Προς το περιεχόμενο

PC Game Pass


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, eko13 είπε

Απλά έχει μόνο το εικονίδιο του xbox και όχι και το win, για να αυτό ρωταω

το ανομα xbox ειναι πια ολη η πλατφόρμα του gaming της ΜΣ και οχι μονο η κονσολα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/11/2021 στις 5:46 ΜΜ, virginkiller είπε

Έχεις συνδέσει το game pass με το ea account? Αν το κάνεις στο ea app βλέπει το ea pass και το τρέχεις από εκεί

ναι κανονικα συνδεθηκα. έτρεξα το παιχνίδι. Απλά έχω παλιά gamepads και δεν υποστηρίζεται κανένα σε αντίθεση με Steam που τα υποστηρίζει. 
Ψάχνω να βρω λύση μέσω emulators αλλά δεν.... μάλλον πρέπει να αγοράσω xbox gamepad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, kalaxan είπε

ναι κανονικα συνδεθηκα. έτρεξα το παιχνίδι. Απλά έχω παλιά gamepads και δεν υποστηρίζεται κανένα σε αντίθεση με Steam που τα υποστηρίζει. 
Ψάχνω να βρω λύση μέσω emulators αλλά δεν.... μάλλον πρέπει να αγοράσω xbox gamepad.

Η καλύτερη επιλογή, όπως λες, το official Xbox gamepad.

Ασφαλώς πιο ακριβό αλλά συμβατό με τα πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Despotas είπε

Η καλύτερη επιλογή, όπως λες, το official Xbox gamepad.

Ασφαλώς πιο ακριβό αλλά συμβατό με τα πάντα.

Επειδή όμως είναι λιγάκι ακριβό...

Εδώ θα κανουμε δουλειά ή τζάμπα θα πάει??

https://www.skroutz.gr/s/29782086/Spartan-Gear-Mothax-2-Ενσύρματο-Gamepad-για-PC-Xbox-One-Xbox-Series-Μαύρο.html

Επεξ/σία από kalaxan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ξέρω αλλά για να λέει Xbox series θα κάνει λογικά.

Έχω αυτό που κάνει σίγουρα, είναι μόνο καλώδιο βέβαια:

https://www.skroutz.gr/s/29886202/PowerA-Enhanced-Wired-Gamepad-για-Xbox-Series-Mist.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταλαβαίνω ότι είναι πολλά τα λεφτά (Άρη) αλλά εγώ πήρα controller xbox series ασύρματο με στικάκι bluetooth για το pc και σώθηκα! Μπορώ ταυτόχρονα στο ίδιο στικάκι να συνδέσω και το παλιό controller του xbox one, γενικά νομίζω μέχρι 8 συσκευές ταυτόχρονα μπορεί. Στην αρχή τα έκλαψα λίγο τα 70€ αλλά στην πορεία ένιωσα πώς είναι να παίζεις με ασύρματο στο pc και είπα χαλάλι, και σαν controller τα σπάει, δεν το μετάνιωσα καθόλου. Φυσικά το χρησιμοποιώ και στην κονσόλα οπότε για όποιον έχει xbox one μετράει ακόμα πιο πολύ.
Βέβαια απ' ότι είδα τώρα στο σκρουτζ αυτό με το στικάκι δεν υπάρχει ούτε καν για κατόπιν παραγγελίας εδώ και 20 μέρες!

Επεξ/σία από Liakos10
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω προτείνω να παει κάποιος στο αυθεντικο xbox χειριστήριο , ειχα παρει πριν χρονια του ΟΝΕ  απο μια προσφορα της ΜΣ 40Ε νομιζω , εχω παιξει απειρες ωρες και ακομα λειτουργεί μια χαρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι πολλά τα χρήματα αλλά παίρνεις ΤΟ καλύτερο gamepad. Ούτε σε νοιάζει αν θα παίξει με τον τάδε τίτλο, ούτε αν θα έχει αποσυνδέσεις, ούτε τίποτα. Παίρνει και firmware updates.

Μάζεψε σιγά σιγά τα χρήματα και κάνε την επένδυση.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 ειχα παρει το xbox one πριν χρονια βραχος σαν controller και κλασεις ανωτερο απο των playstation που μοιαζουν με παιδικα παιχνιδια μπροστα στου xbox. Μην πω για τα θεματα με το scptoolkit αποσυνδεσεις ενας μπελας. Recharchable μπαταριες κρατανε 40 ωρες και τελος. Racing simulators μονο ετσι θα παιξω μεχρι forza dirt rally με πληκτρολογιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γω είχα φτιάξει 2 gamepads (xbox one) από δω https://www.microsoft.com/en-us/store/configure/xbox-design-lab/900WZDF9XJVG 
και τα χω και τα καμαρώνω όταν τα παίζω. Τα έσταξα, αλλά άγιασα :P 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Γω είχα φτιάξει 2 gamepads (xbox one) από δω https://www.microsoft.com/en-us/store/configure/xbox-design-lab/900WZDF9XJVG 
και τα χω και τα καμαρώνω όταν τα παίζω. Τα έσταξα, αλλά άγιασα :P 

Με έψησες τώρα. Αυτά είναι τύπου Series X/S?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...