Προς το περιεχόμενο

Στις 19 Σεπτεμβρίου η παρουσίαση των Huawei Mate 30 και Mate 30 Pro


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η επόμενη ναυαρχίδα της Huawei αναμένεται να είναι το Mate 30 Pro, μέρος της νέας σειράς Mate 30 η οποία θα παρουσιαστεί από την κινεζική εταιρεία στις 19 Σεπτεμβρίου.

Η πληροφορία -την οποία μπορούμε να επιβεβαιώσουμε- έρχεται από τον Dr. Wang Chenglu, πρόεδρο του Huawei Consumer Business Software σε πρόσφατη συνέντευξή του κατά τη διάρκεια του συνεδρίου προγραμματιστών που διοργάνωσε η εταιρεία και στο οποίο ανακοινώθηκε μεταξύ άλλων το λειτουργικό σύστημα HarmonyOS. Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες, το κορυφαίο μοντέλο της σειράς, το Mate 30 Pro, θα διαθέτει AMOLED οθόνη 6.7 ιντσών σε ρυθμό ανανέωσης 90Hz, με την BOE να αναλαμβάνει την κατασκευή της. Στην κορυφή της θα υπάρχει όπως και στο προηγούμενο μοντέλο μια μεγάλη εγκοπή πίσω από την οποία θα υπάρχει το σύστημα αναγνώρισης προσώπου. 

Άλλες πρόσφατες φήμες αναφέρουν ότι το Mate 30 Pro θα ξεχωρίζει όχι μόνο για τη δυνατότητα πολύ γρήγορης φόρτισης στα 55W που θα προσφέρει αλλά και στον τομέα της φωτογραφίας. Εκεί θα ενσωματώνει δύο μεγάλους αισθητήρες των 40MP αλλά και ένα τρίτο αισθητήρα στα 8MP. Στόχος για την εταιρεία θα είναι η καλύτερη λήψη βίντεο κρίνοντας από τις ονομασίες «Cine Lens» και «Matrix Camera», με περισσότερες πληροφορίες να μην έχουν γίνει ακόμα γνωστές.

Στα ενδότερα, αναμένεται να υπάρχει το Kirin 990 chipset, το οποίο πληροφορίες μας αναφέρουν ότι θα παρουσιαστεί στην επερχόμενη έκθεση IFA, και συγκεκριμένα στις 6 Σεπτεμβρίου όταν και είναι προγραμματισμένη η παρουσίαση της Huawei. Το νέο SoC ίσως είναι το πρώτο που κατασκευαστεί με λιθογραφία ακραίας υπεριώδους ακτινοβολίας (EUVL), με πιθανότητα να διαφημιστεί ως κατασκευαστική μέθοδος 7nm+.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, bill987 είπε

Έπρεπε να βάλει τις Lg :D

Καλύτερες ήταν όσες βγήκαν απροβληματιστες, αν δεν είχε γίνει η στραβή με την πρασινιλα οι LG κατά γενική ομολογία είχαν καλύτερη ποιότητα απεικόνισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amoled 6.7 με 90hz display? Τι μου θυμίζει..

Ελπίζουμε να δούμε 4k 60fps video επιτέλους!

Επίσης τέλος αυτήν την στιγμή το Mate 20 Pro στα 450 ευρώ είναι σα να κλέβεις Εκκλησία!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα δει ενα mate 20 στον Κωτσοβολο.Δεν εχω ξαναδει τετοιο ghosting!

Καταλαβαινω οτι εδειχνε το ιδιο ασταματητα γτ προβαλλε μια διαφήμιση αλλα και παλι ηταν απιστευτο!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνα παντως με αυτο το αρθρο του phonearena, ισως ερθουν χωρις προεγκατεστημένα τα Google  services

 

https://www.phonearena.com/news/Huawei-Mate-30-announcement-date_id118117

 

Οποτε σε αυτη τη περιπτωση μιλαμε για πετσοκομμενο Android.

Επεξ/σία από efstratios1982
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Yeroplatanos είπε

Ειχα δει ενα mate 20 στον Κωτσοβολο.Δεν εχω ξαναδει τετοιο ghosting!

Καταλαβαινω οτι εδειχνε το ιδιο ασταματητα γτ προβαλλε μια διαφήμιση αλλα και παλι ηταν απιστευτο!!!

έχουμε παρόμοια εμπειρία, σε κοτσόβολο, mate 20pro απίστευτο γκοστινγκ, αλλά εγώ το παρήγγειλα προχθές γιατί με 440€ δεν παίρνεις τίποτα καλύτερο από αυτό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, chrisSerres είπε

έχουμε παρόμοια εμπειρία, σε κοτσόβολο, mate 20pro απίστευτο γκοστινγκ, αλλά εγώ το παρήγγειλα προχθές γιατί με 440€ δεν παίρνεις τίποτα καλύτερο από αυτό...

Ε τα θέλει και εσένα ο ποπός σου! Κάτσε να σκάσουν μύτη οι Xiaomi fans, να σου πουν ένα σωρό συσκευές που αξίζουν έναντι του P20 Pro.

Επεξ/σία από baiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, baiosss είπε

Ε τα θέλει και εσένα ο ποπός σου! Κάτσε να σκάσουν μύτη οι Xiaomi fans, να σου πουν ένα σωρό συσκευές που αξίζουν έναντι του P20 Pro.

Δεν θέλουν να ανοίξω το στόμα μου... To καλύτερο ποιοτικά xiaomi το κρατάς και η υφή η γενικότερη ποιότητά του δεν πλησιάζει καν ναυαρχίδες πενταετίας των htc lg samsung huawei. Είναι σαν να κρατάς πλαστικά, χαράζονται εύκολα, τα τζάμια των καμερών τους και τα οπτικά τους είναι πλαστικά, τα ηχεία τους είναι τσιριχτά, απλά σου βάζουν γρήγορο επεξεργαστή για να χαίρεσαι τα σκορ, η παραμετροποίησή τους σε αναγκάζει να τα πειράξεις όλα, τι να πω πρωτα για τα xiaomi? Είναι για εκείνους που θέλουν να φιγουράρουν με κινητά των 150-300€ αυτό νομίζω τα λέει όλα. 

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, chrisSerres είπε

Δεν θέλουν να ανοίξω το στόμα μου... To καλύτερο ποιοτικά xiaomi το κρατάς και η υφή η γενικότερη ποιότητά του δεν πλησιάζει καν ναυαρχίδες πενταετίας των htc lg samsung huawei. Είναι σαν να κρατάς πλαστικά, χαράζονται εύκολα, τα τζάμια των καμερών τους και τα οπτικά τους είναι πλαστικά, τα ηχεία τους είναι τσιριχτά, απλά σου βάζουν γρήγορο επεξεργαστή για να χαίρεσαι τα σκορ, η παραμετροποίησή τους σε αναγκάζει να τα πειράξεις όλα, τι να πω πρωτα για τα xiaomi? Είναι για εκείνους που θέλουν να φιγουράρουν με κινητά των 150-300€ αυτό νομίζω τα λέει όλα. 

Πιάσε ένα Mi9 και έλα να τα ξαναπούμε..... Εάν τώρα έχεις πιάσει και είσαι αυτής της άποψης καλος hater είσαι του λόγου σου.... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...