Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 και X470/B450/X370/B350 motherboards


malakudi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλο ενα προβλημα ξεπεράστηκε επιτυχώς @_Theo_ ευχαριστώ!!!

Αλλο ενα προβλημα ξεπεράστηκε επιτυχώς @_Theo_ ευχαριστώ!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/10/2019 στις 8:45 ΜΜ, alldaynews είπε

εγω τον τον 3600Χ τον εχω με ταση 1.22 και τα υπολοιπα default βεβαια εχω υδροψυξη

Μην πειραζετε την ταση αν δεν κανετε manual overclock ,κανονας βασικο και απαραβατος

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

20 λεπτά πριν, djtelis είπε

Μετα  απο bios update 24/09/2019 Version 2801   ROG STRIX B450-F GAMING BIOS 2801
1.Update AM4 combo PI 1.0.0.3 patch ABBA to improve system performance bootarei  πιο γρηγορα απο1700χ,2700χ ,καλητερες θερμοκρασιες 52 βαθμοι μπορει και λογο αλλαγη καιρου συν οτι προσθεσα 2 φανς ,ταχυτητα 3800-4400+ 

vmf για εμενα και ας τον πληρωσα 390 τα χρηματα κατα τη γνωμη μου θα ειναι στο λογαριασμο του ρευματος 65 Βαττ

https://valid.x86.fr/3tf4ds

εχω 5 φανς rgb 4 λεντ στραιπςrgb ,4 μνημες rgb ,ψυκτρα μαμισια rgb,καρτα rgb,πληκτρολογιο rgb ολα στο aura  Αποτελεσμα απιστευτο και πληρη συμβατοτητα

72400453_10219837479625958_4529847340747456512_n.jpg

71845292_10219837481386002_5965292412560474112_n.jpg

Επεξ/σία από djtelis
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Μην πειραζετε την ταση αν δεν κανετε manual overclock ,κανονας βασικο και απαραβατος

Μονο manual oc αλλα μαλλον εχω πεσει σε τσιπακι που δεν ανεβαινει πανω απο 4 σε ολους τους πυρηνε.Βεβαια θεέι κι αλλο ψαξιμο μεχρι να καταλήξω με σιγουρια σε αυτο το συμπέρασμα.Ολα default φτανει boost 4.4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alldaynews είπε

Μονο manual oc αλλα μαλλον εχω πεσει σε τσιπακι που δεν ανεβαινει πανω απο 4 σε ολους τους πυρηνε.Βεβαια θεέι κι αλλο ψαξιμο μεχρι να καταλήξω με σιγουρια σε αυτο το συμπέρασμα.Ολα default φτανει boost 4.4

ετσι οπως το εγραψες εδω εμοιαζε σαν να τον ειχες στοκ με 1.22V γιαυτο το εγραψα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον από ASUS μεριά αυτό υπήρχε σαν θέμα μόνο όταν ο χρήστης εγκαθιστούσε τα Windows 10 με υποστήριξη legacy. Εγώ που δεν το έχω κάνει πάει σφαίρα το boot. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα απο τα windows οταν κλοκαρω τον επεξεργαστη με το Ryzen Master και κανει stress test ειναι ολα κομπλέ.Οταν πάω να βαλω τις ιδιες ρυθμίσεις και στο bios δεν ξεκιναει καν.Γιατι γινεται αυτό???Καλησπέρα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, alldaynews είπε

Μέσα απο τα windows οταν κλοκαρω τον επεξεργαστη με το Ryzen Master και κανει stress test ειναι ολα κομπλέ.Οταν πάω να βαλω τις ιδιες ρυθμίσεις και στο bios δεν ξεκιναει καν.Γιατι γινεται αυτό???Καλησπέρα!!

Είναι θέμα των bios αυτό. Oi zen2 πουσάρονται παραπάνω με το ryzen master.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3700Χ με Msi carbon x470 και kraken x62 σε case h700 με το τελευταίο bios. Όλα στο auto ..Οι θερμοκρασίες σε ηρεμία δεν συμβαδίζουν με αυτήν της υδρόψυξης. Η υδρόψυξη παίζει από 33 μέχρι 50+ (απότομες εναλλαγές) ενώ στο r.master πολύ λιγότερο απο 33 μέχρι 40. Στα cin20 πάει στους 70 και με r.master και με υδρόψυξη το ίδιο. Είναι φυσιολογικές αυτές οι τιμές? Με cpu z στο stress έχω 76 μέχρι 78 στο 15λεπτο.

Επεξ/σία από georgedamp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alldaynews είπε

Οχι απλά τον εχω με manual ρευμα 

OK. με μπέρδεψε το όλα στο auto. Και εγώ εαν βγάλω αυτό που κάνει το boost και δουλέυει σταθερά στα 3.6 έχω θερμοκρασίες max 50 χωρίς απότομες εναλαγές και με το ρευμα στο auto. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...