Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 και X470/B450/X370/B350 motherboards


malakudi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, alldaynews είπε

Κατεβασα και πιο παλιο bios τα ιδια.Αναβοσβηνει 3 φορες και μετα σταματαει

μαλλον ειναι το στικακι αφου δεν σου κανει το φλασαρισμα, δεν μπορεις να την πας σε ενα καταστημα να στην φλασαρουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον παραδεχομαι ειμαι νουμπας και οσο ζεις μαθαινεις.Κατεβαζα το bios για crosshair vii την απλη και οχι την wifi.περασε το bios κανονικα ποσταρε κανονικα.Τα ξαναβαζω μεσα στο κουτι να αρχισουν κανονικα τα οργανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alldaynews είπε

Λοιπον παραδεχομαι ειμαι νουμπας και οσο ζεις μαθαινεις.Κατεβαζα το bios για crosshair vii την απλη και οχι την wifi.περασε το bios κανονικα ποσταρε κανονικα.Τα ξαναβαζω μεσα στο κουτι να αρχισουν κανονικα τα οργανα

χαχαχαχα εισαι θεουλης, τελος καλο ολα καλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

χαχαχαχα εισαι θεουλης, τελος καλο ολα καλα

.Παντως δεν υπηρχε να μην το βρω αλλα shit happens 🤣🤣🤣🤣🤣

Σας ευχαριστω ολους παιδια για την βοήθεια

Επεξ/σία από alldaynews
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά καλημέρα . έβαλα έναν 3600 σε ένα motherboard asus prime b 350 plus χωρίς κανένα πρόβλημα όλα δουλεύουν τέλεια ! ( φυσικά μετά το τελευταίο bios update ).

μαζι με την ρτχ 2060 που ειχε το pc  είναι ένα πολύ δυνατό αποτέλεσμα !!!  (το αναφέρω για τους φίλους που έχουν το συγκεκριμένο  chipset  και έχουν worry's αν αξίζει η μετάβαση και η αναβάθμιση ! 

Επεξ/σία από Bigis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιποννννννννννννν αλλο προβλημα.Θέλω να βαλω και τους σκληρους που ειχα και στο πρηγουμενο συστημα,Ενω τους συνδέω κανονικά κανω boot και δεν κανει boot.Μονο επανεκινήσεις.Τους βγάζω και μπουταρει κανονικά το pc.Τι φταίει παλι το κερατο μου οεοοοοοοοοοο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκε 3600 στην Asus X370 Pro.Ολα default στο 2λεπτο Aida64 χτύπαγε 77 βαθμούς με τάση 1.45 αν είδα καλά.

Για πείτε βασικές ρυθμίσεις από Bios για τάσεις και τα λοιπά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alldaynews είπε

Λοιποννννννννννννν αλλο προβλημα.Θέλω να βαλω και τους σκληρους που ειχα και στο πρηγουμενο συστημα,Ενω τους συνδέω κανονικά κανω boot και δεν κανει boot.Μονο επανεκινήσεις.Τους βγάζω και μπουταρει κανονικά το pc.Τι φταίει παλι το κερατο μου οεοοοοοοοοοο

 

Κάνε reset to defaults και κλείσε το PC. Βάλε τους σκληρούς ( εννοείται στις σωστές θύρες) και άνοιξε το PC.Αν δεν κάνει restart,  μπες ξανά στο BIOS και δες αν τους εντοπίζει. Αν είναι όλα οκ κάνε ξανά reset to defaults και λογικά θα είναι εντάξει. Τώρα, αν κάνει restart δεν μπορώ να ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alldaynews είπε

Λοιποννννννννννννν αλλο προβλημα.Θέλω να βαλω και τους σκληρους που ειχα και στο πρηγουμενο συστημα,Ενω τους συνδέω κανονικά κανω boot και δεν κανει boot.Μονο επανεκινήσεις.Τους βγάζω και μπουταρει κανονικά το pc.Τι φταίει παλι το κερατο μου οεοοοοοοοοοο

Ξεκίνα με έναν-έναν τις δοκιμές, όχι όλους ταυτόγχρονα, και πρόσεξε τα καλώδια μήπως κάποιο δεν κάνει επαφή, έχει τσακίσει κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...