Προς το περιεχόμενο

Από πέντε μοντέλα θα αποτελείται η νέα σειρά smartwatches Fenix 6 της Garmin


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοιτα ρε που την είδες η Garmin,  Rolex...

700€ για smart band με δύο καλούδια παραπάνω από τα "συνηθισμένα"?   (και ούτε).

Πολλά είναι. Κανένα (έξυπνο ή μη) ρολόι δεν πρέπει να κοστίζει πάνω από 150-200€. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

11 λεπτά πριν, keysmith είπε

κοιτα ρε που την είδες η Garmin,  Rolex...

700€ για smart band με δύο καλούδια παραπάνω από τα "συνηθισμένα"?   (και ούτε).

Πολλά είναι. Κανένα (έξυπνο ή μη) ρολόι δεν πρέπει να κοστίζει πάνω από 150-200€. 

Ούτε καν bt 5, έτσι για ξεστράβωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, keysmith είπε

Κανένα (έξυπνο ή μη) ρολόι δεν πρέπει να κοστίζει πάνω από 150-200€. 

Να πουλάει δηλαδή η Rolex τα ΜΗ έξυπνα ρολόγια της 180€; 

Βολεύει λες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mjaros είπε

παιζει να μην υπάρχει ούτε ένας αθλητής που να έχει χρησιμοποιήσει κάποιο από αυτά τα ρολόγια. 

Εκτος και αν έχουν πληρωθεί φυσικά. 

Πως προκυπτει αυτο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Επισεις σαν κάτοχος 5x plus που και εγω το φοράω σχεδόν όλη μερα με ανοιχτό GPS, καταγραφή παλμων, οξυμετρο κτλπ κτλπ δεν κρατάει πάνω από 1.5. μερα σχεδόν. 

Για ποιον λόγο θα ήθελε κάποιος να έχει ανοιχτό συνεχώς το GPS;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, unforgiven είπε

Για ποιον λόγο θα ήθελε κάποιος να έχει ανοιχτό συνεχώς το GPS;

Καλα δεν ξερω κ κατα ποσο γινεται αυτο που λεει. Εκτος και αν κανεις καποια δραστηριοτητα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, fytotech είπε

Αυτό που κόβουν λειτουργίες για να προσθέσουν μια μέρα παραπάνω αυτονομία, δε θα το καταλάβω ποτέ.

Δώστε μου ένα υπερτούμπανο ρολόι κι ας έχει 16 ώρες αυτονομία.

Δίπλα από το κινητό θα φορτίζει όταν γυρνάω σπίτι.

Πόσο δύσκολο είναι πια;

Αυτά τα ρολόγια προορίζονται για άτομα που έχουν απαιτήσεις όσο αναφορά τη διάρκεια...  Ένας αθλητής που τρέχει τρίαθλο χρειάζεται το ρολόι να έχει αυτονομία.  Επίσης είναι ρολόι το μαμημενο και δε γουστάρω να το βγάζω κάθε μέρα από το χέρι μου, θέλω απλά να το φορέσω και να ξεχάσω ότι υπάρχει για μερικές μέρες και μετά να πάω ορειβασία χωρίς να έχω δει αν έχει μπαταρία 🔋 ... Μια φορά το μήνα θα ήθελα να το βγάζω για φόρτιση μη σου πω και παραπάνω από αυτό!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, unforgiven είπε

Για ποιον λόγο θα ήθελε κάποιος να έχει ανοιχτό συνεχώς το GPS;

Καταγραφή μονοπατιου, καταγραφή διαδρομής και πολλά πολλά ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα σχόλια και κανένας δεν ανέφερε την solar έκδοση! Βόλτα στον ήλιο και δεν το φορτίζεις σχεδόν ποτέ! Μόνο γι'αυτό θα αναβάθμιζα σε έκδοση 6 pro!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ShadowManiac είπε

Αυτά τα ρολόγια προορίζονται για άτομα που έχουν απαιτήσεις όσο αναφορά τη διάρκεια...  Ένας αθλητής που τρέχει τρίαθλο χρειάζεται το ρολόι να έχει αυτονομία.  Επίσης είναι ρολόι το μαμημενο και δε γουστάρω να το βγάζω κάθε μέρα από το χέρι μου, θέλω απλά να το φορέσω και να ξεχάσω ότι υπάρχει για μερικές μέρες και μετά να πάω ορειβασία χωρίς να έχω δει αν έχει μπαταρία 🔋 ... Μια φορά το μήνα θα ήθελα να το βγάζω για φόρτιση μη σου πω και παραπάνω από αυτό!

