Προς το περιεχόμενο

Ποιος είναι ο φθηνότερος πάροχος ρεύματος?


@taraxia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, tolis7 είπε

ναι protergia και αρχες μαιου τελειωνει το συμβολαιο. δεν εμεινα και πολυ ευχαριστημενος... συνεχεια χρεωση ΟΤΣ.

Ψάξε εδώ https://www.tsig.gr/electricity?company=%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%BD&KWH1=706&KWH2=115

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά αν υπάρχει κάποιος που έχει ΗΡΩΝ θα ήμουν ευγνώμων αν ανεβάσει ένα λογαριασμό με ΟΤΣ, ή να μου στείλει pm. .

Επίσης ξέρει κάποιος τι κυρώσεις υπάρχουν στο ανοιχτό συμβόλαιο της ΗΡΩΝ σε περίπτωση διακοπής; Με διαβεβαίωσαν ότι δεν υπάρχει τίποτα αλλά είμαι πολύ δύσπιστος!

Ευχαριστώ και πάλι!

Επεξ/σία από gorillas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτος λογαριασμος με ΕΛΙΝ.

Απο οτι καταλαβα ,επειδη το ΚΟΤ το ενεργοποιησα καμια 10αρια μερες αφου πηγα σε αυτους,καποιες KWh τις εχουν χρεωσει με τη κανονικη τους χρεωση.

Κατα τα αλλα βλεπετε τιποτα περιεργο?

 

 

Χωρίς τίτλο.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 minutes ago, gorillas said:

Παιδιά αν υπάρχει κάποιος που έχει ΗΡΩΝ θα ήμουν ευγνώμων αν ανεβάσει ένα λογαριασμό με ΟΤΣ, ή να μου στείλει pm. .

Επίσης ξέρει κάποιος τι κυρώσεις υπάρχουν στο ανοιχτό συμβόλαιο της ΗΡΩΝ σε περίπτωση διακοπής; Με διαβεβαίωσαν ότι δεν υπάρχει τίποτα αλλά είμαι πολύ δύσπιστος!

Ευχαριστώ και πάλι!

λογαριασμός του πάτερα μου 

image.png.32780c44efd4cd0ea17f3e61ad345ca3.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από εμένα!

Ενδιαφέρομαι να αλλάξω πάροχο ρεύματος και γι αυτό είπα να συμβουλευτώ εσάς!
Απο μια πολύ γρήγορη έρευνα που έκανα και σύμφωνα με τα λίγα που διάβασα εδώ, κατέληξα στην ΕΛΙΝ καθώς είναι η μόνη που δεν εχει ΟΤΣ  και ικανοποιητικές τιμές Kwh!

Θα ήθελα την γνώμη σας καθώς δεν είμαι γνώστης του θέματος και ίσως βλέπετε κάτι που δεν βλέπω!

(κατανάλωση περίπου 350-400kwh/μήνα)
 

Capture.PNG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, plds είπε

Καλημέρα και από εμένα!

Ενδιαφέρομαι να αλλάξω πάροχο ρεύματος και γι αυτό είπα να συμβουλευτώ εσάς!
Απο μια πολύ γρήγορη έρευνα που έκανα και σύμφωνα με τα λίγα που διάβασα εδώ, κατέληξα στην ΕΛΙΝ καθώς είναι η μόνη που δεν εχει ΟΤΣ  και ικανοποιητικές τιμές Kwh!

Θα ήθελα την γνώμη σας καθώς δεν είμαι γνώστης του θέματος και ίσως βλέπετε κάτι που δεν βλέπω!

(κατανάλωση περίπου 350-400kwh/μήνα)
 

Capture.PNG

Παραπισω εβαλα λογαριασμο απο ακριβως αυτο το προγραμμα με μικρη καταναλωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, plds είπε

Καλημέρα και από εμένα!

Ενδιαφέρομαι να αλλάξω πάροχο ρεύματος και γι αυτό είπα να συμβουλευτώ εσάς!
Απο μια πολύ γρήγορη έρευνα που έκανα και σύμφωνα με τα λίγα που διάβασα εδώ, κατέληξα στην ΕΛΙΝ καθώς είναι η μόνη που δεν εχει ΟΤΣ  και ικανοποιητικές τιμές Kwh!

Θα ήθελα την γνώμη σας καθώς δεν είμαι γνώστης του θέματος και ίσως βλέπετε κάτι που δεν βλέπω!

(κατανάλωση περίπου 350-400kwh/μήνα)
 

Capture.PNG

Το μόνο αρνητικό είναι ότι η τιμή κιλοβατωρας δεν είναι σταθερή.

Δηλαδή μπορούν ανά πάσα στιγμή να την αυξήσουν προειδοποιώντας βέβαια 2 μήνες πρίν.

