είπαμε γελάμε εδώ μέσα.

Άλλο η σαγιονάρα,καμμία σχέση.

Δεν θέλω να το σχολιάσω άλλο κουράστηκα. Πάνε ρώτα στη τροχαία να δεις τι θα σου πουν. Φυσικά και δεν θα σε γράψουν για κάτι τόσο ασήμαντο και υπερβολικό αλλά πάνε ρώτα και μετά απάντησε μου πμ (πάντα φιλικά) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βόλτα σε γενική εφημερία στα επείγοντα του ΚΑΤ θα σας έκανε να αλλάξετε γνώμη.

Πολλά θύματα τροχαίου έχουν γινει φιλαράκια με τον πλαστικό επειδή είχαν ακάλυπτα διαφορα μερη του σώματος τους. Friction is a bitch. Η γαμπα μου το ξέρει... 

Καλος ο χαβαλές, αλλα άμα σου τύχει παύει να είναι αστείο το θέ(α)μα.

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, costacurta είπε

Δεν θέλω να το σχολιάσω άλλο κουράστηκα. Πάνε ρώτα στη τροχαία να δεις τι θα σου πουν. Φυσικά και δεν θα σε γράψουν για κάτι τόσο ασήμαντο και υπερβολικό αλλά πάνε ρώτα και μετά απάντησε μου πμ (πάντα φιλικά) 

Φίλε μου δεν αντιλέγω,εννοείται αυτό που λες.Απλα είπα τη δική μου περίπτωση που τυχαίνει το καλοκαίρι μόνο μερικές φορές με πολύ ζέστη σε συγκεκριμένη διαδρομή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, MAFAKA είπε

Μια βόλτα σε γενική εφημερία στα επείγοντα του ΚΑΤ θα σας έκανε να αλλάξετε γνώμη.

Πολλά θύματα τροχαίου έχουν γινει φιλαράκια με τον πλαστικό επειδή είχαν ακάλυπτα διαφορα μερη του σώματος τους. Friction is a bitch. Η γαμπα μου το ξέρει... 

Καλος ο χαβαλές, αλλα άμα σου τύχει παύει να είναι αστείο το θέ(α)μα.

2τροχο εννοείς.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρεχω συχνα και ενιοτε εχω αυτη την απορια. Θεωρω οτι ειναι "καπως" να τρεχεις χωρις μπλουζα μπροστα σε κοσμο. Προσωπικα το εχω κανει μονο κατι Κυριακες καλοκαιριατικα μεσημερια 35+ βαθμοι που ειτε τρεχω μονος ειτε με αλλους 1-2 εξισου καμμενους αντρες σε στιβο. Στο ΟΑΚΑ νομιζω οτι εξαιτιας του πως ειναι διαμορφωμενος ο χωρος δεν θα το εκανα καθολου.

Επεξ/σία από panos4tw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η μπλούζα είναι μέχρι πάνω απο τον αφαλό ? αν είναι δικτυωτή ? διάφανη ? ισχύει κάτι διαφορετικό για σορτσάκια φούστες κλπ ? κλπ ξέρω δύσκολες ερωτήσεις αλλά κάποιος πρέπει να τις απαντήσει,αυτά υπάγονται στήν προσβολή δημοσίας αιδούς ? και αν ναι είναι το ίδιο για άντρες και γυναίκες ? Δεν έχουμε τελικά ισότητα όπως είπε και πιο πρίν ένα παλικάρι ? :rolleyes:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...