Δηλαδή, αν αντί για μια φορά το μήνα (ή στις 21 μέρες που δίνει), το έβαζες τρεις ή τέσσερις κι είχες περισσότερες δυνατότητες, θα ήταν κάτι που δε θέλεις.

Τρίαθλο, πόσες μέρες θα πάρει; Δέκα; Σερί θα τις πάρει και τις δέκα; Χωρίς ύπνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Επισεις σαν κάτοχος 5x plus που και εγω το φοράω σχεδόν όλη μερα με ανοιχτό GPS, καταγραφή παλμων, οξυμετρο κτλπ κτλπ δεν κρατάει πάνω από 1.5. μερα σχεδόν. 

Στο ίδιο ρολόι με όλα ανοιχτά, σε εμένα πάντως κρατούσε η μπαταρία πολλές μέρες.

Όσον αφορά το ανοιχτό GPS, αυτό γίνεται μόνο κατά τη διάρκεια κάποιας δραστηριότητας. Αν εσύ βρίσκεσαι σε συγκεκριμένη δραστηριότητα επι 1,5 μέρα συνεχόμενα, τότε πάω πάσο...

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, athanaso77 είπε

Στο ίδιο ρολόι με όλα ανοιχτά, σε εμένα πάντως κρατούσε η μπαταρία πολλές μέρες.

Όσον αφορά το ανοιχτό GPS, αυτό γίνεται μόνο κατά τη διάρκεια κάποιας δραστηριότητας. Αν εσύ βρίσκεσαι σε συγκεκριμένη δραστηριότητα επι 1,5 μέρα συνεχόμενα, τότε πάω πάσο...

Φίλε μου έχω το ρολοι εδώ και 7 μήνες και το δουλεύω καθημερινά και σε δραστηριότητες και στα πάντα όλα. 

 

Υπάρχει και η δυνατότητα να "δουλευει" το GPS και χωρίς να κάνεις δραστηριότητα,να είναι stand by οπότε όταν θέλεις να κλειδώσει κάπου το κάνει άμεσα. 

Ψαξτο στα settings και θα το δεις. 

Αν δεν το βρεις πες μου να σου γράψω τα βήματα ώστε να το δεις και εσύ. 

Παιζουν ρόλο φωτεινότητα, πόση χρήση του κάνεις, αν το έχεις βάλει να είναι συνδεδεμένο με κινητό και πολλά ακόμα. 

 

Και σου κρατούσε με όλα ανοιχτά πολλές μέρες κιόλας; πόσες δηλαδή καμία 15αρια με όλα ανοιχτά;; 

Τεσπα... 

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Φίλε μου έχω το ρολοι εδώ και 7 μήνες και το δουλεύω καθημερινά και σε δραστηριότητες και στα πάντα όλα. 

Υπάρχει και η δυνατότητα να "δουλευει" το GPS και χωρίς να κάνεις δραστηριότητα,να είναι stand by οπότε όταν θέλεις να κλειδώσει κάπου το κάνει άμεσα. 

Ψαξτο στα settings και θα το δεις. 

Αν δεν το βρεις πες μου να σου γράψω τα βήματα ώστε να το δεις και εσύ. 

Παιζουν ρόλο φωτεινότητα, πόση χρήση του κάνεις, αν το έχεις βάλει να είναι συνδεδεμένο με κινητό και πολλά ακόμα. 

Και σου κρατούσε με όλα ανοιχτά πολλές μέρες κιόλας; πόσες δηλαδή καμία 15αρια με όλα ανοιχτά;; 

Τεσπα... 

Αν θες κατι ανοιχτο συνεχεια για να καταγραφει τα παντα, τοτε νομιζω πας εδω. 

 

https://egalaxy.gr/garmin-foretrex-601?gclid=CjwKCAjwqZPrBRBnEiwAmNJsNoytTzcSN-iWQNMPPNiJayL_U9kZ9k0fonhvlsH94Dw1mq-tHhL7ChoC4d4QAvD_BwE

Εμεις το χρησιμοποιπουμε και στα αλματα. ΟΚ καλο το ρολοι. Αλλα αυτο κανει πιο σοβαρη δουλεια. 

 

1 ώρα πριν, cambo99 είπε

Τόσα σχόλια και κανένας δεν ανέφερε την solar έκδοση! Βόλτα στον ήλιο και δεν το φορτίζεις σχεδόν ποτέ! Μόνο γι'αυτό θα αναβάθμιζα σε έκδοση 6 pro!

Ε δεν βγήκε ακόμα επίσημα νομίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...