Να τονίσω ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα πριν 3 μήνες περίπου είχε τιμή κιλοβατώρας 0.0750

Αλλά από τη στιγμή που δεν υπάρχει δέσμευση το θεωρώ ένα από τα καλύτερα της αγοράς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τιμη δεν εχει αλλαξει απο οκτωβρη που εχω κανει αιτηση στην ΕΛΙΝ. το 0,075 δεν ισχυε. Τουλαχιστον απο Οκτωβρη που παρακολουθω την εταιρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Την καλησπέρα μου στην παρέα 

Έχω μερικές απορίες οποίος μπορεί να με κατευθύνει 

Βρήκα ένα πολύ μικρό σπιτάκι (περίπου 25τμ) για να μείνει συγγενικο μου πρόσωπο και ξεκινάμε τις διαδικασίες για τα συμβόλαια 

Λόγω μηδενικου εισοδήματος φαντάζομαι δικαιούται κοτ 

Κοινωνικό τιμολόγιο παίρνουμε ανεξαρτήτως παροχου? Είναι εύκολο?

Πόσο κοστίζει να μεταφέρουμε το ρεύμα στο νέο όνομα? Αξίζει να κοιτάξω για άλλο πάροχο?

 

Θα χρειαστούμε λογικά και ενεργειακό πιστοποιητικό,βγαίνει εύκολα?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, barman_ είπε

Την καλησπέρα μου στην παρέα 

Έχω μερικές απορίες οποίος μπορεί να με κατευθύνει 

Βρήκα ένα πολύ μικρό σπιτάκι (περίπου 25τμ) για να μείνει συγγενικο μου πρόσωπο και ξεκινάμε τις διαδικασίες για τα συμβόλαια 

Λόγω μηδενικου εισοδήματος φαντάζομαι δικαιούται κοτ 

Κοινωνικό τιμολόγιο παίρνουμε ανεξαρτήτως παροχου? Είναι εύκολο?

Πόσο κοστίζει να μεταφέρουμε το ρεύμα στο νέο όνομα? Αξίζει να κοιτάξω για άλλο πάροχο?

Θα χρειαστούμε λογικά και ενεργειακό πιστοποιητικό,βγαίνει εύκολα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά 

Καλησπερα... Μπορεις να πας στην Δεη να ζητησεις επανσυνδεση του  ρευματος αν εχει κοπει ... Η αλλαγη του ονοματος...Στοιχιζει 20 Ευρω.. Και να πεις οτι ειναι κατοχος ΚΟΤ... Μπορειτε ανεξαρτητως  και σε αλλον παροχο... Μπορειτε να χρειαστει νεο πιστοποιητικο ηλεκτρολογου αν εχει ληξει αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, takoulou said:

Καλησπερα... Μπορεις να πας στην Δεη να ζητησεις επανσυνδεση του  ρευματος αν εχει κοπει ... Η αλλαγη του ονοματος...Στοιχιζει 20 Ευρω.. Και να πεις οτι ειναι κατοχος ΚΟΤ... Μπορειτε ανεξαρτητως  και σε αλλον παροχο... Μπορειτε να χρειαστει νεο πιστοποιητικο ηλεκτρολογου αν εχει ληξει αυτο...

Ευχαριστώ πολύ όχι δεν έχει κοπεί,μένει ήδη μέσα μέχρι να γίνουν τα συμβόλαια 

Αν αλλάξει πάροχο υπάρχει πάλι χρέωση στον καινούριο?λίγο που διάβασα φαίνεται να αξίζει η ελιν..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, barman_ είπε

Ευχαριστώ πολύ όχι δεν έχει κοπεί,μένει ήδη μέσα μέχρι να γίνουν τα συμβόλαια 

Αν αλλάξει πάροχο υπάρχει πάλι χρέωση στον καινούριο?λίγο που διάβασα φαίνεται να αξίζει η ελιν..

Αφου θα γινει αλλαγη του  ονοματος...Οι ιδιωτες παροχοι δεν θελουν τους πελατες ΚΟΤ... Δεν τους συμφερει... Ειναι ιδια  η τιμη σε ολους στο κοινωνικο τιμολογιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, takoulou said:

Αφου θα γινει αλλαγη του  ονοματος...Οι ιδιωτες παροχοι δεν θελουν τους πελατες ΚΟΤ... Δεν τους συμφερει... Ειναι ιδια  η τιμη σε ολους στο κοινωνικο τιμολογιο..

Αλήθεια? Άρα δε συμφέρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, barman_ είπε

Αλήθεια? Άρα δε συμφέρει?

Δεν εχει διαφορα στο κοινωνικο τιμολογιο...Γιατι που ειδες την διαφορα οταν εχεις ΚΟΤ... (εξαλου σου ειπα και πιο πανω)..Δεν θελουν πελατες με ΚΟΤ...Μπορει να σου ζητανε και αμεση εξοφληση των λογαριασμων... Ενω η Δεη σε αφηνει λιγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...