Προς το περιεχόμενο

Matrix 4


dalan2007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απτις αγαπημενες μου τριλογιες το Ματριξ, δεν λεω οτι δεν θα την δω την καινουρια ταινια σε καποια φαση,αλλα μεχρι στιγμης απτα τρειλερ  φαινετε για cashgrab με τρελο fanservice και throwbacks στην πρωτη ταινια,σαν ενα χαζο remake με αλλους ηθοποιους σε ολους τους ρολους εκτος απο Νιο και Τρινιτυ.  Μεχρι και πολλες απτις σκηνες του πρωτου φαινονται ξαναγυρισμενες με χειροτερο τροπο μαλιστα.

Ξερω οτι το στορυ βασιζεται σε cycles και θα μπορουσε αυτος να ειναι ακομα ενας,αλλα οτι εχω δει μεχρι στιγμης φωναζει fan service απο δω μεχρι την Νεα Υορκη

Πολυ μικρο καλαθι...

 

 

 

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Early reviews are in.

Προβλέπεται διχασμός, ενδιαφέρουσα εξέλιξη.

Τουλαχιστον δεν πρόκεται για ένα αναμενόμενα προβλεπόμενο Hollywood blockbuster sequel...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, KilliK said:

meta comedy/romance το χαρακτηριζουν. κατι σαν τον Deadpool δηλαδη.

υπεροχα. δεν θα το δω.

lol

μην το δεις για να μην ζαλιζεις το τοπικ 😄

και προφανως ξεχασες οτι το ματριξ ειχε romance. To finale το ξεχασες?😄

 

μιλαμε για την ταινια που η τρινιτι επαναφερει στην ζωη τον νεο με ενα φιλι😄

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η πρωτη ταινια ειχε το love story, αλλα δεν ηταν ο κεντρικος αξονας της ιστοριας. στο σηκουελ ισχυει το αντιθετο συμφωνα με τα tweets. επισης πολυ self-referential humor, ανακυκλωμενες σκηνες και throwbacks στην τριλογια, και χλιαρη δραση (?!). δεν το λεω εγω, το λενε οσοι την ειδανε.

η ουσια ειναι οτι δεν δοκιμασανε κατι καινουργιο, παλι στο nostalgia bait το ριξανε. κριμα.

Αναφορά σε κείμενο

Τουλαχιστον δεν πρόκεται για ένα αναμενόμενα προβλεπόμενο Hollywood blockbuster sequel...

την αντιθετη εντυπωση δινουν αυτα που εχουν γραψει.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγες μέρες έμειναν.. Φυσικά δεν περιμένω να πάθω ΣΟΚ όπως τότε με το πρώτο Matrix. Το 4 ούτε επαναστατικά CGI θα έχει, ούτε νέες τεχνικές λήψης, ούτε υπόθεση mindfuck. Τι έμεινε; Ένα αξιοπρεπές soundtrack και κάτι που να βλέπεται. Έχω βάλει τον πήχυ πολύ χαμηλά αλλά φοβάμαι ότι θα περάσω από κάτω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...